Hoofdmenu openen

UEFA Champions League 2002/03

sportseizoen van een voetbalcompetitie

De 11de editie van de Champions League werd in een volledig Italiaanse finale gewonnen door AC Milan tegen Juventus van op de penaltystip. Het was Andrij Sjevtsjenko die de laatste en beslissende penalty voorbij Buffon trapte.

VoorrondeBewerken

Eerste voorrondeBewerken

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
F91 Dudelange   1 - 4   Vardar Skopje 1 - 1 0 - 3
Hibernians   3 - 2   Shelbourne 2 - 2 1 - 0
Portadown FC   2 - 3   Belshina Babrujsk 0 - 0 2 - 3
Zeljeznicar Sarajevo   4 - 0   ÍA Akranes 3 - 0 1 - 0
Skonto Riga   6 - 0   Barry Town 5 - 0 1 - 0
Flora Tallinn   0 - 1   Apoel Nicosia 0 - 0 0 - 1
Sheriff Tiraspol   4 (uitgoals) - 4   Zhenis Astana 2 - 1 2 - 3
Tampere United   0 - 6   Pyunik Erevan 0 - 4 0 - 2
FBK Kaunas   2 - 3   Dinamo Tirana 2 - 3 0 - 0
Torpedo Koetaisi   6 - 2   B36 Tórshavn 5 - 2 1 - 0

Tweede voorrondeBewerken

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Sheriff Tiraspol   1 - 6   Grazer AK 1 - 4 0 - 2
Maccabi Haifa   5 - 0   Belshina Babrujsk 4 - 0 1 - 0
Dynamo Kiev   6 - 2   Pyunik Erevan 4 - 0 2 - 2
Zalaegerszegi TE   2 (uitgoals) - 2   NK Zagreb 1 - 0 1 - 2
Boavista FC   7 - 3   Hibernians 4 - 0 3 - 3
AC Sparta Praag   5 - 1   Torpedo Koetaisi 3 - 0 2 - 1
Skonto Riga   0 - 2   Levski Sofia 0 - 0 0 - 2
Vardar Skopje   2 - 4   Legia Warschau 1 - 3 1 - 1
Hammarby IF   1 - 5   Partizan Belgrado 1 - 1 0 - 4
MŠK Žilina   1 - 4   FC Basel 1 - 1 0 - 3
Branik Maribor   4 - 5   Apoel Nicosia 2 - 1 2 - 4
Lillestrøm SK   0 - 2   Zeljeznicar Sarajevo 0 - 1 0 - 1
Club Brugge   4 - 1   Dinamo Boekarest 3 - 1 1 - 0
Brøndby IF   5 - 0   Dinamo Tirana 1 - 0 4 - 0

Derde voorrondeBewerken

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
KRC Genk   4 (uitgoals) - 4   AC Sparta Praag 2 - 0 2 - 4
Feyenoord Rotterdam   3 - 0   Fenerbahçe 1 - 0 2 - 0
Maccabi Haifa   5 - 3   Sturm Graz 2 - 01 3 - 3
Boavista FC   0 - 1   AJ Auxerre 0 - 1 0 - 0
Apoel Nicosia   2 - 4   AEK Athene 2 - 3 0 - 1
Zalaegerszegi TE   1 - 5   Manchester United 1 - 0 0 - 5
Sporting Lissabon   0 - 2   Inter Milan 0 - 0 0 - 2
Partizan Belgrado   1 - 6   Bayern München 0 - 3 1 - 3
Sjachtar Donetsk   2 - 2 (1-4 n.p.)   Club Brugge 1 - 1 1 - 1 (n.v.)
Zeljeznicar Sarajevo   0 - 5   Newcastle United 0 - 1 0 - 4
Celtic FC   3 - 3 (uitgoals)   FC Basel 3 - 1 0 - 2
Grazer AK   3 - 5   Lokomotiv Moskou 0 - 2 3 - 3
Rosenborg Trondheim   4 - 2   Brøndby IF 1 - 0 3 - 2
Levski Sofia   0 - 2   Dynamo Kiev 0 - 1 0 - 1
AC Milan   2 (uitgoals) - 2   Slovan Liberec 1 - 0 1 - 2
FC Barcelona   3 - 0   Legia Warschau 3 - 0 1 - 0

Eerste groepsfaseBewerken

16 winnaars van de 3de kwalificatieronde, 10 kampioenen van de 10 competities met het beste coëfficiënt en 6 vicekampioenen van de 6 beste competities werden verdeeld over 8 groepen van 4. De top twee van elke groep ging naar de 2de groepsfase, het team dat in de groep op de 3de plaats eindigde ging door naar de 3de ronde van de UEFA Cup, de nummer 4 is uitgeschakeld.

Groep ABewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.   Arsenal FC 10 6 3 1 2 9 4 +5
2.   Borussia Dortmund 10 6 3 1 2 8 7 +1
3.   AJ Auxerre 7 6 2 1 3 4 7 -3
4.   PSV Eindhoven 6 6 1 3 2 5 8 -3
Eerste speeldag
Auxerre 0–0 PSV Eindhoven
Arsenal 2–0 Borussia Dortmund
Tweede speeldag
Borussia Dortmund 2–1 Auxerre
PSV Eindhoven 0–4 Arsenal
Derde speeldag
PSV Eindhoven 1–3 Borussia Dortmund
Auxerre 0–1 Arsenal
Vierde speeldag
Borussia Dortmund 1–1 PSV Eindhoven
Arsenal 1–2 Auxerre
Vijfde speeldag
PSV Eindhoven 3–0 Auxerre
Borussia Dortmund 2–1 Arsenal
Zesde speeldag
Auxerre 1–0 Borussia Dortmund
Arsenal 0–0 PSV Eindhoven

Groep BBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   Valencia CF 16 6 5 1 0 17 4 +13
2.   FC Basel 9 6 2 3 1 12 12 0
3.   Liverpool FC 8 6 2 2 2 12 8 +4
4.   Spartak Moskou 0 6 0 0 6 1 18 -17
Eerste speeldag
Valencia 2–0 Liverpool
FC Basel 2–0 Spartak Moskou
Tweede speeldag
Spartak Moskou 0–3 Valencia
Liverpool 1–1 FC Basel
Derde speeldag
Liverpool 5–0 Spartak Moskou
Valencia 6–2 FC Basel
Vierde speeldag
Spartak Moskou 1–3 Liverpool
FC Basel 2–2 Valencia
Vijfde speeldag
Liverpool 0–1 Valencia
Spartak Moskou 0–2 FC Basel
Zesde speeldag
Valencia 3–0 Spartak Moskou
FC Basel 3–3 Liverpool

Groep CBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   Real Madrid 9 6 2 3 1 15 7 +8
2.   AS Roma 9 6 2 3 1 3 4 -1
3.   AEK Athene 6 6 0 6 0 7 7 0
4.   Racing Genk 4 6 0 4 2 2 9 -7
Eerste speeldag
KRC Genk 0–0 AEK Athene
AS Roma 0–3 Real Madrid
Tweede speeldag
Real Madrid 6–0 KRC Genk
AEK Athene 0–0 AS Roma
Derde speeldag
AEK Athene 3–3 Real Madrid
KRC Genk 0–1 AS Roma
Vierde speeldag
Real Madrid 2–2 AEK Athene
AS Roma 0–0 KRC Genk
Vijfde speeldag
AEK Athene 1–1 KRC Genk
Real Madrid 0–1 AS Roma
Zesde speeldag
KRC Genk 1–1 Real Madrid
AS Roma 1–1 AEK Athene

Groep DBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   Inter Milan 11 6 3 2 1 12 8 +4
2.   Ajax Amsterdam 8 6 2 2 2 6 5 +2
3.   Olympique Lyonnais 8 6 2 2 2 12 9 +4
4.   Rosenborg Trondheim 4 6 0 4 2 4 12 -8
Eerste speeldag
Rosenborg 2–2 Internazionale
Ajax 2–1 Lyon
Tweede speeldag
Lyon 5–0 Rosenborg
Internazionale 1–0 Ajax
Derde speeldag
Internazionale 1–2 Lyon
Rosenborg 0–0 Ajax
Vierde speeldag
Lyon 3–3 Internazionale
Ajax 1–1 Rosenborg
Vijfde speeldag
Internazionale 3–0 Rosenborg
Lyon 0–2 Ajax
Zesde speeldag
Rosenborg 1–1 Lyon
Ajax 1–2 Internazionale

Groep EBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   Juventus 13 6 4 1 1 12 3 +9
2.   Newcastle United FC 9 6 3 0 3 6 8 -2
3.   Dynamo Kiev 7 6 2 1 3 6 9 -3
4.   Feyenoord Rotterdam 5 6 1 2 3 4 8 -4
Eerste speeldag
Feyenoord 1–1 Juventus
Dynamo Kiev 2–0 Newcastle United
Tweede speeldag
Newcastle United 0–1 Feyenoord
Juventus 5–0 Dynamo Kiev
Derde speeldag
Juventus 2–0 Newcastle United
Feyenoord 0–0 Dynamo Kiev
Vierde speeldag
Newcastle United 1–0 Juventus
Dynamo Kiev 2–0 Feyenoord
Vijfde speeldag
Juventus 2–0 Feyenoord
Newcastle United 2–1 Dynamo Kiev
Zesde speeldag
Feyenoord 2–3 Newcastle United
Dynamo Kiev 1–2 Juventus

Groep FBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   Manchester United 15 6 5 0 1 16 8 +8
2.   Bayer Leverkusen 9 6 3 0 3 9 11 -2
3.   Maccabi Haifa 7 6 2 1 3 12 12 0
4.   Olympiakos Piraeus 4 6 1 1 4 11 17 -6
Eerste speeldag
Manchester United 5–2 Maccabi Haifa
Olympiakos 6–2 Bayer Leverkusen
Tweede speeldag
Bayer Leverkusen 1–2 Manchester United
Maccabi Haifa 3–0 Olympiakos1
Derde speeldag
Maccabi Haifa 0–2 Bayer Leverkusen1
Manchester United 4–0 Olympiakos
Vierde speeldag
Bayer Leverkusen 2–1 Maccabi Haifa
Olympiakos 2–3 Manchester United
Vijfde speeldag
Maccabi Haifa 3–0 Manchester United1
Bayer Leverkusen 2–0 Olympiakos
Zesde speeldag
Manchester United 2–0 Bayer Leverkusen
Olympiakos 3–3 Maccabi Haifa

1Alle wedstrijden werden gespeeld in het GSP Stadium in Nicosia, Cyprus nadat de UEFA internationale wedstrijden verbood in Israël.

Groep GBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   AC Milan 12 6 4 0 2 12 7 +5
2.   Deportivo de La Coruña 12 6 4 0 2 11 12 -1
3.   RC Lens 8 6 2 2 2 11 11 0
4.   Bayern München 2 6 0 2 4 9 13 -4
Eerste speeldag
Bayern München 2–3 Deportivo de la Coruña
AC Milan 2–1 Lens
Tweede speeldag
Lens 1–1 Bayern München
Deportivo de la Coruña 0–4 AC Milan
Derde speeldag
Deportivo de la Coruña 3–1 Lens
Bayern München 1–2 AC Milan
Vierde speeldag
Lens 3–1 Deportivo de la Coruña
AC Milan 2–1 Bayern München
Vijfde speeldag
Deportivo de la Coruña 2–1 Bayern München
Lens 2–1 AC Milan
Zesde speeldag
Bayern München 3–3 Lens
AC Milan 1–2 Deportivo de la Coruña

Groep HBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   FC Barcelona 18 6 6 0 0 13 4 +9
2.   Lokomotiv Moskou 7 6 2 1 3 5 7 -2
3.   Club Brugge 5 6 1 2 3 5 7 -2
4.   Galatasaray 4 6 1 1 4 5 10 -5
Eerste speeldag
Lokomotiv Moskou 0–2 Galatasaray SK
Barcelona 3–2 Club Brugge
Tweede speeldag
Club Brugge 0–0 Lokomotiv Moskou
Galatasaray SK 0–2 Barcelona
Derde speeldag
Lokomotiv Moskou 1–3 Barcelona
Galatasaray SK 0–0 Club Brugge
Vierde speeldag
Barcelona 1–0 Lokomotiv Moskou
Club Brugge 3–1 Galatasaray SK
Vijfde speeldag
Galatasaray SK 1–2 Lokomotiv Moskou
Club Brugge 0–1 Barcelona
Zesde speeldag
Lokomotiv Moskou 2–0 Club Brugge
Barcelona 3–1 Galatasaray SK

Tweede groepsfaseBewerken

De 8 groepswinnaars en 8 2de plaatsen van de eerste groepsfase werden over 4 groepen van 4 verdeeld met telkens twee groepswinnaars en twee 2de plaatsen. Teams van hetzelfde land of die in de vorige groepsfase samen zaten kunnen nu niet bij elkaar zitten. De top 2 gaat door naar de kwartfinale.

Groep ABewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.   FC Barcelona 16 6 5 1 0 12 2 +10
2.   Inter Milan 11 6 3 2 1 11 8 +3
3.   Newcastle United FC 7 6 2 1 3 10 13 -3
4.   Bayer Leverkusen 0 6 0 0 6 5 13 -8
Eerste speeldag
Bayer Leverkusen 1–2 Barcelona
Newcastle United 1–4 Internazionale
Tweede speeldag
Internazionale 3–2 Bayer Leverkusen
Barcelona 3–1 Newcastle United
Derde speeldag
Barcelona 3–0 Internazionale
Bayer Leverkusen 1–3 Newcastle United
Vierde speeldag
Internazionale 0–0 Barcelona
Newcastle United 3–1 Bayer Leverkusen
Vijfde speeldag
Barcelona 2–0 Bayer Leverkusen
Internazionale 2–2 Newcastle United
Zesde speeldag
Bayer Leverkusen 0–2 Internazionale
Newcastle United 0–2 Barcelona

Groep BBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   Valencia CF 9 6 2 3 1 5 6 -1
2.   Ajax Amsterdam 8 6 1 5 0 6 5 +1
3.   Arsenal FC 7 6 1 4 1 6 5 +1
4.   AS Roma 5 6 1 2 3 7 8 -1
Eerste speeldag
AS Roma 1–3 Arsenal
Valencia 1–1 Ajax
Tweede speeldag
Ajax 2–1 AS Roma
Arsenal 0–0 Valencia
Derde speeldag
Arsenal 1–1 Ajax
AS Roma 0–1 Valencia
Vierde speeldag
Ajax 0–0 Arsenal
Valencia 0–3 AS Roma
Vijfde speeldag
Arsenal 1–1 AS Roma
Ajax 1–1 Valencia
Zesde speeldag
AS Roma 1–1 Ajax
Valencia 2–1 Arsenal

Groep CBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   AC Milan 12 6 4 0 2 5 4 +1
2.   Real Madrid 11 6 3 2 1 9 6 +3
3.   Borussia Dortmund 10 6 3 1 2 8 5 +3
4.   Lokomotiv Moskou 1 6 0 1 5 3 10 -7
Eerste speeldag
Lokomotiv Moskou 1–2 Borussia Dortmund
AC Milan 1–0 Real Madrid
Tweede speeldag
Borussia Dortmund 0–1 AC Milan
Real Madrid 2–2 Lokomotiv Moskou
Derde speeldag
Real Madrid 2–1 Borussia Dortmund
AC Milan 1–0 Lokomotiv Moskou
Vierde speeldag
Lokomotiv Moskou 0–1 AC Milan
Borussia Dortmund 1–1 Real Madrid
Vijfde speeldag
Real Madrid 3–1 AC Milan
Borussia Dortmund 3–0 Lokomotiv Moskou
Zesde speeldag
AC Milan 0–1 Borussia Dortmund
Lokomotiv Moskou 0–1 Real Madrid

Groep DBewerken

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.   Manchester United 13 6 4 1 1 11 5 +6
2.   Juventus 7 6 2 1 3 11 11 0
3.   FC Basel 7 6 2 1 3 5 10 -5
4.   Deportivo de La Coruña 7 6 2 1 3 7 8 -1
Eerste speeldag
FC Basel 1–3 Manchester United
Deportivo de la Coruña 2–2 Juventus
Tweede speeldag
Juventus 4–0 FC Basel
Manchester United 2–0 Deportivo de la Coruña
Derde speeldag
Manchester United 2–1 Juventus
FC Basel 1–0 Deportivo de la Coruña
Vierde speeldag
Juventus 0–3 Manchester United
Deportivo de la Coruña 1–0 FC Basel
Vijfde speeldag
Manchester United 1–1 FC Basel
Juventus 3–2 Deportivo de la Coruña
Zesde speeldag
FC Basel 2–1 Juventus
Deportivo de la Coruña 2–0 Manchester United

KwartfinaleBewerken

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Real Madrid   6 - 5   Manchester United 3 - 1 3 - 4
Juventus   3 - 2   FC Barcelona 1 - 1 2 - 1 (n.v.)
Ajax Amsterdam   2 - 3   AC Milan 0 - 0 2 - 3
Inter Milan   2 - 2   Valencia CF 1 - 0 1 - 2

Halve finaleBewerken

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Real Madrid   3 - 4   Juventus 2 - 1 1 - 3
AC Milan   1 - 1   Inter Milan 0 - 0 1 - 1

FinaleBewerken

  Zie UEFA Champions Leaguefinale 2003 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
28 mei 2003
  Juventus 0-0 (2-3 n.p.)   AC Milan Old Trafford, Manchester
Opkomst: 63 215

Scheidsrechter: Markus Merk (Duitsland)

KampioenBewerken

UEFA Champions League 2002/2003
           
 
AC Milan
6de titel

Externe linksBewerken