Slowakije op de Olympische Spelen

Slowakije is een van de landen die deelneemt aan de Olympische Spelen. Slowakije debuteerde op de Winterspelen van 1994. Twee jaar later, in 1996, kwam het voor het eerst uit op de Zomerspelen.

Slowakije op de Olympische Spelen
Slowakije op de Olympische Spelen
Land Slowakije
IOC-landcode SVK
NOC Slovak Olympic Committee
(sk) externe link
Slowakije op de Zomerspelen
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Slowakije op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakije (19201992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Tot 1993 was Slowakije onderdeel van Tsjechoslowakije en namen de Slowaken tot en met 1992 deel aan de Spelen als lid van het Tsjechoslowaaks team.

In 2018 nam Slowakije voor de zevende keer deel aan de Winterspelen, Tokio 2020 was de zevende deelname aan de Zomerspelen. Het is een van de 44 landen die zowel op de Winter- als de Zomerspelen een medaille behaalde.

Medailles en deelnamesBewerken

Er werden 40 medailles, 32 op de Zomerspelen en acht op de Winterspelen, behaald.

Winterspelen

De acht medailles behaald in twee olympische sportdisciplines, biatlon (7) en snowboarden (1). Zes hiervan werden behaald door biatlete Anastasiya Kuzmina. Met de drie gouden en drie zilveren medailles stond ze na de Winterspelen van 2018 op de lijst van succesvolste medaillewinnaars op de Olympische Winterspelen op de 50e positie.

Zomerspelen

De 32 medailles op de Zomerspelen werden bij het kanovaren (20), in de schietsport (6), zwemmen (2), atletiek, golf, judo en worstelen behaald.

De kanovaarders Pavol Hochschorner en Peter Hochschorner zijn de ‘succesvolste’ olympische deelnemers, in 2000, 2004 en 2008 veroverden zij de gouden medaille en in 2012 de bronzen medaille op het onderdeel C2 slalom. De kanovaarder Michal Martikán won de meeste medailles (5), op het onderdeel C1 slalom won hij 1996 en 2008 goud, in 2000 en 2004 zilver en in 2012 brons.

OverzichtBewerken

De tabel geeft een overzicht van de jaren waarin werd deelgenomen, het aantal gewonnen medailles en de eventuele plaats in het medailleklassement.

Zomerspelen   Winterspelen
Jaar Goud   Zilver   Brons   Totaal  Rang  Jaar Goud   Zilver   Brons   Totaal  Rang 
1996 1 1 1 3 43 1994 0 0 0 0 -
2000 1 3 1 5 39 1998 0 0 0 0 -
2004 2 2 2 6 29 2002 0 0 0 0 -
2008 3 3 0 6 2006 0 1 0 1 21
2012 0 1 3 4 59 2010 1 1 1 3 17
2016 2 2 0 4 37 2014 1 0 0 1 21
2020 1 2 1 4 50 2018 1 2 0 3 17
2024 - - - - - 2022 - - - - -
Totaal 10 14 8 32 Totaal 3 4 1 8
Tot. Z+W 13 18 9 40  
2008: van oorspronkelijk 3-2-1 aangepast naar 3-3-0

WinterspelenBewerken

Editie Sport Olympiër Onderdeel Medaille
2006 Snowboarden Radoslav Zidek cross (m)  
2010 Biatlon Pavol Hurajt 15 km massastart (m)  
Anastasiya Kuzmina 7,5 km sprint (v)  
10 km achtervolging (v)  
2014 Biatlon Anastasiya Kuzmina 7,5 km sprint (v)  
2018 Biatlon Anastasiya Kuzmina 12,5 km massastart (v)  
10 km achtervolging (v)  
15 km individueel (v)  

ZomerspelenBewerken

Editie Sport Olympiër Onderdeel Medaille
1996 Kanovaren Michal Martikán C-1 slalom (m)  
Slavomír Kňazovický C-1 500 m (m)  
Schietsport Jozef Gönci kleinkalibergeweer, liggend, 50 m (m)  
2000 Kanovaren Michal Martikán C-1 slalom (m)  
Juraj Minčík C-1 slalom (m)  
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
C-2 slalom (m)  
Zwemmen Martina Moravcová 200 m vrije slag (v)  
100 m vlinderslag (v)  
2004 Judo Jozef Krnac halflichtgewicht (m)  
Kanovaren Michal Martikán C-1 slalom (m)  
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
C-2 slalom (m)  
Juraj Bača
Michal Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Erik Vlček
K-4 1000 m (m)  
Elena Kaliská K-1 slalom (v)  
Schietsport Jozef Gönci luchtgeweer 10 m (m)  
2008 Kanovaren Michal Martikán C-1 slalom (m)  
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
C-2 slalom (m)  
Elena Kaliská K-1 slalom (v)  
Michal Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Juraj Tarr
Erik Vlček
K-4 1000 m (m)  
Schietsport Zuzana Štefecekova trap (v)  
Worstelen David Musuľbes vrije stijl, superzwaargewicht (-120 kg) (m)   *
2012 Schietsport Zuzana Štefecekova trap (v)  
Kanovaren Michal Martikán C-1 slalom (m)  
Pavol Hochschorner
Peter Hochschorner
C-2 slalom m)  
Schietsport Danka Barteková skeet (v)  
2016 Atletiek Matej Tóth 50 km snelwandelen (m)  
Kanovaren Matej Beňuš C-1 slalom (m)  
Ladislav Škantár
Peter Škantár
C-2 slalom (m)  
Tibor Linka
Denis Myšák
Juraj Tarr
Erik Vlček
K-4 1000 m (m)  
2020 Golf Rory Sabbatini mannen  
Kanovaren Jakub Grigar K-1 slalom (m)  
Samuel Baláž
Adam Botek
Denis Myšák
Erik Vlček
K-4 500 m (m)  
Schietsport Zuzana Rehák-Štefečeková trap (v)  
* 2008: Deze medaille werd in een later stadium aangepast van brons naar zilver
Landen op de Olympische Spelen

Afghanistan · Albanië · Algerije · Amerikaans-Samoa · Amerikaanse Maagdeneilanden · Andorra · Angola · Antigua en Barbuda · Argentinië · Armenië · Aruba · Australië · Azerbeidzjan · Bahama's · Bahrein · Bangladesh · Barbados · België · Belize · Benin · Bermuda · Bhutan · Bolivia · Bosnië en Herzegovina · Botswana · Brazilië · Britse Maagdeneilanden · Brunei · Bulgarije · Burkina Faso · Burundi · Cambodja · Canada · Centraal-Afrikaanse Republiek · Chili · China · Chinees Taipei · Colombia · Comoren · Congo-Brazzaville · Congo-Kinshasa · Cookeilanden · Costa Rica · Cuba · Cyprus · Denemarken · Djibouti · Dominica · Dominicaanse Republiek · Duitsland · Ecuador · Egypte · El Salvador · Equatoriaal-Guinea · Eritrea · Estland · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Gabon · Gambia · Georgië · Ghana · Grenada · Griekenland · Groot-Brittannië · Guam · Guatemala · Guinee · Guinee-Bissau · Guyana · Haïti · Honduras · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Irak · Iran · Israël · Italië · Ivoorkust · Jamaica · Japan · Jemen · Jordanië · Kaaimaneilanden · Kaapverdië · Kameroen · Kazachstan · Kenia · Kirgizië · Kiribati · Koeweit · Kosovo · Kroatië · Laos · Lesotho · Letland · Libanon · Liberia · Libië · Liechtenstein · Litouwen · Luxemburg · Madagaskar · Malawi · Malediven · Maleisië · Mali · Malta · Marokko · Marshalleilanden · Mauritanië · Mauritius · Mexico · Micronesië · Moldavië · Monaco · Mongolië · Montenegro · Mozambique · Myanmar · Namibië · Nauru · Nederland · Nepal · Nicaragua · Nieuw-Zeeland · Niger · Nigeria · Noord-Korea · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oeganda · Oekraïne · Oezbekistan · Oman · Oost-Timor · Oostenrijk · Pakistan · Palau · Palestina · Panama · Papoea-Nieuw-Guinea · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Qatar · Roemenië · Rusland · Rwanda · Saint Kitts en Nevis · Saint Lucia · Saint Vincent en de Grenadines · Salomonseilanden · Samoa · San Marino · Saoedi-Arabië · Sao Tomé en Principe · Senegal · Servië · Seychellen · Sierra Leone · Singapore · Slovenië · Slowakije · Somalië · Spanje · Sri Lanka · Soedan · Suriname · Swaziland · Syrië · Tadzjikistan · Tanzania · Thailand · Togo · Tonga · Trinidad en Tobago · Tsjaad · Tsjechië · Tunesië · Turkije · Turkmenistan · Tuvalu · Uruguay · Vanuatu · Venezuela · Verenigde Arabische Emiraten · Verenigde Staten · Vietnam · Wit-Rusland · Zambia · Zimbabwe · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zuid-Soedan · Zweden · Zwitserland


Historische landen: Bohemen · Bondsrepubliek Duitsland · Brits-Indië · Duitse Democratische Republiek · Joegoslavië · Malaya · Nederlandse Antillen · Noord-Borneo · Noord-Jemen · Saarland · Servië en Montenegro · Sovjet-Unie · Tsjecho-Slowakije · West-Indische Federatie · Zuid-Jemen


Bijzondere deelnames: Onafhankelijke olympische atleten · Vluchtelingenteam
Australazië · Duits Eenheidsteam · Gemengd team · Gezamenlijk Team