Hoofdmenu openen

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1996

sportevenement op de Olympische Spelen

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta.

Inhoud

SlalomBewerken

In 1996 waren de slalom regels anders dan dat zij nu zijn. Bij het raken van één of twee palen van een poortje kreeg je 5 strafseconden. Een wedstrijd bestond uit twee manches, degene met de snelste manche (vaartijd plus strafseconden) was de winnaar.

HerenBewerken

K1Bewerken

rang sporter land snelste vaartijd
  Oliver Fix   GER 141.22
  Andraž Vehovar   SLO 141.65
  Thomas Becker   GER 142.79
4 Laurent Burtz   FRA 144.33
5 Ian Wiley   IRL 145.21
6 Rich Weiss   USA 145.78
7 Jernej Abramič   SLO 145.81
8 Jochen Lettmann   GER 145.99

C1Bewerken

rang sporter land snelste vaartijd
  Michal Martikán   SVK 151.03
  Lukáš Pollert   CZE 151.17
  Patrice Estanguet   FRA 152.84
4 Gareth Marriott   GBR 155.83
5 Hervé Delamarre   FRA 155.98
6 Emmanuel Brugvin   FRA 156.71
7 Martin Lang   GER 159.91
8 Ryszard Mordarski   POL 161.00

C2Bewerken

rang sporters land snelste vaartijd
  Franck Adisson
Wilfrid Forgues
  FRA 158.82
  Miroslav Šimek
Jiří Rohan
  CZE 160.16
  André Ehrenberg
Michael Senft
  GER 163.72
4 Manfred Berro
Michael Trummer
  GER 163.72
5 Emmanuel del Rey
Thierry Saïdi
  FRA 165.47
6 Petr Štercl
Pavel Štercl
  CZE 168.45
7 Krzysztof Kołomański
Michał Staniszewski
  POL 169.95
8 Benoît Gauthier
François Létourneau
  CAN 172.67

DamesBewerken

K1Bewerken

rang sporter land snelste vaartijd
  Štěpánka Hilgertová   CZE 169.49
  Dana Chladek   USA 169.49
  Myriam Fox-Jerusalmi   FRA 171.00
4 Cristina Giai Pron   ITA 171.84
5 Gabriela Brosková   SVK 172.57
6 Anne Boixel   FRA 172.79
7 Cathy Hearn   USA 173.03
8 Margaret Langford   CAN 173.59

VlakwaterBewerken

HerenBewerken

K1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Antonio Rossi   ITA 1:37.423
  Knut Holmann   NOR 1:38.339
  Piotr Markiewicz   POL 1:38.615
4 Géza Magyar   ROU 1:38.975
5 Lutz Liwowski   GER 1:39.307
6 Miguel García Fernández   ESP 1:40.047
7 Mikko Kolehmainen   FIN 1:40.331
8 Róbert Erban   SVK 1:40.407

K1 1000 mBewerken

rang sporter land tijd
  Knut Holmann   NOR 3:25.785
  Beniamino Bonomi   ITA 3:27.073
  Clint Robinson   AUS 3:29.713
4 Lutz Liwowski   GER 3:30.025
5 Agustín Calderón Díez   ESP 3:31.397
6 Andrzej Gajewski   POL 3:32.521
7 Marin Popescu   ROU 3:34.549
8 Sebastian Ariel Cuattrin   BRA 3:34.669

K2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Kay Bluhm
Torsten Gutsche
  GER 1:28.697
  Beniamino Bonomi
Daniele Scarpa
  ITA 1:28.729
  Danny Collins
Andrew Trim
  AUS 1:29.409
4 Oleg Goroby
Anatoli Tisjtsjenko
  RUS 1:29.677
5 Maciej Freimut
Adam Wysocki
  POL 1:29.937
6 Krisztián Bártfai
Zsolt Gyulay
  HUN 1:30.001
7 Daniel Stoian
Romică Şerban
  ROU 1:30.053
8 Milko Kazanov
Andrian Doesjev
  BUL 1:30.513

K2 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Antonio Rossi
Daniele Scarpa
  ITA 3:09.190
(Wereld Record)
  Kay Bluhm
Torsten Gutsche
  GER 3:10.518
  Andrian Doesjev
Milko Kazanov
  BUL 3:11.206
4 Grzegorz Kotowicz
Dariusz Białkowski
  POL 3:11.262
5 Pierre Lubac
Patrick Lancereau
  FRA 3:11.402
6 Thor Nielsen
Jesper Staal
  DEN 3:12.054
7 Peter Scott
Grant Leury
  AUS 3:13.054
8 Staffan Malmsten
Markus Oscarsson
  SWE 3:14.182

K4 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Detlef Hofmann
Olaf Winter
Thomas Reineck
Mark Zabel
  GER 2:51.528
  Attila Adrovicz
Ferenc Csipes
Gábor Horváth
András Rajna
  HUN 2:53.184
  Sergej Verlin
Oleg Goroby
Anatoli Tisjtsjenko
Georgi Tsyboelnikov
  RUS 2:53.996
4 Grzegorz Kaleta
Piotr Markiewicz
Marek Witkowski
Adam Wysocki
  POL 2:54.772
5 Miguel García Fernández
Jovino González Comesaña
Emilio Merchán Alonso
Gregorio Vicente Hernández
  ESP 2:55.884
6 Paw Madsen
Mattias Oscarsson
Henrik Nilsson
Jonas Fager
  SWE 2:55.908
7 Mihai Apostol
Peter Giles
Liam Jewell
Renn Crichlow
  CAN 2:56.664
8 Petar Karadzjov
Petar Merkov
Nikolai Jordanov
Georgi Tsjoikov
  BUL 2:56.696

C1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Martin Doktor   CZE 1:49.934
  Slavomír Kňazovický   SVK 1:50.510
  Imre Pulai   HUN 1:50.758
4 Michail Sliwinski   UKR 1:51.714
5 Thomas Zereske   GER 1:52.358
6 Christian Frederiksen   DEN 1:52.846
7 Konstantin Negodjajev   KAZ 1:53.158
8 Stephen Giles   CAN 1:53.326

C1 1000 mBewerken

rang sporter land tijd
  Martin Doktor   CZE 3:54.418
  Ivans Klementjevs   LAT 3:54.954
  György Zala   HUN 3:56.366
4 Patrick Schulze   GER 3:57.778
5 Pascal Sylvoz   FRA 3:59.014
6 Victor Partnoi   ROU 3:59.858
7 Roman Bundz   UKR 4:02.078
8 Ivan Šabjan   CRO 4:04.066

C2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Csaba Horváth
György Kolonics
  HUN 1:40.420
  Nicolae Juravschi
Viktor Reneiski
  MDA 1:40.456
  Gheorghe Andriev
Grigore Obreja
  ROU 1:41.336
4 Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
  GER 1:41.760
5 Martin Marinov
Blagovest Stojanov
  BUL 1:42.208
6 Andrej Kabanov
Pavel Konovalov
  RUS 1:42.496
7 José Alfredo Bea Garcia
Oleg Shelestenko Sánchez
  ESP 1:43.572
8 Csaba Orosz
Peter Páleš
  SVK 1:44.116

C2 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Andreas Dittmer
Gunar Kirchbach
  GER 3:31.870
  Antonel Borşan
Marcel Glăvan
  ROU 3:32.294
  Csaba Horváth
György Kolonics
  HUN 3:32.514
4 Martin Marinov
Blagovest Stojanov
  BUL 3:34.382
5 Nicolae Juravschi
Viktor Reneiski
  MDA 3:35.198
6 Andrew Train
Stephen Train
  GBR 3:36.694
7 Csaba Orosz
Peter Páleš
  SVK 3:36.938
8 José Alfredo Bea Garcia
Oleg Shelestenko Sánchez
  ESP 3:37.154

DamesBewerken

K1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Rita Köbán   HUN 1:47.655
  Caroline Brunet   CAN 1:47.891
  Josefa Idem   ITA 1:48.731
4 Birgit Fischer   GER 1:49.383
5 Susanne Gunnarsson   SWE 1:49.591
6 Ursula Profanter   AUT 1:50.271
7 Katrin Borchert   AUS 1:50.811
8 Ingrid Haralamow   SUI 1:50.875

K2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Agneta Andersson
Susanne Gunnarsson
  SWE 1:39.329
  Ramona Portwich
Birgit Fischer
  GER 1:39.689
  Katrin Borchert
Anna Wood
  AUS 1:40.641
4 Rita Köbán
Szilvia Mednyánszky
  HUN 1:40.893
5 Marie Josée Gibeau
Corrina Kennedy
  CAN 1:41.313
6 Izaskun Aramburu Balda
Beatriz Manchón Portillo
  ESP 1:42.621
7 Izabela Dylewska-Światowiak
Elżbieta Urbańczyk
  POL 1:42.753
8 Larisa Kosorukova
Natalja Goelij
  RUS 1:43.237

K4 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Ramona Portwich
Manuela Mucke
Birgit Fischer
Anett Schuck
  GER 1:31.077
  Daniela Baumer
Sabine Eichenberger
Ingrid Haralamow
Gabi Müller
  SUI 1:32.701
  Agneta Andersson
Ingela Ericsson
Anna Olsson
Susanne Rosenqvist
  SWE 1:32.917
4 Xian Bangdi
Gao Beibei
Dong Ying
Zhang Qin
  CHN 1:33.089
5 Marie Josée Gibeau
Alison Herst
Klara Macaskill
Corrina Kennedy
  CAN 1:33.093
6 Izaskun Aramburu Balda
Beatriz Manchón Portillo
Ana María Penas Balchada
Belén Sánchez Jiménez
  ESP 1:33.577
7 Olga Tisjtsjenko
Tatjana Tisjtsjenko
Larisa Kosorukova
Natalja Goelij
  RUS 1:34.345
8 Natalie Hunter
Lynda Lehmann
Yanda Nossiter
Shelley Oates
  AUS 1:34.673

MedaillespiegelBewerken