Hoofdmenu openen

Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2000

sportevenement op de Olympische Spelen

MannenBewerken

50 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Anthony Ervin   USA 21,98
Gary Hall jr.   USA 21,98
  Pieter van den Hoogenband   NED 22,03
4 Lorenzo Vismara   ITA 22,11
5 Bartosz Kizierowski   POL 22,22
6 Aleksandr Popov   RUS 22,24
7 Mark Foster   GBR 22,41
8 Oleksandr Volynets   UKR 22,51
62 Davy Blisslik   ARU (series) 25,57

100 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Pieter van den Hoogenband   NED 48,30
  Aleksandr Popov   RUS 48,69
  Gary Hall jr.   USA 48,73
4 Michael Klim   AUS 48,74
5 Neil Walker   USA 49,09
6 Lars Frölander   SWE 49,22
7 Denis Pimankov   RUS 49,36
8 Chris Fydler   AUS 49,44

Pieter van den Hoogenband zwom een WR in de halve finales, tijd 47,84.

200 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Pieter van den Hoogenband   NED WR 1.45,35
  Ian Thorpe   AUS 1.45,83
  Massimiliano Rosolino   ITA 1.46,65
4 Josh Davis   USA 1.46,73
5 Paul Palmer   GBR 1.47,95
6 James Salter   GBR 1.48,74
7 Rick Say   CAN 1.48,76
8 Grant Hackett   AUS 1.49,46

Pieter van den Hoogenband zwom een WR in de halve finales, tijd 1.45,35.

400 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Ian Thorpe   AUS WR 3.40,59
  Massimiliano Rosolino   ITA 3.43,40
  Klete Keller   USA 3.47,00
4 Emiliano Brembilla   ITA 3.47,01
5 Dragoş Coman   ROU 3.47,38
6 Chad Carvin   USA 3.47,58
7 Grant Hackett   AUS 3.48,22
8 Ryk Neethling   RSA 3.48,52

1500 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Grant Hackett   AUS 14.48,33
  Kieren Perkins   AUS 14.53,59
  Chris Thompson   USA 14.56,81
4 Aleksej Filipets   RUS 14.56,88
5 Ryk Neethling   RSA 15.00,48
6 Erik Vendt   USA 15.08,61
7 Igor Tsjervynski   UKR 15.08,80
8 Heiko Hell   GER 15.19,87

100 m rugslagBewerken

rang sporter land tijd
  Lenny Krayzelburg   USA OR 53,72
  Matt Welsh   AUS 54,07
  Stev Theloke   GER 54,82
4 Josh Watson   AUS 55,01
5 Bartosz Kizierowski   POL 55,04
6 Neil Walker   USA 55,14
7 Steffen Driesen   GER 55,27
8 Eithan Urbach   ISR 55,74

200 m rugslagBewerken

rang sporter land tijd
  Lenny Krayzelburg   USA OR 1.56,76
  Aaron Peirsol   USA 1.57,35
  Matt Welsh   AUS 1.57,59
4 Örn Arnarson   ISL 1.59,00
5 Emanuele Merisi   ITA 1.59,01
6 Răzvan Florea   ROU 1.59,05
7 Rogério Romero   BRA 1.59,27
8 Gordan Kožulj   CRO 1.59,38

100 m schoolslagBewerken

rang sporter land tijd
  Domenico Fioravanti   ITA OR 1.00,46
  Ed Moses   USA 1.00,73
  Roman Sloednov   RUS 1.00,91
4 Kosuke Kitajima   JPN 1.01,34
5 Daniel Málek   CZE 1.01,50
6 Morgan Knabe   CAN 1.01,58
7 Brett Petersen   RSA 1.01,63
8 Remo Lütolf   SUI 1.01,88

200 m schoolslagBewerken

rang sporter land tijd
  Domenico Fioravanti   ITA 2.10,87
  Terence Parkin   RSA 2.12,50
  Davide Rummolo   ITA 2.12,73
4 Regan Harrison   AUS 2.12,88
5 Daniel Málek   CZE 2.13,20
6 Kyle Salyards   USA 2.13,27
7 Yohann Bernard   FRA 2.13,31
8 Ryan Mitchell   AUS 2.14,00

100 m vlinderslagBewerken

rang sporter land tijd
  Lars Frölander   SWE 52,00
  Michael Klim   AUS 52,18
  Geoff Huegill   AUS 52,22
4 Ian Crocker   USA 52,44
5 Mike Mintenko   CAN 52,58
Takashi Yamamoto   JPN 52,58
7 Thomas Rupprath   GER 53,13
Anatoli Poljakov   RUS 53,13

Geoff Huegill zwom een OR in de halve finales, tijd 51,96.

200 m vlinderslagBewerken

rang sporter land tijd
  Tom Malchow   USA OR 1.55,35
  Denys Sylantjev   UKR 1.55,76
  Justin Norris   AUS 1.56,17
4 Anatoli Poljakov   RUS 1.56,34
5 Michael Phelps   USA 1.56,50
6 Stephen Parry   GBR 1.57,01
7 Denis Pankratov   RUS 1.57,97
8 Franck Esposito   FRA 1.58,39

200 m wisselslagBewerken

rang sporter land tijd
  Massimiliano Rosolino   ITA OR 1.58,98
  Tom Dolan   USA 1.59,77
  Tom Wilkens   USA 2.00,87
4 Attila Czene   HUN 2.01,16
5 Marcel Wouda   NED 2.01,48
6 Christian Keller   GER 2.02,02
7 Xavier Marchand   FRA 2.02,23
8 Jani Sievinen   FIN 2.02,49

400 m wisselslagBewerken

rang sporter land tijd
  Tom Dolan   USA WR 4.11,76
  Erik Vendt   USA 4.14,23
  Curtis Myden   CAN 4.15,33
4 Alessio Boggiatto   ITA 4.15,93
5 Terence Parkin   RSA 4.16,92
6 Justin Norris   AUS 4.17,87
7 Cezar Bădiţă   ROU 4.20,91
8 Shinya Taniguchi   JPN 4.20,93

4x100 m vrije slagBewerken

rang sporters land tijd totale tijd
  Michael Klim
Chris Fydler
Ashley Callus
Ian Thorpe

Todd Pearson
Adam Pine
  AUS WR 48,18
48,48
48,71
48,30
WR 3.13,67
  Anthony Ervin
Neil Walker
Jason Lezak
Gary Hall jr.

Scott Tucker
Josh Davis
  USA 48,89
48,31
48,42
48,24
3.13,86
  Fernando Scherer
Gustavo Borges
Carlos Jayme
Edvaldo Valério
  BRA 49,79
48,61
49,88
49,12
3.17,40
4 Torsten Spanneberg
Christian Tröger
Stephan Kunzelmann
Stefan Herbst
Lars Conrad
  GER 49,63
49,06
50,20
48,88
3.17,77
5 Lorenzo Vismara
Klaus Lanzarini
Massimiliano Rosolino
Simone Cercato
Mauro Gallo
  ITA 49,23
49,46
49,70
49,46
3.17,85
6 Stefan Nystrand
Lars Frölander
Mattias Ohlin
Johan Nyström
Johan Wallberg
  SWE 50,06
48,12
49,99
51,43
3.19,60
7 Frédérick Bousquet
Romain Barnier
Hugo Viart
Nicolas Kintz
  FRA 50,88
49,68
49,79
50,65
3.21,00
Andrej Kapralov
Denis Pimankov
Aleksandr Popov
Dmitri Tsjernytsjev
Leonid Chochlov
  RUS 50,44


DQ

4x200 m vrije slagBewerken

rang sporters land tijd totale tijd
  Ian Thorpe
Michael Klim
Todd Pearson
Bill Kirby

Grant Hackett
Daniel Kowalski
  AUS 1.46,03
1.46,40
1.47,36
1.47,26
WR 7.07,05
  Scott Goldblatt
Josh Davis
Jamie Rauch
Klete Keller

Chad Carvin
Nate Dusing
  USA 1.49,66
1.46,49
1.48,74
1.47,75
7.12,64
  Martijn Zuijdweg
Johan Kenkhuis
Marcel Wouda
Pieter van den Hoogenband

Mark van der Zijden
  NED 1.49,89
1.49,37
1.48,56
1.44,88
7.12,70
4 Andrea Beccari
Matteo Pelliciari
Emiliano Brembilla
Massimiliano Rosolino
Klaus Lanzarini
Simone Cercato
  ITA 1.49,67
1.48,41
1.48,92
1.45,91
7.12,91
5 Edward Sinclair
Paul Palmer
Marc Spackman
James Salter
Andrew Clayton
  GBR 1.49,61
1.47,15
1.48,85
1.47,37
7.12,98
6 Stefan Pohl
Christian Keller
Stefan Herbst
Christian Tröger
Heiko Hell
Michael Kiedel
  GER 1.50,83
1.50,01
1.49,05
1.50,30
7.20,19
7 Mark Johnston
Mike Mintenko
Rick Say
Yannick Lupien
Brian Johns
  CAN 1.50,44
1.49,94
1.48,71
1.52,83
7.21,92
8 Dmitri Tsjernytsjev
Andrej Kapralov
Sergej Lavrenov
Aleksej Filipets
Aleksej Jegorov
  RUS 1.50,44
1.51,16
1.51,65
1.51,12
7.24,37

4x100 m wisselslagBewerken

rang sporters land tijd totale tijd
  Lenny Krayzelburg
Ed Moses
Ian Crocker
Gary Hall jr.

Neil Walker
Tommy Hannan
Jason Lezak
  USA 53,87
59,84
52,10
49,72
WR 3.33,73
  Matt Welsh
Regan Harrison
Geoff Huegill
Michael Klim

Josh Watson
Ryan Mitchell
Adam Pine
Ian Thorpe
  AUS 54,29
1.01,48
51,33
48,17
3.35,27
  Stev Theloke
Jens Kruppa
Thomas Rupprath
Torsten Spanneberg
  GER 55,07
1.00,52
52,14
48,15
3.35,88
4 Klaas-Erik Zwering
Marcel Wouda
Joris Keizer
Pieter van den Hoogenband
Mark Veens
  NED 56,83
1.01,20
52,26
47,24
3.37,53
5 Péter Horváth
Károly Güttler
Zsolt Gáspár
Attila Zubor
  HUN 55,90
1.01,23
52,95
49,01
3.39,03
6 Chris Renaud
Morgan Knabe
Mike Mintenko
Craig Hutchison
Shamek Pietucha
Yannick Lupien
  CAN 55,66
1.01,23
52,66
50,33
3.39,88
7 Simon Dufour
Hugues Duboscq
Franck Esposito
Frédérick Bousquet
  FRA 55,67
1.01,69
52,80
49,86
3.40,02
8 Neil Willey
Darren Mew
James Hickman
Sion Brinn
  GBR 56,49
1.01,76
52,53
49,41
3.40,19

VrouwenBewerken

50 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Inge de Bruijn   NED 24,32
  Therese Alshammar   SWE 24,51
  Dara Torres   USA 24,63
4 Amy Van Dyken   USA 25,04
5 Martina Moravcová   SVK 25,24
6 Sandra Völker   GER 25,27
7 Alison Sheppard   GBR 25,45
8 Sumika Minamoto   JPN 25,65
62 Roshendra Vrolijk   ARU (series) 29,31

Inge de Bruijn zwom een WR in de halve finales, tijd 24.13.

100 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Inge de Bruijn   NED 53,83
  Therese Alshammar   SWE 54,33
  Dara Torres   USA 54,43
Jenny Thompson   USA 54,43
5 Martina Moravcová   SVK 54,72
6 Helene Muller   RSA 55,19
7 Sumika Minamoto   JPN 55,53
8 Wilma van Rijn   NED 55,58

Inge de Bruijn zwom een WR in de halve finales, tijd 53,77.

200 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Susie O'Neill   AUS 1.58,24
  Martina Moravcová   SVK 1.58,32
  Claudia Poll   CRC 1.58,81
4 Nadezjda Tsjemezova   RUS 1.58,86
Kerstin Kielgaß   GER 1.58,86
6 Natalja Baranovskaja   BLR 1.59,28
7 Camelia Potec   ROU 1.59,46
8 Wang Luna   CHN 1.59,55

400 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Brooke Bennett   USA 4.05,80
  Diana Munz   USA 4.07,07
  Claudia Poll   CRC 4.07,83
4 Janelle Atkinson   JAM 4.08,79
5 Nadezjda Tsjemezova   RUS 4.10,37
6 Hannah Stockbauer   GER 4.10,38
7 Carla Geurts   NED 4.12,36
8 Chen Hua   CHN 4.13,11

800 m vrije slagBewerken

rang sporter land tijd
  Brooke Bennett   USA OR 8.19,67
  Jana Klotsjkova   UKR 8.22,66
  Kaitlin Sandeno   USA 8.24,29
4 Flavia Rigamonti   SUI 8.25,91
5 Hannah Stockbauer   GER 8.30,11
6 Chen Hua   CHN 8.30,58
7 Jana Henke   GER 8.31,97
8 Sachiko Yamada   JPN 8.37,39

100 m rugslagBewerken

rang sporter land tijd
  Diana Mocanu   ROU OR 1.00,21
  Mai Nakamura   JPN 1.00,55
  Nina Zjivanevskaja   ESP 1.00,89
4 Roxana Maracineanu   FRA 1.01,10
5 Noriko Inada   JPN 1.01,14
6 Barbara Bedford   USA 1.01,47
7 Dyana Calub   AUS 1.01,61
8 Louise Ørnstedt   DEN 1.02,02

200 m rugslagBewerken

rang sporter land tijd
  Diana Mocanu   ROU 2.08,16
  Roxana Maracineanu   FRA 2.10,25
  Miki Nakao   JPN 2.11,05
4 Tomoko Hagiwara   JPN 2.11,21
5 Amanda Adkins   USA 2.12,35
6 Nina Zjivanevskaja   ESP 2.12,75
7 Antje Buschschulte   GER 2.13,31
8 Kelly Stefanyshyn   CAN 2.14,57

100 m schoolslagBewerken

rang sporter land tijd
  Megan Quann   USA 1.07,05
  Leisel Jones   AUS 1.07,49
  Penelope Heyns   RSA 1.07,55
4 Sarah Poewe   RSA 1.07,85
5 Ágnes Kovács   HUN 1.08,09
6 Masami Tanaka   JPN 1.08,37
7 Tarnee White   AUS 1.09,09
8 Sylvia Gerasch   GER 1.09,86

200 m schoolslagBewerken

rang sporter land tijd
  Ágnes Kovács   HUN 2.24,35
  Kristy Kowal   USA 2.24,56
  Amanda Beard   USA 2.25,35
4 Hui Qi   CHN 2.25,36
5 Olga Bakaldina   RUS 2.25,47
6 Sarah Poewe   RSA 2.25,72
7 Masami Tanaka   JPN 2.26,98
8 Luo Xuejuan   CHN 2.27,33

Ágnes Kovács zwom een OR in de halve finales, tijd 2.24,03.

100 m vlinderslagBewerken

rang sporter land tijd
  Inge de Bruijn   NED WR 56,61
  Martina Moravcová   SVK 57,97
  Dara Torres   USA 58,20
4 Petria Thomas   AUS 58,49
5 Jenny Thompson   USA 58,73
6 Junko Onishi   JPN 59,13
7 Susie O'Neill   AUS 59,27
8 Diana Mocanu   ROU 59,43

200 m vlinderslagBewerken

rang sporter land tijd
  Misty Hyman   USA OR 2.05,88
  Susie O'Neill   AUS 2.06,58
  Petria Thomas   AUS 2.07,12
4 Mette Jacobsen   DEN 2.08,24
5 Otylia Jędrzejczak   POL 2.08,48
6 Kaitlin Sandeno   USA 2.08,81
7 Yuko Nakanishi   JPN 2.09,66
8 Maki Mita   JPN 2.10,72

200 m wisselslagBewerken

rang sporter land tijd
  Jana Klotsjkova   UKR OR 2.10,68
  Beatrice Căslaru   ROU 2.12,57
  Cristina Teuscher   USA 2.13,32
4 Marianne Limpert   CAN 2.13,44
5 Joanne Malar   CAN 2.13,70
6 Oksana Verevka   RUS 2.13,88
7 Gabrielle Rose   USA 2.14,82
8 Tomoko Hagiwara   JPN 2.15,64

400 m wisselslagBewerken

rang sporter land tijd
  Jana Klotsjkova   UKR WR 4.33,59
  Yasuko Tajima   JPN 4.35,96
  Beatrice Căslaru   ROU 4.37,18
4 Kaitlin Sandeno   USA 4.41,03
5 Nicole Hetzer   GER 4.43,56
6 Maddy Crippen   USA 4.44,63
7 Joanne Malar   CAN 4.45,17
8 Jennifer Reilly   AUS 4.45,99

4x100 m vrije slagBewerken

rang sporters land tijd totale tijd
  Amy Van Dyken
Dara Torres
Courtney Shealy
Jenny Thompson

Ashley Tappin
Erin Phenix
  USA 55,08
53,51
54,40
53,62
WR 3.36,61
  Manon van Rooijen
Wilma van Rijn
Thamar Henneken
Inge de Bruijn

Chantal Groot
  NED 56,35
55,19
54,88
53,41
3.39,83
  Louise Jöhncke
Therese Alshammar
Johanna Sjöberg
Anna-Karin Kammerling

Josefin Lillhage
Malin Svahnström
  SWE 55,93
53,78
55,06
55,53
3.40,30
4 Antje Buschschulte
Katrin Meißner
Franziska van Almsick
Sandra Völker
Britta Steffen
Daniela Samulski
Kerstin Kielgaß
  GER 55,67
54,92
55,02
54,70
3.40,31
5 Karen Pickering
Alison Sheppard
Rosalind Brett
Sue Rolph
  GBR 56,01
54,95
54,92
54,66
3.40,54
6 Susie O'Neill
Sarah Ryan
Elka Graham
Giaan Rooney
Mel Dodd
  AUS 54,79
54,80
55,57
55,75
3.40,91
7 Marianne Limpert
Shannon Shakespeare
Laura Nicholls
Jessica Deglau
  CAN 56,32
55,10
55,30
56,20
3.42,92
8 Cecilia Vianini
Luisa Striani
Sara Parise
Cristina Chiuso
  ITA 59,96
56,22
55,88
56,43
3.44,49

4x200 m vrije slagBewerken

rang sporters land tijd totale tijd
  Samantha Arsenault
Diana Munz
Lindsay Benko
Jenny Thompson

Julia Stowers
Kim Black
  USA 1.59,92
1.59,19
1.59,34
1.59,35
OR 7.57,80
  Susie O'Neill
Giaan Rooney
Kirsten Thomson
Petria Thomas

Elka Graham
Jacinta van Lint
  AUS 1.58,70
1.59,37
2.00,13
2.00,32
7.58,52
  Franziska van Almsick
Antje Buschschulte
Sara Harstick
Kerstin Kielgaß

Britta Steffen
Meike Freitag
  GER 1.59,51
2.00,35
2.00,88
1.57,90
7.58,64
4 Camelia Potec
Simona Păduraru
Ioana Diaconescu
Beatrice Căslaru
Carmen Herea
  ROU 1.59,10
2.01,52
2.01,47
1.59,54
8.01,63
5 Marianne Limpert
Shannon Shakespeare
Joanne Malar
Jessica Deglau
Katie Brambley
Jen Button
  CAN 1.59,85
2.01,78
2.00,50
2.00,52
8.02,65
6 Nicola Jackson
Karen Legg
Janine Belton
Karen Pickering
Claire Huddart
  GBR 2.00,56
2.01,55
2.00,79
2.00,79
8.03,69
7 Sara Parise
Cecilia Vianini
Luisa Striani
Sara Goffi
  ITA 2.00,55
1.59,46
2.01,47
2.03,20
8.04,68
8 Solenne Figuès
Laetitia Choux
Katarin Quelennec
Alicia Bozon
  FRA 1.59,67
2.01,86
2.03,19
2.01,27
8.05,99

4x100 m wisselslagBewerken

rang sporters land tijd totale tijd
  Barbara Bedford
Megan Quann
Jenny Thompson
Dara Torres

Courtney Shealy
Staciana Stitts
Ashley Tappin
Amy Van Dyken
  USA 1.01,39
1.06,29
57,25
53,37
WR 3.58,30
  Dyana Calub
Leisel Jones
Petria Thomas
Susie O'Neill

Giaan Rooney
Tarnee White
Sarah Ryan
  AUS 1.01,83
1.08,08
57,39
54,29
4.01,59
  Mai Nakamura
Masami Tanaka
Junko Onishi
Sumika Minamoto
  JPN 1.02,08
1.08,65
58,72
54,71
4.04,16
4 Antje Buschschulte
Sylvia Gerasch
Franziska van Almsick
Katrin Meißner
  GER 1.02,05
1.08,57
59,67
54,04
4.04,33
5 Charlene Wittstock
Sarah Poewe
Mandy Loots
Helene Muller
  RSA 1.02,74
1.07,83
59,51
54,77
4.05,15
6 Kelly Stefanyshyn
Christin Petelski
Jen Button
Marianne Limpert
Michelle Lischinsky
Laura Nicholls
  CAN 1.02,73
1.09,14
1.00,13
55,55
4.07,55
7 Katy Sexton
Heidi Earp
Sue Rolph
Karen Pickering
  GBR 1.02,05
1.10,25
1.00,05
55,26
4.07,61
8 Zhan Shu
Qi Hui
Liu Limin
Han Xue
  CHN 1.02,70
1.09,40
59,33
56,40
4.07,83

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land NOC   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Verenigde Staten USA 14 8 11 33
2   Australië AUS 5 9 4 18
3   Nederland NED 5 1 2 8
4   Italië ITA 3 1 2 6
5   Oekraïne UKR 2 2 0 4
6   Roemenië ROU 2 1 1 4
7   Zweden SWE 1 2 1 4
8   Hongarije HUN 1 0 0 1
9   Japan JPN 0 2 2 4
10   Slowakije SVK 0 2 0 2
11   Rusland RUS 0 1 1 2
  Zuid-Afrika RSA 0 1 1 2
13   Frankrijk FRA 0 1 0 1
14   Duitsland GER 0 0 3 3
15   Costa Rica CRC 0 0 2 2
16   Brazilië BRA 0 0 1 1
  Canada CAN 0 0 1 1
  Spanje ESP 0 0 1 1
Totaal 33 31 33 97