Hoofdmenu openen

Biatlon op de Olympische Winterspelen 2018

Biatlon is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang. De wedstrijden vonden plaats in het Alpensia Biathlon Centre.

Gehouden in Vlag van Zuid-Korea Pyeongchang
Jaar 2018
Data 10 t/m 23 februari
Sport Biatlon
Accommodatie(s) Alpensia Biathlon Centre
Deelnemers 219 atleten uit 28 landen
Evenementen 11
Vorige: 2014     Volgende: 2022
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Biatlon
op de
Olympische Winterspelen 2018
Pictogram biatlon
Individueel mannen vrouwen
Sprint mannen vrouwen
Achtervolging mannen vrouwen
Massastart mannen vrouwen
Estafette mannen vrouwen
gemengd

Het programma was gelijk aan dat van 2014.

Inhoud

WedstrijdschemaBewerken

Datum Lokale tijd MET Mannen Vrouwen
09 februari 20:00 12:00 Openingsceremonie
10 februari 20:15 12:15 7,5 km sprint
11 februari 20:15 12:15 10 km sprint
12 februari 19:10 13:00 (m), 11:10 (v) 12,5 km achtervolging 10 km achtervolging
14 februari 20:05 12:05 15 km individueel
15 februari 20:00 12:00 20 km individueel
17 februari 20:15 12:15 12,5 km massastart
18 februari 20:15 12:15 15 km massastart
20 februari 20:15 12:15 Gemengde estafette
22 februari 20:15 12:15 4×6 km estafette
23 februari 20:15 12:15 4×7,5 km estafette
25 februari 20:00 12:00 Sluitingsceremonie

MedaillesBewerken

MannenBewerken

Onderdeel      
20 km individueel   NOR Johannes Thingnes Bø   SLO Jakov Fak   AUT Dominik Landertinger
10 km sprint   GER Arnd Peiffer   CZE Michal Krčmář   ITA Dominik Windisch
12,5 km achtervolging   FRA Martin Fourcade   SWE Sebastian Samuelsson   GER Benedikt Doll
15 km massastart   FRA Martin Fourcade   GER Simon Schempp   NOR Emil Hegle Svendsen
4×7,5 km estafette   SWE Peppe Femling
Jesper Nelin
Sebastian Samuelsson
Fredrik Lindström
  NOR Lars Helge Birkeland
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
  GER Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp

VrouwenBewerken

Onderdeel      
15 km individueel   SWE Hanna Öberg   SVK Anastasiya Kuzmina   GER Laura Dahlmeier
7,5 km sprint   GER Laura Dahlmeier   NOR Marte Olsbu   CZE Veronika Vítková
10 km achtervolging   GER Laura Dahlmeier   SVK Anastasiya Kuzmina   FRA Anaïs Bescond
12,5 km massastart   SVK Anastasiya Kuzmina   BLR Darja Domratsjeva   NOR Tiril Eckhoff
4×6 km estafette   BLR Nadezjda Skardino
Iryna Krjoeko
Dzinara Alimbekava
Darja Domratsjeva
  SWE Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
  FRA Anaïs Chevalier
Marie Dorin Habert
Justine Braisaz
Anaïs Bescond

GemengdBewerken

Onderdeel      
Estafette   FRA Marie Dorin Habert
Anaïs Bescond
Simon Desthieux
Martin Fourcade
  NOR Marte Olsbu
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
  ITA Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land NOC   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Duitsland GER 3 1 3 7
2   Frankrijk FRA 3 0 2 5
3   Zweden SWE 2 2 0 4
4   Noorwegen NOR 1 3 2 6
5   Slowakije SVK 1 2 0 3
6   Wit-Rusland BLR 1 1 0 2
7   Tsjechië CZE 0 1 1 2
8   Slovenië SLO 0 1 0 1
9   Italië ITA 0 0 2 2
10   Oostenrijk AUT 0 0 1 1
Totaal 11 11 11 33

Externe linksBewerken