Hoofdmenu openen

Ronde van Romandië 2019

wielerwedstrijd in 2019

De Ronde van Romandië 2019 wordt verreden tussen 30 april en 5 mei in Romandië, Zwitserland. Het is de 73e editie van deze meerdaagse wielerkoers. De start vindt plaats in Neuchâtel en Genève is de finishplaats. De winnaar van vorig jaar is de Sloveen Primož Roglič.

73e editie
Periode 30 april5 mei
Startplaats Neuchâtel
Finishplaats Genève
Totale afstand 699,52 km
Deelnemers 140
Eindklassementen
Jersey yellow.svg Winnaar Vlag van Slovenië Primož Roglič
Jersey green.svg Punten Vlag van Slovenië Primož Roglič
Jersey pink.svg Bergen Vlag van Zwitserland Simon Pellaud
Jersey white.svg Jongere Vlag van Frankrijk David Gaudu
Jersey yellow number.svg Ploegen Vlag van Verenigde Staten EF Education First
Andere jaren
Vorige editie Ronde van Romandië 2018
Volgende editie Ronde van Romandië 2020
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Deelnemende ploegenBewerken

Etappe-overzichtBewerken

Etappe Datum Startplaats Finishplaats Afstand Type Winnaar   Klassementsleider
Proloog 30 april Neuchâtel Neuchâtel 3,87 km    proloog   Jan Tratnik   Jan Tratnik
1e 1 mei Neuchâtel La Chaux-de-Fonds 168,4 km   heuvelrit   Primož Roglič   Primož Roglič
2e 2 mei Le Locle Morges 174,4 km   heuvelrit   Stefan Küng
3e 3 mei Romont Romont 160 km   bergrit   David Gaudu
4e 4 mei Lucens Torgon 176 km   bergrit   Primož Roglič
5e 5 mei Genève Genève 16,85 km   individuele tijdrit   Primož Roglič

Etappe-uitslagenBewerken

ProloogBewerken

Neuchâtel – Neuchâtel (3,87 km) (ITT)
Plaats Naam Ploeg Tijd
1   Jan Tratnik   Bahrain-Merida 5'06"
2   Primož Roglič   Team Jumbo-Visma + 1"
3   Tom Bohli   UAE Team Emirates z.t.
4   Tony Martin   Team Jumbo-Visma + 4"
5   Geraint Thomas   Team INEOS z.t.
6   Alex Dowsett   Team Katjoesja Alpecin z.t.
7   Stefan Küng   Groupama-FDJ + 5"
8   Carlos Betancur   Movistar Team z.t.
9   Maciej Bodnar   BORA-hansgrohe z.t.
10   Rui Costa   UAE Team Emirates z.t.
21   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 8"
22   Thomas De Gendt   Lotto Soudal z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Jan Tratnik   Bahrain-Merida 5'06"
2   Primož Roglič   Team Jumbo-Visma + 1"
3   Tom Bohli   UAE Team Emirates z.t.
4   Tony Martin   Team Jumbo-Visma + 4"
5   Geraint Thomas   Team INEOS z.t.
6   Alex Dowsett   Team Katjoesja Alpecin z.t.
7   Stefan Küng   Groupama-FDJ + 5"
8   Carlos Betancur   Movistar Team z.t.
9   Maciej Bodnar   BORA-hansgrohe z.t.
10   Rui Costa   UAE Team Emirates z.t.
21   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 8"
22   Thomas De Gendt   Lotto Soudal z.t.

1e etappeBewerken

Neuchâtel – La Chaux-de-Fonds (168,4 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
1   Primož Roglič   Team Jumbo-Visma 4u15'38"
2   David Gaudu   Groupama-FDJ z.t.
3   Rui Costa   UAE Team Emirates z.t.
4   Michael Woods   EF Education First z.t.
5   Damien Howson   Mitchelton-Scott z.t.
6   Carl Fredrik Hagen   Lotto Soudal z.t.
7   Eduardo Sepúlveda   Movistar Team z.t.
8   Jan Hirt   Astana Pro Team z.t.
9   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe z.t.
10   Guillaume Martin   Wanty-Gobert z.t.
19   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma z.t.
36   Thomas De Gendt   Lotto Soudal + 2'10"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Primož Roglič   Team Jumbo-Visma 4u20'15"
2   Rui Costa   UAE Team Emirates + 10"
3   David Gaudu   Groupama-FDJ + 12"
4   Geraint Thomas   Team INEOS + 13"
5   Carlos Betancur   Movistar Team + 14"
6   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 15"
7   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 17"
8   James Knox   Deceuninck–Quick-Step + 18"
9   Damien Howson   Mitchelton-Scott z.t.
10   Winner Anacona   Movistar Team + 19"
36   Thomas De Gendt   Lotto Soudal + 2'27"

2e etappeBewerken

Le Locle – Morges (174,4 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
1   Stefan Küng   Groupama-FDJ 4u10'59"
2   Sam Bennett   BORA-hansgrohe + 59"
3   Sonny Colbrelli   Bahrain-Merida z.t.
4   Simone Consonni   UAE Team Emirates z.t.
5   Elia Viviani   Deceuninck–Quick-Step z.t.
6   Patrick Bevin   CCC Team z.t.
7   Michael Albasini   Mitchelton-Scott z.t.
8   Vjatsjeslav Koeznetsov   Team Katjoesja Alpecin z.t.
9   Giacomo Nizzolo   Team Dimension Data z.t.
10   Andrea Pasqualon   Wanty-Gobert z.t.
27   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma z.t.
37   Thomas Degand   Wanty-Gobert z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Primož Roglič   Team Jumbo-Visma 8u32'13"
2   Rui Costa   UAE Team Emirates + 10"
3   David Gaudu   Groupama-FDJ + 12"
4   Geraint Thomas   Team INEOS + 13"
5   Carlos Betancur   Movistar Team + 14"
6   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 15"
7   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 17"
8   James Knox   Deceuninck–Quick-Step + 18"
9   Damien Howson   Mitchelton-Scott z.t.
10   Winner Anacona   Movistar Team + 19"
36   Thomas De Gendt   Lotto Soudal + 2'27"

3e etappeBewerken

Romont – Romont (160 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
1   David Gaudu   Groupama-FDJ 3u50'53"
2   Rui Costa   UAE Team Emirates z.t.
3   Primož Roglič   Team Jumbo-Visma z.t.
4   Michael Woods   EF Education First z.t.
5   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe z.t.
6   Guillaume Martin   Wanty-Gobert + 3"
7   Emanuel Buchmann   BORA-hansgrohe z.t.
8   Davide Villella   Astana Pro Team z.t.
9   Carl Fredrik Hagen   Lotto Soudal z.t.
10   Damien Howson   Mitchelton-Scott z.t.
18   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 6"
22   Sander Armée   Lotto Soudal + 13"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Primož Roglič   Team Jumbo-Visma 12u23'05"
2   David Gaudu   Groupama-FDJ + 6"
3   Rui Costa   UAE Team Emirates + 8"
4   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 19"
5   Geraint Thomas   Team INEOS + 20"
6   Carlos Betancur   Movistar Team + 21"
7   Damien Howson   Mitchelton-Scott + 25"
8   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 27"
9   Michael Woods   EF Education First + 28"
10   Emanuel Buchmann   BORA-hansgrohe + 29"
33   Thomas De Gendt   Lotto Soudal + 3'34"

4e etappeBewerken

Lucens – Torgon (176 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
1   Primož Roglič   Team Jumbo-Visma 2u42'21"
2   Rui Costa   UAE Team Emirates z.t.
3   Geraint Thomas   Team INEOS z.t.
4   Michael Woods   EF Education First z.t.
5   David Gaudu   Groupama-FDJ z.t.
6   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe z.t.
7   Jan Hirt   Astana Pro Team z.t.
8   Emanuel Buchmann   BORA-hansgrohe z.t.
9   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma z.t.
10   Ilnoer Zakarin   Team Katjoesja Alpecin z.t.
37   Aimé De Gendt   Wanty-Gobert + 1'52"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Primož Roglič   Team Jumbo-Visma 15u05'13"
2   Rui Costa   UAE Team Emirates + 12"
3   David Gaudu   Groupama-FDJ + 16"
4   Geraint Thomas   Team INEOS + 26"
5   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 29"
6   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 37"
7   Michael Woods   EF Education First + 38"
8   Emanuel Buchmann   BORA-hansgrohe + 39"
9   Carlos Betancur   Movistar Team + 57"
10   Simon Špilak   Team Katjoesja Alpecin + 1'00"

5e etappeBewerken

Genéve – Genève (16,85 km) (ITT)
Plaats Naam Ploeg Tijd
1   Primož Roglič   Team Jumbo-Visma 19'58"
2   Victor Campenaerts   Lotto Soudal + 13"
3   Filippo Ganna   Team INEOS + 15"
4   Patrick Bevin   CCC Team + 16"
5   Tony Martin   Team Jumbo-Visma z.t.
6   Stefan Küng   Groupama-FDJ + 22"
7   Rui Costa   UAE Team Emirates + 37"
8   William Barta   CCC Team + 43"
9   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 44"
10   Geraint Thomas   Team INEOS + 46"
18   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 56"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Primož Roglič   Team Jumbo-Visma 15u25'11"
2   Rui Costa   UAE Team Emirates + 49"
3   Geraint Thomas   Team INEOS + 1'12"
4   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 1'13"
5   David Gaudu   Groupama-FDJ + 1'17"
6   Steven Kruijswijk   Team Jumbo-Visma + 1'33"
7   Emanuel Buchmann   BORA-hansgrohe + 1'35"
8   Ilnoer Zakarin   Team Katjoesja Alpecin + 2'00"
9   Simon Špilak   Team Katjoesja Alpecin + 2'08"
10   Michael Woods   EF Education First + 2'18"
29   Thomas De Gendt   Lotto Soudal + 6'57"

KlassementenverloopBewerken

Etappe Winnaar Algemeen klassement
 
Puntenklassement
 
Bergklassement
 
Jeugdklassement
 
Ploegenklassement
P   Jan Tratnik   Jan Tratnik   Jan Tratnik Niet uitgereikt   Benjamin Thomas   Team Jumbo-Visma
1   Primož Roglič   Primož Roglič   Primož Roglič   Simon Pellaud   David Gaudu   Movistar Team
2   Stefan Küng   Stefan Küng
3   David Gaudu   Primož Roglič
4   Primož Roglič   EF Education First
5   Primož Roglič
0Eindstanden
  Primož Roglič   Primož Roglič   Simon Pellaud   David Gaudu   EF Education First