Hoofdmenu openen

De 59e editie van de meerdaagse wielerwedstrijd Ronde van Turkije vindt plaats van 16 tot en met 21 april 2019. De ronde maakt deel uit van de UCI World Tour 2019.

55e editie
Periode 16 april21 april
Startplaats Istanboel
Finishplaats Istanboel
Totale afstand 970,9 km
Deelnemers 119
Klassementen na 6e etappe
Jersey light blue.svg Winnaar Vlag van Oostenrijk Felix Großschartner
Jersey green.svg Punten Vlag van Ierland Sam Bennett
Jersey red.svg Berg Vlag van België Thimo Willems
Jersey orange.svg Ploeg Vlag van Colombia Manzana Postobón Team
Andere jaren
Vorige editie Ronde van Turkije 2018
Volgende editie Ronde van Turkije 2020
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Deelnemende ploegenBewerken

Etappe-overzichtBewerken

etappe datum start finish afstand type winnaar   Klassementsleider
1 16 april Istanboel Tekirdağ 160   vlakke rit   Sam Bennett   Sam Bennett
2 17 april Tekirdağ Eceabat 183,1   vlakke rit   Sam Bennett
3 18 april Çanakkale Edremit 137,2   heuvelrit   Fabio Jakobsen
4 19 april Balıkesir Bursa 184,1   heuvelrit   Caleb Ewan
5 20 april Bursa Kartepe (Kocaeli) 137,3   bergrit   Felix Großschartner   Felix Großschartner
6 21 april Sakarya Istanboel 169,2   vlakke rit   Caleb Ewan

Etappe-uitslagenBewerken

1e etappeBewerken

IstanboelTekirdağ (160 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Sam Bennett   BORA-hansgrohe 3u32'34"
2   Fabio Jakobsen   Deceuninck–Quick-Step z.t.
3   Caleb Ewan   Lotto Soudal z.t.
4   Eduard-Michael Grosu   Delko Marseille Provence z.t.
5   Simone Consonni   UAE Team Emirates z.t.
6   Luca Pacioni   Neri-Selle Italia-KTM z.t.
7   Imerio Cima   Nippo-Vini Fantini-Faizanè z.t.
8   Christophe Noppe   Sport Vlaanderen-Baloise z.t.
9   Giovanni Lonardi   Nippo-Vini Fantini-Faizanè z.t.
10   Álvaro Hodeg   Deceuninck–Quick-Step z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Sam Bennett   BORA-hansgrohe 3u32'34"
2   Fabio Jakobsen   Deceuninck–Quick-Step + 4"
3   Caleb Ewan   Lotto Soudal + 6"
4   Lorenzo Fortunato   Neri-Selle Italia-KTM + 7"
5   Álvaro Robredo   Burgos-BH + 8"
6   Lindsay De Vylder   Sport Vlaanderen-Baloise + 9"
7   Eduard-Michael Grosu   Delko Marseille Provence + 10"
8   Simone Consonni   UAE Team Emirates z.t.
9   Luca Pacioni   Neri-Selle Italia-KTM z.t.
10   Imerio Cima   Nippo-Vini Fantini-Faizanè z.t.

2e etappeBewerken

TekirdağEceabat (183,1 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Sam Bennett   BORA-hansgrohe 4u11'48"
2   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe z.t.
3   Jhonatan Restrepo   Manzana Postobón Team z.t.
4   Gonzalo Serrano   Caja Rural-Seguros RGA z.t.
5   Jan Polanc   UAE Team Emirates z.t.
6   Mauro Finetto   Delko Marseille Provence z.t.
7   Valerio Conti   UAE Team Emirates z.t.
8   Edgar Pinto   W52-FC Porto + 3"
9   Sebastian Schönberger   Neri-Selle Italia-KTM + 4"
10   Cyril Barthe   Euskadi Basque Country-Murias z.t.
12   Christophe Noppe   Sport Vlaanderen-Baloise z.t.
23   Etienne van Empel   Neri-Selle Italia-KTM + 16"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Sam Bennett   BORA-hansgrohe 7u44'02"
2   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 14"
3   Jhonatan Restrepo   Manzana Postobón Team + 16"
4   Jan Polanc   UAE Team Emirates + 20"
5   Valerio Conti   UAE Team Emirates z.t.
6   Mauro Finetto   Delko Marseille Provence z.t.
7   Gonzalo Serrano   Caja Rural-Seguros RGA z.t.
8   Edgar Pinto   W52-FC Porto + 23"
9   Christophe Noppe   Sport Vlaanderen-Baloise + 24"
10   Cyril Barthe   Euskadi Basque Country-Murias z.t.
32   Etienne van Empel   Neri-Selle Italia-KTM + 36"

3e etappeBewerken

ÇanakkaleEdremit (137,2 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Fabio Jakobsen   Deceuninck–Quick-Step 2u50'12"
2   Sam Bennett   BORA-hansgrohe z.t.
3   Mark Cavendish   Team Dimension Data z.t.
4   Caleb Ewan   Lotto Soudal z.t.
5   Matteo Malucelli   Caja Rural-Seguros RGA z.t.
6   Christophe Noppe   Sport Vlaanderen-Baloise z.t.
7   Matthew Gibson   Burgos-BH z.t.
8   Luca Pacioni   Neri-Selle Italia-KTM z.t.
9   Jordan Parra   Manzana Postobón Team z.t.
10   Jevgenïy Gïdïç   Astana Pro Team z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Sam Bennett   BORA-hansgrohe 11u04'08"
2   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 20"
3   Jhonatan Restrepo   Manzana Postobón Team + 22"
4   Jan Polanc   UAE Team Emirates + 26"
5   Gonzalo Serrano   Caja Rural-Seguros RGA z.t.
6   Valerio Conti   UAE Team Emirates z.t.
7   Mauro Finetto   Delko Marseille Provence z.t.
8   Edgar Pinto   W52-FC Porto + 29"
9   Christophe Noppe   Sport Vlaanderen-Baloise + 30"
10   Merhawi Kudus   Astana Pro Team z.t.
34   Etienne van Empel   Neri-Selle Italia-KTM + 42"

4e etappeBewerken

BalıkesirBursa (184,1 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Caleb Ewan   Lotto Soudal 5u21'38"
2   Juan José Lobato   Nippo-Vini Fantini-Faizanè z.t.
3   Sam Bennett   BORA-hansgrohe z.t.
4   Simone Consonni   UAE Team Emirates z.t.
5   Fabio Jakobsen   Deceuninck–Quick-Step z.t.
6   Sebastián Molano   UAE Team Emirates z.t.
7   Jon Aberasturi   Caja Rural-Seguros RGA z.t.
8   Enrique Sanz   Euskadi Basque Country-Murias z.t.
9   Giovanni Lonardi   Nippo-Vini Fantini-Faizanè z.t.
10   Gonzalo Serrano   Caja Rural-Seguros RGA z.t.
14   Christophe Noppe   Sport Vlaanderen-Baloise z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Sam Bennett   BORA-hansgrohe 11u04'08"
2   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe + 24"
3   Jhonatan Restrepo   Manzana Postobón Team + 26"
4   Jan Polanc   UAE Team Emirates + 30"
5   Gonzalo Serrano   Caja Rural-Seguros RGA z.t.
6   Valerio Conti   UAE Team Emirates z.t.
7   Edgar Pinto   W52-FC Porto + 33"
8   Mauro Finetto   Delko Marseille Provence + 34"
9   Merhawi Kudus   Astana Pro Team + 38"
10   Onur Balkan   Turkse Nationale Ploeg z.t.

5e etappeBewerken

BursaKartepe (137,3 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Felix Großschartner   BORA-hansgrohe 4u17'13"
2   Valerio Conti   UAE Team Emirates + 9"
3   Merhawi Kudus   Astana Pro Team z.t.
4   Remco Evenepoel   Deceuninck–Quick-Step + 16"
5   Edgar Pinto   W52-FC Porto + 40"
6   Jan Polanc   UAE Team Emirates + 51"
7   Kyle Murphy   Rally-UHC Cycling + 58"
8   Mauro Finetto   Delko Marseille Provence + 1'03"
9   Etienne van Empel   Neri-Selle Italia-KTM + 1'08"
10   Rob Britton   Rally-UHC Cycling z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Felix Großschartner   BORA-hansgrohe 20u43'09"
2   Valerio Conti   UAE Team Emirates + 19"
3   Merhawi Kudus   Astana Pro Team + 25"
4   Remco Evenepoel   Deceuninck–Quick-Step + 41"
5   Edgar Pinto   W52-FC Porto + 59"
6   Jan Polanc   UAE Team Emirates + 1'07"
7   Mauro Finetto   Delko Marseille Provence + 1'19"
8   Jhonatan Restrepo   Manzana Postobón Team + 1'26"
9   Gonzalo Serrano   Caja Rural-Seguros RGA + 1'29"
10   Kyle Murphy   Rally-UHC Cycling + 1'30"

6e etappeBewerken

SakaryaIstanboel (169,2 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Caleb Ewan   Lotto Soudal 4u10'41"
2   Fabio Jakobsen   Deceuninck–Quick-Step z.t.
3   Sam Bennett   BORA-hansgrohe + 4"
4   Simone Consonni   UAE Team Emirates z.t.
5   Jon Aberasturi   Caja Rural-Seguros RGA + 8"
6   Enrique Sanz   Euskadi Basque Country-Murias z.t.
7   Christophe Noppe   Sport Vlaanderen-Baloise z.t.
8   Felix Großschartner   BORA-hansgrohe z.t.
9   Imerio Cima   Nippo-Vini Fantini-Faizanè z.t.
10   Eduard-Michael Grosu   Delko Marseille Provence z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Felix Großschartner   BORA-hansgrohe 24u53'58"
2   Valerio Conti   UAE Team Emirates + 19"
3   Merhawi Kudus   Astana Pro Team + 25"
4   Remco Evenepoel   Deceuninck–Quick-Step + 53"
5   Edgar Pinto   W52-FC Porto + 59"
6   Jan Polanc   UAE Team Emirates + 1'12"
7   Jhonatan Restrepo   Manzana Postobón Team + 1'26"
8   Gonzalo Serrano   Caja Rural-Seguros RGA + 1'29"
9   Mauro Finetto   Delko Marseille Provence + 1'31"
10   Kyle Murphy   Rally-UHC Cycling + 1'42"
11   Etienne van Empel   Neri-Selle Italia-KTM + 1'48"

KlassementenverloopBewerken

Externe linkBewerken