Polen op de Olympische Zomerspelen 1948

Polen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen, Engeland. Voor het eerst in de geschiedenis won Polen geen goud én geen zilver. Aleksy Antkiewicz won brons bij het boksen in de vedergewichtklasse.

Polen op de Olympische Spelen
Polen op de Olympische Zomerspelen 1948
Land Polen
IOC-landcode POL
NOC Polish Olympic Committee
(pl) externe link
Olympische Zomerspelen 1948 in Londen
Vlaggendrager Mieczysław Łomowski
Aantal deelnemers 37
Aantal disciplines 5
Medailles
Rang: 34
goud
0
zilver
0
brons
1
totaal
1
Polen op de Zomerspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024
Polen op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Medailleoverzicht bewerken

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Boksen Aleksy Antkiewicz -57kg (m)  

Deelnemers en resultaten bewerken

  Atletiek bewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bogdan Lipski 100m (m) DNS serie 1: niet gestart
200m (m) DNS serie 1: niet gestart
Edward Adamczyk verspringen (m) 11e kwalificatie groep A: 6de met 7,03m
finale: 11de met 6,735m
Witold Gerutto kogelstoten (m) 10e kwalificatie groep A: 8ste met 14,45m
finale: 10de met 14,37m
Mieczysław Łomowski 4e kwalificatie groep A: 6de met 14,70m
finale: 4de met 15,43m
Mieczysław Łomowski discuswerpen (m) 11e kwalificatie: niet gestart
Edward Adamczyk tienkamp (m) 9e 100m: 17de in 11,7
verspringen: 2de met 7,08m
kogelstoten: 3de met 13,20m
hoogspringen: 12de met 1,75m
400m: 8ste in 52,5
110m horden: 5de in 15,8
discuswerpen: 8ste met 39,11m
polsstokhoogspringen: 4de met 3,40m
speerwerpen: 19de met 43,70m
1500m: 14de in 5.01,4
totaal: 6712 punten
Witold Gerutto 19e 100m: 30ste in 12,1
verspringen: 31ste met 5,905m
kogelstoten: 1ste met 14,53m
hoogspringen: 15de met 1,70m
400m: 28ste in 55,4
110m horden: 21ste in 17,0
discuswerpen: 2de met 41,80m
polsstokhoogspringen: 24ste met 3,00m
speerwerpen: 9de met 51,06m
1500m: 27ste in 5.17,8
totaal: 6106 punten
Wacław Kuźmicki 16e 100m: 27ste in 12,0
verspringen: 16de met 6,565m
kogelstoten: 16de met 12,34m
hoogspringen: 15de met 1,70m
400m: 16de in 54,3
110m horden: 27ste in 17,6
discuswerpen: 12de met 38,06m
polsstokhoogspringen: 14de met 3,20m
speerwerpen: 14de met 47,34m
1500m: 5de in 4.41,8
totaal: 6153 punten
Henryka Słomczewska-Nowak verspringen (v) 17e kwalificatie groep B: 11de met 5,19m
Jadwiga Wajs-Marcinkiewicz discuswerpen (v) 4e 39,30m
Melania Sinoracka speerswerpen (v) 11e 35,74m

  Boksen bewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Janusz Kasperczak -51kg (m) 17e 1ste ronde: V van   AUS Gower: punten
Wawrzyniec Bazarnik -54kg (m) 17e 1ste ronde: V van   CHI González: punten
Aleksy Antkiewicz -57kg (m)   1ste ronde: W van   PHI Trani: punten
2de ronde: W van   PER García: punten
kwartfinale: W van   KOR Seo: punten
halve finale: V van   ITA Formenti: punten
bronzen finale: W van   ARG Núñez: punten
Zygmunt Chychła -67kg (m) 5e 1ste ronde: W van   NED Wijngaard: punten
2de ronde: W van   CEY Obeysekere: knock-out
kwartfinale: V van   ITA D'Ottavio: punten
Antoni Kolczyński -75kg (m) 9e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   URU Martínez: punten
Franciszek Szymura -81kg (m) 5e 1ste ronde: W van   IND Joachim: punten
2de ronde: W van   PUR Quitcón: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: V van   ARG Cía: punten

  Kanovaren bewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Czesław Sobieraj K-1 1000m (m) 9e serie 2: 5de in 4.46,5
K-1 10000m (m) 7e 52.51,0
Alfons Jeżewski
Marian Matłotka
K-2 1000m (m) series serie 2: 8ste
K-2 10000m (m) 10e 48.25,6

  Schermen bewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Zygmunt Fokt degen (m) DNS niet gestart
Rajmund Karwicki 62e 1ste ronde groep 5: 7de met 1 overwinning
Jan Nawrocki 55e 1ste ronde groep 4: 6de met 3 overwinningen
Antoni Sobik
Rajmund Karwicki
Jan Nawrocki
Teodor Zaczyk
Bolesław Banaś
Zygmunt Fokt
degen team (m) 13e 1ste ronde groep 1: 2de
V van   Argentinië: 6-10
W van   Cuba: 8-6

kwartfinale 1: 4de
V van   Italië: 1-14
V van   Hongarije: 6-10
Bolesław Banaś sabel (m) 49e 1ste ronde groep 8: 5de met 1 overwinning
Antoni Sobik 12e 1ste ronde groep 6: 2de met 4 overwinningen
kwartfinale 2: 4de met 4 overwinningen
halve finale 2: 6de met 1 overwinning
Teodor Zaczyk 40e 1ste ronde groep 7: 4de met 3 overwinningen
Antoni Sobik
Rajmund Karwicki
Jan Nawrocki
Teodor Zaczyk
Bolesław Banaś
Zygmunt Fokt
sabel team (m) 5e 1ste ronde groep 3: 1ste
W van   Turkije: 11-5

kwartfinale 4: 2de
G van   Oostenrijk: 8-8

halve finale 1: 3de
V van   Hongarije: 3-12
V van   België: 7-9
Irena Nawrocka floret (v) 31e 1ste ronde groep 1: 6de met 2 overwinningen