Hoofdmenu openen

Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1980

sportevenement op de Olympische Spelen

HerenBewerken

Grieks-RomeinsBewerken

licht vlieggewicht (tot 48 kg)Bewerken

rang sporter land
  Zaksylik Usjkempirov   URS
  Constantin Alexandru   ROU
  Ferenc Seres   HUN
4 Pavel Khristov   BUL
5 Reijo Haaparanta   FIN
6 Alfredo Olvera   MEX
7 Vincenzo Maenza   ITA
8 Roman Kierpacz   POL

vlieggewicht (tot 52 kg)Bewerken

rang sporter land
  Vakhtang Blagidze   URS
  Lajos Rácz   HUN
  Mladen Mladenov   BUL
4 Nicu Gingă   ROU
5 Antonín Jelínek   TCH
6 Stanisław Wróblewski   POL
7 Taisto Halonen   FIN
8 Abdulnasser El-Oulabi   SYR

bantamgewicht (tot 57 kg)Bewerken

rang sporter land
  Sjamil Serikov   URS
  Józef Lipień   POL
  Benni Ljungbeck   SWE
4 Mihai Boţilă   ROU
5 Antonino Caltabiano   ITA
6 Josef Krysta   TCH
7 Gyula Molnár   HUN
8 Georgi Donev   BUL

vedergewicht (tot 62 kg)Bewerken

rang sporter land
  Stylianos Migiakis   GRE
  István Tóth   HUN
  Boris Kramorenko   URS
4 Ivan Frgić   YUG
5 Panajot Kirov   BUL
6 Kazimierz Lipień   POL
7 Radwan Karout   SYR
8 Michal Vejsada   TCH

lichtgewicht (tot 68 kg)Bewerken

rang sporter land
  Ştefan Rusu   ROU
  Andrzej Supron   POL
  Lars-Erik Skiöld   SWE
4 Soeren Nalbandjan   URS
5 Buyandelger Bold   MGL
6 Ivan Atanassov   BUL
7 Reinhard Hartmann   AUT
8 Károly Gaál   HUN

weltergewicht (tot 74 kg)Bewerken

rang sporter land
1. Ferenc Kocsis   HUN
2. Anatoli Bykov   URS
3. Mikko Huhtala   FIN
4. Janko Sjopov   BUL
5. Lennart Lundell   SWE
6. Vítězslav Mácha   TCH
7. Gheorghe Minea   ROU
8. Jacques van Lancker   BEL

middengewicht (tot 82 kg)Bewerken

rang sporter land
  Gennadi Korban   URS
  Jan Dołgowicz   POL
  Pavel Pavlov   BUL
4 Leif Andersson   SWE
5 Detlef Kühn   GDR
6 Mihály Toma   HUN
7 Mohammad El-Oulabi   SYR
8 Miroslav Janota   TCH

halfzwaargewicht (tot 90 kg)Bewerken

rang sporter land
  Norbert Növényi   HUN
  Igor Kanygin   URS
  Petre Dicu   ROU
4 Frank Andersson   SWE
5 Thomas Horschel   GDR
6 José Poll   CUB
7 Christophe Andanson   FRA
8 Georgios Pozidis   GRE

zwaargewicht (tot 100 kg)Bewerken

rang sporter land
  Georgi Raikov   BUL
  Roman Bierła   POL
  Vasile Andrei   ROU
4 Refik Memišević   YUG
5 Georgios Pikilidis   GRE
6 Oldřich Dvořák   TCH
7 Nikolai Balbosjin   URS
8 Svend Erik Studsgaard   DEN

superzwaargewicht (boven 100 kg)Bewerken

rang sporter land
  Aleksandr Koltsjinski   URS
  Aleksandr Tomov   BUL
  Hassan Bchara   LIB
4 József Farkas   HUN
5 Prvoslav Ilić   YUG
6 Arturo Díaz   CUB
7 Roman Codreanu   ROU
8 Marek Galiński   POL

Vrije stijlBewerken

licht vlieggewicht (tot 48 kg)Bewerken

rang sporter land
  Claudio Pollio   ITA
  Jang Se Hong   PRK
  Sergej Kornilajev   URS
4 Jan Falandys   POL
5 Mahabir Singh   IND
6 Laszló Biró   HUN
7 Roemen Jordanov   BUL
8 Gheorghe Rasovean   ROU

vlieggewicht (tot 52 kg)Bewerken

rang sporter land
  Anatoli Beloglazov   URS
  Władyslaw Stecyk   POL
  Nermedin Selimov   BUL
4 Lajos Szabó   HUN
5 Jang Dok Ryong   PRK
6 Nanzadying Burgedaa   MGL
7 Koce Efremov   YUG
8 Hartmut Reich   GDR

bantamgewicht (tot 57 kg)Bewerken

rang sporter land
  Sergej Beloglazov   URS
  Li Ho Pyong   PRK
  Dugarsuren Ouinbold   MGL
4 Ivan Tzotsjev   BUL
5 Aurel Neagu   ROU
6 Wiesław Kończak   POL
7 Karim Salman Muhsin   IRQ
8 Sándor Németh   HUN

vedergewicht (tot 62 kg)Bewerken

rang sporter land
  Magomedgasan Aboesjev   URS
  Mikho Doekov   BUL
  Giorgos Hatziioannidis   GRE
4 Raul Cascaret   CUB
5 Aurel Şuteu   ROU
6 Ulzibayar Nasanjargal   MGL
7 Brian Aspen   GBR
8 Zoltán Szalontai   HUN

lichtgewicht (tot 68 kg)Bewerken

rang sporter land
  Saipoella Absaidov   URS
  Ivan Jankov   BUL
  Šaban Sejdi   YUG
4 Jagmander Singh   IND
5 Eberhard Probst   GDR
6 Octavian Duşa   ROU
7 Ali Hussain Faris   IRQ
8 Pekka Rauhala   FIN

weltergewicht (tot 74 kg)Bewerken

rang sporter land
  Valentin Raitsjev   BUL
  Jamtsying Davaajav   MGL
  Dan Karabin   TCH
4 Pavel Pinigin   URS
5 Ryszard Ścigalski   POL
6 Rajander Singh   IND
7 István Fehér   HUN
8 Riccardo Niccolini   ITA

middengewicht (tot 82 kg)Bewerken

rang sporter land
  Ismail Abilov   BUL
  Magomedkhan Aratsilov   URS
  István Kovács   HUN
4 Henryk Mazur   POL
5 Abdula Memedi   YUG
6 Zevegying Duvchin   MGL
7 Günter Busarello   AUT
8 Mohammad El-Oulabi   SYR

halfzwaargewicht (tot 90 kg)Bewerken

rang sporter land
  Sanasar Oganesjan   URS
  Uwe Neupert   GDR
  Aleksander Cichoń   POL
4 Ivan Ginov   BUL
5 Dashdorj Tserentogtokh   MGL
6 Christophe Andanson   FRA
7 Ion Ivanov   ROU
8 Mick Pikos   AUS

zwaargewicht (tot 100 kg)Bewerken

rang sporter land
  Ilja Mate   URS
  Slavtsjo Tsjervenkov   BUL
  Július Strnisko   TCH
4 Harald Büttner   GDR
5 Tomasz Busse   POL
6 Vasile Puşcaşu   ROU
7 Barbaro Morgan   CUB
8 Khorloo Baianmonkh   MGL

superzwaargewicht (boven 100 kg)Bewerken

rang sporter land
  Soslan Andijev   URS
  József Balla   HUN
  Adam Sandurski   POL
4 Roland Gehrke   GDR
5 Andrei lanko   ROU
6 Mamadou Sakho   SEN
7 Petar Ivanov   BUL
8 Arturo Díaz   CUB

MedaillespiegelBewerken

rang land   goud   zilver   brons totaal
1   Sovjet-Unie 12 3 2 17
2   Bulgarije 3 4 3 10
3   Hongarije 2 3 2 7
4   Roemenië 1 1 2 4
5   Griekenland 1 0 1 2
6   Italië 1 0 0 1
7   Polen 0 5 2 7
8   Noord-Korea 0 2 0 2
9   Mongolië 0 1 1 2
10   DDR 0 1 0 1
11   Tsjecho-Slowakije 0 0 2 2
  Zweden 0 0 2 2
13   Finland 0 0 1 1
  Joegoslavië 0 0 1 1
  Libanon 0 0 1 1
totaal 20 20 20 60

Externe linksBewerken