Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980

sportevenement op de Olympische Spelen

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou.

Huldiging K1 500 meter

HerenBewerken

kajakBewerken

K1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Vladimir Parfenovitsj   URS 1:43.43
  John Sumegi   AUS 1:44.12
  Vasile Dîba   ROU 1:44.90
4 Milan Janić   YUG 1:45.63
5 Peter Bischof   GDR 1:45.97
6 Anders Andersson   SWE 1:46.32
7 Ian Ferguson   NZL 1:47.36
8 Felix Masár   TCH 1:48.18

K1 1000 mBewerken

rang sporter land tijd
  Rüdiger Helm   GDR 3:48.77
  Alain Lebas   FRA 3:50.20
  Ion Bîrlădeanu   ROU 3:50.49
4 John Sumegi   AUS 3:50.63
5 Oreste Perri   ITA 3:51.95
6 Felix Masár   TCH 3:52.10
7 Milan Janić   YUG 3:53.50
8 Ian Ferguson   NZL 3:53.78

K2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Vladimir Parfenovitsj
Sergej Tsjoechrai
  URS 1:32.38
  Herminio Menéndez Rodríguez
Guillermo Del Riego Gordón
  ESP 1:33.65
  Rüdiger Helm
Bernd Olbricht
  GDR 1:34.00
4 Francis Hervieu
Alain Lebas
  FRA 1:36.22
5 Barry Kelly
Robert Lee
  AUS 1:36.45
6 Alexandru Giura
Ion Bîrlădeanu
  ROU 1:36.96
7 Waldemar Merk
Zdzisław Szubski
  POL 1:37.20
8 László Szabó
Zoltán Romhányi
  HUN 1:37.66

K2 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Vladimir Parfenovitsj
Sergej Tsjoechrai
  URS 3:26.72
  István Szabó
István Joós
  HUN 3:28.49
  Luís Gregorio Ramos Misioné
Herminio Menéndez Rodríguez
  ESP 3:28.66
4 Alexandru Giura
Nicolae Ţicu
  ROU 3:28.94
5 Peter Hempel
Harry Nolte
  GDR 3:31.02
6 Jose Marrero
Reynaldo Cunill
  CUB 3:31.12
7 Ron Stevens
Gert Jan Lebbink
  NED 3:33.18
8 Alan Thompson
Geoffrey Walker
  NZL 3:33.83

K4 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Rüdiger Helm
Bernd Olbricht
Harald Marg
Bernd Duvigneau
  GDR 3:13.76
  Mihai Zafiu
Vasile Dîba
Ion Geantă
Nicuşor Eşanu
  ROU 3:15.35
  Borislav Borissov
Bojidar Milenkov
Lazar Christov
Ivan Manev
  BUL 3:15.46
4 Ryszard Oborski
Grzegorz Kołtan
Daniel Wełna
Grzegorz Śledziewski
  POL 3:16.33
5 József Deme
János Rátkai
József Kosztyán
Zoltán Sztanity
  HUN 3:17.27
6 François Barouh
Patrick Berard
Philippe Boccara
Patrick Lefoulon
  FRA 3:17.60
7 Gennadi Machnev
Sergej Nagorny
Aleksandrs Avdejevs
Vladimir Tainikov
  URS 3:19.83
8 Barry Kelly
Robert Lee
Ken Vidler
Crosbie Baulch
  AUS 3:19.87

kanoBewerken

C1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Sergej Postrechin   URS 1:53.37
  Ljoebomir Ljoebenov   BUL 1:53.49
  Olaf Heukrodt   GDR 1:54.38
4 Tamás Wichmann   HUN 1:54.58
5 Marek Łbik   POL 1:55.90
6 Timo Grönlund   FIN 1:55.94
7 Lipat Varabiev   ROU 1:56.80
8 Radomír Blažík   TCH 1:56.83

C1 1000 mBewerken

rang sporter land tijd
  Ljoebomir Ljoebenov   BUL 4:12.38
  Sergej Postrechin   URS 4:13.53
  Eckhard Leue   GDR 4:15.02
4 Libor Dvořák   TCH 4:15.25
5 Lipat Varabiev   ROU 4:16.68
6 Timo Grönlund   FIN 4:17.37
7 Thomas Falk   SWE 4:20.66
8 Matija Ljubek   YUG 4:22.40

C2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  László Foltán
István Vaskúti
  HUN 1:43.39
  Petre Capusta
Ivan Patzaichin
  ROU 1:44.12
  Borislav Ananiev
Nikolai Ilkov
  BUL 1:44.83
4 Jerzy Dunajski
Marek Wisła
  POL 1:45.10
5 Jiří Vrdlovec
Petr Kubíček
  TCH 1:46.48
6 Sergej Petrenko
Aleksandr Vinogradov
  URS 1:46.95
7 Santos Magaz Marcos
Narciso Suárez Amador
  ESP 1:48.18
8 Bernt Lindelöf
Erik Zeidlitz
  SWE 1:48.69

C2 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Ivan Patzaichin
Toma Simionov
  ROU 3:47.65
  Olaf Heukrodt
Uwe Madeja
  GDR 3:49.93
  Vasili Joertsjenko
Joeri Lobanov
  URS 3:51.28
4 Matija Ljubek
Mirko Nišović
  YUG 3:51.30
5 Jiří Vrdlovec
Petr Kubíček
  TCH 3:52.50
6 Marek Dopierała
Jan Pinczura
  POL 3:53.01
7 Raitsjo Koermandzjiev
Kamen Koetzev
  BUL 3:53.89
8 Tamás Buday
Oszkár Frey
  HUN 3:54.31

DamesBewerken

kajakBewerken

K1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Birgit Fischer   GDR 1:57.96
  Vanja Gesjeva   BUL 1:59.48
  Antonina Melnikova   URS 1:59.66
4 Maria Ştefan   ROU 2:00.90
5 Ewa Eichler   POL 2:01.23
6 Agneta Andersson   SWE 2:01.33
7 Katalin Povázsán   HUN 2:01.52
8 Béatrice Knopf   FRA 2:02.91

K2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Carsta Genäuß
Martina Bischof
  GDR 1:43.88
  Galina Alexejeva
Nina Trofimova
  URS 1:46.91
  Éva Rakusz
Mária Zakariás
  HUN 1:47.95
4 Elisabeta Babeanu
Agafia Buhaev
  ROU 1:48.04
5 Agneta Andersson
Karin Olsson
  SWE 1:49.27
6 Anne-Marie Loriot
Valérie Leclerc
  FRA 1:49.48
7 Ewa Eichler
Ewa Wojtaszek
  POL 1:51.31
8 Frances Wetherall
Lesley Smither
  GBR 1:52.76

MedaillespiegelBewerken

rang land   goud   zilver   brons totaal
1   Sovjet-Unie 4 2 2 8
2   DDR 4 1 3 8
3   Bulgarije 1 2 2 5
  Roemenië 1 2 2 5
5   Hongarije 1 1 1 3
6   Spanje 0 1 1 2
7   Australië 0 1 0 1
  Frankrijk 0 1 0 1
totaal 11 11 11 33