X²O Badkamers Trofee 2023-2024

De Trofee veldrijden 2023-2024 (sponsornaam: X²O Badkamers Trofee) was het 37ste seizoen van het regelmatigheidscriterium in het veldrijden. Het klassement werd georganiseerd door Golazo en bestond uit 8 crossen enkel in België.

X²O Badkamers Trofee 2023-2024
37e editie
Organisator Golazo
Periode 1 november 2023 -
18 februari 2024
Locatie Vlag van België België
Crossen 8
TV-zender Vlag van België Sporza
Vlag van Nederland Eurosport
Prijzengeld 145.600 (eindklassementen)
Crossen
Vlag van België Koppenbergcross, Oudenaarde
Vlag van België Caps Urban Cross, Kortrijk
Vlag van België Herentals Crosst, Herentals
Vlag van België GP Sven Nys, Baal
Vlag van België Duinencross, Koksijde
Vlag van België Flandriencross, Hamme
Vlag van België Krawatencross, Lille
Vlag van België Brussels Universities Cyclocross, Brussel
Navigatie
<<< 2022-2023     2024-2025 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Berekeningswijze eindklassement

bewerken

Bepaling aankomsttijd per manche

bewerken

Per renner werd per manche een tijd bepaald volgens volgende regels:

  • in eerste instantie gold de aankomsttijd
  • kreeg een tijd die gelijk is aan die van de winnaar verhoogd met vijf minuten, de renner die
    • met meer dan vijf minuten achterstand aankwam
    • uit de wedstrijd genomen werd om dubbelen te voorkomen
    • de wedstrijd verliet
    • niet aan de start kwam
  • volgende bonificaties golden
    • bij de sprint aan het eind van de eerste ronde: winnaar 15 seconden, tweede 10 seconden, derde 5 seconden

Bepaling eindklassement

bewerken

Voor het eindklassement werd de som gemaakt van de tijden per manche. Bij gelijkheid van tijd (uren, minuten, seconden) zou de beste uitslag van de renner de doorslag geven. Was die ook gelijk, dan telde de uitslag in de laatste manche.

Mannen elite

bewerken

Kalender en podia

bewerken
Datum Wedstrijd Cat. Eerste Tweede Derde Leider in het klassement
01/11/2023   Koppenbergcross, Oudenaarde C1   Thibau Nys   Lars van der Haar   Eli Iserbyt   Thibau Nys
25/11/2023   Caps Urban Cross, Kortrijk C2   Eli Iserbyt   Lars van der Haar   Cameron Mason   Lars van der Haar
16/12/2023   Herentals Crosst, Herentals C2   Mathieu van der Poel   Tom Pidcock   Lars van der Haar
01/01/2024   GP Sven Nys, Baal C1   Mathieu van der Poel   Wout van Aert   Pim Ronhaar
04/01/2024   Duinencross, Koksijde C1   Mathieu van der Poel   Pim Ronhaar   Wout van Aert
27/01/2024   Flandriencross, Hamme C1   Mathieu van der Poel   Michael Vanthourenhout   Eli Iserbyt
11/02/2024   Krawatencross, Lille C1   Niels Vandeputte   Joris Nieuwenhuis   Joran Wyseure
18/02/2024   Brussels Universities Cyclocross, Brussel C1   Eli Iserbyt   Michael Vanthourenhout   Joris Nieuwenhuis


Vrouwen elite

bewerken

Kalender en podia

bewerken
Datum Wedstrijd Cat. Eerste Tweede Derde Leidster in het klassement
01/11/2023   Koppenbergcross, Oudenaarde C1   Fem van Empel   Denise Betsema   Anna Kay   Fem van Empel
25/11/2023   Caps Urban Cross, Kortrijk C2   Fem van Empel   Lucinda Brand   Puck Pieterse
16/12/2023   Herentals Crosst, Herentals C2   Fem van Empel   Lucinda Brand   Annemarie Worst
01/01/2024   GP Sven Nys, Baal C1   Fem van Empel   Lucinda Brand   Ava Holmgren
04/01/2024   Duinencross, Koksijde C1   Fem van Empel   Lucinda Brand   Ceylin del Carmen Alvarado
27/01/2024   Flandriencross, Hamme C1   Fem van Empel   Lucinda Brand   Manon Bakker
11/02/2024   Krawatencross, Lille C1   Fem van Empel   Lucinda Brand   Laura Verdonschot
18/02/2024   Brussels Universities Cyclocross, Brussel C1   Lucinda Brand   Marion Norbert-Riberolle   Manon Bakker


bewerken