Hoofdmenu openen
Team Sky Logo.svg

Deze pagina geeft een overzicht van de Team Sky-wielerploeg in 2018.

AlgemeenBewerken

Sponsor: Sky plc
Algemeen manager: Dave Brailsford
Ploegleiders: Dario Cioni, Servais Knaven, Brett Lancaster, Nicolas Portal, Gabriel Rasch, Matteo Tosatto, Xabier Zandio
Fietsen: Pinarello
Materiaal: Shimano
Kleding: Castelli
Auto's: Ford

RennersBewerken

Naam Geboortedatum Nationaliteit Ploeg 2017
Dylan van Baarle 21-05-1992   Nederland Cannondale-Drapac
Leonardo Basso 25-12-1993   Italië General Store Bottoli Zardini
Egan Bernal 13-01-1997   Colombia Androni-Sidermec-Bottecchia
Jonathan Castroviejo 27-04-1987   Spanje Movistar Team
David de la Cruz 06-05-1989   Spanje Quick-Step Floors
Philip Deignan 07-09-1983   Ierland
Jonathan Dibben 12-02-1994   Verenigd Koninkrijk
Owain Doull 02-05-1993   Verenigd Koninkrijk
Kenny Elissonde 22-07-1991   Frankrijk
Chris Froome 20-05-1985   Verenigd Koninkrijk
Tao Geoghegan Hart 30-03-1995   Verenigd Koninkrijk
Michał Gołaś 29-04-1984   Polen
Sebastián Henao 05-08-1993   Colombia
Sergio Henao 10-12-1987   Colombia
Kristoffer Halvorsen 13-04-1996   Noorwegen Joker Icopal
Beñat Intxausti 20-03-1986   Spanje
Vasil Kiryjenka 28-06-1981   Wit-Rusland
Christian Knees 05-03-1981   Duitsland
Michał Kwiatkowski 02-06-1990   Polen
Christopher Lawless 13-04-1996   Verenigd Koninkrijk Axeon Hagens Berman
David López García 13-05-1981   Spanje
Gianni Moscon 20-04-1994   Italië
Wout Poels 01-10-1987   Nederland
Salvatore Puccio 31-08-1989   Italië
Diego Rosa 27-03-1989   Italië
Luke Rowe 10-03-1990   Verenigd Koninkrijk
Pavel Sivakov 11-07-1997   Rusland BMC Development
Ian Stannard 25-05-1987   Verenigd Koninkrijk
Geraint Thomas 25-05-1986   Verenigd Koninkrijk
Łukasz Wiśniowski 07-12-1991   Polen

StagiairsBewerken

Vanaf 1 augustus 2018

Naam Geboortedatum Nationaliteit Vorige ploeg
Mark Donovan 03-04-1999   Verenigd Koninkrijk Team Wiggins
Ethan Hayter 18-09-1998   Verenigd Koninkrijk -

VertrokkenBewerken

Naam Geboortedatum Nationaliteit Ploeg 2018
Ian Boswell 07-02-1991   Verenigde Staten Katusha-Alpecin
Peter Kennaugh 15-06-1989   Verenigd Koninkrijk BORA-hansgrohe
Mikel Landa 03-12-1989   Spanje Movistar
Mikel Nieve 26-05-1984   Spanje Orica-Scott
Danny van Poppel 26-07-1993   Nederland LottoNL-Jumbo
Elia Viviani 07-02-1989   Italië Quick-Step Floors

Belangrijkste overwinningenBewerken

Tour Down Under
Jongerenklassement: Egan Bernal
Colombia Oro y Paz
Eindklassement: Egan Bernal
Bergklassement: Egan Bernal
Jongerenklassement: Egan Bernal
Ruta del Sol
2e etappe: Wout Poels
5e etappe (tijdrit): David de la Cruz
Puntenklassement: Wout Poels
Ronde van de Algarve
2e etappe: Michał Kwiatkowski
3e etappe (tijdrit): Geraint Thomas
5e etappe: Michał Kwiatkowski
Eindklassement: Michał Kwiatkowski
Puntenklassement: Michał Kwiatkowski
Ploegenklassement: * 1)
Parijs-Nice
4e etappe (tijdrit): Wout Poels
8e etappe: David de la Cruz
Tirreno-Adriatico
Eindklassement: Michał Kwiatkowski
Internationale Wielerweek
1e etappe deel B (ploegentijdrit): * 2)
3e etappe: Christopher Lawless
Eindklassement: Diego Rosa
Jongerenklassement: Pavel Sivakov
Puntenklassement: Christopher Lawless
Ronde van Romandië
3e etappe (klimtijdrit): Egan Bernal
Jongerenklassement: Egan Bernal
Ronde van Californië
2e etappe: Egan Bernal
6e etappe: Egan Bernal
Eindklassement: Egan Bernal
Jongerenklassement: Egan Bernal
Ploegenklassement: * 3)
Ronde van Italië
14e etappe: Chris Froome
19e etappe: Chris Froome
Eindklassement: Chris Froome
Bergklassement: Chris Froome
Ploegenklassement: * 4)
Critérium du Dauphiné
Proloog: Michał Kwiatkowski
3e etappe (ploegentijdrit): * 5)
Eindklassement: Geraint Thomas
Ploegenklassement: * 5)
Ronde van Frankrijk
11e etappe: Geraint Thomas
12e etappe: Geraint Thomas
Eindklassement: Geraint Thomas
Ronde van Polen
4e etappe: Michał Kwiatkowski
5e etappe: Michał Kwiatkowski
Eindklassement: Michał Kwiatkowski
Puntenklassement: Michał Kwiatkowski
Ronde van Burgos
Ploegenklassement: * 6)
Ronde van Groot-Brittannië
6e etappe: Wout Poels
7e etappe: Ian Stannard
Coppa Agostoni
Winnaar: Gianni Moscon
Ronde van Toscane
Winnaar: Gianni Moscon
Ronde van Guangxi
4e etappe: Gianni Moscon
Eindklassement: Gianni Moscon
Jongerenklassement: Gianni Moscon

Nationale kampioenschappen wielrennen
Colombia - tijdrit: Egan Bernal
Colombia - wegwedstrijd: Sergio Henao
Groot-Brittannië - tijdrit: Geraint Thomas
Italië - tijdrit: Gianni Moscon
Nederland - tijdrit: Dylan van Baarle
Polen - wegwedstrijd: Michał Kwiatkowski
Spanje - tijdrit: Jonathan Castroviejo
Wit-Rusland - tijrit: Vasil Kiryjenka

* 1) Ploeg Ronde van de Algarve: Doull, Elissonde, Gołaś, Kiryjenka, Kwiatkowski, Sivakov, Thomas, Wiśniowski
* 2) Ploeg Internationale Wielerweek: Basso, Dibben, Lawless, Rosa, Rowe, Sivakov
* 3) Ploeg Ronde van Californië: Bernal, Geoghegan Hart, Sebastián Henao, Rowe, Sivakov, Stannard, Wiśniowski
* 4) Ploeg Ronde van Italië: de la Cruz, Elissonde, Froome, Sergio Henao, Kiryjenka, Knees, Poels, Puccio
* 5) Ploeg Critérium du Dauphiné: Van Baarle, Castroviejo, Geoghegan Hart, Kwiatkowski, Moscon, Rowe, Thomas
* 6) Ploeg Ronde van Burgos: de la Cruz, Elissonde, Geoghegan Hart, Sebastián Henao, Kiryjenka, López, Rosa