Kazachstan op de Olympische Zomerspelen 2008

Kazachstan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China. Kazachstan debuteerde op de Zomerspelen in 1996 en deed in 2008 voor de vierde keer mee. Er werd een recordaantal medailles gewonnen; twee meer dan tijdens de eerste deelname. Het recordaantal van drie keer goud uit 1996 en 2000 werd niet gehaald.

Kazachstan op de Olympische Zomerspelen 2008
Land Kazachstan
IOC-landcode KAZ
NOC National Olympic Committee of the Republic of Kazakhstan
(kk) externe link
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking
Vlaggendrager Bakhyt Akhmetov
Aantal deelnemers 132
Aantal disciplines 22
Medailles
Rang: 29
goud
2
zilver
3
brons
4
totaal
9
Kazachstan op de Zomerspelen
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Kazachstan op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Boksen Bakhyt Sarsekbayev -69kg (m)
 
Gewichtheffen Alla Vazhenina -75kg (v)
Atletiek Olga Rypakova hink-stap-springen (v)
 
Judo Askhat Zhitkeyev -100kg (m)
Worstelen Nurbakyt Tengibayev -60kg Grieks-Romeins (m)
Boksen Yerkebulan Shynaliyev -81kg (m)
 
Taekwondo Arman Chilmanov +80kg (m)
Worstelen Marid Mutalimov -120kg vrije stijl (m)
Yelena Shalygina -63kg vrije stijl (v)

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vyacheslav Muravyov 200m (m)
56e
serie 4: 7de in 21,68
Yevgeny Meleshchenko 400m horden (m)
DNF
serie 4: niet gefinisht
Takhir Mamashayev marathon (m)
70e
2:30.26
Rustam Kuvatov 20km snelwandelen (m)
42e
1:28.25
Roman Valiyev hink-stap-springen (m)
30e
kwalificatie groep A: 16de met 16,20m
Sergey Zasimovich hoogspringen (m)
37e
kwalificatie groep B: 19de met 2,10m
Dmitry Karpov tienkamp (m)
DNF
niet gefinisht
Olga Tereshkova 400m (v)
40e
serie 5: 6de in 53,36
Nataliya Ivoninskaya 100m horden (v)
27e
serie 4: 6de in 13,20
Anastassiya Pilipenko
17e
serie 5: 3de in 12,99
Tatyana Azarova 400m horden (v)
19e
serie 4: 4de in 56,88
Svetlana Tolstaya 20km snelwandelen (v)
30e
1:34.03
Olga Rypakova verspringen (v)
30e
kwalificatie groep B: 14de met 6,30m
Irina Litvinenko-Ektova hink-stap-springen (v)
32e
kwalificatie groep A: 20ste met 12,92m
Yelena Parfyonova
27e
kwalificatie groep A: 15de met 13,46m
Olga Rypakova
 
kwalificatie groep A: 3de met 14,64m
finale: 2de met 15,11m
Marina Aitova hink-stap-springen (v)
7e
kwalificatie groep B: 1ste met 1,93m
finale: 7de met 1,93m
Yekaterina Yevseyeva
28e
kwalificatie groep A: 12de met 1,85m
Iolanta Ulyeva kogelstoten (v)
32e
kwalificatie groep A: 15de met 15,49m
Irina Naumenko-Karpova zevenkamp (v)
DNF
niet gefinisht

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Birzhan Zhakypov -48kg (m)
5e
1ste ronde: W van   HUN Bedák: 6-5
2de ronde: W van   ARM Danielyan: 13-7
kwartfinale: V van   CHN Zou: 4-9
Mirat Sarsembayev -51kg (m)
9e
1ste ronde: W van   POL Kaczor: 14-5
2de ronde: V van   RUS Balakshin: 4-12
Kanat Abutalipov -54kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   CUB León: 3-10
Galib Dzhafarov -57kg (m)
17e
1ste ronde: V van   AZE Imranov: 5-9
Merey Akshalov -60kg (m)
9e
1ste ronde: W van   HUN Varga: 12-3
2de ronde: V van   CHN Hu: 7-11
Serik Sapiyev -64kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   VEN Sánchez: 22-3
kwartfinale: V van   THA Boonjumnong: 5-7
Bakhyt Sarsekbayev -69kg (m)
 
1ste ronde: W van   CAN Trupish: 20-1
2de ronde: W van   MDA Gruşac: scheidsrechterlijke beslissing
kwartfinale: W van   UZB Mahmudov: 12-7
halve finale: W van   KOR Kim: 10-6
finale: W van   CUB Banteux: 18-9
Bakhtiyar Artayev -75kg (m)
5e
1ste ronde: W van   MAR Rachidi: 8-2
2de ronde: W van   RUS Korobov: 10-7
kwartfinale: V van   GBR DeGale: 3-8
Yerkebulan Shynaliyev -81kg (m)
 
1ste ronde: W van   LTU Semiotas: 11-3
2de ronde: W van   PUR Negrón: 9-3
kwartfinale: W van   TJK Kurbanov: gediskwalificeerd
halve finale: V van   CHN Zhang: 4-4
Ruslan Myrsatayev +91kg (m)
5e
1ste ronde: W van   AUS Beahan: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: V van   CHN Zhang: 2-12

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anastasiya Bannova individueel (v)
33e
plaatsingsronde: 35ste met 628 punten
1ste ronde: V van   ITA Valeeva: 105-107

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vladimir Kuznetsov -77kg (m)
9e
trekken: 7de met 160kg
stoten: 10de met 191kg
totaal: 351kg
Vladimir Sedov -85kg (m)
4e
trekken: 3de met 180kg
stoten: 9de met 200kg
totaal: 380kg
Ilya Ilyin -94kg (m)
DSQ
gediskwalificeerd
Bakhyt Akhmetov -105kg (m)
5e
trekken: 4de met 190kg
stoten: 6de met 225kg
totaal: 415kg
Sergey Istomin
8e
trekken: 9de met 181kg
stoten: 5de met 225kg
totaal: 406kg
Maiya Maneza -63kg (v)
DNS
niet gestart
Irina Nekrasova
DSQ
gediskwalificeerd
Alla Vazhenina -75kg (v)
 
trekken: 2de met 119kg
stoten: 3de met 147kg
totaal: 266kg
Mariya Grabovetskaya +75kg (v)
DSQ
gediskwalificeerd

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aliya Yusupova ritmisch individueel (v)
5e
kwalificatie: 5de met 69,800 punten
finale: 5de met 69,800 punten

  HandbalBewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nataliya Yakovleva
Yana Vasilyeva
Yekaterina Tyapkova
Olga Travnikova
Marina Pikalova
Yelena Partova
Tatyana Parfyonova
Kseniya Nikandrova
Yuliya Markovich
Nataliya Kubrina
Gulzira Iskakova
Yelena Ilyukhina
Irina Borechko
Olga Adzhigerskaya
vrouwen
9e
groep A: 5de
V van   Roemenië: 19-31
V van   Frankrijk: 18-21
V van   Noorwegen: 19-35
W van   China: 29-26
G van   Angola: 24-24
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Noorwegen 5 5 0 0 154 106 +48 10
2   Roemenië 5 4 0 1 150 112 +38 8
3   China 5 2 0 3 122 135 -13 4
4   Frankrijk 5 2 0 3 121 128 -7 4
5   Kazachstan 5 1 1 3 109 137 -28 3
6   Angola 5 0 1 4 109 147 -38 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus Peking   Roemenië 31-19   Kazachstan
11 augustus Peking   Kazachstan 18-21   Frankrijk
13 augustus Peking   Noorwegen 35-19   Kazachstan
15 augustus Peking   Kazachstan 29-26   China
17 augustus Peking   Angola 24-24   Kazachstan

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Salamat Utarbayev -60kg (m)
21e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   CHN Liu: koka
Rinat Ibragimov -73kg (m)
13e
1ste ronde: V van   KOR Wang: ippon
herkansingen: V van   UZB Muminov: ippon
Askhat Zhitkeyev -100kg (m)
 
1ste ronde: W van   KUW Al-Enezi: ippon
2de ronde: W van   BIH Mekić: ippon
kwartfinale: W van   HUN Hadfi: ippon
halve finale: W van   NED Grol: ippon
finale: V van   MGL Tüvshinbayar: waza-ari
Yeldos Ikhsangaliyev +100kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   AUS Pepic: yuko
3de ronde: V van   FRA Riner: ippon
Kelbet Nurgazina -48kg (v)
9e
1ste ronde: W van   FRA Jossinet: ippon
2de ronde: W van   BUR Ouelgo: ippon
kwartfinale: V van   PRK Pak: yuko
herkansingen: V van   POR Hormingo: koka
Sholpan Kaliyeva -52kg (v)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   TPE Shih: yuko
kwartfinale: V van   PRK An: waza-ari
herkansingen: W van   VEN Velázquez: yuko
herkansingen 2: W van   BEL Heylen: ippon
bronzen finale: V van   ALG Haddad: waza-ari
Gulzat Uralbayeva -57kg (v)
21e
1ste ronde: V van   USA Gotay: ippon
Zhanar Zhanzunova -70kg (v)
21e
1ste ronde: V van   COL Alvear: ippon
Sagat Abikeyeva -78kg (v)
9e
1ste ronde: V van   CUB Castillo: ippon
herkansingen: W van   IND Tewar: ippon
herkansingen 2: V van   FRA Possamaï: ippon
Gulzhan Isanova +78kg (v)
9e
1ste ronde: W van   POL Sadkowska: waza-ari
2de ronde: V van   SLO Polavder: ippon
herkansingen: V van   MGL Tserenkhand: ippon

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slalom
Yekaterina Lukicheva K-1 (v)
12e
voorronde: 11de in 221,29
halve finale: 12de in 128,08
Sprint
Mikhail Yemelyanov C-1 500m (m)
19e
serie 2: 5de in 1.54,832
halve finale 2: 8ste in 2.06,908
C-1 1000m (m)
18e
serie 2: 7de in 4.19,259
halve finale 1: 8ste in 4.16,813
Aleksey Dyadchuk
Kaysar Nurmaganbetov
C-2 500m (m)
13e
serie 2: 7de in 1.45,730
halve finale: 7de in 1.44,992
Aleksey Dergunov K-1 500m (m)
20e
serie 1: 6de in 1.39,892
halve finale 3: 7de in 1.47,573
Dmitry Torlopov K-1 1000m (m)
19e
serie 1: 6de in 3.39,671
halve finale 1: 8ste in 3.47,212
Dmitry Kaltenberger
Dmitry Torlopov
K-2 500m (m)
12e
serie 1: 7de in 1.33,363
halve finale: 6de in 1.33,512

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Galina Dolgushina vrouwen
26e
5216 punten
Lada Dzhiyenbalanova
36e
3736 punten

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Inga Dudchenko skiff (v)
18e
serie 3: 4de in 8.28,24
kwartfinale 1: 5de in 8.15,88
halve finale C/D: 3de in 8.16,95
finale C: 6de in 8.16,09
Aleksandra Opachanova
Nataliya Voronova
lichte dubbel-twee (v)
16e
serie 1: 6de in 7.29,07
herkansingen: 5de in 7.54,12
finale C: 4de in 7.32,36

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vitaliy Dovgun 10m luchtgeweer (m)
38e
kwalificatie: 38ste met 587 punten (97-96-99-98-98-99)
Yury Yurkov
42e
kwalificatie: 42ste met 586 punten (96-98-99-96-98-99)
Vitaliy Dovgun 50m geweer 3 houdingen (m)
32e
kwalificatie: 32ste met 1158 punten (398-381-379)
Yury Yurkov
27e
kwalificatie: 27ste met 1162 punten (395-382-385)
Vitaliy Dovgun 50m geweer liggend (m)
20e
kwalificatie: 20ste met 592 punten (96-99-99-100-100-98)
Yury Yurkov
40e
kwalificatie: 42ste met 588 punten (99-97-98-99-98-97)
Rashid Yunusmetovn 50m pistool (m)
17e
kwalificatie: 17de met 555 punten (91-96-92-90-96-90)
10m luchtpistool (m)
20e
kwalificatie: 20ste met 578 punten (94-98-97-96-97-96)
Olga Dovgun 10m luchtgeweer (v)
6e
kwalificatie: 6de met 397 punten (98-99-100-100)
finale: 6de met 498,1 punten
50m geweer 3 houdingen (v)
6e
kwalificatie: 3de met 588 punten (200-192-196)
finale: 6de met 686,3 punten
Zauresh Baybusinova 25m pistool (v)
31e
kwalificatie: 31ste met 571 punten (281-290)
10m luchtpistool (v)
13e
kwalificatie: 13de met 382 punten (94-94-98-96)
Yelena Struchayeva trap (v)
6e
kwalificatie: 3de met 69 punten (21-24-24)
finale: 6de met 86 punten

  SynchroonzwemmenBewerken

  Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aynur Kerey
Arna Toktagan
duet
20e
kwalificatie: 20ste met 84,333 punten

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Arman Chilmanov +80kg (m)
 
voorronde: V van   GRE Nikolaidis: 3-4
herkansingen: W van   MAR Zrouri: walk-over
bronzen finale: W van   CUB Matos: gediskwalificeerd
Liya Nurkina -67kg (v)
11e
voorronde: V van   FRA Épangue: 0-3

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marina Shumakova enkelspel (v)
65e
voorronde: V van   UKR Pesotska: 0-4 (8-11, 6-11, 6-11, 6-11)

  TriatlonBewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Danylo Sapunov mannen
21e
1:50.58,93

  VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2000 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nataliya Zhukova
Irina Zaitseva
Tatyana Pyurova
Yelena Pavlova
Olga Nasedkina
Inna Matveyeva
Yuliya Kutsko
Olga Karpova
Korina Ishimtseva
Kseniya Ilyuchshenko
Olga Grushko
Yelena Ezau
zaal (v)
9e
groep B: 5de
V van   Servië: 1-3 (21-25, 17-25, 25-23, 21-25)
V van   Italië: 0-3 (19-25, 15-25, 21-25)
V van   Rusland: 0-3 (19-25, 18-25, 11-25)
V van   Brazilië: 0-3 (13-25, 6-25, 25-27)
W van   Algerije: 3-1 (25-18, 25-20, 17-25, 25-16)
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1   Brazilië 5 5 0 15 0 +15 377 226 +149 10
2   Italië 5 4 1 12 4 +8 372 315 +57 9
3   Rusland 5 3 2 10 6 +4 353 312 +41 8
4   Servië 5 2 3 6 10 -4 343 349 -6 7
5   Kazachstan 5 1 4 4 13 -9 323 404 -81 6
6   Algerije 5 0 5 1 15 -14 230 392 -162 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus Peking   Servië 3-1   Kazachstan
11 augustus Peking   Kazachstan 0-3   Italië
13 augustus Peking   Rusland 3-0   Kazachstan
15 augustus Peking   Brazilië 3-0   Kazachstan
17 augustus Peking   Kazachstan 3-1   Algerije

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Zhasulan Mukhtarbekuly -55kg (m)
16e
kwalificatie: V van   UZB Mansurov: 0-3
Bauyrzhan Orazgaliyev -60kg (m)
12e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   IND Dutt: 1-3
Leonid Spiridonov -66kg (m)
5e
kwalificatie: W van   CHN Wang: 3-1
1ste ronde: W van   AZE Azizov: 3-1
kwartfinale: W van   RUS Farniev: 3-1
halve finale: V van   UKR Stadnik: 0-3
bronzen finale: V van   IND Kumar: 1-3
Gennady Laliyev -84kg (m)
13e
kwalificatie: V van   UZB Sokhiev: 1-3
Taimuraz Tigiyev -96kg (m)
DSQ
gediskwalificeerd
Marid Mutalimov -120kg (m)
 
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   KOR Kim: 3-1
kwartfinale: W van   TUR Polatçı: 3-1
halve finale: V van   RUS Akhmedov: 0-3
bronzen finale: W van   IRI Masoumi: 3-1
Tatyana Bakatyuk -48kg (v)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   GER Engelhardt: 3-0
kwartfinale: W van   ESA Medrano: 3-0
halve finale: V van   CAN Huynh: 0-3
bronzen finale: V van   UKR Stadnik: 1-3
Olga Smirnova -55kg (v)
7e
1ste ronde: W van   BLR Filipava: 3-1
kwartfinale: V van   CHN Xu: 1-3
herkansingen: V van   ROU Pavăl: 1-3
Yelena Shalygina -63kg (v)
 
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   RUS Kartashova: 0-3
herkansingen: W van   BUL Vaseva: 3-0
bronzen finale: W van   FRA Legrand: 3-1
Olga Zhanibekova -55kg (v)
13e
1ste ronde: V van   BRA Conceição: 1-3
Grieks-Romeins
Aset Imanbayev -55kg (m)
13e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   ARM Amoyan: 1-3
Nurbakyt Tengizbayev -60kg (m)
 
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   NOR Berge: 3-0
kwartfinale: W van   KOR Jung: 3-1
halve finale: V van   AZE Rahimov: 1-3
bronzen finale: W van   CHN Sheng: 3-1
Darkhan Bayakhmetov -66kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   GER Thätner: 3-1
kwartfinale: W van   CHN Li: 3-1
halve finale: V van   FRA Guénot: 1-3
bronzen finale: V van   BLR Siamionau: 1-3
Roman Melyoshin -74kg (m)
8e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   AUS Shahsavan: 3-1
kwartfinale: V van   BLR Mikhalovich: 1-3
Andrey Samokhin -84kg (m)
16e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   RUS Mishin: 1-3
Aset Mambetov -96kg (m)
DSQ
gediskwalificeerd

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Andrej Mizoerov tijdrit (m)
24e
1:06.32
Maksim Iglinski wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Andrej Mizoerov
44e
6:26.27
Zulfiya Zabirova tijdrit (v)
9e
36.29,47
wegwedstrijd (v)
10e
3:32.45

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stanislav Kuzmin 50m vrije slag (m)
48e
serie 7: 5de in 22,91
Aleksandr Sklyar 100m vrije slag (m)
52e
serie 3: 4de in 51,24
Artur Dilman 200m vrije slag (m)
52e
serie 2: 5de in 1.52,90
Oleg Rabota 400m vrije slag (m)
36e
serie 1: 5de in 4.02,16
Stanislav Osinsky 100m rugslag (m)
42e
serie 1: 2de in 57,42
Oleg Rabota 200m rugslag (m)
33e
serie 1: 2de in 2.01,95
Vlad Polyakov 100m schoolslag (m)
17e
serie 6: 2de in 1.00,80
Yevgeny Ryzhkov
35e
serie 5: 5de in 1.01,83
Vlad Polyakov 200m schoolslag (m)
15e
serie 7: 5de in 2.10,83
Yevgeny Ryzhkov
22e
serie 4: 4de in 2.12,44
Rustam Khudiyev 100m vlinderslag (m)
55e
serie 2: 4de in 54,62
Dmitry Gordiyenko 200m wisselslag (m)
37e
serie 3: 7de in 2.03,92
400m wisselslag (m)
26e
serie 1: 2de in 4.25,20
Marina Mulyayeva 50m vrije slag (v)
46e
serie 7: 6de in 26,57
Yekaterina Rudenko 100m rugslag (v)
45e
serie 2: 6de in 1.04,85
Yekaterina Sadovnik 100m schoolslag (v)
34e
serie 2: 1ste in 1.11,14