Hoofdmenu openen

Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008

sportevenement op de Olympische Spelen
Archery pictogram.svg

Boogschieten is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking. De wedstrijden werden gehouden tussen 9 en 15 augustus op de Olympische boogschietbaan.

Het programma bestond uit twee individuele competities (mannen en vrouwen) en twee teamcompetities (mannen en vrouwen, elk bestaand uit drie leden). Zowel de mannen als vrouwen hadden hetzelfde doel en dezelfde schootafstand tot het doel, namelijk 70 meter van het doel dat een diameter van 1,22 m had.

Inhoud

KwalificatieBewerken

Bij het boogschieten konden 128 boogschutters zich voor het toernooi kwalificeren; 64 bij de mannen en 64 bij de vrouwen.

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

MedaillesBewerken

UitslagenBewerken

RangrondeBewerken

De rangronde vond voor zowel de mannen als de vrouwen op 9 augustus plaats.

Mannen
# sporter noc score
1 Juan René Serrano   Mexico 679
2 Mangal Singh Champia   India 678
3 Viktor Roeban   Oekraïne 678
4 Park Kyung-Mo   Zuid-Korea 676
5 Wan Khalmizam   Maleisië 674
6 Balzjinima Tsyrempilov   Rusland 671
7 Simon Terry   Groot-Brittannië 670
8 Im Dong-Hyun   Zuid-Korea 670
9 Ilario di Buò   Italië 670
10 Lee Chang-Hwan   Zuid-Korea 669
11 Wang Cheng Pang   Chinees Taipei 669
12 Marco Galiazzo   Italië 667
13 Rafał Dobrowolski   Polen 667
14 Sky Kim   Australië 665
15 Brady Ellison   Verenigde Staten 664
16 Crispin Duenas   Canada 664
17 Takahuru Furukawa   Japan 663
18 Haifeng Xue   China 663
19 Jacek Proć   Polen 661
20 Oleksandr Serdyuk   Oekraïne 661
21 Alan Wills   Groot-Brittannië 661
22 Ryuichi Moriya   Japan 661
23 Yusuf Goktug Ergin   Turkije 660
24 Luis Eduardo Velez Sanchez   Mexico 660
25 Andrey Abramov   Rusland 660
26 Chu Sian Cheng   Maleisië 660
27 Muhammad Marbawi Sulaiman   Maleisië 659
28 Juan Carlos Stevens   Cuba 659 T
29 Cheng Wei Kuo   Chinees Taipei 659 T
30 Michael Naray   Australië 658
31 Bair Badenov   Rusland 658
32 Markijan Ivasjko   Oekraïne 658
33 Daniel Morillo   Spanje 657
34 Larry Godfrey   Groot-Brittannië 657
35 Jean-Charles Valladont   Frankrijk 656
36 Mark Javier   Filipijnen 654
37 Calvin Hartley   Zuid-Afrika 654
38 Szu-Yuan Chen   Chinees Taipei 654
39 Matthew Gray   Australië 654
40 Butch Johnson   Verenigde Staten 653
41 Vic Wunderle   Verenigde Staten 652
42 Nuno Pombo   Portugal 650
43 Piotr Piątek   Polen 649
44 Mauro Nespoli   Italië 649
45 Jens Pieper   Duitsland 648
46 Wenquan Li   China 646
47 Jay Lyon   Canada 646
48 Maxim Kunda   Wit-Rusland 646
49 Magnus Petersson   Zweden 646
50 John-David Burnes   Canada 644
51 Romain Girouille   Frankrijk 641
52 Myo Aung Nay   Myanmar 637
53 Niels Dall   Denemarken 634
54 Tashi Peljor   Bhutan 632
55 Jiang Lin   China 632
56 Martin Bulíř   Tsjechië 629
57 Ali Salem   Qatar 627
58 Matti Hatava   Finland 619
59 Daniel Pavlov   Bulgarije 618
60 Alexandru Bodnar   Roemenië 614
61 Luiz Gustavo Trainini   Brazilië 610
62 Maged Youssef   Egypte 605
63 Vaezi Hojjatollah   Iran 604
64 Joseph Walter Muaausa   Samoa 563
Vrouwen
# sporter noc score
1 Park Sung-Hyun   Zuid-Korea 673
2 Yun Ok-Hee   Zuid-Korea 667
3 Joo Hyun-Jung   Zuid-Korea 664
4 Chatoena Narimanidze   Georgië 663
5 Un Sil Kwon   Noord-Korea 656
6 Shu Chi Yuan   Chinees Taipei 652
7 Alison Williamson   Groot-Brittannië 651
8 Naomi Folkard   Groot-Brittannië 651
9 Nami Hayakawa   Japan 649
10 Ana Rendon   Colombia 647
11 Natalia Erdyniyeva   Rusland 647
12 Aida Roman   Mexico 646
13 Małgorzata Ćwienczek   Polen 645
14 Bérengère Schuh   Frankrijk 645
15 Ling Chen   China 645
16 Zekiye Keskin Satir   Turkije 644
17 Kristine Eseboea   Georgië 643
18 Natalia Sanchez   Colombia 643
19 Justyna Mospinek   Polen 643
20 Mariana Avitia   Mexico 641
21 Viktoriya Koval   Oekraïne 641
22 Laishram Bombaya Devi   India 637
23 Miroslava Dagbaeva   Rusland 637
24 Jennifer Nichols   Verenigde Staten 637
25 Dan Guo   China 636
26 Khatuna Lorig   Verenigde Staten 635
27 Zhang Juanjuan   China 634
28 Jane Waller   Australië 634
29 Hui Ju Wu   Chinees Taipei 634
30 Natalia Valeeva   Italië 624
31 Dola Banerjee   India 633
32 Sophie Dodemont   Frankrijk 632
33 Anja Hitzler   Duitsland 629
34 Marie-Pier Beaudet   Canada 628
35 Anastassiya Bannova   Kazachstan 628
36 Leydis Brito   Vietnam 628
37 Pranitha Vardineni   India 627
38 Tetiana Berezhna   Oekraïne 627
39 Virginie Arnold   Frankrijk 626
40 Charlotte Burgess   Groot-Brittannië 623
41 Ika Yuliana Rochmawati   Indonesië 621
42 Rina Dewi Puspitasari   Indonesië 620
43 Iwona Marcinkiewicz   Polen 620
44 Barbora Horáčková   Tsjechië 620
45 Hye Yong Son   Noord-Korea 618
46 Sayoko Kitabatake   Japan 616
47 Katsiarina Muliuk   Wit-Rusland 616
48 Yuki Hayashi   Japan 616
49 Elpida Romantzi   Griekenland 614
50 Evangelia Psarra   Griekenland 613
51 Pia Carmen Lionetti   Italië 613
52 Louise Laursen   Denemarken 605
53 Veronique D'Unienville   Mauritius 605
54 Nathalie Dielen   Zwitserland 601
55 Elena Tonetta   Italië 595
56 Elena Mousikou   Cyprus 589
57 Soha Abed Elaal   Egypte 587
58 Pi-Hsiu Wei   Chinees Taipei 585
59 Lexie Feeney   Australië 580
60 Najmeh Abtin   Iran 568
61 Dorji Dema   Bhutan 567
62 Sigrid Romero   Colombia 551
63 Albina Kamaletdinova   Tadzjikistan 547
64 Khadija Abbouda   Marokko 539

Knock-outfase individueelBewerken

De 1/32 en 1/16 finale (eerste en tweede ronde) van de vrouwen vond op 10 augustus plaats, die van de mannen op 11 augustus.

1/32 finaleBewerken

Mannen
winnaar uitslag verliezer
Juan Rene Serrano (MEX) 116-88 Joseph Muaausa (SAM)
Daniel Morillo (ESP) 115-107 Markivan Ivashko (UKR)
Magnus Petersson (SWE) 108-108
9-9, 10-9
Crispin Duenas (CAN)
Maksim Kunda (BLR) 111-111
9-9, 10-9
Takaharu Furukawa (JPN)
Im Dong-Hyun (KOR) 108-103 Ali Salem (QAT)
Richard Johnson (USA) 109-109
8-8, 9-9, 9-8
Andrey Abramov (RUS)
Ilario di Buo (ITA) 111-100 Martin Bulir (CZE)
Vic Wunderle (USA) 106-102 Eduardo Velez (MEX)
Park Kyung-Mo (KOR) 116-99 Luiz Trainini (BRA)
Kuo Cheng Wei (TPE) 106-102 Mark Javier (PHI)
Rafal Dobrowolski (POL) 110-106 Nay Myo Aung (MYA)
Oleksandr Serdyuk (UKR) 107-105 Jens Pieper (GER)
Alexandru Bodnar (ROM) 106-105 Wan Kalmizam (MAS)
Juan Carlos Stevens (CUB) 107-107
9-9, 10-9
Calvin Hartley (RSA)
Alan Wills (GBR) 103-99 Mauro Nespoli (ITA)
Marco Galiazzo (ITA) 114-97 Niels Dall (DEN)
Viktor Ruban (UKR) 111-96 Maged Youssef (EGY)
Michael Naray (AUS) 108-106 Jean-Charles Valladont (FRA)
Jacek Proc (POL) 116-111 Li Wenquan (CHN)
Sky Kim (AUS) 112-110 Romain Girouille (FRA)
Balzhinima Tsyrempilov (RUS) 112-102 Daniel Pavlov (BUL)
Chen Szu Yuan (TPE) 107-106 Muhammad Marbawi (MAS)
Moriya Ryuichi (JPN) 109-109
10-9
Piotr Piatek (POL)
Wang Cheng Pang (TPE) 110-100 Tashi Peljor (BHU)
Matti Hatava (FIN) 105-104 Simon Terry (GBR)
Cheng Chu Sian (MAS) 109-101 Matthew Gray (AUS)
Yusuf Ergin (TUR) 106-103 Nuno Pombo (POR)
Lee Chang-Hwan (KOR) 112-108 Jiang Lin (CHN)
Brady Ellison (USA) 111-89 John Burnes (CAN)
Jay Lyon (CAN) 111-106 Xue Haifeng (CHN)
Bair Badenov (RUS) 114-109 Laurence Godfrey (GBR)
Mangal Singh Champia (IND) 112-98 Hojjatollah Vaezi (IRI)
Vrouwen
winnaar uitslag verliezer
Park Sung-Hyun (KOR) 112-80 Khadija Abbouda (MAR)
Anja Hitzler (GER) 107-106 Sophie Dodemont (FRA)
Kristine Eseboea (GEO) 102-102
9-8
Yuki Hayashi (JPN)
Elpida Romantzi (GRE) 105-103 Zekiye Keskin Satir (TUR)
Nami Hayakawa (JPN) 112-103 Elena Mousikou (CYP)
Jennifer Nichols (USA) 114-101 Ika Yuliana Rochmawati (INA)
Charlotte Burgess (GBR) 106-104 Guo Dan (CHN)
Naomi Folkard (GBR) 105-97 Soha Abed Elaal (EGY)
Kwon Un Sil (PRK) 106-96 Najmeh Abtin (IRI)
Pranitha Vardineni (IND) 106-100 Jane Waller (AUS)
Viktoriya Koval (UKR) 109-107 Barbora Horáčková (CZE)
Aida Roman (MEX) 108-97 Veronique D'Unienville (MRI)
Malgorzata Cwienczek (POL) 113-100 Louise Laursen (DEN)
Mariana Avitia (MEX) 112-107 Son Hye Yong (PRK)
Leydis Brito (VEN) 104-98 Wu Hui Ju (TPE)
Chatoena Narimanidze (GEO) 107-97 Dorji Dema (BHU)
Joo Hyun-Jung (KOR) 108-98 Sigrid Romero (COL)
Natalia Valeeva (ITA) 107-105 Anastassiya Bannova (KAZ)
Sayoko Kitabatake (JPN) 103-101 Justyna Mospinek (POL)
Berengere Schuh (FRA) 112-107 Pia Carmen Maria Lionetti (ITA)
Natalia Erdyniyeva (RUS) 107-102 Nathalie Dielen (SUI)
Iwona Marcinkiewicz (POL) 103-101 Laishram Bombaya Devi (IND)
Zhang Juanjuan (CHN) 109-97 Tetyana Berezhna (UKR)
Yuan Shu Chi (TPE) 104-101 Lexie Feeney (AUS)
Alison Williamson (GBR) 108-99 Wei Pi-Hsiu (TPE)
Khatuna Lorig (USA) 107-105 Virginie Arnold (FRA)
Miroslava Dagbaeva (RUS) 106-106
10-9
Rina Dewi Puspitasari (INA)
Ana Rendon (COL) 106-106
10-9
Elena Tonetta (ITA)
Chen Ling (CHN) 110-101 Evangelia Psarra (GRE)
Katsiarina Muliuk (BLR) 104-101 Natalia Sanchez (COL)
Marie-Pier Beaudet (CAN) 109-109
10-8
Dola Banerjee (IND)
Yun Ok-Hee (KOR) 109-102 Albina Kamaltdinova (TJK)

1/16 finaleBewerken

Mannen
winnaar uitslag verliezer
Juan Rene Serrano (MEX) 112-111 Daniel Morillo (ESP)
Maksim Kunda (BLR) 112-110 Magnus Petersson (SWE)
Im Dong-Hyun (KOR) 115-106 Richard Johnson (USA)
Vic Wunderle (USA) 108-108
9-9, 10-9
Ilario di Buo (ITA)
Park Kyung-Mo (KOR) 111-110 Kuo Cheng Wei (TPE)
Rafal Dobrowolski (POL) 111-111
9-8
Oleksandr Serdyuk (UKR)
Juan Carlos Stevens (CUB) 106-101 Alexandru Bodnar ((ROM)
Alan Wills (GBR) 110-109 Marco Galiazzo (ITA)
Viktor Ruban (UKR) 115-105 Michael Naray (AUS)
Jacek Proc (POL) 111-110 Sky Kim (AUS)
Balzhinima Tsyrempilov (RUS) 109-101 Chen Szu Yuan (TPE)
Ryuichi Moriya (JPN) 114-109 Wang Cheng Pang (TPE)
Cheng Chu Sian (MAS) 110-103 Matti Hatava (FIN) )
Lee Chang-Hwan (KOR) 117-109 Yusuf Ergin (TUR)
Jay Lyon (CAN) 113-107 Brady Ellison (USA)
Bair Badenov (RUS) 109-108 Mangal Singh Champia (IND)
Vrouwen
winnaar uitslag verliezer
Park Sung-Hyun (KOR) 112-107 Anja Hitzler (GER)
Elpida Romantzi (GRE) 102-102
10-9
Kristine Eseboea (GEO)
Nami Hayakawa (JPN) 105-103 Jennifer Nichols (USA)
Naomi Folkard (GBR) 110-96 Charlotte Burgess (GBR)
Kwon Un Sil (PRK) 106-99 Pranitha Vardineni (IND)
Aida Roman (MEX) 111-105 Viktoriya Koval (UKR)
Mariana Avitia (MEX) 110-109 Malgorzata Cwienczek (POL)
Chatoena Narimanidze (GEO) 111-98 Leydis Brito (VEN)
Joo Hyun-Jung (KOR) 110-108 Natalia Valeeva (ITA)
Berengere Schuh (FRA) 112-100 Sayoko Kitabatake (JPN)
Natalia Erdyniyeva (RUS) 104-103 Iwona Marcinkiewicz (POL)
Zhang Juanjuan (CHN) 110-105 Yuan Shu Chi (TPE)
Khatuna Lorig (USA) 112-109 Alison Williamson (GBR)
Ana Rendon (COL) 110-106 Miroslava Dagbaeva (RUS)
Chen Ling (CHN) 106-105 Katsiarina Muliuk (BLR)
Yun Ok-Hee (KOR) 114-107 Marie-Pier Beaudet (CAN)

Finales mannenBewerken

De eindfase van het mannentoernooi vond op 15 augustus plaats.

Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
           
   Juan René Serrano  110
   Maxim Kunda  106  
   Juan René Serrano  113
     Vic Wunderle  106  
   Vic Wunderle  113
   Im Dong-Hyun  111  
   Juan René Serrano  112
     Park Kyung-Mo  115  
   Juan Carlos Stevens  108
   Alan Wills  104  
   Juan Carlos Stevens  108 (9,8)
     Park Kyung-Mo  108 (9,10)  
   Rafał Dobrowolski  105
   Park Kyung-Mo  113  
   Park Kyung-Mo  112
     Viktor Roeban  113
   Viktor Roeban  114
   Jacek Proć  108  
   Viktor Roeban  115
     Ryuichi Moriya  106  
   Ryuichi Moriya  113
   Balzjinima Tsyrempilov  110  
   Viktor Roeban  112 (10,10)
     Bair Badenov  112 (10,8)   Derde plaats
   Chu Sian Cheng  105 (9,10)
   Lee Chang-Hwan  105 (9,9)  
   Chu Sian Cheng  104    Juan René Serrano  110
     Bair Badenov  109      Bair Badenov  115
   Jay Lyon  110
   Bair Badenov  115  

Finales vrouwenBewerken

De eindfase van het vrouwentoernooi vond op 14 augustus plaats.

Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
           
   Park Sung-Hyun  115
   Elpida Romantzi  103  
   Park Sung-Hyun  112
     Nami Hayakawa  103  
   Nami Hayakawa  106
   Naomi Folkard  97  
   Park Sung-Hyun  109
     Un Sil Kwon  106  
   Un Sil Kwon  105
   Aída Román  100  
   Un Sil Kwon  105
     Mariana Avitia  99  
   Mariana Avitia  109
   Chatoena Narimanidze  108  
   Park Sung-Hyun  109
     Zhang Juanjuan  110
   Joo Hyun-Jung  109
   Bérengère Schuh  104  
   Joo Hyun-Jung  101
     Zhang Juanjuan  106  
   Natalia Erdyniyeva  98
   Zhang Juanjuan  110  
   Zhang Juanjuan  115
     Yun Ok-Hee  109   Derde plaats
   Khatuna Lorig  107
   Ana María Rendón  95  
   Khatuna Lorig  105    Un Sil Kwon  106
     Yun Ok-Hee  111      Yun Ok-Hee  109
   Chen Ling  103
   Yun Ok-Hee  113  

Knock-outfase teamBewerken

De eindfase van het vrouwentoernooi vond op 10 augustus plaats, die van de mannen op 11 augustus.

Mannen team
ronde winnaar uitslag verliezer
Achtste finale   Zuid-Korea bye
  Oekraïne bye
  Maleisië bye
  Rusland bye
  Italië 219 - 217   Canada
  China 214 - 210   Groot-Brittannië
  Polen 223 - 218   Australië
  Chinees Taipei 222 - 218   Verenigde Staten
Kwartfinale   Zuid-Korea 224 - 222   Polen
  China 217 - 209   Rusland
  Italië 218 - 213   Maleisië
  Oekraïne 214 - 211   Chinees Taipei
Halve finale   Zuid-Korea 221 - 218   China
  Italië 223 - 221   Oekraïne
3e plaats   China 222 - 219   Oekraïne
Finale   Zuid-Korea 227 - 225   Italië
Vrouwen team
ronde winnaar uitslag verliezer
Achtste finale   Zuid-Korea bye
  China bye
  Frankrijk bye
  Groot-Brittannië bye
  India bye
  Polen bye
  Japan 206 - 199   Colombia
  Italië 215 - 211   Chinees Taipei
Kwartfinale   Zuid-Korea 231 - 217   Italië
  China 211 - 206   India
  Frankrijk 218 - 211   Polen
  Groot-Brittannië 201 - 196   Japan
Halve finale   Zuid-Korea 213 - 184   Frankrijk
  China 208 - 202   Groot-Brittannië
3e plaats   Frankrijk 203 - 201   Groot-Brittannië
Finale   Zuid-Korea 224 - 215   China