Kazachstan op de Olympische Zomerspelen 2012

Kazachstan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2012 in Londen, Verenigd Koninkrijk.

Kazachstan op de Olympische Zomerspelen 2012
Land Kazachstan
IOC-landcode KAZ
NOC National Olympic Committee of the Republic of Kazakhstan
(kk) externe link
Olympische Zomerspelen 2012 in Londen
Vlaggendrager Nurmakhan Tinaliyev
Aantal deelnemers 114
Aantal disciplines 22
Medailles goud
3
zilver
1
brons
7
totaal
11
Kazachstan op de Zomerspelen
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Kazachstan op de Winterspelen
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Sovjet-Unie Sovjet-Unie (19521988)
Olympische vlag Gezamenlijk team op de O.S. (1992)
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Olga Rypakova hink-stap-springen (v)
 
Boksen Serik Sapijev -69kg (m)
Wielersport Aleksandr Vinokoerov wegwedstrijd (m)
Boksen Adilbek Nijazymbetov -81kg (m)
 
Boksen Ivan Ditsjko +91kg (m)
 
Marina Volnova -75kg (v)
Gewichtheffen Anna Noermoechambetova -69kg (v)
Worstelen Danijal Gajijev -84kg (m)
Akzjoerek Tanatarov -66kg (m)
Daulet Shabanbay -120kg (m)
Goezel Manjoerova -72kg (v)
* Deze medailles werden in een later stadium alsnog toegewezen.
Ontnomen medailles
Vier gouden medailles, alle vier behaald bij het gewichtheffen, werden de medaillewinnaars ontnomen; dit waren Ilja Ilin (-94 kg) bij de mannen en bij de vrouwen Zoelfia Tsjinsjanlo (-53 kg), Maija Maneza (-63 kg) en Svetlana Podobedova (-75 kg).

Deelnemers en resultatenBewerken

(m) = mannen, (v) = vrouwen

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vjatsjeslav Moeravjev 200m (m)
50e
serie 1: 7de in 21,75
Sergej Zaikov 400m (m)
39e
serie 3: 7de in 47,12
Viktor Leptikov 400m horden(m)
43e
serie 5: 8ste in 51,67
Artem Kosinov 3000m steeplechase (m)
34e
serie 2: 10de in 8.42,27
Georgi Sjeiko 20km snelwandelen (m)
35e
1:23.52
Vitali Anitsjkin 50km snelwandelen (m)
49e
4:14.09
Jevgeni Ektov hink-stap-springen (m)
19e
kwalificatie groep A: 10de met 16,31m
Roman Valijev
21e
kwalificatie groep B: 10de met 16,23m
Nikita Filippov polsstokhoogspringen (m)
18e
kwalificatie groep B: 9de met 5,35m
Dmitri Karpov tienkamp (m)
18e
7926 punten
881 punten, 100m (10,91)
864 punten, verspringen (7,21m)
880 punten, kogelstoten (16,47 m)
794 punten, hoogspringen (1,99 m)
822 punten, 400m (49,83)
924 punten, 110m horden (14,40)
765 punten, discuswerpen (44,93 m)
941 punten, polsstokhoogspringen (5,10 m)
588 punten, speerwerpen (49,93 m)
467 punten, 1500m (5.16,83)
Olga Bloedova 100m (v)
24e
serie 2: 2de in 11,31
halve finale 2: 8ste in 11,39
Viktorija Zjabkina 200m (v)
38e
serie 6: 7de in 23,49
Marina Maslenko 400m (v)
34e
serie 1: 6de in 53,66
Margarita Matsko Moekasjeva 800m (v)
8e
serie 6: 5de in 2.02,12
halve finale 3: 3de in 1.59,20
Anastasija Soproenova 100m horden (v)
28e
serie 5: 4de in 13,40
Natalja Ivoninskaja
30e
serie 3: 7de in 13,48
Anastassija Pilipenko
38e
serie 2: 5de in 13,77
Tatjana Azarova 400m horden (v)
37e
serie 1: 6de in 58,53
Ajman Kozjachmetova 20km snelwandelen (v)
42e
1:35.00
Sjolpan Kozjachmetova
DNF
niet gefinisht
Olga Rypakova hink-stap-springen (v)
 
kwalificatie groep B: 1ste met 14,79m
finale: 1ste met 14,98m
Irina Litvinenko Ektova
31e
kwalificatie groep A: 14de met 13,39m
Marina Aitova hoogspringen (v)
DNS
kwalificatie: teruggetrokken (blessure) [1]
Alexandra Fisher kogelstoten (v)
28e
kwalificatie groep A: 15de met 16,16m
Irina Karpova zevenkamp (v)
32e
5319 punten
949 punten, 100 m horden (14,21)
830 punten, hoogspringen (1,68 m)
640 punten, kogelstoten (11,68 m)
849 punten, 200 m (25,42)
759 punten, verspringen (5,70 m)
586 punten, speerwerpen (35,75 m)
706 punten, 800 m (2.28,93)

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Birzjan Zjakypov -49kg (m)
5e
1ste ronde: W van   FRA Beccu: 18-17
2de ronde: W van   PHI Barriga: 17-16
kwartfinale: V van   CHN Zou: 10-13
Iljas Soelejmenov -52kg (m)
9e
1ste ronde: W van   SWE Ntuve: 13-8
2de ronde: V van   GBR Selby: 15-19
Kanat Aboetalipov -56kg (m)
9e
1ste ronde: W van   SYR Slamana: 15-7
2de ronde: V van   IRL Nevin: 10-15
Gani Zjajlauov -60kg (m)
5e
1ste ronde: W van   THA Ardee: +12-12
2de ronde: W van   IND Bhagwan: 16-8
kwartfinale: V van   CUB Lopez: 11-19
Danijar Jeleusinov -64kg (m)
5e
1ste ronde: W van   USA Herring: 19-9
2de ronde: W van   IRI Toloutibandpi: 19-10
kwartfinale: V van   ITA Mangiacapre: 12-16
Serik Sapijev -69kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   JPN Suzuki: 25-11
kwartfinale: W van   VEN Perez: 20-9
halve finale: W van   RUS Zamkovoj: 18-12
finale: W van   GBR Evans: 17-9
Danabek Soezjanov -75kg (m)
17e
1ste ronde: V van   IND Singh: 10-14
Adilbek Nijazymbetov -81kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   ECU Mercado: 9-8
kwartfinale: W van   IRI Rouzbahani: 13-10
halve finale: W van   UKR Gvozdyk: +13-13
finale: V van   RUS Mechontsev: 15-15+
Ivan Ditsjko +91kg (m)
 
1ste ronde: W van   GER Pfeifer: 14-4
kwartfinale: W 'van   CAN Kean: 20-6
halve finale: V van   GBR Joshua: 11-13
Saida Chassenova -60kg (v)
9e
1ste ronde: V van   BRA Araujo: 14-16
Marina Volnova -75kg (v)
 
1ste ronde: W van   KEN Andiego: 20-11
kwartfinale: W van   GBR Marshall: 16-12
halve finale: V van   USA Shields: 15-29

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Denis Gankin individueel (m)
17e
plaatsingsronde: 17de met 670 punten
1ste ronde: W van   MAS Kamaruddin: 6-4
2de ronde: V van   NED van der Ven: 1-7
Anastassija Bannova individueel (v)
33e
plaatsingsronde: 54ste met 614 punten
1ste ronde: V van   MEX Roman: 2-6

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kirill Pavlov -77kg (m)
9e
trekken: 10de met 147kg
stoten: 9de met 175kg
totaal:' 322kg
Ilya Ilin -94kg (m)
DSQ
gediskwalificeerd
Almas Uteshov
7e
trekken: 8ste met 175kg
stoten: 7de met 220kg
totaal: 395kg
Alexandr Zaichikov -105kg (m)
12e
trekken: 15de met 155kg
stoten: 8ste met 205kg
totaal: 360kg
Zoelfia Tsjinsjanlo -53kg (v)
DSQ
gediskwalificeerd
Maiya Maneza -63kg (v)
DSQ
gediskwalificeerd
Anna Nurmukhambetova -69kg (v)
 
trekken: 3de met 115kg
stoten: 5de met 136kg
totaal: 251kg
Svetlana Podobedova -75kg (v)
DSQ
gediskwalificeerd

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Anna Alyabyeva individueel (v)
15e
kwalificatie: 15de met 106,425 punten
Turnen
Stepan Gorbachev individuele meerkamp (m)
30e
kwalificatie: 30ste met 83,931 punten
Moldir Azimbay individuele meerkamp (v)
58e
kwalificatie: 58ste met 46,999 punten

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yerkebulan Kossayev -60kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   CAN Pessoa: koka
3de ronde: V van   ARM Davtyan: waza-ari
Sergey Lim -66kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   BUL Ivanov: waza-ari
3de ronde: V van   JPN Ebinuma: yuko
Rinat Ibragimov -73kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   KOR Wang: ippon
Islam Bozbayev -81kg (m)
9e
1ste ronde: W van   UKR Vasylenko: ippon
2de ronde: W van   TOG Denanyoh: waza-ari
3de ronde: V van   GER Bischof: ippon
Timur Bolat -90kg (m)
9e
1ste ronde: W van   EGY Mesbah: ippon
2de ronde: V van   JPN Nishiyama: waza-ari
Maxim Rakov -100kg (m)
17e
1ste ronde: V van   AZE Gasimov: yuko
Yerzhan Shynkeyev +100kg (m)
17e
1ste ronde: V van   TUN Jaballah: beslissing
Aleksandra Podryadova -48kg (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   MGL Urantsetseg: waza-ari
Gulzhan Issanova +78kg (v)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   KOR Kim: yuko
kwartfinale: V van   GBR Bryant: waza-ari
herkansingen: V van   BRA Altheman: waza-ari

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Rafail Vergoyazov C-1 (m)
17e
voorronde: 17de in 125,49
Sprint
Alexandr Dyadchuk C-1 200m (m)
14e
serie 4: 2de in 43,204
halve finale 2: 5de in 42,359
finale B: 6de in 45,283
C-1 1000m (m)
16e
serie 3: 4de in 4.44,175
halve finale 1: 8ste in 4.56,724
finale B: 8ste in 4.55,737
Yevgeniy Alexeyev
Alexey Dergunov
K-2 200m (m)
9e
serie 1: 6de in 34,254
finale B: 1ste in 35,494
K-2 1000m (m)
11e
serie 1: 5de in 3.32,176
halve finale 1: 4de in 3.17,788
finale B: 3de in 3.14,867
Natalya Sergeyeva K-1 200m (v)
18e
serie 3: 5de in 43,257
halve finale 1: 7de in 42,602
finale B: 6de in 45,283
K-1 500m (v)
13e
serie 4: 3de in 1.54,445
halve finale 2: 4de in 1.53,888
finale B: 5de in 1.54,707

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pavel Iliashenko mannen
29e
5432 punten
Rustem Sabizkhuzin
21e
5564 punten

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vladislav Yakovlev skiff (m)
28e
serie 5: 5de in 7.16,34
herkansingen: 4de in 7.22,00
halve finale E/F: 2de in 7.33,29
finale E: 4de in 7.36,14
Vladislav Yakovlev skiff (v)
28e
serie 3: 5de in 8.01,94
herkansingen: 3de in 7.53,63
finale E: 1ste in 8.37,08

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dmitriy Alexanin degen (m)
17e
1ste ronde: V van   VEN Fernández: 12-15
Elmir Alimzhanov
9e
1ste ronde: W van   VIE Nhật: 15-5
2de ronde: V van   KOR Jung: 8-15
Yuliya Zhivitsa sabel (v)
17e
1ste ronde: V van   RUS Gavrilova: 7-15

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vyacheslav Podlesnyy 50m pistool (m)
34e
kwalificatie: 34ste met 540 punten (89-91-88-89-89-94)
10m luchtpistool (m)
40e
kwalificatie: 40ste met 565 punten (94-95-93-95-93-95)
Olga Dovgun 10m luchtpistool (m)
22e
kwalificatie: 22ste met 394 punten (98-99-98-99)
50 meter geweer 3 houdingen (v)
24e
kwalificatie: 24ste met 578 punten (197-186-195)
Angelina Michshuk skeet (m)
9e
kwalificatie: 9de met 66 punten (22-22-22)

  SynchroonzwemmenBewerken

  Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Anna Kulkina
Aigerim Zhexembinova
duet
15e
voorronde: 15de met 169,580 punten

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nursultan Mamayev -58kg (m)
11e
voorronde: V van   EGY Bayoumi: 0-1
Gulnafis Aytmukhambetova -67kg (v)
11e
voorronde: V van   SLO Anić: 11-15
Feruza Yergeshova +67kg (v)
11e
voorronde: V van   SLO Vujinović: 16-17

  TennisBewerken

  Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Michail Koekoesjkin enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van   FRA Simon: 4-6, 2-6
Jaroslava Sjvedova enkelspel (v)
17e
1ste ronde: W van   ROU Halep: 6-4, 6-2
2de ronde: V van   GER Lisicki: 6-4, 3-6, 5-7
Galina Voskobojeva
33e
1ste ronde: V van   HUN Babos: 4-6, 2-6
Jaroslava Sjvedova
Galina Voskobojeva
dubbelspel (v)
9e
1ste ronde: W van   CAN Dubois/Wozniak: 6-2, 6-0
2de ronde: V van   RUS Kirilenko/Petrova: 3-6, 2-6

  WaterpoloBewerken

  Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sergey Gorovoy
Sergey Gubarev
Nikita Kokorin
Ravil Manafov
Nikolay Maximov
Alexey Panfili
Mikhail Ruday
Murat Shakenov
Alexey Shmider
Alexandr Shvedov
Rustam Ukumanov
Vladimir Ushakov
Yevgeniy Zhilyayev
mannen
11e
groep A: 6de
V van   Spanje: 6-14
V van   Australië: 4-7
V van   Griekenland: 4-11
V van   Italië: 6-9
V van   Kroatië: 4-12
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1   Kroatië 5 5 0 0 50 29 +21 10
2   Italië 5 3 1 1 40 36 +4 7
3   Spanje 5 3 0 2 52 42 +10 6
4   Australië 5 2 0 3 40 44 −4 4
5   Griekenland 5 1 1 3 41 43 −2 3
6   Kazachstan 5 0 0 5 24 53 −9 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
29 juli Londen   Kazachstan 6-14   Spanje
31 juli Londen   Australië 7-4   Kazachstan
2 augustus Londen   Kazachstan 4-11   Griekenland
4 augustus Londen   Italië 9-6   Kazachstan
6 augustus Londen   Kazachstan 4-12   Kroatië

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Asan Bazajev tijdrit (m)
31e
56.40,77
Aleksandr Vinokoerov tcenter>23e 55.37,05
Asan Bazajev wegwedstrijd (m)
43e
5:46:37
Aleksandr Vinokoerov
 
5:45.57

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije Stijl
Daulet Niyazbekov -55kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   USA Hazewinkel: 3-1
kwartfinale: W van   TUR Peker: 3-1
halve finale: V van   RUS Otarsultanov: 1-3
bronzen finale: V van   PRK Yang: 1-3
Dauren Zhumagaziyev -60kg (m)
12e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: 'V van   IRI Esmaeilpour: 1-3
Akzjoerek Tanatarov -66kg (m)
 
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   UKR Kviatkovskyi: 3-1
kwartfinale: W van   ARM Safaryan: 3-1
halve finale: V van   IND Kumar: 1-3
bronzen finale: W van   TUR Şahin: 3-1
Abdulkhakim Shapiev -74kg (m)
10e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   TUN Ouechtati: 3-1
kwartfinale: V van   HUN Hatos: 0-3
Yermek Baiduashov -84kg (m)
19e
kwalificatie: V van   IRI Lashgari: 0-3
Taimuraz Tigiyev -96kg (m)
14e
kwalificatie: V van   RUS Gadisov: 1-3
Daulet Shabanbay -120kg (m)
 
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   ROU Chintoan: 3-1
kwartfinale: V van   GEO Modzmanashvili: 0-3
herkansingen: W van   MEX Ruíz: 5-0
bronzen finale: V van   RUS Makhov: 1-3
Dauren Zhumagaziyev -48kg (v)
15e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   BLR Kaladzinskaya: 0-5
Yelena Shalygina -63kg (v)
15e
kwalificatie: V van   BLR Tkach: 0-5
Goezel Manjoerova -72kg (v)
 
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   JPN Hamaguchi: 3-1
kwartfinale: V van   RUS Vorobieva: 0-5
herkansingen: W van   UKR Burmistrova: 3-0
bronzen finale: W van   CHN Wang: 3-1
Grieks-Romeins
Almat Kebispayev -60kg (m)
5e
kwalificatie: W van   UKR Temirov: 3-0
1ste ronde: W van   VEN Liendo: 3-1
kwartfinale: V van   IRI Norouzi: 0-3
herkansingen: W van   BUL Angelov: 3-0
bronzen finale: V van   JPN Matsumoto: 0-5
Darkhan Bayakhmetov -66kg (m)
9e
kwalificatie: W van   SRB Maksimović: 3-0
1ste ronde: V van   LTU Venckaitis: 1-3
Askhat Dilmukhamedov -74kg (m)
15e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   BLR Kikiniou: 0-3
Danijal Gajijev -84kg (m)
 
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van   BUL Marimov: 3-0
kwartfinale: V van   RUS Khugaev: 0-3
herkansingen: W van   BLR Selimau: 3-1
bronzen finale: W van   GEO Gegeshidze: 3-1
Nurmakhan Tinaliyev -120kg (m)
15e
kwalificatie: V van   SWE Eurén: 0-3

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Alexandr Tarabrin 100m rugslag (m) 38e serie 2: 6de in 55,55
200m rugslag (m) 30e serie 2: 7de in 2.01,22
Vladislav Polyakov 100m schoolslag (m) 34e serie 2: 3de in 1.02,15
Joeri Koedinov 10km open water (m) 22e 1:52.59,0
Yekaterina Rudenko 100m rugslag (v) 38e serie 2: 7de in 1.03,64