Hoofdmenu openen

Egypte op de Olympische Zomerspelen 2008

Egypte nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China. Egypte debuteerde op de Zomerspelen in 1912 en deed in 2008 voor de twintigste keer mee. De prestatie tijdens de vorige editie (vijf medailles waarvan één keer goud) werd niet herhaald of overtroffen; Egypte won ditmaal slechts één bronzen medaille door toedoen van judoka Hesham Mesbah.

Egypte op de Olympische Zomerspelen 2008
Land Egypte
IOC-landcode EGY
NOC Egyptian Olympic Committee
(en) externe link
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking
Vlaggendrager Karam Gaber
Aantal deelnemers 103
Aantal disciplines 17
Medailles
Rang: 80
goud
0
zilver
0
brons
1
totaal
1
Egypte op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960* · 1964* · 1968* · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
*Als Verenigde Arabische Republiek
Egypte op de Winterspelen
1984
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Judo Hesham Mesbah -90kg (m)  

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Amr Ibrahim Mostafa Seoud 200m (m) 17e serie 2: 5de in 20,75
kwartfinale 1: 6de in 20,45 (NR)
Yasser Farag kogelstoten (m) 37e kwalificatie groep B: 16de met 18,42m
Omar El Ghazali discuswerpen (m) 23e kwalificatie groep A: 12de met 60,24m
Mohsen El Anany kogelslingeren (m) 23e kwalificatie groep A: geen geldige poging

  BadmintonBewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hadia Hosny enkelspel (v) 17e 1ste ronde: W van   MEX Angulo: 21-18, 7-21, 21-14
2de ronde: V van   BUL Nedelcheva: 7-21, 4-21

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hosam Bakr Abdin -69kg (m) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   THA Boonjumnong: 11-10
kwartfinale: V van   CUB Banteaux: 3-10
Mohamed Hikal -75kg (m) 17e 1ste ronde: V van   GBR DeGale: 4-13
Ramadan Yasser -81kg (m) 9e 1ste ronde: W van   BLR Magomedov: 10-10
2de ronde: V van   ALG Benchabla: 6-13

  BoogschietenBewerken

  Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Maged Youssef individueel (m) 62e plaatsingsronde: 62ste met 605 punten
1ste ronde: V van   UKR Ruban: 96-111
Soha Abed Elaal individueel (v) 63e plaatsingsronde: 57ste met 587 punten
1ste ronde: V van   GBR Folkard: 95-107

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mohamed Abd Elbaki -62kg (m) 8e trekken: 12de met 129kg
stoten: 7de met 159kg
totaal: 288kg
Tarek Yehia -69kg (m) 11e trekken: 12de met 138kg
stoten: 6de met 172kg
totaal: 310kg
Mahmoud Elhaddad -77kg (m) 12e trekken: 15de met 150kg
stoten: 7de met 192kg
totaal: 342kg
Abdelrahman El-Sayed -105kg (m) 14e trekken: 13de met 175kg
stoten: 14de met 210kg
totaal: 385kg
Abir Khalil -69kg (v) 14e trekken: 6de met 105kg
stoten: 5de met 133kg
totaal: 238kg

  GymnastiekBewerken

  Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mohamed Serour meerkamp individueel (m) 44e kwalificatie: 44ste met 81,200 punten
Sherine El-Zeiny meerkamp individueel (v) 61e kwalificatie: 61ste met 50,000 punten

  HandbalBewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hussein Mabrouk
Mustafa Hussien
Ahmed El Ahmar
Mohamed Ramadan
Abouelfetoh Abdelrazek
Mahmoud Hassaballah
Mohamed Bakir El-Nakib
Hassan Mabrouk
Mohamed Abd El-Salam
Walid Abdel Maksoud
Belal Mabrouk
Hany El-Fakharany
Hassan Yousry
Hussein Zaky
mannen 10e groep B: 6de
G van   Denemarken: 23-23
V van   Rusland: 27-28
V van   Duitsland: 23-25
V van   Zuid-Korea: 23-25
G van   IJsland: 32-32
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Zuid-Korea 5 3 0 2 122 129 -7 6
2   Denemarken 5 3 1 0 137 131 +6 6
3   IJsland 5 2 2 1 151 146 +5 6
4   Rusland 5 2 2 1 136 131 +5 5
5   Duitsland 5 2 1 2 126 130 -4 5
6   Egypte 5 0 2 3 127 132 -5 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
10 augustus Peking   Denemarken 23-23   Egypte
12 augustus Peking   Egypte 27-28   Rusland
14 augustus Peking   Duitsland 25-23   Egypte
16 augustus Peking   Egypte 22-24   Zuid-Korea
18 augustus Peking   IJsland 33-32   Egypte

  JudoBewerken

  Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Amin El Hady -66kg (m) 7e voorronde: vrij
1ste ronde: W van   ARM Nazaryan: koka
2de ronde: V van   CUB Arencibia: koka
herkansingen: W van   AND Gonzalez: ippon
herkansingen 2: W van   USA Takata: ippon
herkansingen 3: V van   UZB Sharipov: waza-ari
Hesham Mesbah -90kg (m)   1ste ronde: W van   KOR Choi: beslissing
2de ronde: V van   GEO Tsirekidze: yuko
herkansingen: W van   AZE Mammadov: yuko
herkansingen 2: W van   BLR Kazusenok: ippon
bronzen finale: W van   FRA Dafreville: ippon
Islam El Shehaby +100kg (m) 13e voorronde: vrij
1ste ronde: W van   HUN Bor: waza-ari
2de ronde: V van   JPN Ishii: ippon
herkansingen: V van   ITA Bianchessi: yuko
Samah Ramadan +78kg (v) 7e 1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   CUB Ortiz: waza-ari
herkansingen: W van   AUS Sheperd: ippon
herkansingen 2: V van   KOR Kim: waza-ari

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Amro El Geziry mannen 32e 4688 punten
Omnia Fakhry vrouwen 30e 4996 punten
Aya Medany 8e 5544 punten

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Springconcours
Karim El-Zoghby individueel 76e kwalificatie: 76ste met 52 strafpunten

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ali Ibrahim skiff (m) 18e serie 6: 3de in 7.43,70
kwartfinale 1: 6de in 7.24,77
halve finale C/D: 3de in 7.20,73
finale C: 6de in 7.26,06
Ibrahim Abd El Razek
Ahmed Gad
Amin Ramadan
Mohamed Zidan
lichte vier-zonder (m) 13e serie 1: 5de in 6.11,71
herkansingen: 4de in 6.37,50
Heba Ahmed skiff (v) 24e serie 6: 4de in 8.46,96
finale E: 2de in 8.07,10

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ahmed Nabil degen (m) 33e 1ste ronde: V van   EST Novosjolov: 8-15
Mostafa Nagaty floret (m) 17e 1ste ronde: V van   USA Meinhardt: 3-15
Gamal Fathy sabel (m) 33e 1ste ronde: V van   CAN Beaudry: 8-15
Mahmoud Samir 33e 1ste ronde: V van   BRA Agresta: 10-15
Shadi Talaat 33e 1ste ronde: V van   BLR Pryiemka: 7-15
Gamal Fathy
Mahmoud Samir
Shadi Talaat
sabel team (m) 8e 1ste ronde: V van   Frankrijk: 32-45
5-8ste plek: V van   Wit-Rusland: 22-45
7-8ste plek: V van   Hongarije: 25-45
Aya El Sayed degen (v) 17e 1ste ronde: V van   FRA Kiraly: 7-15
Eman El Gammal floret (v) 33e 1ste ronde: V van   NED Angad-Gaur: 4-13
Shaimaa El Gammal 17e 1ste ronde: W van   EGY Shaban: 15-12
2de ronde: V van   KOR Nam: 6-15
Iman Shaban 33e 1ste ronde: V van   EGY S El Gammal: 12-15
Eman El Gammal
Shaimaa El Gammal
Iman Shaban
Salma Soueif
floret team (v) 8e 1ste ronde: V van   Rusland: 23-45
5-8ste plek: V van   China: 24-45
7-8ste plek: V van   Polen: 14-45

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mohamed Abdellah 10m luchtgeweer (m) 43e kwalificatie: 43ste met 586 punten (97-100-97-96-100-96)
Mohamed Amer 50m geweer 3 houdingen (m) 46e kwalificatie: 46ste met 1135 punten (390-369-376)
Hazem Mohamed 50m geweer liggend (m) 56e kwalificatie: 56ste met 576 punten (97-97-96-95-96-95)
Samy Abdel Razek 50m pistool (m) 32e kwalificatie: 32ste met 549 punten (91-92-97-87-91-91)
Mahmod Abdelaly 10m luchtpistool (m) 47e kwalificatie: 47ste met 563 punten (94-94-93-93-92-97)
Franco Donato skeet (m) 36e kwalificatie: 36ste met 106 punten (19-21-22-21-23)
Adham Medhat trap (m) 32e kwalificatie: 32ste met 108 punten (20-22-22-23-21)
Shimaa Hashad 10m luchtgeweer (v) 23e kwalificatie: 23ste met 393 punten (96-98-99-100)
Mona El-Hawary skeet (v) 19e kwalificatie: 19de met 50 punten (18-16-16)

  SynchroonzwemmenBewerken

  Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Reem Abdalazem
Dalia El Gebaly
duet 24e kwalificatie: 24ste met 80,667 punten
Reem Abdalazem
Aziza Abdelfattah
Shaza Abdelrahman
Lamyaa Badawi
Hagar Badran
Dalia El Gebaly
Youmna Khallaf
Mai Mohamed
Nouran Saleh
team 8e 80,833 punten

  TaekwondoBewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Noha Abd Rabo +67kg (v) 5e 1ste ronde: V van   NOR Solheim: 3-9
herkansingen: W van   MAS Chan: 5-1
bronzen finale: V van   GBR Stevenson: 1-5

  TafeltennisBewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
El-Sayed Lashin enkelspel (m) 49e voorronde: W van   ARG Tabachnik: 4-2 (11-4, 9-11, 11-13, 11-4, 13-11, 17-15)
1ste ronde: V van   POR Freitas: 1-4 (10-12, 11-4, 11-8, 11-8, 11-6)
Adel Massaad 65e voorronde: V van   ESP Carneros: 2-4 (9-11, 10-12, 8-11, 11-9, 11-8, 8-11)
Ahmed Saleh 49e voorronde: W van   AUS Davis: 4-1 (11-7, 11-6, 10-12, 11-7, 11-8)
1ste ronde: V van   FRA Eloi: 3-4 (11-7, 16-14, 8-11, 11-8, 7-11, 8-11, 6-11)
Shaimaa Abdul-Aziz enkelspel (v) 65e voorronde: V van   TPE Pan: 0-4 (4-11, 4-11, 2-11, 1-11)
Noha Yossry 65e voorronde: V van   UKR Soronchinskaya: 0-4 (5-11, 4-11, 10-12, 7-11)

  VolleybalBewerken

  Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hamdy Awad
Abdalla Ahmed
Mohamed Gabal
Ahmed Abdel Naeim
Abdel Latif Ahmed
Wael Al-Aydy
Ashraf Abouelhassan
Saleh Youssef
Mohamed Badawy
Hossameldin Gomaa
Mohamed Seif Elnasr
Mahmoud Abd El Kader
zaal (m) 12e groep B: 6de
V van   Brazilië: 0-3 (19-25, 15-25, 18-25)
V van   Polen: 0-3 (21-25, 18-25, 10-25)
V van   Duitsland: 0-3 (27-29, 21-25, 21-25)
V van   Rusland: 0-3 (19-25, 14-25, 18-25)
V van   Servië: 0-3 (16-25, 13-25, 17-25)
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1   Brazilië 5 4 1 13 4 +9 427 373 +54 9
2   Rusland 5 4 1 14 7 +7 496 447 +49 9
3   Polen 5 4 1 12 6 +6 434 404 +30 9
4   Servië 5 2 3 9 10 -1 440 439 +1 7
5   Duitsland 5 1 4 6 12 -6 418 440 -22 6
6   Egypte 5 0 5 0 15 -15 267 379 -112 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
10 augustus Peking   Brazilië 3-0   Egypte
12 augustus Peking   Egypte 0-3   Polen
14 augustus Peking   Duitsland 3-0   Egypte
16 augustus Peking   Rusland 3-0   Egypte
18 augustus Peking   Egypte 0-3   Servië

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Hassan Madany -60kg (m) 18e kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   IRI Mohammadi: 0-3
Hassan Madany -96kg (m) 11e kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   IRI Ebrahimi: 1-3
Haiat Farag -63kg (v) 13e kwalificatie: V van   USA Miller: 0-3
Grieks-Romeins
Mostafa Mohamed -55kg (m) 16e kwalificatie: V van   AZE Bayramov: 0-3
herkansingen: V van   CUB Hernandez: 1-3
Ashraf El-Gharably -60kg (m) 14e kwalificatie: V van   ROU Diaconu: 1-3
Karam Gaber -96kg (m) 13e kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   ALB Guri: 1-3
Yasser Sakr -120kg (m) 19e kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van   ARM Patrikeyev: 1-3

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mohamed El Nady 50m vrije slag (m) 54e serie 12: 8ste in 23,92
Ahmed Nada 100m vlinderslag (m) 61e serie 2: 5de in 55,59
Mohamed Monir 10km open water zwemmen (m) 20e 1:55.17