Hoofdmenu openen

Hockey op de Olympische Zomerspelen 1996

sportevenement op de Olympische Spelen

Hockey is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta.

Nadat de vrouwenploeg in Los Angeles goud had veroverd, was het nu de beurt aan de Nederlandse mannenploeg.

Inhoud

HerenBewerken

De 12 deelnemende teams werden over twee groepen verdeeld, die een halve competitie speelden, de groepwinnaars en de nummers 2 plaatsten zich voor de halve finales, nummers 3 en 4 voor de strijd om de 5de plaats.

VoorrondeBewerken

Groep ABewerken

datum tijd land land
20 juli 9:00   Spanje 1 – 0   Duitsland
17:30   Pakistan 4 – 0   Verenigde Staten
20:00   India 0 – 1   Argentinië
22 juli 9:00   Pakistan 0 – 3   Spanje
17:30   Duitsland 1 – 1   India
20:00   Verenigde Staten 2 – 5   Argentinië
24 juli 9:00   Verenigde Staten 0 – 4   India
17:30   Spanje 2 – 1   Argentinië
20:00   Duitsland 3 – 1   Pakistan
26 juli 9:00   Duitsland 3 – 0   Argentinië
17:30   Pakistan 0 – 0   India
20:00   Spanje 7 – 1   Verenigde Staten
28 juli 9:00   Pakistan 6 – 2   Argentinië
17:30   Duitsland 3 – 0   Verenigde Staten
20:00   Spanje 1 – 3   India
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1   Spanje 5 4 0 1 14 5 9 8
2   Duitsland 5 3 1 1 10 3 7 7
3   India 5 2 2 1 8 3 5 6
4   Pakistan 5 2 1 2 11 8 3 5
5   Argentinië 5 2 0 3 9 13 -4 4
6   Verenigde Staten 5 0 0 5 3 23 -20 0

Groep BBewerken

datum tijd land land
21 juli 9:00   Nederland 2 – 0   Maleisië
17:30   Groot-Brittannië 2 – 2   Zuid-Korea
20:00   Zuid-Afrika 1 – 1   Australië
23 juli 9:00   Nederland 2 – 2   Groot-Brittannië
17:30   Maleisië 2 – 2   Zuid-Afrika
20:00   Australië 3 – 2   Zuid-Korea
25 juli 9:00   Zuid-Korea 3 – 3   Zuid-Afrika
17:30   Maleisië 2 – 2   Groot-Brittannië
20:00   Nederland 3 – 2   Australië
27 juli 9:00   Maleisië 1 – 5   Australië
17:30   Zuid-Afrika 0 – 2   Groot-Brittannië
20:00   Nederland 3 – 1   Zuid-Korea
29 juli 9:00   Groot-Brittannië 0 – 2   Australië
17:30   Maleisië 2 – 4   Zuid-Korea
20:00   Nederland 4 – 1   Zuid-Afrika
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1   Nederland 5 4 1 0 14 6 8 9
2   Australië 5 3 1 1 13 7 6 7
3   Groot-Brittannië 5 1 3 1 8 8 0 5
4   Zuid-Korea 5 1 2 2 12 13 -1 4
5   Zuid-Afrika 5 0 3 2 7 12 -5 3
6   Maleisië 5 0 2 3 7 15 -8 2

PlaatsingswedstrijdenBewerken

9de t/m 12de plaatsBewerken

datum tijd land land
31 juli 8:30   Argentinië 4 – 4   Maleisië
8:30   Zuid-Afrika 3 – 0   Verenigde Staten

Argentinië wint na verlengingen de strafballenserie met 3-0.

11de-12de plaatsBewerken

datum tijd land land
1 augustus 8:30   Maleisië 4 – 1   Verenigde Staten

9de-10de plaatsBewerken

datum tijd land land
1 augustus 8:30   Argentinië 3 – 2   Zuid-Afrika

5de t/m 8ste plaatsBewerken

datum tijd land land
31 juli 11:00   India 3 – 3   Zuid-Korea
11:00   Groot-Brittannië 1 – 2   Pakistan

Zuid-Korea wint na verlengingen de strafballenserie met 5-3.

7de-8ste plaatsBewerken

datum tijd land land
1 augustus 11:00   India 3 – 4   Groot-Brittannië

5de-6de plaatsBewerken

datum tijd land land
2 augustus 8:30   Zuid-Korea 3 – 1   Pakistan

Halve FinalesBewerken

datum tijd land land
31 juli 17:30   Spanje 2 – 1   Australië
20:00   Duitsland 1 – 3   Nederland

Bronzen FinaleBewerken

datum tijd land land
2 augustus 17:00   Australië 3 – 2   Duitsland

FinaleBewerken

datum tijd land land
2 augustus 19:30   Spanje 1 – 3   Nederland

EindrangschikkingBewerken

rang land sporter(s)
    NED Ronald Jansen, Bram Lomans, Leo Klein Gebbink, Erik Jazet, Tycho van Meer, Wouter van Pelt, Marc Delissen, Jacques Brinkman, Maurits Crucq, Stephan Veen, Floris Jan Bovelander, Jeroen Delmee, Guus Vogels, Teun de Nooijer, Remco van Wijk, Taco van den Honert
    ESP Ramón Jufresa, Oscar Barrena, Joaquín Malgosa, Jordi Arnau, Juantxo García-Mauriño, Jaime Amat, Juan Escarré, Victor Pujol, Ignacio Cobos, Xavier Escudé, Javier Arnau, Ramón Sala, Juan Dinares, Pablo Amat, Pablo Usoz, Antonio González
    AUS Mark Hager, Stephen Davies, Baeden Choppy, Lachlan Elmer, Stuart Carruthers, Grant Smith, Damon Diletti, Lachlan Dreher, Brendan Garard, Paul Gaudoin, Paul Lewis, Matthew Smith, Jay Stacy, Daniel Sproule, Ken Wark, Michael York
4   GER Christopher Reitz, Michael Knauth, Jan-Peter Tewes, Carsten Fischer, Christian Blunck, Stefan Saliger, Björn Emmerling, Patrick Bellenbaum, Sven Meinhardt, Christoph Bechmann, Oliver Domke, Andreas Becker, Michael Green, Klaus Michler, Volker Fried, Christian Mayerhöfer
5   KOR Koo Jin-soo, Shin Seok-kyo, Han Beung-kook, You Myung-keun, Cho Myung-jun, Jeon Jong-ha, You Seung-jin, Park Shin-heum, Kang Keon-wook, Kim Jong-yi, Jeong Yong-kyun, Song Seung-tae, Kim Yong-bae, Hong Kyung-Suep, Kim Young-kyu, Kim Yoon
6   PAK Mansoor Ahmed, Mohammad Kaleem, Naveed Alam, Muhammad Usman, Muhammad Khalid, Mohammad Shafqat, Mohammad Sarwar, Zaman Tahir, Kamran Ashraf, Muhammad Shahbaz, Ahmed Shahbaz, Khalid Mehmood, Rana Mujahid Ali, Irfan Mahmood, Aleem Raza, Rahim Kahn
7   GBR Simon Mason, David Luckes, Jon Wyatt, Julian Halls, Soma Singh, Simon Hazlitt, Jason Laslett, Kalbir Takher, Jason Lee, Nicky Thompson, Chris Mayer, Philip McGuire, Russell Garcia, John Shaw, Calum Giles, Daniel Hall
8   IND Subbaiah Anjaparavanda, Harpreet Singh, Mohammed Riaz, Sanjeev Kumar, Baljeet Singh, Sabu Varkey, Mukesh Kumar Nandanoori, Rahul Singh, Dhanraj Pillay, Pargat Singh, Baljit Singh Dhillon, Alloysuis Edwards, Anil Alexander, Gavin Ferreira, Ramandeep Singh, Dilip Tirkey
9   ARG Pablo Moreira, Jorge Querejeta, Edgardo Pailos, Diego Chiodo, Alejandro Doherty, Fernando Moresi, Rodolfo Perez, Carlos Retegui, Jorge Lombi, Gabriel Minadeo, Fernando Ferrara, Leandro Baccaro, Rodolfo Schmitt, Santiago Capurro, Maximiliano Caldas, Pablo Lombi
10   RSA Brian Myburgh, Brad Milne, Shaun Cooke, Craig Jackson, Craig Fulton, Bradley Michalaro, Gregg Clark, Gary Boddington, Allistar Fredericks, Wayne Graham, Kevin Chree, Charles Teversham, Gregory Nicol, Matthew Hallowes, William Fulton, Murray Anderson
11   MAS Mohd Nasihin Ibrahim, Maninderjit Magmar Singh, Lailin Abu Hassan, Brian Siva, Lim Chiow Chuan, Charles David, Chairil Anwar Abdul Aziz, Lam Mun Fatt, Shankar Ramu, Nor Saiful Zaini Nasiruddin, Kaliswaran Muniandy, Aphthar Singh, Mirnawan Nawawi, Calvin Fernandez, Kuhan Shanmuganathan, Hamdan Hamzah
12   USA Tom Vano, Steve Danielson, Larry Amar, Marq Mellor, Scott Williams, Steve Jennings, Steven van Randwijck, Mark Wentges, John O'Neill, Eelco Wassenaar, Nick Butcher, Ahmed Elmaghraby, Phil Sykes, Otto Steffers, Ben Maruquin, Steve Wagner

DamesBewerken

De 8 deelnemende teams speelden een halve competitie, de nummers 1 en 2 plaatsten zich voor de finale, de nummers 3 en 4 voor de strijd om de bronzen medaille.

VoorrondeBewerken

datum tijd land land
20 juli 9:00   Verenigde Staten 1 – 1   Nederland
11:00   Australië 4 – 0   Spanje
17:30   Argentinië 0 – 2   Duitsland
20:00   Zuid-Korea 5 – 0   Groot-Brittannië
21 juli 17:30   Spanje 1 – 2   Duitsland
20:00   Nederland 1 – 1   Groot-Brittannië
22 juli 9:00   Australië 7 – 1   Argentinië
11:00   Verenigde Staten 3 – 2   Zuid-Korea
23 juli 9:00   Australië 1 – 0   Duitsland
11:00   Spanje 0 – 1   Argentinië
17:30   Nederland 1 – 3   Zuid-Korea
20:00   Verenigde Staten 0 – 1   Groot-Brittannië
25 juli 9:00   Spanje 2 – 2   Groot-Brittannië
11:00   Nederland 4 – 3   Duitsland
17:30   Australië 3 – 3   Zuid-Korea
20:00   Verenigde Staten 1 – 2   Argentinië
26 juli 17:30   Verenigde Staten 1 – 1   Duitsland
20:00   Australië 1 – 0   Groot-Brittannië
27 juli 9:00   Spanje 0 – 2   Zuid-Korea
11:00   Nederland 4 – 1   Argentinië
28 juli 9:00   Duitsland 2 – 3   Groot-Brittannië
11:00   Australië 4 – 0   Verenigde Staten
17:30   Spanje 2 – 4   Nederland
20:00   Argentinië 2 – 2   Zuid-Korea
30 juli 9:00   Argentinië 0 – 5   Groot-Brittannië
11:00   Duitsland 0 – 1   Zuid-Korea
17:30   Spanje 0 – 2   Verenigde Staten
20:00   Australië 4 – 0   Nederland
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1   Australië 7 6 1 0 24 4 20 13
2   Zuid-Korea 7 4 2 1 18 9 9 10
3   Groot-Brittannië 7 3 2 2 12 11 1 8
4   Nederland 7 3 2 2 15 15 0 8
5   Verenigde Staten 7 2 2 3 8 11 -3 6
6   Duitsland 7 2 1 4 10 11 -1 5
7   Argentinië 7 2 1 4 7 21 -14 5
8   Spanje 7 0 1 6 5 17 -12 1

Bronzen FinaleBewerken

datum tijd land land
1 augustus 17:00   Groot-Brittannië 0 – 0   Nederland

Nederland wint na verlengingen de strafballenserie met 4-3.

FinaleBewerken

datum tijd land land
1 augustus 19:30   Australië 3 – 1   Zuid-Korea

EindrangschikkingBewerken

rang land sporter(s)
    AUS Clover Maitland, Danni Roche, Liane Tooth, Alyson Annan, Juliet Haslam, Jenny Morris, Louise Dobson, Lisa Powell, Karen Marsden, Kate Starre, Renita Farrell, Jackie Pereira, Nova Peris-Kneebone, Rechelle Hawkes, Katrina Powell, Michelle Andrews
    KOR You Jae-sook, Choi Eun-kyung, Cho Eun-jung, Oh Seung-shin, Lim Jeong-sook, Kim Myung-ok, Chang Eun-jung, Lee Ji-young, Lee Eun-kyung, Kwon Soo-hyun, Woo Hyun-jung, Choi Mi-soon, Lee Eun-young, Jeon Young-sun, Kwon Chang-sook, Jin Deok-san
    NED Jacqueline Toxopeus, Stella de Heij, Fleur van de Kieft, Carole Thate, Ellen Kuipers, Jeannette Lewin, Nicky Koolen, Dillianne van den Boogaard, Margje Teeuwen, Mijntje Donners, Willemijn Duyster, Suzanne Plesman, Noor Holsboer, Florentine Steenberghe, Wietske de Ruiter, Suzan van der Wielen
4   GBR Joanne Thompson, Hilary Rose, Christine Cook, Tina Cullen, Karen Brown, Jill Atkins, Sue Fraser, Rhona Simpson, Mandy Nicholls, Jane Sixsmith, Pauline Robertson, Jo Mould, Tammy Miller, Anna Bennett, Mandy Davies, Kathryn Johnson
5   USA Patty Shea, Laurel Martin, Liz Tchou, Marcia Pankratz, Cindy Werley, Diane Madl, Kris Fillat, Kelli James, Tracey Fuchs, Antoinette Lucas, Katie Kauffman, Andrea Wieland, Leslie Lyness, Barbara Marois, Jill Reeve, Pamela Bustin
6   GER Susie Wollschläger, Birgit Beyer, Vanessa Schmoranzer van Kooperen, Tanja Dickenscheid, Nadine Ernsting-Krienke, Simone Thomaschinski, Irina Kuhnt, Melanie Cremer, Franziska Hentschel, Kristina Peters, Eva Hagenbäumer, Britta Becker, Natascha Keller, Philippa Suxdorf, Heike Lätzsch, Katrin Kauschke
7   ARG Mariana Arnal, Sofia MacKenzie, Magdalena Aicega, Silvina Corvalan, Anabel Gambero, Julieta Castellan, Danelotti Pando, Gabriela Sánchez, Vanina Oñeto, Jorgelina Rimoldi Puig, Karina Masotta, Maria Paula Castelli, Veronica Artica, Cecilia Rognoni, Ayelén Stepnik, Mariana González
8   ESP Elena Carrión, Natalia Dorado, María Cruz González, Carmen Barea, Silvia Manrique, Nagore Gabellanes, Teresa Motos, Sonia Barrio, Monica Rueda, Luci Lopez, Mar Feito, Maider Tellería, Elena Urquizu, Bego Larzabal, Sonia de Ignacio, María Victoria González

MedaillespiegelBewerken