Hoofdmenu openen

Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1992

sportevenement op de Olympische Spelen

Kanovaren is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona. Er werden in twaalf vlakwaterdisciplines wedstrijden gevaren. Twintig jaar na de olympische spelen van München kwam kanoslalom weer op het programma en werd daarmee een permanent onderdeel op de olympische zomerspelen. Er werden wedstrijden in vier kanoslalomdisciplines gehouden.

SlalomBewerken

In 1992 waren de slalom regels anders dan dat zij nu zijn. Bij het raken van één of twee palen van een poortje kreeg je 5 strafseconden. Een wedstrijd bestond uit twee manches, degene met de snelste manche (vaartijd plus strafseconden) was de winnaar.

HerenBewerken

K1Bewerken

rang sporter land snelste vaartijd
  Pierpaolo Ferrazzi   ITA 106.89
  Sylvian Curinier   FRA 107.06
  Jochen Lettmann   GER 108.52
4 Richard Fox   GBR 108.85
5 Laurent Brissaud   FRA 109.37
6 Marjan Štrukelj   SLO 110.11
7 Melvyn Jones   GBR 110.40
8 Ian Wiley   IRL 110.45

C1Bewerken

rang sporter land snelste vaartijd
  Lukáš Pollert   TCH 113.69
  Gareth Marriott   GBR 116.48
  Jacky Avril   FRA 117.18
4 Jon Lugbill   USA 118.62
5 Renato De Monti   ITA 119.02
6 Martin Lang   GER 119.19
7 Emmanuel Brugvin   FRA 119.19
8 Juraj Ontko   TCH 120.23

C2Bewerken

rang sporters land snelste vaartijd
  Scott Strausbaugh
Joe Jacobi
  USA 122.41
  Miroslav Šimek
Jiří Rohan
  TCH 124.25
  Franck Adisson
Wilfrid Forgues
  FRA 124.38
4 Jamie McEwan
Lecky Haller
  USA 128.05
5 Ueli Matti
Peter Matti
  SUI 128.55
6 Pavel Štercl
Petr Štercl
  TCH 130.42
7 Jan Petříček
Tomáš Petříček
  TCH 131.86
8 Thierry Saïdi
Emmanuel del Rey
  FRA 132.29

DamesBewerken

K1Bewerken

rang sporter land snelste vaartijd
  Elisabeth Micheler   GER 126.41
  Danielle Woodward   AUS 128.27
  Dana Chladek   USA 131.75
4 Eva Roth   GER 132.29
5 Marianne Agulhon   FRA 132.89
6 Kordula Striepecke   GER 134.49
7 Zdenka Grossmannová   TCH 135.79
8 Joanne Woods   CAN 138.06

VlakwaterBewerken

HerenBewerken

K1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Mikko Kolehmainen   FIN 1:40.34
  Zsolt Gyulay   HUN 1:40.64
  Knut Holmann   NOR 1:40.71
4 Norman Bellingham   USA 1:40.84
5 Sergei Kalesnik   EUN 1:40.90
6 Roberto Liberato   SUI 1:41.98
7 Daniele Scarpa   ITA 1:42.00
8 Marin Popescu   ROU 1:42.24

K1 1000 mBewerken

rang sporter land tijd
  Clint Robinson   AUS 3:37.26
  Knut Holmann   NOR 3:37.50
  Greg Barton   USA 3:37.93
4 Marin Popescu   ROU 3:38.37
5 Beniamino Bonomi   ITA 3:41.12
6 José Gracia   POR 3:41.60
7 Thor Nielsen   DEN 3:41.70
8 Renn Crichlow   CAN 3:43.46

K2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Kay Bluhm
Torsten Gutsche
  GER 1:28.27
  Maciej Freimut
Wojciech Kurpiewski
  POL 1:29.84
  Antonio Rossi
Bruno Dreossi
  ITA 1:30.00
4 Juan José Román Mangas
Juan Manuel Sánchez de Castro
  ESP 1:30.93
5 Kalle Sundqvist
Gunnar Olsson
  SWE 1:31.48
6 Jesper Staal
Thor Nielsen
  DEN 1:31.84
7 Ferenc Csipes
Zsolt Gyulay
  HUN 1:32.34
8 Michael Harbold
Peter Newton
  USA 1:33.02

K2 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Kay Bluhm
Torsten Gutsche
  GER 3:16.10
  Gunnar Olsson
Kalle Sundqvist
  SWE 3:17.70
  Grzegorz Kotowicz
Dariusz Białkowski
  POL 3:18.86
4 Greg Barton
Norman Bellingham
  USA 3:19.26
5 Paolo Luschi
Daniele Scarpa
  ITA 3:20.34
6 Krisztián Bártfai
András Rajna
  HUN 3:20.71
7 René Kučera
Petr Hruška
  TCH 3:23.12
8 Ian Ferguson
Paul MacDonald
  NZL 3:26.84

K4 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Oliver Kegel
Thomas Reineck
Mario von Appen
André Wohllebe
  GER 2:54.18
  Attila Ábrahám
Ferenc Csipes
László Fidel
Zsolt Gyulay
  HUN 2:54.82
  Ramon Andersson
Kelvin Graham
Ian Rowling
Steven Wood
  AUS 2:56.97
4 Róbert Erban
Juraj Kadnár
Attila Szabó
Jozef Turza
  TCH 2:57.06
5 Geza Magyar
Sorin Petcu
Romică Şerban
Daniel Stoian
  ROU 3:00.11
6 Maciej Freimut
Grzegorz Kaleta
Grzegorz Krawców
Wojciech Kurpiewski
  POL 3:01.43
7 Jonas Fager
Pablo Grate
Anders Ohlsén
Hans Olsson
  SWE 3:01.46
8 Petar Godev
Nikolai Georgijev
Milko Kazanov
Nikolai Jordanov
  BUL 3:02.08

C1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Nikolai Boechalov   BUL 1:51.15
  Michail Sliwinski   EUN 1:51.40
  Olaf Heukrodt   GER 1:53.00
4 Slavomír Kňazovický   TCH 1:54.51
5 Imre Pulai   HUN 1:54.86
6 Stephen Giles   CAN 1:55.80
7 Pascal Sylvoz   FRA 1:56.96
8 Victor Partnoi   ROU 1:57.34

C1 1000 mBewerken

rang sporter land tijd
  Nikolai Boechalov   BUL 4:05.92
  Ivans Klementjevs   LAT 4:06.60
  György Zala   HUN 4:07.35
4 Matthias Röder   GER 4:08.96
5 Pascal Sylvoz   FRA 4:09.82
6 Andrew Train   GBR 4:12.58
7 Victor Partnoi   ROU 4:14.27
8 Jan Bartůněk   TCH 4:15.25

C2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Aleksandr Maseikov
Dmitri Dovgalenok
  EUN 1:41.54
  Ulrich Papke
Ingo Spelly
  GER 1:41.68
  Martin Marinov
Blagovest Stojanov
  BUL 1:41.94
4 Gheorghe Andriev
Nicolae Juravschi
  ROU 1:42.84
5 Arne Nielsson
Christian Frederiksen
  DEN 1:42.92
6 Didier Hoyer
Olivier Boivin
  FRA 1:43.04
7 Attila Pálizs
György Kolonics
  HUN 1:43.27
8 Jan Bartůněk
Waldemar Fibigr
  TCH 1:44.70

C2 1000 mBewerken

rang sporters land tijd
  Ulrich Papke
Ingo Spelly
  GER 3:37.42
  Arne Nielsson
Christian Frederiksen
  DEN 3:39.26
  Didier Hoyer
Olivier Boivin
  FRA 3:39.51
4 Gheorghe Andriev
Nicolae Juravschi
  ROU 3:39.88
5 Attila Pálizs
György Kolonics
  HUN 3:42.86
6 Martin Marinov
Blagovest Stojanov
  BUL 3:43.97
7 Larry Cain
David Frost
  CAN 3:46.21
8 Aleksej Igrajev
Aleksandr Gromovitsj
  EUN 3:53.90

DamesBewerken

K1 500 mBewerken

rang sporter land tijd
  Birgit Schmidt   GER 1:51.60
  Rita Köbán   HUN 1:51.96
  Izabela Dylewska   POL 1:52.36
4 Josefa Idem   ITA 1:52.78
5 Ursula Profanter   AUT 1:53.17
6 Sabine Goetschy   FRA 1:53.53
7 Caroline Brunet   CAN 1:54.82
8 Sanda Toma   ROU 1:54.84

K2 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Ramona Portwich
Anke von Seck
  GER 1:40.29
  Agneta Andersson
Susanne Gunnarsson
  SWE 1:40.41
  Rita Köbán
Éva Dónusz
  HUN 1:40.81
4 Sanda Toma
Carmen Simion
  ROU 1:42.12
5 Alison Herst
Klara Macaskill
  CAN 1:42.14
6 Izabela Dylewska
Elżbieta Urbańczyk
  POL 1:42.44
7 Zhao Xiaoli
Ning Menghua
  CHN 1:42.46
8 Jeanette Brandstrup Knudsen
Yvonne Brandstrup Knudsen
  DEN 1:43.98

K4 500 mBewerken

rang sporters land tijd
  Éva Dónusz
Kinga Czigány
Rita Köbán
Erika Mészáros
  HUN 1:38.32
  Katrin Borchert
Ramona Portwich
Birgit Schmidt
Anke von Seck
  GER 1:38.47
  Anna Olsson
Agneta Andersson
Maria Haglund
Susanne Rosenqvist
  SWE 1:39.79
4 Viorica Iordache
Claudia Nicula
Carmen Simion
Sanda Toma
  ROU 1:41.02
5 Ning Menghua
Wang Jing
Wen Yanfang
Zhao Xiaoli
  CHN 1:41.12
6 Caroline Brunet
Alison Herst
Klara Macaskill
Kevyn Stafford
  CAN 1:42.28
7 Sheila Conover
Alexandra Harbold
Cathy Marino-Geers
Traci Phillips
  USA 1:43.00
8 Denise Cooper
Lynda Lehmann
Gayle Mayes
Anna Wood
  AUS 1:43.88

MedaillespiegelBewerken