Hoofdmenu openen

Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1960

Denemarken nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. Er werden twee medailles meer gewonnen, waaronder één gouden, dan vier jaar geleden.

Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1960
Land Denemarken
IOC-landcode DEN
NOC Danmarks Idrætsforbund
(da) externe link
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome
Vlaggendrager Benny Schmidt
Aantal deelnemers 100
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 13
goud
2
zilver
3
brons
1
totaal
6
Denemarken op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Denemarken op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Johannes Lauridsen marathon (m)
41e
2:32.32,0
Thyge Thøgersen
6e
2:21.03,4
Tommy Kristensen 20km snelwandelen (m)
15e
1:41.07,6
Leo Rosschou
25e
1:46.35,8
Bjørn Andersen polsstokhoogspringen (m)
23e
kwalificatie: 23ste met 4,00m
Vivi Markussen 100m (v)
22e
serie 2: 3de in 12,53
kwartfinale 4: 6de in 12,56
Mette Oxvang hoogspringen (v)
18e
kwalificatie: 18de met 1,60m
Karen Inge Halkier discuswerpen (v)
17e
kwalificatie: 17de met 43,99m
Lise Koch speerwerpen (v)
18e
kwalificatie: 18de met 43,01m

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Villy Bagaard Andersen -51kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   USA Barrera
Barge Krogh -57kg (m)
17e
1ste ronde: V van   FIN Limmonen
Benny Nielsen -67kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   POL Drogosz
Leif Hansen -71kg (m)
17e
1ste ronde: V van   POL Dampc
Achton Mikkelsen -75kg (m)
17e
1ste ronde: V van   AUS Davies

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Erling Nielsen
Bent Kilde
Carsten Bruun
Erik Frandsen
Hans Glendrup
Villy Moll Nielsen
Jesper Guldbrandsen
Poul Moll Nielsen
Flemming Kristiansen
Torben Alstrup Jensen
Vagn Peitersen
Willy Kristoffersen
mannen
16e
groep A: 4de
V van   India: 0-10
V van   Nieuw-Zeeland: 1-4
V van   Nederland: 2-4
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   India 3 3 0 0 17 1 +16 6
2   Nederland 3 1 1 1 5 5 0 3
3   Nieuw-Zeeland 3 1 1 1 6 7 -1 3
4   Denemarken 3 0 0 3 3 18 -15 0
Datum Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
27 augustus Rome   India 10-0   Denemarken
31 augustus Rome   Nieuw-Zeeland 4-1   Denemarken
3 september Rome   Nederland 4-2   Denemarken

  KanovarenBewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Erik Christensen C-1 1000m (m)
9e
serie 1: 3de in 4.50,71
halve finale 2: 3de in 4.48,18
finale: 9de in 4.49,63
Erik Hansen K-1 1000m (m)
 
serie 1: 1ste in 3.57,04
halve finale 1: 3de in 4.48,18
finale: 1ste in 3.53,00
Erik Hansen
Helmuth Sørensen
Arne Høyer
Erling Jessen
K-1 4x500m (m)
 
serie 2: 3de in 8.03,55
herkansingen: 1ste in 7.58,40
halve finale 2: 2de in 7.52,29
finale: 3de in 7.46,09
Kaj Schmidt
Vagn Schmidt
K-2 1000m (m)
5e
serie 3: 1ste in 3.45,04
halve finale 3: 3de in 3.51,65
finale: 5de in 3.39,06
Annemarie Werner-Hansen K-1 500m (v)
4e
serie 1: 1ste in 3.57,04
herkansingen: 1ste in 2.13,76
halve finale 1: 3de in 2.17,87
finale: 4de in 2.13,88
Annemarie Werner-Hansen
Birgit Jensen
K-2 500m (v)
5e
serie 2: 2de in 2.03,98
finale: 5de in 2.01,36

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Benny Schmidt mannen
47e
3810 punten

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eventing
Poul Erik Bak individueel
9e
dressuur: 44ste met 136,50 strafpunten
cross-country: niet gefinisht
Ib Bjarke
28e
dressuur: 2de met 73,50 strafpunten
cross-country: 38ste met 192,80 strafpunten
springconcours: 13de met 10 strafpunten
totaal: 276,30 strafpunten
Arne Preben Jensen
32e
dressuur: 68ste met 168,50 strafpunten
cross-country: 34ste met 162 strafpunten
springconcours: 33ste met 42 strafpunten
totaal: 380,50 strafpunten
Peter Zobel
9e
dressuur: 10de met 93,51 strafpunten
cross-country: niet gefinisht
Poul Erik Bak
Ib Bjarke
Arne Preben Jensen
Peter Zobel
team
DNF
dressuur: 4de met 303,51 strafpunten
cross-country: niet gefinisht

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jannik Madum Andersen
Poul Mortensen
dubbel-twee (m)
14e
serie 2: 5de in 7.15,23
1ste ronde herkansingen: 3de in 7.09,95
Tage Gröndahl
Elo Tostenas
twee-zonder (m)
DNF
serie 2: 3de in 7.20,58
1ste ronde herkansingen: 2de in 7.17,06
halve finale 1: niet gefinisht
Sven Lysholt Hansen
Jens Berendt Jensen
Knud Nielsen
twee-met (m)
4e
serie 3: 3de in 7.36,04
1ste ronde herkansingen: 1ste in 7.37,90
finale: 4de in 7.39,20
Barge Kaas Andersen
Hugo Christiansen
Mogens Jensen
Ole Kassow
vier-zonder (m)
13e
serie 1: 5de in 6.44,20
1ste ronde herkansingen: 3de in 6.49,75
Svend Helge Hansen
Poul Justesen
Ejgo Vejby Nielsen
Mogens Pedersen
Erik Rask
vier-met (m)
14e
serie 2: 3de in 6.47,37
1ste ronde herkansingen: 3de in 6.51,70

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Palle Frey sabel (m)
55e
1ste ronde groep 7: 5de met 2 overwinningen

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Uffe Schultz Larsen 50m geweer 3 houdingen (m)
53e
kwalificatie groep 1: 18de met 544 punten (187-184-173)
finale: 53ste met 1077 punten (376-359-342)
Niels Petersen
23e
kwalificatie groep 2: 10de met 556 punten (191-182-183)
finale: 23ste met 1116 punten (386-369-361)
Niels Petersen 50m geweer liggend (m)
23e
kwalificatie groep 2: 22ste met 382 punten (96-93-96-97)
finale: 23ste met 580 punten (98-95-97-96-98-96)
Egon Stephansen
16e
kwalificatie groep 1: 11de met 387 punten (95-96-98-98)
finale: 16de met 582 punten (92-98-98-98-98-98)
Uffe Schultz Larsen 300m geweer 3 houdingen (m)
21e
1088 punten
Egon Stephansen
29e
1071 punten
Per Nielsen 25m pistool (m)
53e
532 punten: (277-255)

  SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hanna Laursen 10m toren (v)
14e
voorronde: 14de met 48,89 punten
Bende Velin
16e
voorronde: 16de met 48,35 punten

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Paul Andersen
John Danielsen
Henning Enoksen
Henry From
Bent Hansen
Poul Jensen
Flemming Nielsen
Hans Nielsen
Harald Nielsen
Poul Pedersen
Jørn Sørensen
Tommy Troelsen
mannen
 
groep C: 1ste
W van   Argentinië: 3-2
W van   Polen: 2-1
W van   Tunesië: 3-1
halve finale:
W van   Hongarije: 2-0
finale:
V van   Joegoslavië: 1-3
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Denemarken 3 3 0 0 8 4 +4 6
2   Argentinië 3 2 0 1 6 4 +2 4
3   Polen 3 1 0 2 7 5 +2 2
4   Tunesië 3 0 0 3 3 11 −8 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
26 augustus Rome   Denemarken 3-2   Argentinië
29 augustus Rome   Denemarken 2-1   Polen
1 september Rome   Denemarken 3-1   Tunesië
Halve finale
6 september Rome   Denemarken 2-0   Hongarije
Finale
10 september Rome   Joegoslavië 3-1   Denemarken

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
John Lundgren
Leif Larsen
Jens Sørensen
Kurt vid Stein
ploegenachtervolging (m)
5e
serie 5: W van   Groot-Brittannië: 4.40,80
kwartfinale 3: V van   Duitsland: 4.37,44
Weg
Knud Enemark Jensen
Vagn Bangsborg
Niels Baunsøe
Jørgen Jørgensen
ploegentijdrit (m)
DNF
niet gefinisht

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
Jörgen Jensen -52kg (m)
174e
1ste ronde: V van   UAE El-Sayed
2de ronde: V van   POL Hajduk
Rudolf Pedersen -62kg (m)
17e
1ste ronde: W van   POL Macioch
2de ronde: V van   FRA Mannhard
3de ronde: V van   ITA Trippa
Erik Thomsen -67kg (m)
13e
1ste ronde: V van   POL Gondzhik
2de ronde: W van   GER Seger
3de ronde: V van   BUL Stoyanov
Bjarne Ansbal -73kg (m)
9e
1ste ronde: V van   URS Hamarnik
2de ronde: G van   JPN Takeda
3de ronde: W van   ROU Bularca
4de ronde: V van   GER Maritschnigg

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Paul Elvstrøm finn
 
8171 punten: (1-5-1-2-5-1-DNS)
Hans Fogh
Ole Gunnar Petersen
flying dutchman
 
5991 punten: (7-18-1-8-5-1-13)
Aage Birch
Paul L. Jørgensen
Niels P. Markussen
dragon
6e
4715 punten: (2-DSQ-13-11-3-5-7)
William Berntsen
Søren Hancke
Steen Christensen
5,5m klasse
 
5678 punten: (1-5-1-1-10-8-2)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kirsten Michaelsen 100m rugslag (v)
18e
serie 4: 4de in 1.14,3
Ethel Ward Petersen
9e
serie 2: 2de in 1.12,6
Inge Andersen 200m schoolslag (v)
15e
serie 4: 4de in 2.57,6
Dorrit Kristensen
8e
serie 3: 4de in 2.56,2
finale: 8ste in 2.55,7