Japan op de Olympische Zomerspelen 1960

Japan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. Net als vier jaar eerder werden ook dit keer 4 gouden medailles gewonnen.

Japan op de Olympische Zomerspelen 1960
Land Japan
IOC-landcode JPN
NOC Japans Olympisch Comité
(ja) externe link
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome
Medailles
Rang: 8
goud
4
zilver
7
brons
7
totaal
18
Japan op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Japan op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Turnen Takashi Ono rekstok (m)
 
sprong (m)
Nobuyuki Aihara vloer (m)
Masao Takemoto
Takashi Ono
Nobuyuki Aihara
Yukio Endo
Shuji Tsurumi
Takashi Mitsukuri
meerkamp team (m)
Gewichtheffen Yoshinobu Miyake -56kg (m)
 
Turnen Takashi Ono individuele meerkamp (m)
Masao Takemoto rekstok (m)
Worstelen Masayuki Matsubara -52kg vrije stijl (m)
Zwemmen Tsuyoshi Yamanaka 400m vrije slag (m)
Yoshihiko Osaki 200m schoolslag (m)
Makoto Fukui
Hiroshi Ishii
Tsuyoshi Yamanaka
Tatsuo Fujimoto
4x200m vrije slag (m)
Boksen Kiyoshi Tanabe -51kg (m)
 
Schietsport Yoshihisa Yoshikawa 50m pistool (m)
Turnen Takashi Ono brug (m)
ringen (m)
Shuji Tsurumi paard voltige (m)
Zwemmen Kazuo Tomita
Koichi Hirakida
Yoshihiko Osaki
Keigo Shimizu
4x100m wisselslag (m)
Satoko Tanaka 100m rugslag (v)

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Akira Kiyofuji 200m (m)
45e
serie 12: 3de in 22,3
400m (m)
40e
serie 1: 6de in 49,1
Keiji Ogushi 400m horden (m)
19e
serie 3: 3de in 52,58
Keiji Ogushi
Kimitada Hayase
Takayuki Okazaki
Hiroshi Shibata
4x100m (m)
10e
serie 4: 3de in 42,60
halve finale 1: 5de in 42,39
Kurao Hiroshima marathon (m)
31e
2:29.40
Nobuyoshi Sadanaga
46e
2:35.11
Kazumi Watanabe
32e
2:29.45
Jun Ebina verspringen (m)
39e
kwalificatie: 39ste met 6,83m
Takayuki Okazaki
DNF
kwalificatie: 7de met 7,58m
finale: niet gestart
Yukishige Yasuma
17e
kwalificatie: 17de met 7,34m
Tomio Ota hink-stap-springen (m)
18e
kwalificatie: 18de met 15,42m
Koji Sakurai
31e
kwalificatie: 31ste met 14,59m
Hiroshi Shibata
25e
kwalificatie: 25ste met 14,93m
Kuniyoshi Sugioka hoogspringen (m)
18e
kwalificatie: 18de met 1,95m
Noriaki Yasuda polsstokhoogspringen (m)
22e
kwalificatie: 22ste met 4,20m
Noboru Okamoto kogelslingeren (m)
13e
kwalificatie: 8ste met 61,95m
finale: 13de met 60,08m
Takeo Sugawara
21e
kwalificatie: 21ste met 59,32m
Akiko Fukuda verspringen (v)
20e
kwalificatie: 20ste met 5,78m
Fumiko Ito
12e
kwalificatie: 14de met 5,88m
finale: 12de met 5,98m
Yasuko Kimura
26e
kwalificatie: 26ste met 5,45m
Yasuko Matsuda kogelstoten (v)
15e
kwalificatie: 15de met 13,51m
Hiroko Uchida-Yokoyama discuswerpen (v)
18e
kwalificatie: 18de met 43,78m

  BasketbalBewerken

  Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hiroshi Saito
Hideo Kanekawa
Kaoru Wakabayashi
Kenichi Imaizumi
Masashi Shiga
Yasakuni Oshima
Setsuo Nara
Shoji Kamata
Shutaro Shoji
Takeo Sugiyama
Takashi Itoyama
Takashi Masuda
mannen
15e
groep A: 4de
V van   Hongarije: 66-93
V van   Verenigde Staten: 66-125
V van   Italië: 92-100
groep 9-16de pl9ek: 4de
V van   Frankrijk: 63-101
V van   Mexico: 57-76
V van   Spanje: 64-66
groep 13-15de plek: 3de
V van   Puerto Rico: 73-93
Groep A
Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1   Verenigde Staten 3 3 0 320 183 +137 6
2   Italië 3 2 1 226 247 -19 5
3   Hongarije 3 1 2 223 245 -22 4
4   Japan 3 0 3 224 318 -94 3
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
26 augustus Rome   Hongarije 93-66   Japan
27 augustus Rome   Verenigde Staten 125-66   Japan
29 augustus Rome   Japan 92-100   Italië
Groep 9-16de plek
Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1   Frankrijk 3 3 0 270 173 +97 6
2   Mexico 3 2 1 218 214 +4 5
3   Spanje 3 1 2 180 222 -42 4
4   Japan 3 0 3 184 243 -59 3
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
1 september Rome   Frankrijk 101-63   Japan
2 september Rome   Japan 57-76   Mexico
3 september Rome   Spanje 66-64   Japan
Groep 13-15de plek
Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1   Puerto Rico 2 2 0 168 138 +30 4
2   Spanje 2 1 1 131 139 -8 3
3   Japan 2 0 2 137 159 -22 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 september Rome   Puerto Rico 93-73   Japan

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kiyoshi Tanabe -51kg (m)
 
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   GHA Aryee: 5-0
3de ronde: W van   NGR Young: 4-1
kwartfinale: W van   ROU Dobrescu: 4-1
halve finale: V van   URS Sivko: 1-4
Katsuo Haga -54kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   ARG Cañete: 5-0
3de ronde: V van   ITA Zamparini: 0-5
Shinetsu Suzuki -57kg (m)
9e
1ste ronde: W van   CAN Mancini: 5-0
2de ronde: V van   POL Adamski: 0-5
Yasuyuki Ito -60kg (m)
9e
1ste ronde: W van   MAR Gangani: 5-0
2de ronde: V van   HUN Kellner: 0-5
Katsuji Watanabe -63,5kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   ITA Brandi: 0-5

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shigeo Kogure -56kg (m)
4e
322,5kg
Yoshinobu Miyake
 
337,5kg
Yoshinobu Fujishima -60kg (m)
DNF
niet gefinisht
Yukio Furuyama
5e
345kg
Kenji Onuma -67,5kg (m)
DNF
niet gefinisht
Hiroshi Yamazaki
DNF
niet gefinisht
Kenji Onuma -67,5kg (m)
7e
400kg

  HockeyBewerken

  Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hiroyuki Fujiwara
Hisatoshi Yamazaki
Ichiro Sado
Kenji Iijima
Michinori Watada
Tadatoshi Abe
Teruo Yaguchi
Toshiharu Nakamura
Tsuneya Yuzaki
Hiroshi Kojima
Yoshio Kojima
Masaru Kanbe
Kunio Iwahashi
Seiji Kihara
mannen
14e
groep B: 4de
V van   Polen: 1-2
V van   Australië: 1-8
V van   Pakistan: 0-10
groep 13-16de plek: 2de
W van   Zwitserland: 5-1
V van   Italië: 1-2
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Pakistan 3 3 0 0 21 0 +21 6
2   Australië 3 1 1 1 9 5 +4 3
3   Polen 3 1 1 1 3 10 -7 3
4   Japan 3 0 0 3 2 20 -18 0'
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
26 augustus Rome   Polen 2-1   Japan
30 augustus Rome   Australië 8-1   Japan
1 september Rome   Pakistan 10-0   Japan
Groep 13-16de plek
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1   Italië 2 1 1 0 3 2 +1 3
2   Japan 2 1 0 1 6 3 +3 2
3   Zwitserland 2 0 1 1 2 6 −4 1
4   Denemarken 2 0 0 0 0 0 0 0
Datum Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 september Rome   Japan 5-1   Zwitserland
10 september Rome   Italië 2-1   Japan

  Moderne vijfkampBewerken

  Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kazuhiro Tanaka individueel (m)
35e
4085 punten
Shigeaki Uchino
38e
3988 punten

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Springconcours
Yuzo Kageyama individueel
DNF
niet gefinisht
Kunihiro Ohta
29e
56 strafpunten
Yugo Araki
Yuzo Kageyama
Kunihiro Ohta
team
DNF
niet gefinisht

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Koji Fukuda
Hatsuhiko Mizuki
Shunji Murai
Naotake Okubo
Osamu Saito
vier-met (m)
21e
serie 3: 5de in 7.05,51
herkansingen: 4de in 7.10,50
Kenro Chiba
Tetsuzo Hirose
Hironori Itsuki
Hiroshi Saito
Tadashi Saito
Tetsuo Sato
Shigemi Tamura
Yosuke Tazaki
Hiroyuki Misawa
acht (m)
8e
serie 2: 4de in 6.11,86
herkansingen: 2de in 6.24,41

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sonosuke Fujimaki degen (m)
49e
1ste ronde groep H: 5de met 2 overwinningen
Tsugeo Ozawa
61e
1ste ronde groep J: 6de met 1 overwinning
Kazuhiko Tabuchi
25e
1ste ronde groep C: 1ste met 5 overwinningen
2de ronde groep C: 5de met 1 overwinning
Heizaburo Okawa
Tsugeo Ozawa
Sonosuke Fujimaki
Kazuhiko Tabuchi
degen team (m)
9e
1ste ronde groep B: 2de met 1 overwinning
2de ronde: V van   Sovjet-Unie: 0-9
Mitsuyuki Funamizu degen (m)
25e
1ste ronde groep A: 1ste met 4 overwinningen
2de ronde groep F: 5de met 2 overwinningen
Tsugeo Ozawa
37e
1ste ronde groep H: 4de met 3 overwinningen
Kazuhiko Tabuchi
61e
1ste ronde groep K: 6de met 1 overwinning
Heizaburo Okawa
Mitsuyuki Funamizu
Tsugeo Ozawa
Kazuhiko Tabuchi
floret team (m)
13e
1ste ronde groep D: 3de met 0 overwinningen
Sonosuke Fujimaki sabel (m)
49e
1ste ronde groep F: 5de met 0 overwinningen
Mitsuyuki Funamizu
37e
1ste ronde groep L: 3de met 3 overwinningen
Tsugeo Ozawa
37e
1ste ronde groep C: 4de met 1 overwinning
Sonosuke Fujimaki
Mitsuyuki Funamizu
Tsugeo Ozawa
Kazuhiko Tabuchi
sabel team (m)
13e
1ste ronde groep B: 3de met 0 overwinningen

  SchietsportBewerken

  Zie Scheit op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Takao Ishii 50m geweer 3 houdingen (m)
30e
kwalificatie: 24ste met 538 punten (187-180-171)
finale: 30ste met 1110 punten (386-377-347)
Yukio Inokuma 50m geweer liggend (m)
6e
kwalificatie groep 2: 12de met 384 punten (96-97-92-99)
finale: 6de met 586 punten (97-99-98-97-97-98)
Takao Ishii
20e
kwalificatie groep 1: 13de met 385 punten (98-95-98-94)
finale: 20ste met 582 punten (95-95-99-97-98-98)
Tadao Matsui 50m pistool (m)
12e
kwalificatie groep 1: 10de met 354 punten
finale: 12de met 540 punten (97-99-98-97-97-98)
Yoshihisa Yoshikawa
 
kwalificatie groep 2: 11de met 350 punten
finale: 3de met 552 punten
Osamu Ochiai 25m snelvuurpistool (m)
35e
565 punten
Fumio Ryosenan
30e
569 punten
Kenichi Kumagai trap (m)
19e
178 punten
Mitsuo Yamane
37-66e

  SchoonspringenBewerken

  Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shunsuke Kaneto 3m plank (m)
23e
voorronde: 23ste met 47,51 punten
Toshio Yamano
19e
voorronde: 12de met 52,84 punten
halve finale: 8ste met 94,08 punten
finale: 7de met 140,46 punten
Shunsuke Kaneto 10m toren (m)
10e
voorronde: 7de met 52,65 punten
halve finale: 10de met 90,99 punten
Ryo Mabuchi
13e
voorronde: 14de met 51,12 punten
halve finale: 13de met 89,13 punten
Kanoko Tsutani 3m plank (v)
23e
voorronde: 5de met 51,95 punten
halve finale: 16de met 80,35 punten
Kumiko Watanabe
19e
voorronde: 16de met 44,32 punten
halve finale: 14de met 80,57 punten
Kanoko Tsutani 10m toren (m)
11e
voorronde: 11de met 49,76 punten
finale: 11de met 77,90 punten
Kumiko Watanabe
10e
voorronde: 10de met 51,04 punten
halve finale: 10de met 79,60 punten

  TurnenBewerken

  Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yukio Endo sprong (m)
5e
19,175 punten
Takashi Ono
 
19,35 punten
Shuji Tsurumi
6e
19,15 punten
Nobuyuki Aihara vloer (m)
 
19,45 punten
Takashi Mitsukuri
4e
19,20 punten
Takashi Ono
4e
19,20 punten
Takashi Mitsukuri paard voltige (m)
4e
19,125 punten
Takashi Ono
6e
18,525 punten
Shuji Tsurumi
 
19,15 punten
Nobuyuki Aihara ringen (m)
5e
19,400 punten
Takashi Ono
 
19,425 punten
Nobuyuki Aihara brug (m)
4e
19,275 punten
Takashi Ono
 
19,350 punten
Masao Takemoto
6e
19,125 punten
Yukio Endo rekstok (m)
4e
19,425 punten
Takashi Ono
 
19,600 punten
Masao Takemoto
 
19,525 punten
Nobuyuki Aihara individueel meerkamp (m)
7e
115,40 punten
Yukio Endo
49e
115,45 punten
Takashi Mitsukuri
9e
114,10 punten
Takashi Ono
 
115,90 punten
Masao Takemoto
5e
115,45 punten
Shuji Tsurumi
4e
114,55 punten
Masao Takemoto
Takashi Ono
Nobuyuki Aihara
Yukio Endo
Shuji Tsurumi
Takashi Mitsukuri
meerkamp team (m)
 
575,20 punten
Keiko Tanaka-Ikeda brug (v)
5e
19,333 punten
balk (v)
5e
19,132 punten
Ginko Abukawa-Chiba individueel meerkamp (v)
43e
72,331 punten
Kiyoko Ono
15e
74,398 punten
Toshiko Shirasu-Aihara
24e
73,298 punten
Kazuko Sogabe
56e
71,598 punten
Keiko Tanaka-Ikeda
6e
75,696 punten
Kimiko Tsukada
22e
73,398 punten
Ginko Abukawa-Chiba
Kiyoko Ono
Toshiko Shirasu-Aihara
Kazuko Sogabe
Keiko Tanaka-Ikeda
Kimiko Tsukada
meerkamp team (v)
4e
371,422 punten

  WaterpoloBewerken

  Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mineo Kato
Kanji Asanuma
Takanao Sato
Yoji Shimizu
Motonobu Miyamura
Shigenobu Fujimoto
Koki Takagi
mannen
13e
groep A: 4de
G van   Verenigde Arabische Republiek: 3-3
V van   Italië: 1-8
V van   Roemenië: 1-4
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1   Italië 3 3 0 0 21 8 +13 6
2   Roemenië 3 2 0 1 12 5 +7 4
3   Verenigde Arabische Republiek 3 0 1 2 7 17 −10 1
4   Japan 3 0 1 2 5 15 −10 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
25 augustus Rome   Japan 3-3   Verenigde Arabische Republiek
26 augustus Rome   Japan 1-8   Italië
27 augustus Rome   Roemenië 4-1   Japan

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Tetsuo Osawa tijdrit (m)
19e
1.11,86
Tetsuo Osawa
Kanji Kubomura
Nobuhira Takanuki
Katsuya Saito
ploegenachtervolging (m)
11e
kwalificatie: 11de in 4.45,87
Weg
Masashi Omiya tijdrit (m)
DNF
niet gefinisht

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Shigeo Kogure -52kg (m)
 
1ste ronde: V van   TUR Bilek
2de ronde: W van   IRL O'Connor
3de ronde: W van   PAK Nawab
4de ronde: W van   BUL Dimitrov
5de ronde: W van   USA Simons
6de ronde: W van   GER Neff
7de ronde W van   IRI Seifpour
Tadashi Asai -57kg (m)
4e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   ITA Chinazzo
3de ronde: V van   BUL Zalev
4de ronde: W van   IRI Yaghoubi
5de ronde: W van   FIN Jaskari
Tamiji Sato -62kg (m)
4e
1ste ronde: W van   POL Żurawski
2de ronde: W van   PAK Akhtar
3de ronde: W van   MEX Vallejo
4de ronde: W van   IRI Khorasani
5de ronde: V van   URS Rubashvili
6de ronde: G van   TUR Dağıstanlı
Kazuo Abe -67kg (m)
8e
1ste ronde: W van   HUN Tóth
2de ronde: W van   POL Kuczyński
3de ronde: V van   USA Wilson
4de ronde: V van   ITA Nizzola
Yutaka Kaneko -73kg (m)
4e
1ste ronde: W van   BUL Kazanov
2de ronde: W van   AUT Berger
3de ronde: V van   ITA De Vescovi
4de ronde: W van   GER Heinze
5de ronde: V van   TUR Ogani
Takashi Nagai -79kg (m)
8e
1ste ronde: W van   AUS Hunt
2de ronde: W van   PAK Faiz
3de ronde: V van   HUN Hollósi
4de ronde: V van   BUL Gardzhev
Shunichi Kawano -87kg (m)
8e
1ste ronde: W van   AUS Parsons
2de ronde: W van   USA Brand
3de ronde: V van   IRI Takhti
4de ronde: V van   RSA van Zyl
Kaoru Ishiguro +87kg (m)
15e
1ste ronde: V van   URS Dzarasov
2de ronde: V van   ITA Marascalchi
Grieks-Romeins
Takashi Hirata -52kg (m)
4e
1ste ronde: W van   BUL Moskov
2de ronde: V van   ITA Fabra
3de ronde: W van   SWE Frännfors
4de ronde: W van   USA Wilson
5de ronde: V van   RAU El-Sayed
Masamitsu Ichiguchi -57kg (m)
7e
1ste ronde: W van   USA Lauchle
2de ronde: W van   RAU El-Sayed
3de ronde: G van   POL Knitter
4de ronde: W van   TUR Yılmaz
5de ronde: V van   URS Katavayev
Masatoshi Takahira -62kg (m)
21e
1ste ronde: V van   SWE Freij
2de ronde: V van   GER Neumair
Mitsuharu Kitamura -67kg (m)
5e
1ste ronde: W van   MAR Mansour
2de ronde: V van   FIN Lehtonen
3de ronde: G van   LIB Awariki
4de ronde: G van   POL Gondzik
Mitsuharu Kitamura -73kg (m)
15e
1ste ronde: W van   BEL Oomen
2de ronde: G van   DEN Ansbøl
3de ronde: V van   URS Hamarnik
Noboru Aomi -79kg (m)
20e
1ste ronde: V van   ROU Ţăranu
2de ronde: V van   BEL Michiels
Shunta Ishikura -87kg (m)
15e
1ste ronde: V van   ROU Popovici
2de ronde: V van   AUT Wiesberger Jr.
Kanji Shigeoka +87kg (m)
12e
1ste ronde: V van   TCH Kubát
2de ronde: V van   POL Sosnowski

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yasuo Hozumi finn klasse
23e
2306 punten: (28-13-20-14-15-29-24)
Mizuki Yamada
Yoshimatsu Sakaibara
star klasse
26e
871 punten: (26-26-25-24-23-18-26)</small
Masayuki Ishii
Yutaka Okamoto
Setsuo Kawada
draken klasse
22e
1645 punten: (21-16-22-24-12-21-19)</small

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Katsuki Ishihara 100m vrije slag (m)
15e
serie 7: 3de in 57,5
halve finale 3: 6de in 57,8
Keigo Shimizu
11e
serie 1: 2de in 57,3
halve finale 1: 4de in 57,1
Makoto Fukui 400m vrije slag (m)
8e
serie 3: 2de in 4.26,7
finale: 8ste in 4.29,6
Tsuyoshi Yamanaka
 
serie 1: 1ste in 4.21,0
finale: 2de in 4.21,4
Masami Nakabo 1500m vrije slag (m)
14e
serie 2: 3de in 18.30,4
Tsuyoshi Yamanaka
4e
serie 1: 1ste in 17.46,5
finale: 4de in 17.34,7
Kazuo Tomita 100m rugslag (m)
12e
serie 1: 4de in 1.04,7
halve finale 1: 6de in 1.05,2
Kazuo Watanabe
30e
serie 4: 5de in 1.08,4
Isao Masuda 200m schoolslag (m)
17e
serie 2: 7de in 2.42,3
Yoshihiko Osaki
 
serie 1: 2de in 2.41,2
halve finale 1: 2de in 2.38,2
finale: 2de in 2.38,0
Kenzo Izutsu 200m vlinderslag (m)
8e
serie 1: 2de in 2.20,3
halve finale 2: 4de in 2.21,5
finale: 8ste in 2.19,4
Haruo Yoshimuta
5e
serie 5: 2de in 2.19,4
halve finale 1: 3de in 2.21,7
finale: 5de in 2.18,3
Makoto Fukui
Hiroshi Ishii
Tsuyoshi Yamanaka
Tatsuo Fujimoto
4x200m vrije slag (m)
 
serie 1: 1ste in 8.17,1
finale: 2de in 8.13,2
Kazuo Tomita
Koichi Hirakida
Yoshihiko Osaki
Keigo Shimizu
4x100m wisselslag (m)
 
serie 2: 1ste in 4.16,0
finale: 3de in 4.12,2
Hitomi Jinno 100m vrije slag (v)
31e
serie 3: 6de in 1.09,8
Yoshiko Sato
17e
serie 2: 4de in 1.06,4
Kimiko Ezaka 400m vrije slag (v)
15e
serie 1: 7de in 5.13,1
Eiko Wada
22e
serie 1: 8ste in 5.26,8
Satoko Tanaka 100m rugslag (v)
 
serie 3: 2de in 1.11,5
finale: 3de in 1.11,4
Yoshiko Takamatsu 200m schoolslag (v)
12e
serie 1: 3de in 2.57,6
Shizue Miyabe 100m vlinderslag (v)
15e
serie 4: 4de in 1.15,8
Yoshiko Sato
Eiko Wada
Kimiko Ezaka
Hitomi Jinno
4x100m vrije slag (v)
10e
serie 1: 5de in 4.35,9
Satoko Tanaka
Yoshiko Takamatsu
Shizue Miyabe
Yoshiko Sato
4x100m wisselslag (v)
7e
serie 2: 3de in 4.54,5 (NR)
finale: 7de in 4.56,4