Ierland op de Olympische Zomerspelen 1960

Ierland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. Voor het eerst sinds 1948 werd geen medaille gewonnen.

Ierland op de Olympische Zomerspelen 1960
Land Ierland
IOC-landcode IRL
NOC Olympic Council of Ireland
externe link
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome
Vlaggendrager Ronnie Delany
Aantal deelnemers 49
Aantal disciplines 8
Medailles goud
0
zilver
0
brons
0
totaal
0
Ierland op de Zomerspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Ierland op de Winterspelen
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Deelnemers en resultatenBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Patrick Lowry 100m (m)
32e
serie 3: 6de in 10,9
200m (m)
39e
serie 6: 5de in 22,1
Ronnie Delany 800m (m)
19e
serie 8: 3de in 1.51,19
kwartfinale 3: 6de in 1.51,42
Michael Hoey 5000m (m)
36e
serie 1: 10de in 15.00,52
Willie Dunne marathon (m)
42e
2:33.08
Gerry McIntyre
22e
2:26.03
Bertie Messitt
DNF
niet gefinisht
Frank O'Reilly 50km snelwandelen (m)
20e
4:54.40
John Lawlor kogelslingeren (m)
4e
kwalificatie: 7de met 62,10m
finale: 4de met 64,95m
Maeve Kyle 100m (v)
28e
serie 5: 5de in 12,59
200m (v)
24e
serie 6: 5de in 25,06

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Adam McLean -51kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   NGR Young: 1-3
Patrick Kenny -54kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   SUI Anner: 5-0
3de ronde: V van   USA Armstrong: 2-3
Ando Reddy -57kg (m)
9e
1ste ronde: W van   FRA Juncker: 3-2
2de ronde: V van   CHN Bekker: 0-5
Danny O'Brien -60kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   CUB Aguilera: 5-0
3de ronde: V van   ITA Lopopolo: 0-5
Bernie Meli -63,5kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van   GRE Mikhail: 5-0
3de ronde: V van   TCH Němeček: 0-5
Harry Perry -67kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   KOR Kim: 2-3
Michael Reid -71kg (m)
9e
1ste ronde: W van   BRA Crescêncio: 4-1
2de ronde: V van   POL Dampc: 0-5
Eamonn McKeon -75kg (m)
9e
1ste ronde: W van   TUN Gandoubi: 5-0
2de ronde: V van   RSA van Rooyen: 0-5
Colm McCoy -81kg (m)
17e
1ste ronde: V van   FIN Aho: 1-4
Joe Casey +81kg (m)
17e
1ste ronde: V van   YUG Sretenović: 1-4

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sammy Dalzell -60kg (m)
22e
drukken: 24ste met 80kg
trekken: 22ste met 82,5kg
stoten: 23ste met 107,5kg
totaal: 270kg
Tommy Hayden -67,5kg (m)
22e
drukken: 26ste met 95kg
trekken: 24ste met 95kg
stoten: 25ste met 117,5kg
totaal: 307,5kg

  PaardensportBewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eventing
Tony Cameron individueel
27e
251,55 strafpunten
Harry Freeman-Jackson
DNF
niet gefinisht
Eddie Harty
9e
112,30 strafpunten
Ian Hume-Dudgeon
30e
310,15 strafpunten
Tony Cameron
Harry Freeman-Jackson
Eddie Harty
Ian Hume-Dudgeon
team
15e
416,51 strafpunten
Springconcours
Sean Daly individueel
DNF
1ste ronde: 40ste met 40,25 strafpunten
Éamon O'Donohoe
DNF
1ste ronde: 19de met 20 strafpunten
Billy Ringrose
DNF
1ste ronde: 41ste met 41 strafpunten
Sean Daly
Éamon O'Donohoe
Billy Ringrose
team
DNF
niet gefinisht

  SchermenBewerken

  Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Christopher Bland degen (m)
66e
1ste ronde groep 6: 6de met 1 overwinning
George Carpenter
51e
1ste ronde groep 3: 5de met 3 overwinningen
Tom Kearney
79e
1ste ronde groep 12: 7de met 1 overwinning
George Carpenter
Christopher Bland
Brian Hamilton
Tom Kearney
degen team (m)
15e
1ste ronde groep 4: 3de met 0 overwinningen
Brian Hamilton floret (m)
60e
1ste ronde groep 12: 5de met 1 overwinning
Harry Thuillier
65e
1ste ronde groep 5: 6de met 1 overwinning
Shirley Armstrong floret (v)
42e
1ste ronde groep 5: 5de met 1 overwinning

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Michael Horgan sprint (m)
22e
serie 10: 3de
herkansingen: 2de
Martin McKay
22e
serie 5: 3de
herkansingen: 2de
Michael Horgan tijdrit (m)
22e
1.17,18..
Weg
Peter Crinnion wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Sonny Cullen
DNF
niet gefinisht
Séamus Herron
DNF
niet gefinisht

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Seán O'Connor -52kg (m)
13e
1ste ronde: V van   PAK Nawab
2de ronde: V van   JPN Matsubara
Dermot Dunne -57kg (m)
13e
1ste ronde: W van   SMR Mancini
2de ronde: V van   KOR Im
3de ronde: V van   ITA Chinazzo
Joe Feeney -73kg (m)
17e
1ste ronde: V van   IND Chand
2de ronde: V van   BUL Kazanov
Gerry Martina -87kg (m)
19e
1ste ronde: V van   RSA van Zyl

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1960 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
John Somers Payne finn klasse
18e
3169 punten: (26-18-14-13-4-24-16)
John Patrick A. Hooper
Charles Peter Gray
flying dutchman
10e
4258 punten: (11-19-11-1-17-8-12)
Arthur J. Mooney
Robert G. Benson
David A. Ryder
drakenklasse
12e
3636 punten: (11-18-5-9-13-7-8)