Denemarken op de Olympische Zomerspelen 2024

olympische delegatie uit Denemarken

Denemarken zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.

Denemarken op de Olympische Spelen
Denemarken op de Olympische Zomerspelen 2024
Land Denemarken
IOC-landcode DEN
NOC Danmarks Idrætsforbund
(da) externe link
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs
Aantal deelnemers 112
Aantal disciplines 13
Medailles goud
zilver
brons
totaal
0
Denemarken op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024
Denemarken op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Aantal Deelnemers bewerken

Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.

Sport Mannen Vrouwen Totaal
  Badminton 5 4 9
  Boksen 1 0 1
  Handbal 14 14 28
  Kanovaren 5 2 7
  Paardensport nog te bepalen 6
  Roeien 3 14 17
  Schietsport 1 1 2
  Taekwondo 1 0 1
  Tafeltennis 3 0 3
  Triatlon 1 1 2
  Wielersport 11 9 20
  Zeilen 5 4 9
  Zwemmen 0 7 7
totaal 50 56 112

Deelnemers en Resultaten bewerken

  Badminton bewerken

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel groepsfase eliminatie kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Anders Antonsen enkelspel
Viktor Axelsen
Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
dubbelspel
Vrouwen
atleet onderdeel groepsfase eliminatie kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Line Kjærsfeldt enkelspel
Maiken Fruergaard
Sara Thygesen
dubbelspel
Gemengd
atleet onderdeel groepsfase eliminatie kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Mathias Christiansen
Alexandra Bøje
dubbelspel

  Boksen bewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel eerste ronde tweede ronde kwartfinale halve finale finale rang
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
Nikolai Terteryan weltergewicht

  Handbal bewerken

  Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mannen zie onder
Groepsfase
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW W G V V T Saldo
1   Denemarken
2   Noorwegen
3   Hongarije
4   Frankrijk
5   Egypte
6   Argentinië
Ronde Datum Lokale tijd Land Score Land
Groepsfase
27 juli 2024 21:00   Denemarken   Frankrijk
29 juli 2024 14:00   Egypte   Denemarken
31 juli 2024 21:00   Denemarken   Argentinië
2 augustus 2024 09:00   Hongarije   Denemarken
4 augustus 2024 19:00   Denemarken   Noorwegen
Kwartfinale
Halve finale
Finale
Vrouwen
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrouwen zie onder
Groepsfase
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW W G V V T Saldo
1   Noorwegen
2   Duitsland
3   Slovenië
4   Zweden
5   Denemarken
6   Zuid-Afrika
Ronde Datum Lokale tijd Land Score Land
Groepsfase
25 juli 2024 09:00   Slovenië   Denemarken
28 juli 2024 16:00   Denemarken   Noorwegen
30 juli 2024 21:00   Zweden   Denemarken
1 augustus 2024 19:00   Duitsland   Denemarken
3 augustus 2024 21:00   Denemarken   Zuid-Afrika
Kwartfinale
Halve finale
Finale

  Kanovaren bewerken

  Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Sprint bewerken

Mannen
atleet onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
René Holten Poulsen K-1 1000 m
Lasse Bro Madsen
Victor Gairy Aasmul
Morten Gravesen
Magnus Sibbersen
K-4 500 m
Vrouwen
atlete onderdeel series kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Emma Aastrand Jørgensen K-1 500 m
Emma Aastrand Jørgensen
Frederikke Hauge Matthiesen
K-2 500 m

  Paardensport bewerken

  Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Dressuur bewerken

ruiter paard onderdeel Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle totaal
score rang score rang technisch artistiek uitslag rang
individueel
zie hierboven team

Eventing bewerken

ruiter paard onderdeel dressuur cross-country springen totaal
kwalificatie finale
strafpunten rang strafpunten totaal rang strafpunten totaal rang strafpunten totaal rang strafpunten rang
individueel

Jumping bewerken

ruiter paard onderdeel kwalificatie finale
strafpunten rang strafpunten rang
individueel

  Roeien bewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel series herkansingen kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
Sverri Nielsen skiff
twee-zonder
Vrouwen
atleet onderdeel series herkansingen kwartfinale halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang tijd rang
twee-zonder
vier-zonder
acht

  Schietsport bewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
Jesper Hansen skeet
Vrouwen
atlete onderdeel kwalificaties finale
punten rang punten rang
Rikke Ibsen 50 m geweer 3 houdingen

  Taekwondo bewerken

  Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel kwalificatie eerste ronde kwartfinale halve finale herkansing finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
Edi Hrnic -80 kg

  Tafeltennis bewerken

  Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel voorronde eerste ronde tweede ronde derde ronde vierde ronde kwartfinale halve finale finale / BM
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
tegenstander
uitslag
rang
enkelspel
team n.v.t.

  Triatlon bewerken

  Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Individueel
Atleet Evenement Zwemmen(1.5 km) Rang 1 Fietsen (40 km) Rang 2 Lopen(10 km) Totaal Tijd Ranking
Emil Holm Mannen
Alberte Kjær Pedersen Vrouwen

  Wielersport bewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Baanwielrennen bewerken

Koppelkoers
atleet onderdeel punten rondes rang
koppelkoers (mannen)
koppelkoers (vrouwen)
Omnium
atleet onderdeel scratchrace temporace afvalrace puntenrace totaal punten rang
rang punten rang punten rang punten rang punten
omnium (mannen)
omnium (vrouwen)
Ploegenachtervolging
atleet onderdeel kwalificatie halve finale finale
tijd rang tegenstander
uitslag
rang tegenstander
uitslag
rang
ploegenachtervolging (mannen)

Mountainbiken bewerken

Mannen
atleet onderdeel tijd rang
mountainbike
Vrouwen
atleet onderdeel tijd rang
mountainbike

Wegwielrennen bewerken

Mannen

Denemarken maakte op 1 juni hun selectie bij de mannen bekend.[1]

atleet onderdeel tijd rang
Mikkel Bjerg wegwedstrijd
tijdrit
Mattias Skjelmose wegwedstrijd
tijdrit
Michael Mørkøv wegwedstrijd
Mads Pedersen
Vrouwen
atleet onderdeel tijd rang
wegwedstrijd
tijdrit
wegwedstrijd
tijdrit

  Zeilen bewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mannen
atleet onderdeel voorrondes kwartfinale halve finale(s) finales(s) rang
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1 2 3 4 5 6 1 2 3 4 5 6
Johan Søe IQFoil n.v.t.
atleet onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Nikolaj Buhl
Daniel Nyborg
49er
Johan Schubert ILCA 7 n.v.t.
Vrouwen
atlete onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Johanne Schmidt
Andrea Schmidt
49erFX
Anne-Marie Rindom ILCA 6 n.v.t.
Gemengd
atleet onderdeel race netto punten eindnotering
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M
Natacha Saouma-Pedersen
Mathias Bruun Borreskov
nacra 17

  Zwemmen bewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Vrouwen
atleet onderdeel series halve finale finale
tijd rang tijd rang tijd rang
Julie Kepp Jensen 50 m vrije slag
Thea Blomsterberg 200 m schoolslag
Helena Rosendahl Bach 200 m vlinderslag
Signe Bro
Martine Damborg
Julie Kepp Jensen
Elisabeth Sabroe Ebbesen
4x100 m vrije slag n.v.t.
Schastine Tabor
Thea Blomsterberg
Martine Damborg
Signe Bro
4x100 m wisselslag n.v.t.