Albanië op het Eurovisiesongfestival 2010

Albanië deed mee aan het Eurovisiesongfestival 2010 in Oslo, Noorwegen. Het was de 7de deelname van het land op het Eurovisiesongfestival. De artiest werd gezocht via het jaarlijkse Festivali i Këngës. RTSH is verantwoordelijk voor de Albanese bijdrage voor de editie van 2010.

Eurovisiesongfestival 2010
Land Vlag van Albanië Albanië
Nationale selectie
Selectieproces Festivali i Këngës 2009
Datum Halve finales:
24 december 2009
25 december 2009
26 december 2009
Finale:
27 december 2009
Artiest Juliana Pasha
Lied It's all about you
Uitslag
Halve finale 6de (76 punten)
Finale 16de (62 punten)

Festivali i Këngës 2009 bewerken

Halve finales bewerken

Eerste halve finale bewerken

 
Performance van Anjeza Shahini
Startplaats Artiest Lied Composer
1 Anjeza Shahini "Në pasqyrë" Sokol Marsi, Sokol Marsi & Jorgo Papingji
2 Teuta Kurti "Mall i pashuar" Faton Dolaku, Pleurat Kurti
3 Claudio La Regina "Ave Maria" Scaravaglione
4 Kamela Islami "Gjëra të thjeshta" Kristi Popa, Florion Zyko
5 Bojken Lako & Banda Adriatica "Love Love Love" Bojken Lako
6 Pirro Çako "Një tjetër jetë" Pirro Çako, Ardit Gjebrea
7 Dorina Garuci "Sekreti i dashurisë" Klodian Qafoku, Arben Duka
8 Juliana Pasha "Nuk mundem pa ty" Ardit Gjebrea, Pirro Çako
9 Denisa Macaj "Aria" Adrian Hila, Pandi Laço
10 Erga Halilaj "Party" Dorian Nini, Adrian Nini
11 Era Rusi "Fjalë dhe gjunjë" Arsen Nasi, Pandi Laço
12 Flaka Krelani "Le të bëhet çfarë të dojë" Edmond Zhulali, Jorgo Papingji
13 Mariza Ikonomi "Vazhdoj këndoj" Mariza Ikonomi
14 Erti Hizmo & Lindita Halimi "Nuk të dorëzohem" Gent Myftaraj, Pandi Laço
15 Guximtar Rushani "Gëzuar" Agim Poshka, Olsa Maze
16 Stefi & Endri Prifti "U dogja mrekullisht" Stefi Prifti, Marina Prifti
17 Rovena Dilo "Përtej kohës" Endri Sina, Rovena Dilo
18 Kejsi Tola "Ndonjëherë" Voltan Prodani, Timo Flloko

Tweede halve finale bewerken

Startplaats Artiest Lied Composer
1 Stefan Marena "Retë s'na ndajnë" Roland Guli, Meri Guli
2 Brikena Asa "Sa dua unë" Gjergj Jorgaqi
3 Onanta Spahiu "Dashurisë i erdhi vjeshta" Renuar Nimani, Arjan Kadare
4 Jona Koleci "Stinë dashurië" Mark Luli, Olda Toqi
5 Nazmie Selimi "Mendohu dhe njëherë" Alfred Kaçinari
6 Goldi Halili "Tirana Brodway" Agim Krajka, Goldi Halili
7 Iris Hoxha "Zërin tim ta ndjesh" Edmond Rrapi, Ledi Shqiponja
8 Supernova "Gabimi" Briz Musaraj, Arjan Aliko
9 Ardita Tusha "Je larg" Edmond Mancaku
10 Selina Prelaj "Të dy e dimë" Selina Prelaj, Agim Doçi
11 Vitmar Basha "Një tjetër jetë" Vitmar Basha
12 Lutus "Botë pa sy" Endrit Shani, Kristi Ndrio
13 Kelly "Ajo" Florian Carkanj
14 Dorina Toçi "Një fjalë të ngrohtë" Petrit Tërkuçi, Demir Gjergji
15 Borana Kalemi "Ti" Borana Kalemi, Anila Jole
16 Amanda Ujkaj & Violeta Lulgjuraj "Vitet më të bukura" Luigj Dedvukaj, Sokol Marci
17 Yje të panjohur "Si dy të huaj" Florian Zyka
18 Çlirim Leka "Nëna ime" Çlirim Leka

Derde halve finale bewerken

Startplaats Artiest Lied Composer
1 Iris Hoxha & Kelly "Zërin tim ta ndjesh" Edmond Rrapi, Ledi Shqiponja
2 Guximtar Rushani & Agim Poshka "Gëzuar" Agim Poshka, Olsa Maze
3 Era Rusi & Julian Bulku "Fjalë dhe gjunjë" Arsen Nasi, Pandi Laço
4 Goldi Halili & Aleksander Gjoka "Tirana Brodway" Agim Krajka, Goldi Halili
5 Erti Hizmo, Lindita Halimi & Redon Makashi "Nuk të dorëzohem" Gent Myftaraj, Pandi Laço
6 Mariza Ikonomi & Vedat Ademi "La, la, la" Mariza Ikonomi
7 Kejsi Tola & Voltan Prodani "Ndonjëherë" Voltan Prodani, Timo Flloko
8 Claudio La Regina & Franco Scaravaglione "Ave Maria" Scaravaglione
9 Erga Halilaj, Adrian Nini & Ronela Hajati "Party" Dorian Nini, Adrian Nini
10 Teuta Kurti & Malda Susuri "Mall i pashuar" Faton Dolaku, Pleurat Kurti
11 Dorina Garuci & Dr. Flori "Sekreti i dashurisë" Klodian Qafoku, Arben Duka
12 Bojken Lako, Banda Adriatica & Ajkuna "Love Love Love" Bojken Lako
13 Rovena Dilo & Eranda Libohova "Përtej kohës" Rovena Dilo
14 Pirro Çako, Rosela Gjylbegu & Eliza Hoxha "Një tjetër jetë" Pirro Çako, Ardit Gjebrea
15 Denisa Macaj & Olta Boka "Aria" Adrian Hila, Pandi Laço
16 Stefi Prifti, Endri Prifti & Burn "U dogja mrekullisht" Stefi Prifti, Marina Prifti
17 Juliana Pasha & Soni Malaj "Nuk mundem pa ty" Ardit Gjebrea, Ardit Gjebrea & Pirro Çako
18 Anjeza Shahini & Eneida Tarifa "Në pasqyrë" Sokol Marsi, Sokol Marsi & Jorgo Papingji
19 Kamela Islami & Kristi Popa "Gjëra të thjeshta" Kristi Popa, Florion Zyko
20 Flaka Krelani & Jonida Maliqi "Le të bëhet çfarë të dojë" Edmond Zhulali, Jorgo Papingji

Finale bewerken

The final of Festivali i Këngës 48 werd gehouden op 27 December. De 18 "Big Group" liedjes en de 2 "Youth Group" gewafalificeerde traden nog een keer op, een zevenkoppige jury koos de winnaar. De winnaar was Juliana Pasha met het lied "Nuk mundem pa ty".[1][2][3]

Startplaats Artiest Lied Composer Punten Plaats
1 Pirro Çako "Një tjetër jetë" Pirro Çako, Ardit Gjebrea 106 4
2 Erga Halilaj "Party" Dorian Nini, Adrian Nini 66 12
3 Denisa Macaj "Aria" Adrian Hila, Pandi Laço 92 7
4 Rovena Dilo "Përtej kohës" Rovena Dilo 69 10
5 Dorina Garuci "Sekreti i dashurisë" Klodian Qafoku, Arben Duka 78 8
6 Anjeza Shahini "Në pasqyrë" Sokol Marsi, Sokol Marsi & Jorgo Papingji 118 2
7 Erti Hizmo & Lindita Halimi "Nuk të dorëzohem" Gent Myftaraj, Pandi Laço 66 12
8 Juliana Pasha "Nuk mundem pa ty" Ardit Gjebrea & Pirro Çako 133 1
9 Guximtar Rushani "Gëzuar" Agim Poshka, Olsa Maze 43 17
10 Kejsi Tola "Ndonjëherë" Voltan Prodani, Timo Flloko 58 15
11 Teuta Kurti "Mall i pashuar" Faton Dolaku, Pleurat Kurti 19 19
12 Flaka Krelani "Le të bëhet çfarë të dojë" Edmond Zhulali, Jorgo Papingji 99 5
13 Bojken Lako & Banda Adriatica "Love Love Love" Bojken Lako 98 6
14 Goldi Halili "Tirana Brodway" Agim Krajka, Goldi Halili 64 14
15 Stefi & Endri Prifti "U dogja mrekullisht" Stefi Prifti, Marina Prifti 45 16
16 Iris Hoxha "Zërin tim ta ndjesh" Edmond Rrapi, Ledi Shqiponja 67 11
17 Claudio La Regina "Ave Maria" Scaravaglione 17 20
18 Era Rusi "Fjalë dhe gjunjë" Arsen Nasi, Pandi Laço 41 18
19 Mariza Ikonomi "La, la, la" Mariza Ikonomi 76 9
20 Kamela Islami "Gjëra të thjeshta" Kristi Popa, Florion Zyko 116 3

In Oslo bewerken

 
Juliana Pasha zingt It's all about you op het Eurovisiesongfestival

Albanië trad aan in de eerste halve finale op 25 mei. Juliana zong haar lied Nuk mundem pa ty in Engels op het festival. It's all about you kreeg genoeg punten om door te gaan naar de finale. In de finale trad Pasha op als 15de. Nadat alle stemmen waren geteld, eindigde Pasha als 16de met 62 punten.

Gekregen punten bewerken

Halve finale 1 bewerken

12 punten 10 punten 8 punten 7 punten 6 punten
5 punten 4 punten 3 punten 2 punten 1 punt

Finale bewerken

12 punten 10 punten 8 punten 7 punten 6 punten
5 punten 4 punten 3 punten 2 punten 1 punt

Punten gegeven door Albanië bewerken

Halve finale 1 bewerken

Punten gegeven in de eerste halve finale:

12 punten   Noord-Macedonië
10 punten   Griekenland
8 punten   IJsland
7 punten   Bosnië en Herzegovina
6 punten   Polen
5 punten   Portugal
4 punten   België
3 punten   Servië
2 punten   Malta
1 punt   Estland

Finale bewerken

Punten gegeven in de finale:

12 punten   Griekenland
10 punten   Duitsland
8 punten   Turkije
7 punten   Spanje
6 punten   Bosnië en Herzegovina
5 punten   Roemenië
4 punten   Israël
3 punten   Servië
2 punten   Denemarken
1 punt   Verenigd Koninkrijk

Referenties bewerken

  1. Klier, Marcus, Albania sends Juliana Pasha to Eurovision. ESCToday (27 december 2009). Gearchiveerd op 29 december 2009. Geraadpleegd op 27 december 2009.
  2. Crump, Stephen, Juliana Pasha selected for Oslo!. Oikotimes (28 december 2009). Geraadpleegd op 28 december 2009.
  3. Brey, Marco, Juliana Pasha to represent Albania in Oslo!. European Broadcasting Union (27 december 2009). Geraadpleegd op 27 december 2009.

Externe link bewerken