Hoofdmenu openen

Wereldbeker skeleton 2010/2011

sportseizoen van een skeletoncompetitie
Skeleton pictogram.svg Wereldbeker 2010/2011 FIBT.svg
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Duitsland Shelley Rudman
Wedstrijden
Locaties 9 9
<<< 2009/10 2011/12 >>>

De wereldbeker skeleton in het seizoen 2010/2011 ving aan op 25 november 2010 en eindigde op 4 februari 2011. De competitie werd georganiseerd door de FIBT gelijktijdig met de WB bobsleeën.

De competitie omvatte acht wedstrijden in de twee onderdelen in het skeleton, mannen en vrouwen individueel. Daarnaast werden er wedstrijden georganiseerd voor landenteams welke bestonden uit bobsleeërs en skeletonners. Uit Nederland nam Joska Le Conté bij de vrouwen deel.

Bij de mannen stonden dezelfde drie personen op het erepodium als in 2010. De Let Martins Dukurs veroverde voor het tweede opeenvolgende seizoen de eindzege in de wereldbeker, het was ook zijn tweede podium plaats in het eindklassement. Hij behaalde zeven podiumplaatsen (5x eerste, 1x tweede en 1x derde). De Duitser Sandro Stielicke nam ook voor de tweede keer plaats op het erepodium. In 2010 eindigde hij als derde, nu werd hij tweede in het eindklassement. Zijn landgenoot Frank Rommel legde beslag op de derde positie. Het was zijn derde keer op het eindpodium, in 2010 werd hij tweede en in 2009 ook derde.

Bij de vrouwen veroverde Anja Huber dankzij acht podium plaatsen (3-1-1-3-1-2-3-1) voor het eerst de eindzege in de wereldbeker, het was ook haar eerste podium plaats in het eindklassement. Ze was de derde Duitse na Steffi Hanzlik (1997, 1999) en Marion Trott (2009) die wereldbeker binnenhaalde. De Britse Shelley Rudman nam voor de derde opeenvolgende keer op het erepodium plaats en deed dit ook voor de derde keer op plaats twee. De derde positie werd ingenomen door de Canadese Mellisa Hollingsworth die voor de vierde keer op het erepodium plaats nam, ze veroverde de wereldbeker in 2006 en 2010 en in 2008 werd ze ook derde. Joska Le Conté eindigde op de 16e plaats.

Wereldbeker punten

De eerste 30 in het dagklassement krijgen punten voor het wereldbekerklassement toegekend.

Klassering = punten
1e = 225
2e = 210
3e = 200
4e = 192
5e = 184
6e = 176
7e = 168
8e = 160
9e = 152
10e = 144
11e = 136
12e = 128
13e = 120
14e = 112
15e = 104
16e = 96
17e = 88
18e = 80
19e = 74
20e = 68
21e = 62
22e = 56
23e = 50
24e = 45
25e = 40
26e = 36
27e = 32
28e = 28
29e = 24
30e = 20

Inhoud

MannenBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
26-11   Whistler   Jon Montgomery   Kristan Bromley   Aleksandr Tretjakov
02-12   Calgary   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov   Kristan Bromley
09-12   Park City   Aleksandr Tretjakov   Sandro Stielicke   Martins Dukurs
17-12   Lake Placid   Sergej Tsjoedinov   Martins Dukurs   Kristan Bromley
15-01   Igls   Martins Dukurs   Sergej Tsjoedinov   Aleksandr Tretjakov
23-01   Winterberg   Martins Dukurs   Sergej Tsjoedinov   Aleksandr Tretjakov
28-01   Sankt Moritz   Martins Dukurs   Frank Rommel   Ben Sandford
04-02   Cesana   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Sandro Stielicke

EindstandBewerken

# Piloot Land Punten
1 Martins Dukurs   LAT 1719
2 Sandro Stielicke   GER 1466
3 Frank Rommel   GER 1410
4 Sergej Tsjoedinov   RUS 1351
5 Aleksandr Tretjakov   RUS 1349
6 Mirsad Halilovic   GER 1288
7 Matthew Antoine   USA 1248
8 Tomass Dukurs   LAT 1242
9 Jon Montgomery   CAN 1209
10 John Daly   USA 1058
11 Chris Type   GBR 1048
12 Kristan Bromley   GBR 1018
# Piloot Land Punten
13 John Fairbairn   CAN 944
14 Michael Douglas   CAN 914
15 Matthias Guggenberger   AUT 722
16 Anže Šetina   SLO 717
17 Ben Sandford   NZL 616
18 Hiroatsu Takahashi   JPN 602
19 Ander Mirambell   ESP 550
20 Shinsuke Tayama   JPN 518
21 Daniel Mächler   SUI 492
22 Eric Bernotas   USA 440
23 Kyle Tress   USA 440
# Piloot Land Punten
24 Andy Wood   GBR 397
25 Pascal Oswald   SUI 392
26 Lukas Kummer   SUI 278
27 Raphael Maier (J)   AUT 236
28 John Farrow   AUS 210
29 Michael Coutts   NZL 192
30 Anthony Deane   AUS 175
31 Adam Pengilly   GBR 142
32 Maurizio Oioli   ITA 88
33 Michael Höfer   SUI 86
34 Marco Zoccolan   ITA 40
(J) = junior

VrouwenBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
25-11   Whistler   Marion Thees-Trott   Mellisa Hollingsworth   Anja Huber
02-12   Calgary   Anja Huber   Shelley Rudman   Amy Gough
09-12   Park City   Anja Huber   Shelley Rudman   Amy Gough
16-12   Lake Placid   Marion Thees-Trott   Shelley Rudman   Anja Huber
14-01   Igls   Anja Huber   Shelley Rudman   Melissa Hollingsworth
22-01   Winterberg   Shelley Rudman   Anja Huber   Amy Gough
28-01   Sankt Moritz   Shelley Rudman   Melissa Hollingsworth   Anja Huber
03-02   Cesana   Anja Huber   Marion Thees-Trott   Darla Deschamps
Nederlandse deelname
Naam WB #1 WB #2 WB #3 WB #4 WB #5 WB #6 WB #7 WB #8
Joska Le Conté 14e 14e 18e 20e 15e 18e 13e 20e

EindstandBewerken

# Pilote Land Punten
1 Anja Huber   GER 1710
2 Shelley Rudman   GBR 1642
3 Mellisa Hollingsworth   CAN 1516
4 Marion Thees-Trott   GER 1492
5 Amy Gough   CAN 1400
6 Donna Creighton   GBR 1300
7 Katharina Heinz   GER 1168
8 Emma Lincoln-Smith   AUS 1152
9 Olga Potylitsina (J)   RUS 980
# Pilote Land Punten
10 Nozomi Komuro   JPN 968
11 Anne O’Shea   USA 960
12 Janine Flock (J)   AUT 872
13 Katharine Eustace   NZL 792
14 Lucy Chaffer   AUS 780
15 Darla Deschamps   CAN 768
16 Joska Le Conté   NED 744
17 Amy Williams   GBR 616
18 Sarah Reid   CAN 608
# Pilote Land Punten
19 Svetlana Troenova   RUS 592
20 Kimber Gabryszak   USA 578
21 Michaela Gläßer   CZE 550
22 Michelle Steele   AUS 406
23 Maria Orlova (J)   RUS 370
24 Katie Uhlaender   USA 328
25 Barbara Hosch   SUI 316
26 Jessica Kilian   SUI 310
27 Elena Mandrino   ITA 106
(J) = junior

LandenwedstrijdBewerken

In het teamonderdeel worden per team twee (2-mans)bobslee- en twee skeletonruns gedaald.

Calgary, 2 december
# Land skeleton (m) tweemansbob (v) skeleton (v) tweemansbob (m)
1   Duitsland Frank Rommel Stefanie Szczurrek / Kristin Steinert Anja Huber Manuel Machata / Florian Becke
2   Canada Jon Montgomery Melissa These / Emily Baadsvik Amy Gough Lyndon Rush / Justin Wilkinson
3   Rusland Sergej Tsjoedinov Anastasia Skoelkina / Jana Vinochoedova Olga Potylitsina Alexei Gorlachev / Ilja Ivanov
4   Rusland Aleksandr Tretjakov Victoria Tokovaja / Margarita Ismailova Svetlana Troenova Aleksandr Kasjanov / Alexej Andrjoenin
5   Verenigde Staten Matthew Antoine Bree Schaaf / JennaBree Tollestrup-Brown Anne O‘Shea John Napier / Jesse Beckom
6   Verenigde Staten John Daly Jamie Greubel / Kristi Koplin Kimber Gabryszak Ethan Albrect-Carrie / Jared Clugston
Igls, 16 januari
# Land skeleton (m) tweemansbob (v) skeleton (v) tweemansbob (m)
1   Canada John Fairbairn Helen Upperton / Diane Kelly Darla Deschamps Lyndon Rush / Cody Sorensen
2   Oostenrijk Matthias Guggenberger Christine Hengster / Anna Feichtner Janine Flock Jürgen Loacker / Johannes Wipplinger
3   Rusland Aleksandr Tretjakov Olga Fjodorova / Joelia Timofejeva Olga Potylitsina Aleksandr Kasjanov / Aleksandr Sjilkin
4   Zwitserland Pascal Oswald Fabienne Meyer / Eveline Gerber Jessica Kilian Gregor Baumann / Noah Chiozza
5   Rusland Sergej Tsjoedinov Maria Orlova / Anastasia Skoelkina Margarita Ismailova Alexei Gorlachev / Ilja Ivanov
6   Verenigde Staten Kyle Tress Elana Meyers / Kristi Koplin Kimber Gabryszak John Napier / Colin Campbell
7 Internationaal team   John Farrow   Sabina Hafner / Michelle Huwiler   Katharine Eustace   Oskars Melbardis / Mihails Arhipovs
8   Verenigd Koninkrijk Andy Wood Paula Walker / Rebekah Wilson Amy Williams Lamin Deen / Richard Sharman