Wereldbeker skeleton 2013/2014

sportseizoen van een skeletoncompetitie
Skeleton pictogram.svg Wereldbeker 2013/2014 FIBT.svg
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van het Verenigd Koninkrijk Lizzy Yarnold
Wedstrijden
Locaties 7 7
<<< 2012/2013 2014/2015 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wintersport

De wereldbeker skeleton in het seizoen 2013/2014 ving aan op 29 november 2013 en eindigde op 25 januari 2014. De competitie werd georganiseerd door de FIBT, gelijktijdig met de wereldbeker bobsleeën.

De competitie omvatte acht wedstrijden in de twee traditionele onderdelen in het skeleton, mannen en vrouwen individueel. De wedstrijden werden gehouden op zeven verschillende banen, waarbij per wedstrijd voor elk onderdeel twee runs werden georganiseerd. Respectievelijk in Lake Placid (voor de vrouwen) en Sankt-Moritz (voor de mannen) werden twee wedstrijden georganiseerd. De achtste wereldbekerwedstrijd in Königssee gold voor de Europese deelnemers tevens als het Europees kampioenschap.

Bij de mannen veroverde de Let Martins Dukurs voor het vijfde opeenvolgde seizoen de eindzege en evenaarde daarmee de recordreeks van vijf overwinningen van de Oostenrijker Christian Auer. Voor het tweede opeenvolgende seizoen eindigde Martins broer Tomass op de tweede plaats. Op de derde plaats eindigde Matthew Antoine die daarmee de eerste Amerikaan op het podium was na Zach Lund die in het seizoen 2007/2008 ook derde werd.

Bij de vrouwen werd de Duitse Marion Thees-Trott opgevolgd door Lizzy Yarnold. Zij was de derde Britse vrouw die beslag op de eindzege legde, Alex(andra Hamilton-)Coomber (2000, 2001 en 2002) en Shelley Rudman (2012) gingen haar voor. Op het podium werd ze geflankeerd door twee voormalige winnaressen, de Amerikaanse Noelle Pikus-Pace (2005) die voor de derde keer op het eindpodium plaatsnam en Rudman die voor de vijfde keer op dit podium stond.

WereldbekerpuntenBewerken

De eerste 30 in het dagklassement krijgen punten voor het wereldbekerklassement toegekend.

Klassering = punten
1e = 225
2e = 210
3e = 200
4e = 192
5e = 184
6e = 176
7e = 168
8e = 160
9e = 152
10e = 144
11e = 136
12e = 128
13e = 120
14e = 112
15e = 104
16e = 96
17e = 88
18e = 80
19e = 74
20e = 68
21e = 62
22e = 56
23e = 50
24e = 45
25e = 40
26e = 36
27e = 32
28e = 28
29e = 24
30e = 20

MannenBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
29-11   Calgary   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov   Dominic Parsons
06-12   Park City   Aleksandr Tretjakov   Martins Dukurs   Matthew Antoine
13-12   Lake Placid   Matthew Antoine   Aleksandr Tretjakov   Tomass Dukurs
03-01   Winterberg   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Aleksander Tretjakov
10-01   Sankt Moritz (1)   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Matthew Antoine
12-01   Sankt Moritz (2)   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   John Fairbairn
18-01   Igls   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov   Tomass Dukurs
25-01   Königssee *   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Frank Rommel
* Königssee gold voor de Europese deelnemers tevens als het Europees kampioenschap.

EindstandBewerken

# Piloot Land Punten
1 Martins Dukurs   LAT 1720
2 Tomass Dukurs   LAT 1608
3 Matthew Antoine   USA 1529
4 Aleksandr Tretjakov   RUS 1415
5 Frank Rommel   GER 1288
6 Alexander Kroeckel   GER 1160
7 John Fairbairn   CAN 1136
8 John Daly   USA 1082
9 Sergej Tsjoedinov   RUS 1076
10 Hiroatsu Takahashi   JPN 1054
11 Kristan Bromley   GBR 1000
12 Kyle Tress   USA 1000
13 Dominic Parsons   GBR 966
# Piloot Land Punten
14 Eric Neilson   CAN 904
15 Matthias Guggenberger   AUT 824
16 Raphael Maier (J)   AUT 728
17 Yuki Sasahara   JPN 686
18 Alexander Gassner   GER 578
19 Lukas Kummer   SUI 540
20 John Farrow   USA 521
21 Ed Smith   GBR 515
22 Dave Greszczyszyn   CAN 484
23 Ander Mirambell   ESP 432
24 Ben Sandford   NZL 426
25 Alexandros Kefalas   GRE 328
26 Sean Greenwood   IRL 298
# Piloot Land Punten
27 Christopher Grotheer (J)   GER 282
28 Jon Montgomery   CAN 272
29 Maurizio Oioli   ITA 270
30 Yves Pascal Oswald   SUI 252
31 Joseph Luke Cecchini   ITA 242
32 Ante Setina   SLO 170
33 Anton Batuev   RUS 168
34 Mattia Gaspari (J)   ITA 162
35 Alexander Mutovin   RUS 80
36 Patrick Rooney   CAN 56
37 Giovanni Mulassano   ITA 40
38 David Swift   GBR 32
39 Michael Hoefer   SUI 24
(J) = junior

VrouwenBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
29-11   Calgary   Lizzy Yarnold   Jelena Nikitina   Michelle Steele
06-12   Park City   Noelle Pikus-Pace   Lizzy Yarnold   Sarah Reid
13-12   Lake Placid (1)   Noelle Pikus-Pace   Anja Huber   Lizzy Yarnold
15-12   Lake Placid (2)   Lizzy Yarnold   Janine Flock   Noelle Pikus-Pace
04-01   Winterberg   Lizzy Yarnold   Noelle Pikus-Pace   Sarah Reid
11-01   Sankt Moritz   Noelle Pikus-Pace   Lizzy Yarnold   Shelley Rudman
17-01   Igls   Lizzy Yarnold   Noelle Pikus-Pace   Janine Flock
  Maria Orlova
24-01   Königssee *   Noelle Pikus-Pace   Janine Flock   Shelley Rudman
CAL PKC LKP 1 LKP2 WIN STM IGL KON
  Joska Le Conté 21e 22e 21e 21e 22e 18e 20e 19e *
* Königssee gold voor de Europese deelnemers tevens als het Europees kampioenschap. Kampioene werd Flock, Rudman werd tweede en op de derde plaats werd gedeeld door de Duitse vrouwen Sophia Griebel en Anja Huber. Le Conté werd hier elfde.

EindstandBewerken

# Pilote Land Punten
1 Lizzy Yarnold   GBR 1672
2 Noelle Pikus-Pace   USA 1520
3 Shelley Rudman   GBR 1432
4 Janine Flock   AUT 1380
5 Anja Huber   GER 1242
6 Marion Thees   GER 1160
7 Marina Gilardoni   SUI 1120
8 Katharine Eustace   NZL 1056
9 Michelle Steele   AUS 1020
10 Maria Orlova   RUS 976
11 Lucy Katherine Chaffer   AUS 950
# Pilote Land Punten
12 Katie Uhlaender   USA 944
13 Jelena Nikitina (J)   RUS 934
14 Sarah Reid   CAN 890
15 Olga Potylitsina   RUS 768
16 Robynne Thompson (J)   CAN 720
17 Mellisa Hollingsworth   CAN 680
18 Sophia Griebel   GER 608
19 Nozomi Komuro   JPN 606
20 Katharina Heinz   GER 560
21 Lelde Priedulēna (J)   LAT 532
22 Joska Le Conté   NED 520
# Pilote Land Punten
23 Rose Mcgrandle   GBR 426
24 Donna Creighton   GBR 390
25 Cassie Hawrysh   CAN 280
26 Maria Mazilu (J)   ROU 278
27 Eiko Nakayama   JPN 271
28 Takako Ōmukai   JPN 248
29 Olga Nikandrova   RUS 232
30 Elina Galijewa   RUS 104
31 Anne O’Shea   USA 96
32 Jane Channell   CAN 80
33 Anastassija Nowikowa (J)   RUS 68
(J) = junior