Wereldbeker skeleton 2015/2016

sportseizoen van een skeletoncompetitie
Skeleton pictogram.svg Wereldbeker skeleton 2015/2016
Organisator Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie (IBSF)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen Vlag van Letland Martins Dukurs Vlag van Duitsland Tina Hermann
Wedstrijden
Locaties 8 8
Individueel 8 8
<<< 2014/2015 2016/2017 >>>
Portaal  Portaalicoon   Wintersport

De wereldbeker skeleton 2015/2016 (officieel: BMW IBSF World Cup Bob & Skeleton 2015/2016) liep van 27 november 2015 tot en met 27 februari 2016. De competitie werd georganiseerd door de Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie (ISBF), gelijktijdig met de wereldbeker bobsleeën.

De competitie omvatte dit seizoen acht wedstrijden in de twee traditionele onderdelen in het skeleton, mannen en vrouwen individueel. De zevende wereldbekerwedstrijd in Sankt Moritz gold voor de Europese deelnemers tevens als het Europees kampioenschap.

Bij de mannen veroverde de Let Martins Dukurs voor het zevende opeenvolgde seizoen de eindzege. De tweede plaats was voor de Yun Sung-bin, die daarmee de eerste podiumplaats voor Zuid-Korea in de wereldbeker skeleton behaalde. Op de derde plaats eindigde Tomass Dukurs, die voor het vijfde achtereenvolgende seizoen op het eindpodium plaatsnam.

Bij de vrouwen was de eindwinst voor Tina Hermann, vorig seizoen eindigde ze als derde. Op het podium werd ze geflankeerd door haar landgenote Jacqueline Lölling en de Canadese Jane Channell, beide voor het eerst op het eindpodium.

Wereldbeker puntenBewerken

De eerste 30 in het dagklassement krijgen punten voor het wereldbekerklassement toegekend. De top 20 na de eerste run gaan verder naar de tweede run, de overige deelnemers krijgen hun punten toegekend op basis van hun klassering na de eerste run. De onderstaande tabel geeft de punten per plaats weer.

Klassering = punten
1e = 225
2e = 210
3e = 200
4e = 192
5e = 184
6e = 176
7e = 168
8e = 160
9e = 152
10e = 144
11e = 136
12e = 128
13e = 120
14e = 112
15e = 104
16e = 96
17e = 88
18e = 80
19e = 74
20e = 68
21e = 62
22e = 56
23e = 50
24e = 45
25e = 40
26e = 36
27e = 32
28e = 28
29e = 24
30e = 20

MannenBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
28-11   Altenberg   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov   Nikita Tregoebov
04-12   Winterberg   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov
  Axel Jungk
12-12   Königssee   Martins Dukurs   Aleksandr Tretjakov   Yun Sung-bin
09-01   Lake Placid   Martins Dukurs   Yun Sung-bin   Tomass Dukurs
16-01   Park City   Martins Dukurs   Yun Sung-bin   Axel Jungk
23-01   Whistler   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Yun Sung-bin
05-02   Sankt Moritz   Yun Sung-bin   Tomass Dukurs
  Martins Dukurs
27-02   Königssee   Martins Dukurs   Yun Sung-bin   Tomass Dukurs

EindstandBewerken

# Piloot Land Punten
1 Martins Dukurs   LAT 1785
2 Yun Sung-bin (J)   KOR 1575
3 Tomass Dukurs   LAT 1548
4 Axel Jungk   USA 1474
5 Dominic Parsons   GBR 1264
6 Matthew Antoine   USA 1240
7 Michael Zachrau (J)   GER 1184
8 Dave Greszczyszyn   CAN 1056
9 Barrett Martineau   CAN 1016
10 Mattia Gaspari (J)   ITA 904
11 Matthias Guggenberger   AUT 860
12 Aleksandr Tretjakov   RUS 814
13 Hiroatsu Takahashi   JPN 719
14 Nikita Tregoebov (J)   RUS 704
# Piloot Land Punten
15 Lee Hansin   KOR 698
16 Nathan Crumpton   USA 619
17 Marco Rohrer   SUI 547
18 Christopher Grotheer   GER 536
19 Pavel Koelikov   RUS 536
20 Ronald Auderset   SUI 497
21 Ander Mirambell   ESP 451
22 Sergej Tsjoedinov   RUS 448
23 Aleksandr Moetovin   RUS 442
24 Rhys Thornbury   NZL 402
25 Anton Batoejv   RUS 394
26 Joseph Luke Cecchini   ITA 365
27 Kilian von Schleinitz (J)   GER 352
28 Raphael Maier   AUT 344
# Piloot Land Punten
29 Kyle Brown   USA 328
30 Alexander Auer   AUT 298
31 John Farrow   AUS 260
32 David Michael Swift   GBR 257
33 Ed Smith   GBR 236
34 Dean Timmings   AUS 144
35 Dorin Velicu   ROU 112
36 Jeremy Rice   GBR 104
37 Rasmus Ottosson   SWE 98
38 Florian Auer (J)   AUT 95
39 Jack Thomas   GBR 68
40 Evan Neufeldt   CAN 56
41 Kenny Howard   GBR 50
42 Nicholas Timmings   AUS 32
(J) = junior

VrouwenBewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
27-11   Altenberg   Laura Deas   Tina Hermann   Jacqueline Lölling
04-12   Winterberg   Tina Hermann   Jacqueline Lölling   Jane Channell
11-12   Königssee   Tina Hermann   Jacqueline Lölling   Marina Gilardoni
08-01   Lake Placid   Anne O'Shea   Marina Gilardoni   Laura Deas
16-01   Park City   Tina Hermann   Jane Channell   Janine Flock
22-01   Whistler   Tina Hermann   Anne O'Shea   Jacqueline Lölling
05-02   Sankt Moritz   Janine Flock   Tina Hermann   Marina Gilardoni
26-02   Königssee   Tina Hermann   Jacqueline Lölling   Marina Gilardoni

EindstandBewerken

# Piloot Land Punten
1 Tina Hermann   GER 1737
2 Jacqueline Lölling (J)   GER 1550
3 Jane Channell   CAN 1410
4 Anne O'Shea   USA 1403
5 Marina Gilardoni   SUI 1386
6 Janine Flock   AUT 1377
7 Laura Deas   GBR 1317
8 Sophia Griebel   GER 1312
9 Elisabeth Vathje (J)   CAN 1152
10 Kim Meylemans (J)   BEL 1082
# Piloot Land Punten
11 Kendall Wesenberg   USA 1064
12 Donna Creighton   GBR 914
13 Lelde Priedulēna (J)   LAT 888
14 Joska Le Conté   NED 828
15 Jaclyn Narracott   AUS 692
16 Carina Mair (J)   AUT 592
17 Micaela Widmer   SUI 566
18 Jelena Nikitina   RUS 552
19 Olga Potylitsina   RUS 496
20 Joelia Kanakina (J)   RUS 440
# Piloot Land Punten
21 Maria Orlova   RUS 408
22 Takako Oguchi   JPN 400
23 Anastasia Shlapak (J)   JPN 382
24 Katie Tannenbaum   ISV 378
25 Renata Choezina (J)   RUS 340
26 Maria Marinela Mazilu   ROU 192
27 Ashleigh Fay Pittaway (J)   GBR 104
28 Cassie Hawrysh   CAN 74
(J) = junior