Europese kampioenschappen bobsleeën en skeleton

Wikimedia-lijst

De Europese kampioenschappen bobsleeën en skeleton, georganiseerd onder auspiciën van de Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie, bestaan uit de bobslee onderdelen tweemansbob voor mannen, voor het eerst in 1929 en pas vervolgd vanaf 1965, de viermansbob voor mannen sinds 1967, de tweemansbob voor vrouwen sinds 2004 en de monobob voor vrouwen sinds 2022 en de skeleton onderdelen voor mannen sinds 1981 en vrouwen sinds 2003. De wedstrijden vinden doorgaans eind januari of begin februari plaats. De laatste jaren als onderdeel van een van de wedstrijden in de Wereldbeker bobsleeën en -skeleton, waarbij de resultaten van de niet-Europese deelnemers uit de uitslag worden genomen voor de eindklassering van het EK.

De eerste Europese kampioenen in het bobsleeën werden de Nederlanders Eddie van de Pol en Piet Metzelaar. In de tweemansbob voor vrouwen behaalden hun landgenoten Ilse Broeders en Jeanette Pennings brons in 2005 en Esme Kamphuis en Judith Vis brons in 2011 en 2014. Op het zelfde onderdeel behaalden Elfje Willemsen en Sophie Vercruyssen de enige medaille namens België, zij wonnen in 2016 de zilveren medaille. De Nederlander Bror van der Zijde behaalde in 2015 brons als remmer van de Zwitserse piloot Rico Peter in de tweemansbob voor mannen. In het skeleton behaalde de Nederlandse Kimberley Bos in 2022 met de Europese titel de eerste medaille voor Nederland in deze tak van sport.

BobsleeënBewerken

Tweemansbob (m)Bewerken

Jaar Locatie      
1929   Davos   Nederland
Eddie van de Pol
Piet Metzelaar
  Duitsland
M. Volk
H. Strelin
  Verenigd Koninkrijk
B.A.J. Qutram
C.M. Qutram
1965   Cortina d'Ampezzo   Oostenrijk
Erwin Thaler
Adolf Koxeder
  Italië
Erwin Moser
Enzo Pierini
  Italië
Angelo Frigerio
Sergio Mocelli
1966   Garmisch-Partenkirchen   Oostenrijk
Erwin Thaler
Adolf Koxeder
  Oostenrijk
Manfred Hofer
Karl Pichler
  Frankrijk
Anton Pensberger
Helmut Wurzer
1967   Igls   Oostenrijk
Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
  Roemenië
Ion Panțuru
Nicolae Naegoe
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
1968   Sankt Moritz   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
  Verenigd Koninkrijk
Patrick Evely
Toni Fields
  Verenigd Koninkrijk
John Blockey
Mike Freeman
1969   Cervinia   Oostenrijk
Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
  Roemenië
Ion Panțuru
Dumitru Focşeneanu
  Italië
Bruno Servadei
Andrea Clemente
1970   Cortina d'Ampezzo   Italië
Gianfranco Gaspari
Mario Armano
  Duitsland
Horst Floth
Pepi Bader
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
1971   Königssee   Duitsland
Horst Floth
Pepi Bader
  Zwitserland
Hans Candrian
Peter Schärer
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
1972   Sankt Moritz   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
  Frankrijk
Horst Floth
Pepi Bader
  Zwitserland
Jean Wicki
Edy Hubacher
1973   Cervinia   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
  Frankrijk
Horst Floth
Willi Holdorf
  Oostenrijk
Walter Delle Karth
Fritz Sperling
1976   Sankt Moritz   Zwitserland
Erich Schärer
Peter Schärer
  West-Duitsland
Stefan Gaisreiter
Donat Ertel
  Zwitserland
Fritz Lüdi
Karl Häseli
1978   Igls   DDR
Horst Schönau
Harald Seifert
  DDR
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
  DDR
Bernhard Lehmann
Matthias Trübner
1979   Winterberg   DDR
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
  Zwitserland
Erich Schärer
Ulrich Bächli
  DDR
Meinhard Nehmer
Bogdan Musiol
1980   Sankt Moritz   Zwitserland
Hans Hiltebrand
Walter Rahm
  DDR
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
  Zwitserland
Erich Schärer
Ulrich Bächli
1981   Igls   Zwitserland
Hans Hiltebrand
Walter Rahm
  DDR
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
  West-Duitsland
Wolfgang Eidenschink
Andreas Geiger
1982   Cortina d'Ampezzo   Zwitserland
Erich Schärer
Max Rüegg
  DDR
Horst Schönau
Andreas Kirchner
  Zwitserland
Hans Hiltebrand
Ulrich Bächli
1983   Sarajevo   DDR
Bernhard Lehmann
Bogdan Musiol
  DDR
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
  Zwitserland
Ralph Pichler
Urs Leuthold
1984   Igls   Sovjet-Unie
Jānis Ķipurs
Aivars Šnepsts
  DDR
Detlef Richter
Dietmar Jerke
  Sovjet-Unie
Zintis Ekmanis
Vladimir Aleksandrov
1985   Sankt Moritz   Sovjet-Unie
Zintis Ekmanis
Vladimir Aleksandrov
  DDR
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
  Zwitserland
Hans Hiltebrand
Meinhard Müller
1986   Igls   DDR
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
  DDR
Bernhard Lehmann
Bogdan Musiol
  DDR
Detlef Richter
Steffen Grummt
1987   Cervinia   DDR
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
  Sovjet-Unie
Jānis Ķipurs
Vladimir Aleksandrov
  Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
1988   Sarajevo   DDR
Volker Dietrich
Peter Förster
Heiko Querner
  Zwitserland
Nico Baracchi
Donat Acklin
  Sovjet-Unie
Vyacheslav Savlev
Alexei Golowin
1989   Winterberg   Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
  DDR
Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol
  West-Duitsland
Rudi Lochner
Markus Zimmermann
1990   Igls   Zwitserland
Gustav Weder
Curdin Morell
  Sovjet-Unie
Zintis Ekmanis
Juris Tone
  Sovjet-Unie
Māris Poikāns
Andrei Gorochow
1991   Cervinia   Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
  Zwitserland
Volker Dietrich
Peer Joechel
  Italië
Günther Huber
Stefano Ticci
1992   Königssee   Zwitserland
Gustav Weder
Donat Acklin
  Duitsland
Christoph Langen
Günther Eger
  Duitsland
Sepp Dostthaler
Mike Sehr
1993   Sankt Moritz   Zwitserland
Gustav Weder
Donat Acklin
  Zwitserland
Celest Poltera
Marco Battaglia
  Duitsland
Sepp Dostthaler
Mike Sehr
1994   La Plagne   Duitsland
Christoph Langen
Peer Joechel
  Italië
Günther Huber
Stefano Ticci
  Zwitserland
Gustav Weder
Donat Acklin
1995   Altenberg   Duitsland
Christoph Langen
Kai-Uwe Kohlert
  Duitsland
René Spies
Sven Peter
  Zwitserland
Reto Götschi
Guido Acklin
1996   Sankt Moritz   Duitsland
Christoph Langen
Olaf Hampel
  Zwitserland
Reto Götschi
Guido Acklin
  Duitsland
Sepp Dostthaler
Thomas Platzer
1997   Königssee   Italië
Günther Huber
Antonio Tartaglia
  Duitsland
Sepp Dostthaler
Thomas Platzer
  Zwitserland
Reto Götschi
Guido Acklin
1998   Igls   Zwitserland
Reto Götschi
Guido Acklin
  Duitsland
Christoph Langen
Olaf Hampel
  Italië
Günther Huber
Antonio Tartaglia
1999   Winterberg   Zwitserland
Reto Götschi
Guido Acklin
  Zwitserland
Christian Reich
Urs Aeberhard
  Duitsland
Sepp Dostthaler
Olaf Hampel
2000   Cortina d'Ampezzo   Duitsland
André Lange
René Hoppe
  Italië
Günther Huber
Ubaldo Ranzi
  Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
2001   Königssee   Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
  Zwitserland
Christian Reich
Steve Anderhub
  Duitsland
René Spies
Franz Sagmeister
2002   Cortina d'Ampezzo   Zwitserland
Christian Reich
Steve Anderhub
  Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Zwitserland
Martin Annen
Beat Hefti
2003   Winterberg   Duitsland
René Spies
Marco Jakobs
  Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Zwitserland
Ralph Rüegg
Beat Hefti
2004   Sankt Moritz   Duitsland
Christoph Langen
Christoph Heyder
  Zwitserland
Ivo Rüegg
Beat Hefti
  Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
2005   Altenberg   Duitsland
André Lange
Martin Putze
  Duitsland
René Spies
Franz Sagmeister
  Zwitserland
Martin Annen
Beat Hefti
[1]
2006   Sankt Moritz   Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Zwitserland
Ivo Rüegg
Cédric Grand
  Zwitserland
Martin Annen
Beat Hefti
[2]
2007   Cortina d'Ampezzo   Tsjechië
Ivo Danilevič
Roman Gomola
  Zwitserland
Ivo Rüegg
Cédric Grand
  Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
[3]
2008   Cesena   Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Vojevoda
  Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Italië
Simone Bertazzo
Samuele Romanini
[4]
2009   Sankt Moritz   Duitsland
André Lange
Martin Putze
  Zwitserland
Beat Hefti
Thomas Lamparter
  Duitsland
Thomas Florschütz
Marc Kühne
[5]
2010   Igls   Zwitserland
Beat Hefti
Thomas Lamparter
  Duitsland
André Lange
Kevin Kuske
  Zwitserland
Daniel Schmid
Jürg Egger
[6]
2011   Winterberg   Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Vojevoda
  Duitsland
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
  Duitsland
Karl Angerer
Alexander Mann
[7]
2012   Altenberg   Duitsland
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
  Duitsland
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
  Zwitserland
Beat Hefti
Thomas Lamparter
[8]
2013   Igls   Zwitserland
Beat Hefti
Thomas Lamparter
  Duitsland
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
  Duitsland
Francesco Friedrich
Jannis Baecker
[9]
2014   Königssee   Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
  Zwitserland
Rico Peter
Thomas Lamparter
  Duitsland
Thomas Florschütz
Kevin Kuske
[10]
2015   La Plagne   Duitsland
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
  Letland
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
  Zwitserland
Rico Peter
Bror van der Zijde
[11]
2016   Sankt Moritz   Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
  Duitsland
Nico Walther
Christian Poser
  Duitsland
Maximilian Arndt
Kevin Kuske
[12]
2017   Winterberg   Duitsland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Duitsland
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
  Letland
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
[13]
2018   Igls   Duitsland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Zwitserland
Clemens Bracher
Michael Kuonen
  Duitsland
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
[14]
2019   Königssee   Duitsland
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
  Duitsland
Johannes Lochner
Christian Rasp
  Frankrijk
Romain Heinrich
Dorian Hauterville
[15]
2020   Sigulda   Letland
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
  Zwitserland
Simon Friedli
Gregory Jones
  Duitsland
Christoph Hafer
Christian Hammers
[16]
2021   Winterberg   Duitsland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Duitsland
Johannes Lochner
Eric Franke
  Oostenrijk
Benjamin Maier
Markus Sammer
[17]
2022   Sankt Moritz   Duitsland
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
  Duitsland
Johannes Lochner
Florian Bauer
  Rusland
Rostislav Gajtjoekevitsj
Michail Mordazov
[18]
2023   Altenberg   Duitsland
Johannes Lochner
Eric Bruckert
  Zwitserland
Michael Vogt
Sandro Michel
  Duitsland
Francesco Friedrich
Alexander Schüller
[19]

MedaillespiegelBewerken

# Land       Totaal
1   Duitsland 18 19 16 53
2   Zwitserland 16 15 17 48
3   DDR 6 9 3 18
4   West-Duitsland 4 4 6 16
5   Oostenrijk 4 1 2 7
6   Italië 2 3 5 10
7   Sovjet-Unie 2 2 3 7
8   Rusland 2 0 1 3
9   Letland 1 1 1 3
10   Nederland 1 0 0 1
  Tsjechië 1 0 0 1
12   Roemenië 0 2 0 2
13   Verenigd Koninkrijk 0 1 2 3
14   Frankrijk 0 0 1 1
Totaal 57 57 57 171

Viermansbob (m)Bewerken

Jaar Locatie      
1967   Igls   Roemenië
Ion Panțuru
Nicolae Neagoe
Petre Hristovici
Gheorghe Maftei
  Oostenrijk
Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler
Herbert Gruber
Adolf Koxeder
  West-Duitsland
Franz Wörmann
Hubert Braun
Klaus Ostler
Josef Gerg
1968   Sankt Moritz   Zwitserland
Jean Wicki
Hans Candrian
Willi Hofmann
Walter Graf
  Roemenië
Ion Panțuru
Petre Hristovici
Nicolae Neagoe
Gheorghe Maftei
  Verenigd Koninkrijk
John Blockey
Timothy Thorn
John Brown
Mike Freeman
1969   Cervinia   Italië
Alberto Frigo
Gino Basuino
Antonio Brancaccio
Luciano De Paolis
  Roemenië
Ion Panțuru
Dumitru Focşeneanu
Raimond Ţancov
Nicolae Neagoe
  West-Duitsland
Herbert Pitka
Leonhard Samm
Hermann Pschorr
Franz Frey
1970   Cortina d'Ampezzo   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter
Walter Steinbauer
Peter Utzschneider
  Spanje
Eugenio Baturone
Julio Satorre
José Manuel Pérez
Guillermo Rosal
  Roemenië
Ion Panțuru
Nicolae Neagoe
Dumitru Pascu
Ion Zangor
1971   Igls   Roemenië
Ion Panțuru
Ion Zangor
Dumitru Pascu
Dumitru Focşeneanu
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter
Walter Steinbauer
Peter Utzschneider
  West-Duitsland
Horst Floth
Donat Ertel
Jan Thölke
Pepi Bader
1972   Sankt Moritz   Zwitserland
Hansruedi Müller
Herbert Ott
Rudolf Born
Hans Hiltebrand
  West-Duitsland
Herbert Pitka
Hermann Pschorr
Helmut Wurzer
Franz Frey
  Oostenrijk
Werner Delle Karth
Fritz Sperling
Walter Delle Karth jr.
Werner Moser
1973   Cervinia   West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
Stefan Gaisreiter
Fritz Ohlwärter
  Zwitserland
Fritz Lüdi
Thomas Hagen
Ferdi Müller
Karl Häseli
  Zwitserland
René Stadler
Werner Camichel
Erich Schärer
Peter Schärer
1976   Sankt Moritz   West-Duitsland
Stefan Gaisreiter
Hans Wagner
Donat Ertel
Walter Gillik
  West-Duitsland
Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider
Bodo Bittner
Manfred Schumann
  Zwitserland
Erich Schärer
Peter Schärer
Werner Camichel
Josef Benz
1978   Igls   Oostenrijk
Fritz Sperling
Franz Köfel
Franz Rednack
Walter Köck
  DDR
Meinhard Nehmer
Hans-Jürgen Gerhardt
Bernhard Germeshausen
Raimund Bethge
  DDR
Horst Schönau
Horst Bernhardt
Harald Seifert
Bogdan Musiol
1979   Winterberg   DDR
Meinhard Nehmer
Jochen Babock
Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt
  Zwitserland
Erich Schärer
Ulrich Bächli
Tony Rüegg
Hans-Jörg Trachsel
  DDR
Horst Schönau
Horst Bernhardt
Andreas Kirchner
Bogdan Musiol
1980   Sankt Moritz   Zwitserland
Erich Schärer
Ulrich Bächli
Ruedi Marti
Josef Benz
  Zwitserland
Peter Schärer
Max Rüegg
Tony Rüegg
Hans-Jörg Trachsel
  Zwitserland
Hans Hiltebrand
Ulrich Schindler
Walter Rahm
Armin Baumgartner
1981   Igls   DDR
Bernhard Germeshausen
Matthias Trübner
Henry Gerlach
Hans-Jürgen Gerhardt
  DDR
Horst Schönau
Detlef Richter
Dietmar Jerke
Andreas Kirchner
  DDR
Bernhard Lehmann
Bogdan Musiol
Roland Wetzig
Eberhard Weise
1982   Cortina d'Ampezzo   Zwitserland
Ralph Pichler
Kurt Ott
Urs Leuthold
Klaus
  DDR
Detlef Richter
Michael Richter
Thomas Forch
Dietmar Jerke
  Oostenrijk
Walter Delle Karth jr.
Günter Krispel
Johann Lindner
Ferdinand Grössing
1983   Sarajevo   Zwitserland
Ekkehard Fasser
Kurt Poletti
Hans Märcy
Rolf Strittmatter
  DDR
Bernhard Lehmann
Bogdan Musiol
Ingo Voge
Eberhard Weise
  Zwitserland
Silvio Giobellina
Urs Salzmann
Heinz Stettler
Rico Freiermuth
1984   Igls   Zwitserland
Silvio Giobellina
Heinz Stettler
Urs Salzmann
Rico Freiermuth
  DDR
Detlef Richter
Thomas Forch
Matthias Legler
Dietmar Jerke
  Zwitserland
Ekkehard Fasser
Hans Märcy
Kurt Poletti
Rolf Strittmatter
1985   Sankt Moritz   Zwitserland
Silvio Giobellina
Heinz Stettler
Urs Salzmann
Rico Freiermuth
  DDR
Wolfgang Hoppe
Roland Wetzig
Ingo Voge
Dietmar Schauerhammer
  Zwitserland
Hans Hiltebrand
Urs Leuthold
Kurt Ott
Meinhard Müller
1986   Igls   Zwitserland
Hans Hiltebrand
Kurt Meier
Erwin Fassbind
André Kisser
  DDR
Bernhard Lehmann
Matthias Trübner
Ingo Voge
Bogdan Musiol
  Oostenrijk
Peter Kienast
Franz Siegl
Gerhard Redl
Christian Mark
1987   Cervinia   DDR
Wolfgang Hoppe
Dietmar Schauerhammer
Roland Wetzig
Bogdan Musiol
  Zwitserland
Ralph Pichler
Heinrich Notter
Edgar Dietsche
Celest Poltera
  Zwitserland
Ekkehard Fasser
Kurt Meier
Werner Stocker
Rolf Strittmatter
1988   Sarajevo   West-Duitsland
Christian Schebitz
Uwe Höring
Gerhard Oechsle
Leroy Hieber
  DDR
Volker Dietrich
René Hannemann
Torsten Körner
Axel Kühn
  Zwitserland
Silvio Giobellina
Curdin Morell
Urs Salzmann
Celest Poltera
1989   Winterberg   Oostenrijk
Ingo Appelt
Harald Winkler
Gerhard Redl
Jürgen Mandl
  DDR
Harald Czudaj
Tino Bonk
Karsten Brannasch
Peter Förster
  Oostenrijk
Peter Kienast
Thomas Schroll
Franz Siegl
Kurt Teigl
1990   Igls   Oostenrijk
Peter Kienast
Thomas Schroll
Martin Riedl
Johann Lindner
  Oostenrijk
Ingo Appelt
Gerhard Redl
Jürgen Mandl
Harald Winkler
  Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
Lorenz Schindelholz
Curdin Morell
1991   Cervinia   Zwitserland
Gustav Weder
Bruno Gerber
Lorenz Schindelholz
Curdin Morell
  Duitsland
Dirk Wiese
Thorsten Wölm
Oliver Rogge
Olaf Hampel
  Duitsland
Volker Dietrich
Sven Rühr
Frank Jacob
Thomas Rex
1992   Königssee   Duitsland
Harald Czudaj
Tino Bonk
Axel Jang
Alexander Szelig
  Oostenrijk
Hubert Schösser
Hannes Conti
Martin Riedl
Gerhard Haidacher
  Roemenië
Paul Neagu
Laurenţiu Budur
László Hodos
Costel Petrariu
1993   Sankt Moritz   Zwitserland
Gustav Weder
Donat Acklin
Kurt Meier
Domenico Semeraro
  Duitsland
Dirk Wiese
Christoph Bartsch
Oliver Rogge
Wolfgang Haupt
  Oostenrijk
Hubert Schösser
Gerhard Redl
Harald Winkler
Gerhard Haidacher
1994   La Plagne   Italië
Günther Huber
Antonio Tartaglia
Stefano Ticci
Mirko Ruggiero
  Verenigd Koninkrijk
Mark Tout
George Farell
Jason Wing
Lenny Paul
  Duitsland
Dirk Wiese
Christoph Bartsch
Michael Liekmeier
Wolfgang Haupt
1995   Altenberg   Duitsland
Wolfgang Hoppe
Ulf Hielscher
René Hannemann
Carsten Embach
  Oostenrijk
Hubert Schösser
Gerhard Redl
Thomas Schroll
Martin Schützenauer
  Duitsland
Harald Czudaj
Karsten Brannasch
Alexander Szelig
Udo Lehmann
1996   Sankt Moritz   Duitsland
Christoph Langen
Sven Rühr
Markus Zimmermann
Olaf Hampel
  Duitsland
Wolfgang Hoppe
Torsten Voss
Sven Peter
Carsten Embach
  Zwitserland
Marcel Rohner
Markus Wasser
Thomas Schreiber
Roland Tanner
1997   Königssee   Zwitserland
Reto Götschi
Guido Acklin
Daniel Giger
Beat Seitz
  Zwitserland
Marcel Rohner
Markus Nüssli
Thomas Schreiber
Roland Tanner
  Duitsland
Dirk Wiese
Christoph Bartsch
Torsten Voss
Michael Liekmeier
1998   Igls   Duitsland
Harald Czudaj
Torsten Voss
Steffen Görmer
Alexander Szelig
  Oostenrijk
Hubert Schösser
Peter Leismüller
Erwin Arnold
Martin Schützenauer
  Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Kai-Uwe Kohlert
Olaf Hampel
1999   Winterberg   Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Thomas Platzer
Sven Rühr
  Zwitserland
Marcel Rohner
Markus Nüssli
Beat Hefti
Silvio Schaufelberger
  Duitsland
Harald Czudaj
Torsten Voss
Udo Lehmann
Carsten Embach
  Oostenrijk
Wolfgang Stampfer
Jochen Buck
Erwin Arnold
Martin Schützenauer
2000   Cortina d'Ampezzo   Frankrijk
Bruno Mingeon
Emmanuel Hostache
Christophe Fouquet
Max Robert
  Letland
Sandis Prūsis
Mārcis Rullis
Matis Zacmanis
Jānis Ozols
  Duitsland
Christoph Langen
Sven Rühr
Thomas Patzer
Jörg Treffer
2001   Königssee   Duitsland
Matthias Benesch
Torsten Voss
Udo Lehmann
Alexander Szelig
  Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Sven Peter
Alexander Metzger
  Duitsland
André Lange
Lars Behrendt
René Hoppe
Carsten Embach
2002   Cortina d'Ampezzo   Duitsland
André Lange
Enrico Kühn
Kevin Kuske
Carsten Embach
  Frankrijk
Bruno Mingeon
Eric Le Chanony
Christophe Fouquet
Max Robert
  Duitsland
Matthias Benesch
Torsten Voss
Udo Lehmann
Alexander Szelig
2003   Winterberg   Letland
Sandis Prūsis
Jānis Silarājs
Mārcis Rullis
Jānis Ozols
  Duitsland
André Lange
René Hoppe
Enrico Kühn
Carsten Embach
  Zwitserland
Martin Annen
Urs Aeberhard
Silvio Schaufelberger
Cédric Grand
2004   Sankt Moritz   Duitsland
André Lange
Udo Lehmann
Kevin Kuske
René Hoppe
  Zwitserland
Ivo Rüegg
Ali Dincer
Beat Hefti
Christian Aebli
  Duitsland
Christoph Langen
Markus Zimmermann
Enrico Kühn
Alexander Metzger
2005   Altenberg   Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Selivjorstov
Sergey Golubev
Dmitry Stepushkin
  Duitsland
André Lange
René Hoppe
Thomas Pöge
Martin Putze
  Duitsland
Matthias Höpfner
Marc Kühne
Andreas Barucha
Stefan Barucha
[20]
2006   Sankt Moritz   Zwitserland
Martin Annen
Thomas Lamparter
Beat Hefti
Cédric Grand
  Duitsland
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Sergey Golubev
Aleksej Selivjorstov
Dmitry Stepushkin
[21]
2007   Cortina d'Ampezzo   Duitsland
André Lange
Alexander Rödiger
Kevin Kuske
Martin Putze
  Rusland
Jevgeni Popov
Roman Oreshnikov
Dmitry Trunenkov
Dmitry Stepushkin
  Zwitserland
Ivo Rüegg
Roman Handschin
Thomas Lamparter
Cédric Grand
[22]
2008   Cesena   Letland
Jānis Miņins
Daumants Dreiškens
Oskars Melbārdis
Intars Dambis
  Zwitserland
Martin Galliker
Jürg Egger
Olexander Streltsov
Patrick Blöchliger
  Duitsland
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
[23]
2009   Sankt Moritz   Rusland
Aleksandr Zoebkov
Roman Oreshnikov
Dmitry Trunenkov
Dmitry Stepushkin
  Duitsland
Thomas Florschütz
Marc Kühne
Andreas Barucha
Alexander Metzger
  Duitsland
Karl Angerer
Andreas Udvari
Thomas Pöge
Gregor Bermbach
[24]
2010   Igls   Duitsland
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
  Zwitserland
Ivo Rüegg
Roman Handschin
Cédric Grand
Thomas Lamparter
  Duitsland
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Richard Adjei
Andreas Barucha
[25]
2011   Winterberg   Duitsland
Manuel Machata
Richard Adjei
Andreas Bredau
Florian Becke
  Duitsland
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Kevin Kuske
Andreas Barucha
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Filipp Jegorov
Dmitry Trunenkov
Nikolay Khrenkov
niet uitgereikt [26]
2012   Altenberg   Duitsland
Maximilian Arndt
Alexander Rödiger
Marko Hübenbecker
Martin Putze
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Filipp Jegorov
Dmitry Trunenkov
Nikolay Khrenkov
  Duitsland
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Kevin Kuske
Thomas Blaschek
[27]
2013   Igls   Duitsland
Maximilian Arndt
Alexander Rödiger
Marko Hübenbecker
Martin Putze
  Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
Thomas Lamparter
Juerg Egger
  Duitsland
Thomas Florschütz
Andreas Bredau
Kevin Kuske
Thomas Blaschek
[28]
2014   Königssee   Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
Thomas Amrhein
Juerg Egger
  Verenigd Koninkrijk
John James Jackson
Stuart Benson
Bruce Tasker
Joel Fearon
  Duitsland
Francesco Friedrich
Alex Mann
Gregor Bermbach
Thorsten Margis
[29]
2015   La Plagne   Letland
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
  Rusland
Alexander Kasjanov
Ilvir Huzin
Aleksei Pushkarev
Aleksey Zaytsev
  Duitsland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
[30]
2016   Sankt Moritz   Duitsland
Maximilian Arndt
Kevin Korona
Martin Putze
Ben Heber
  Oostenrijk
Benjamin Maier
Marco Rangl
Markus Sammer
Dănuț Moldovan
  Letland
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
[31]
2017   Winterberg   Duitsland
Johannes Lochner
Sebastian Mrowka
Joshua Bluhm
Christian Rasp
  Duitsland
Nico Walther
Kevin Kuske
Kevin Korona
Eric Franke
  Oostenrijk
Benjamin Maier
Stefan Laussegger
Markus Sammer
Dănuț Moldovan
[32]
2018   Igls   Duitsland
Johannes Lochner
Marc Rademacher
Joshua Bluhm
Christian Rasp
  Duitsland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
  Letland
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Helvijs Lūsis
Jānis Strenga
[33]
2019   Königssee   Duitsland
Johannes Lochner
Florian Bauer
Marc Rademacher
Christian Rasp
  Letland
Oskars Melbārdis
Matīss Miknis
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
  Duitsland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Alexander Schüller
[34]
2020   Winterberg   Duitsland
Johannes Lochner
Florian Bauer
Christopher Weber
Christian Rasp
  Duitsland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Alexander Schüller
Thorsten Margis
  Duitsland
Nico Walther
Paul Krenz
Kevin Korona
Eric Franke
[35]
2021   Winterberg   Duitsland
Francesco Friedrich
Alexander Schüller
Thorsten Margis
Candy Bauer
  Oostenrijk
Benjamin Maier
Markus Sammer
Kristian Huber
Sascha Stepan
  Rusland
Rostislav Gaitiukevich
Mikhail Mordasov
Ruslan Samitov
Ilya Malykh
[36]
2022   Sankt Moritz   Letland
Oskars Ķibermanis
Edgars Nemme
Matīss Miknis
Davis Springis
  Duitsland
Francesco Friedrich
Alexander Rödiger
Martin Grothkopp
Alexander Schüller
  Rusland
Rostislav Gajtjoekevitsj
Michail Mordazov
Aleksej Laptev
Pavel Travkin
[37]
2023   Altenberg   Verenigd Koninkrijk
Brad Hall
Greg Cackett
Taylor Lawrence
Arran Gulliver
  Duitsland
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Thorsten Margis
Felix Straub
  Zwitserland
Michael Vogt
Alain Knuser
Sandro Michel
Cyril Bieri
[38]

MedaillespiegelBewerken

# Land       Totaal
1   Duitsland 19 14 20 53
2   Zwitserland 13 10 13 36
3   West-Duitsland 4 3 3 10
4   DDR 3 9 3 15
5   Letland 4 2 2 8
6   Oostenrijk 3 7 7 17
7   Rusland 2 4 3 9
8   Roemenië 2 2 2 6
9   Italië 2 0 0 2
10   Verenigd Koninkrijk 1 2 1 4
11   Frankrijk 1 1 0 2
12   Spanje 0 1 0 1
Totaal 54 55 54 163

Monobob (v)Bewerken

Jaar Locatie      
2022   Sankt Moritz   Mariama Jamanka   Laura Nolte   Nadezhda Sergeeva [39]
2023   Altenberg   Laura Nolte   Andreea Grecu   Kim Kalicki [40]

MedaillespiegelBewerken

# Land       Totaal
1   Duitsland 2 1 1 4
2   Roemenië 0 1 0 1
3   Rusland 0 0 1 1
Totaal 2 2 2 6

Tweemansbob (v)Bewerken

Jaar Locatie      
2004   Sigulda   Duitsland
Cathleen Martini
Sandra Germain
  Duitsland
Claudia Schramm
Nicole Herschmann
  Zwitserland
Françoise Burdet
Karin Hagmann
2005   Altenberg   Duitsland
Cathleen Martini
Janine Tischer
  Duitsland
Sandra Kiriasis
Anja Schneiderheinze
  Nederland
Ilse Broeders
Jeanette Pennings
[41]
2006   Sankt Moritz   Duitsland
Sandra Kiriasis
Anja Schneiderheinze
  Italië
Gerda Weissensteiner
Jennifer Isacco
  Duitsland
Susi Erdmann
Anne Dietrich
[42]
2007   Cortina d'Ampezzo   Duitsland
Sandra Kiriasis
Romy Logsch
  Duitsland
Cathleen Martini
Janine Tischer
  Italië
Jessica Gillarduzzi
Fabiana Mollica
[43]
2008   Cesena   Duitsland
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
  Duitsland
Cathleen Martini
Janine Tischer
  Zwitserland
Maya Bamert
Anne Dietrich
[44]
2009   Sankt Moritz   Duitsland
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
  Duitsland
Cathleen Martini
Janine Tischer
  Verenigd Koninkrijk
Nicola Minichiello
Gillian Cooke
[45]
2010   Igls   Duitsland
Cathleen Martini
Romy Logsch
  Zwitserland
Sabina Hafner
Hannelore Schenk
  Duitsland
Sandra Kiriasis
Christin Senkel
[46]
2011   Winterberg   Duitsland
Sandra Kiriasis
Berit Wiacker
  Duitsland
Anja Schneiderheinze-Stöckel
Christin Senkel
  Nederland
Esme Kamphuis
Judith Vis
[47]
2012   Altenberg   Duitsland
Cathleen Martini
Janine Tischer
  Duitsland
Sandra Kiriasis
Petra Lammert
  Zwitserland
Fabienne Meyer
Hannelore Schenk
[48]
2013   Igls   Duitsland
Sandra Kiriasis
Franziska Bertels
  Duitsland
Anja Schneiderheinze-Stöckel
Lisette Thoene
  Duitsland
Cathleen Martini
Stephanie Schneider
[49]
2014   Königssee   Zwitserland
Fabienne Meyer
Tanja Mayer
  Duitsland
Sandra Kiriasis
Franziska Fritz
  Nederland
Esme Kamphuis
Judith Vis
[50]
2015   La Plagne   Duitsland
Anja Schneiderheinze
Franziska Bertels
  Duitsland
Cathleen Martini
Stephanie Schneider
  Duitsland
Stefanie Szczurek
Erline Nolte
[51]
2016   Sankt Moritz   Duitsland
Anja Schneiderheinze
Annika Drazek
  België
Elfje Willemsen
Sophie Vercruyssen
  Duitsland
Stephanie Schneider
Lisa Marie Buckwitz
[52]
2017   Winterberg   Duitsland
Mariama Jamanka
Annika Drazek
  Rusland
Nadezhda Sergeeva
Anastasia Kocherzhova
  Oostenrijk
Christina Hengster
Jennifer Onasanya
[53]
2018   Igls   Duitsland
Stephanie Schneider
Annika Drazek
  Duitsland
Mariama Jamanka
Lisa Marie Buckwitz
  Duitsland
Anna Köhler
Ann-Christin Strack
[54]
2019   Königssee   Duitsland
Mariama Jamanka
Annika Drazek
  Duitsland
Stephanie Schneider
Ann-Christin Strack
  Oostenrijk
Katrin Beierl
Jennifer Onasanya
[55]
2020   Sigulda   Rusland
Nadezhda Sergeeva
Elena Mamedova
  Roemenië
Andreea Grecu
Ioana Gheorghe
  Duitsland
Stephanie Schneider
Lisette Thöne
[56]
2021   Winterberg   Duitsland
Laura Nolte
Deborah Levi
  Duitsland
Kim Kalicki
Ann-Christin Strack
  Duitsland
Mariama Jamanka
Leonie Fiebig
  Oostenrijk
Katrin Beierl
Jennifer Onasanya
[57]
2022   Sankt Moritz   Duitsland
Kim Kalicki
Lisa Buckwitz
  Duitsland
Mariama Jamanka
Kira Lipperheide
  Duitsland
Laura Nolte
Deborah Levi
[58]
2023   Altenberg   Duitsland
Laura Nolte
Neele Schuten
  Zwitserland
Melanie Hasler
Nadja Pasternack
  Duitsland
Kim Kalicki
Anabel Galander
[59]

MedaillespiegelBewerken

# Land       Totaal
1   Duitsland 18 14 10 42
2   Zwitserland 1 2 3 6
3   Rusland 1 1 0 2
4   Italië 0 1 1 2
5   België 0 1 0 1
  Roemenië 0 1 0 1
7   Nederland 0 0 3 3
8   Oostenrijk 0 0 3 3
9   Verenigd Koninkrijk 0 0 1 1
Totaal 20 20 21 61

SkeletonBewerken

MannenBewerken

Jaar Locatie      
1981   Igls   Gert Elsässer   Christian Mark   Antonio Morelli
1982   Königssee   Gert Elsässer   Franz Kleber   Maurizio David
1983   Igls   Alain Wicki   Gert Elsässer   Nico Baracchi
1984   Winterberg   Nico Baracchi   Andi Schmid   Fred Martini
1985   Sarajevo   Nico Baracchi   Andi Schmid   Urs Vescoli
1986   Sankt Moritz   Nico Baracchi   Andi Schmid   Erich Graf
1987   Sarajevo   Andi Schmid   Christian Auer   Alain Wicki
1988   Winterberg   Alain Wicki   Andi Schmid   Franz Plangger
2003   Sankt Moritz   Walter Stern   Gregor Stähli   Florian Grassl
2004   Altenberg   Kristan Bromley   Gregor Stähli   Frank Kleber
2005   Altenberg   Kristan Bromley   Frank Kleber   Matthias Biedermann [60]
2006   Sankt Moritz   Gregor Stähli   Frank Rommel   Markus Penz [61]
2007   Königssee   Alexander Tretiakov   Markus Penz   Tomass Dukurs [62]
2008   Cesana   Kristan Bromley   Sebastian Haupt   Adam Pengilly [63]
2009   Sankt Moritz   Frank Rommel   Kristan Bromley   Gregor Stähli [64]
2010   Igls   Martins Dukurs   Frank Rommel   Alexander Tretiakov [65]
2011   Winterberg   Martins Dukurs   Sergey Chudinov   Alexander Tretiakov [66]
2012   Altenberg   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Alexander Kröckel [67]
2013   Igls   Martins Dukurs   Alexander Tretiakov   Tomass Dukurs [68]
2014   Königssee   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Frank Rommel [69]
2015   La Plagne   Martins Dukurs   Alexander Tretiakov   Tomass Dukurs [70]
2016   Sankt Moritz   Martins Dukurs
  Tomass Dukurs
niet uitgereikt   Nikita Tregoebov [71]
2017   Winterberg   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Alexander Tretiakov [72]
2018   Igls   Martins Dukurs   Nikita Tregoebov   Axel Jungk [73]
2019   Igls   Martins Dukurs   Axel Jungk   Alexander Tretiakov [74]
2020   Sigulda   Martins Dukurs   Tomass Dukurs   Felix Keisinger [75]
2021   Winterberg   Alexander Tretiakov   Martins Dukurs   Alexander Gassner [76]
2022   Sankt Moritz   Martins Dukurs   Alexander Gassner   Christopher Grotheer [77]
2023   Altenberg   Matt Weston   Christopher Grotheer   Axel Jungk [78]

MedaillespiegelBewerken

# Land       Totaal
1   Letland 13 5 3 21
2   Zwitserland 6 2 5 13
3   Oostenrijk 4 8 3 15
4   Verenigd Koninkrijk 4 1 1 6
5   Rusland 2 4 5 11
6   Duitsland 1 7 10 18
7   West-Duitsland 0 1 0 1
8   Italië 0 0 2 2
Totaal 30 28 29 87

VrouwenBewerken

Jaar Locatie      
2003   Sankt Moritz   Monique Riekewald   Diana Sartor   Tanja Morel
2004   Altenberg   Diana Sartor   Kerstin Jürgens   Steffi Jacob
2005   Altenberg   Kerstin Jürgens   Maya Pedersen-Bieri   Diana Sartor [79]
2006   Sankt Moritz   Maya Pedersen-Bieri   Shelley Rudman   Tanja Morel [80]
2007   Königssee   Anja Huber   Maya Pedersen-Bieri   Monika Wołowiec [81]
2008   Cesana   Anja Huber   Svetlana Trunova   Kerstin Jürgens [82]
2009   Sankt Moritz   Shelley Rudman   Marion Trott   Maya Pedersen-Bieri [83]
2010   Igls   Anja Huber   Kerstin Szymkowiak   Shelley Rudman [84]
2011   Winterberg   Shelley Rudman   Anja Huber   Amy Williams [85]
2012   Altenberg   Anja Huber   Katharina Heinz   Shelley Rudman [86]
2013   Igls   Jelena Nikitina   Maria Orlova   Janine Flock [87]
2014   Königssee   Janine Flock   Shelley Rudman   Sophia Griebel
  Anja Huber
[88]
2015   Igls   Lizzy Yarnold   Janine Flock   Rose McGrandle [89]
2016   Sankt Moritz   Janine Flock   Tina Hermann   Marina Gilardoni [90]
2017   Winterberg   Jacqueline Lölling   Janine Flock   Tina Hermann [91]
2018   Igls   Jelena Nikitina   Jacqueline Lölling   Janine Flock [92]
2019   Igls   Janine Flock   Jelena Nikitina   Jacqueline Lölling [93]
2020   Sigulda   Jelena Nikitina   Marina Gilardoni   Janine Flock [94]
2021   Winterberg   Jelena Nikitina   Tina Hermann   Janine Flock [95]
2022   Sankt Moritz   Kimberley Bos   Janine Flock   Valentina Margaglio [96]
2023