Hoofdmenu openen

Wereldbeker bobsleeën 2013/2014

sportseizoen van een bobsleeëncompetitie
Bobsleigh pictogram.svg Wereldbeker 2013/2014 FIBT.svg
Onderdeel Mannen Vrouwen
Winnaars
Tweemansbob Vlag van Verenigde Staten Steven Holcomb Vlag van Canada Kaillie Humphries
Viermansbob Vlag van Duitsland Maximilian Arndt
Combinatie Vlag van Verenigde Staten Steven Holcomb
Wedstrijden
Locaties 7 7
<<< 2012/13 2014/15 >>>

De wereldbeker bobsleeën in het seizoen 2013/2014 liep van 30 november 2013 tot en met 26 januari 2014. De competitie werd georganiseerd door de FIBT, gelijktijdig met de wereldbeker skeleton.

De competitie omvatte dit seizoen acht wedstrijden in de drie traditionele onderdelen van het bobsleeën, bij de mannen de twee- en viermansbob en bij de vrouwen de tweemansbob. De wedstrijden werden gehouden op zeven verschillende banen, waarbij per wedstrijd voor elk onderdeel twee runs werd georganiseerd. Respectievelijk in Park City (voor de vrouwen), Lake Placid (voor de mannen tweemansbob) en Winterberg (voor de mannen viermansbob) werden twee wedstrijden georganiseerd.

Bij de mannen tweemansbob werd de Canadees Lyndon Rush opgevolgd door de Amerikaan en voormalig winnaar (2007) Steven Holcomb. Op het eindpodium werd hij op plaats twee geflankeerd door de Zwitser en voormalig winnaar (2009, 2012) Beat Hefti en op plaats drie door de Duitser Francesco Friedrich die voor het eerst op dit podium plaatsnam.

In de viermansbob werd de Rus Aleksandr Zoebkov opgevolgd door de Duitser Maximilian Arndt die voor de tweede keer op het podium stond, in 2012 werd hij tweede. De eindwinnaar in de tweemansbob, Steven Holcomb, werd in dit klassement tweede. Het was voor hem de vierde keer dat hij hier stond, in 2007 werd hij ook tweede, in 2010 winnaar en in 2011 derde. De derde plaats werd gedeeld door de Duitser Thomas Florschütz en de Canadees Chris Spring, beide stonden voor het eerst op dit podium.

De Canadese Kaillie Humphries werd voor het tweede opeenvolgende seizoen winnares van de wereldbeker in de tweemansbob bij de vrouwen, voor haar was het de vierde keer dat ze op het erepodium plaatsnam, in 2010 werd ze tweede, in 2011 derde. Ze werd geflankeerd door twee Amerikaanse vrouwen en allebei debutant op het erepodium, Elana Meyers op plaats twee en Jamie Greubel op plaats drie.

Inhoud

Wereldbeker puntenBewerken

De eerste 30 in het dagklassement krijgen punten voor het wereldbekerklassement toegekend. De top 20 na de eerste run gaan verder naar de tweede run, de overige deelnemers krijgen hun punten toegekend op basis van hun klassering na de eerste run. De onderstaande tabel geeft de punten per plaats weer.

Klassering = punten
1e = 225
2e = 210
3e = 200
4e = 192
5e = 184
6e = 176
7e = 168
8e = 160
9e = 152
10e = 144
11e = 136
12e = 128
13e = 120
14e = 112
15e = 104
16e = 96
17e = 88
18e = 80
19e = 74
20e = 68
21e = 62
22e = 56
23e = 50
24e = 45
25e = 40
26e = 36
27e = 32
28e = 28
29e = 24
30e = 20

Tweemansbob (m)Bewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
30/11   Calgary   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Steven Langton
  Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
  Canada
Chris Spring
Jesse Lumsden
07/12   Park City   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Christopher Fogt
  Verenigde Staten
Nick Cunningham
Dallas Robinson
  Duitsland
Francesco Friedrich
Jannis Baecker
13/12   Lake Placid (1)   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Steven Langton
  Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
  Verenigde Staten
Nick Cunningham
Dallas Robinson
14/12   Lake Placid (2)   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Christopher Fogt
  Verenigde Staten
Nick Cunningham
Johnny Quinn
  Verenigde Staten
Cory Butner
Charles Berkeley
03/01   Winterberg   Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Voevoda
  Verenigde Staten
Cory Butner
Charles Berkeley
11/01   Sankt Moritz   Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Voevoda
  Duitsland
Francesco Friedrich
Jannis Baecker
19/01   Igls   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Steven Langton
  Zwitserland
Beat Hefti
Thomas Amrhein
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Dmitri Troenenkov
25/01   Königssee *   Canada
Justin Kripps
Bryan Barnett
  Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
  Canada
Lyndon Rush
Lascelles Brown
Nederlandse deelnemers
Land WB #1 WB #2 WB #3 WB #4 WB #5 WB #6 WB #7 WB #8 *
  Nederland 18e
E. van Calker
Van der Zijde
22e
E. van Calker
Jansma
17e
E. van Calker
Jansma
14e
E. van Calker
Jansma
21e
E. van Calker
Jansma
20e
E. van Calker
A. van Calker
16e
E. van Calker
Piek
13e
E. van Calker
Van der Zijde
  Nederland 17e
De Bruin
Greiner
18e
De Bruin
Klaasen
18e
De Bruin
Van der Zijde
12e
De Bruin
Van der Zijde
18e
De Bruin
Greiner
23e
De Bruin
Wintersberger
24e
De Bruin
Wintersberger
18e
De Bruin
Wintersberger
* WB#8 25/01: Tegelijkertijd het Europees kampioenschap. Nadat de niet-Europese bobs uit de uitslag werden gehaald eindigde Van Calker als zevende en Ivo de Bruin als twaalfde.

EindstandBewerken

# Piloot Land Punten
01 Steven Holcomb   USA 1645
02 Beat Hefti   SUI 1610
03 Francesco Friedrich (J)   GER 1400
04 Corey Butner   USA 1384
05 Aleksandr Zoebkov   RUS 1332
06 Nick Cunningham   USA 1308
07 Lyndon Rush   CAN 1304
08 Thomas Florschütz   GER 1258
09 Chris Spring   CAN 1272
10 Justin Kripps   CAN 1241
11 Maximilian Arndt   GER 1104
12 Oskars Melbardis (J)   LAT 1080
# Piloot Land Punten
13 Simone Bertazzo   ITA 0856
14 Aleksandr Kasjanov   RUS 0842
15 Oskars Ķibermanis (J)   LAT 0816
16 Edwin van Calker   NED 0682
17 Ivo de Bruin   NED 0631
18 Rico Peter   SUI 0544
19 Loic Costerg   SUI 0540
20 Nicolae Istrate   ROU 0482
21 John James Jackson   GBR 0467
22 Jan Vrba   CZE 0426
23 Dawid Kupczyk   POL 0362
24 Gregor Baumann   SUI 0278
# Piloot Land Punten
25 Won Yun-jong   KOR 0266
26 Heath Spence   AUS 0190
27 Nikita Zacharov   RUS 0187
28 Benjamin Maier (J)   AUT 0182
29 Hiroshi Suzuki   JPN 0124
30 Lukas Gschnitzer (J)   ITA 0112
31 Lamin Deen   GBR 0112
32 Kim Dong-hyun (J)   KOR 0080
33 Alexej Stoelnjev (J)   RUS 0074
33 Jevgeni Pasjkov (J)   RUS 0074
35 Alexej Gorlatsjev   RUS 0068
36 Patrick Baumgartner (J)   ITA 0045
(J) = junior

Viermansbob (m)Bewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
30/11   Calgary   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
  Duitsland
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Negodajlo
Dmitri Troenenkov
Maksim Moskrooeov
07/12   Park City   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
  Duitsland
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
  Rusland
Aleksandr Kasjanov
Philipp Jegorov
Maksim Beloegin
Aleksej Poesjkarev
15/12   Lake Placid   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
  Verenigd Koninkrijk
John James Jackson
Stuart Benson
Bruce Tasker
Joel Fearon
  Duitsland
Thomas Florschuetz
Ronny Listner
Kevin Kuske
Christian Poser
04/01   Winterberg (1)   Duitsland
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
  Duitsland
Francesco Friedrich
Jannis Bäcker
Gregor Bermbach
Thorsten Margis
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Negodajlo
Dmitri Troenenkov
Aleksej Poesjkarev
05/01   Winterberg (2)   Duitsland
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
  Duitsland
Francesco Friedrich
Jannis Bäcker
Gregor Bermbach
Thorsten Margis
  Duitsland
Thomas Florschuetz
Joshua Bluhm
Kevin Kuske
Christian Poser
12/01   Sankt Moritz   Letland
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
  Rusland
Aleksandr Zoebkov
Aleksej Negodajlo
Dmitri Troenenkov
Aleksej Vojevoda
  Duitsland
Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
19/01   Igls   Letland
Oskars Melbārdis
Arvis Vilkaste
Daumants Dreiškens
Jānis Strenga
  Verenigde Staten
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
  Duitsland
Thomas Florschuetz
Joshua Bluhm
Kevin Kuske
Christian Poser
26/01   Königssee *   Verenigde Staten
Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
  Zwitserland
Beat Hefti
Alex Baumann
Jürg Egger
Thomas Amrhein
  Canada
Lyndon Rush
Lascelles Brown
David Bissett
Neville Wright
Nederlandse deelnemers
Land WB #1 WB #2 WB #3 WB #4 WB #5 WB #6 WB #7 WB #8 *
  Nederland 10e
E. van Calker
van der Zijde
Jansma
Klaasen
10e
E. van Calker
A. van Calker
Jansma
Klaassen
8e
E. van Calker
Piek
Jansma
Klaassen
17e
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
20e
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
16e
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
15e
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
7e *
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
* WB#8 26/01: Tegelijkertijd het Europees kampioenschap. Nadat de niet-Europese bobs uit de uitslag werden gehaald eindigde Van Calker als vijfde.

EindstandBewerken

# Piloot Land Punten
01 Maximilian Arndt   GER 1574
02 Steven Holcomb   USA 1514
03 Thomas Florschütz   GER 1400
03 Chris Spring   CAN 1400
05 Aleksandr Zoebkov   RUS 1292
06 Oskars Melbārdis (J)   LAT 1228
06 Francesco Friedrich (J)   GER 1228
08 Aleksandr Kasjanov   RUS 1160
09 Lyndon Rush   CAN 1158
10 Justin Kripps   CAN 1144
11 Beat Hefti   SUI 1106
12 John James Jackson   GBR 1078
# Piloot Land Punten
13 Edwin van Calker   NED 972
14 Oskars Ķibermanis (J)   LAT 920
15 Nick Cunningham   USA 880
16 Simone Bertazzo   ITA 858
17 Nikita Zacharov   RUS 816
18 Jan Vrba   CZE 740
19 Gregor Baumann   SUI 724
20 Corey Butner   USA 568
21 Nicolae Istrate   ROU 473
22 Loic Costerg   SUI 434
23 Dawid Kupczyk   POL 306
24 Lamin Deen   GBR 284
# Piloot Land Punten
25 Heath Spence   AUS 152
26 Alexej Gorlatsjev   RUS 112
27 Won Yun-jong   KOR 101
28 Patrick Baumgartner (J)   ITA 095
29 Lukas Gschnitzer (J)   ITA 080
30 Hiroshi Suzuki   JPN 074
31 Benjamin Maier (J)   AUT 056
32 Kim Dong-hyun (J)   KOR 040
(J) = junior

Tweemansbob (v)Bewerken

UitslagenBewerken

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
30/11   Calgary   Canada
Kaillie Humphries
Heather Moyse
  Verenigde Staten
Elana Meyers
Aja Evans
  Verenigde Staten
Jamie Greubel
Katie Eberling
06/12   Park City (1)   Verenigde Staten
Elana Meyers
Aja Evans
  Canada
Kaillie Humphries
Heather Moyse
  Verenigde Staten
Jamie Greubel
Katie Eberling
07/12   Park City (2)   Verenigde Staten
Elana Meyers
Aja Evans
  Verenigde Staten
Jamie Greubel
Katie Eberling
  Verenigde Staten
Jazmine Fenlator
Lauryn Williams
14/12   Lake Placid   Canada
Kaillie Humphries
Heather Moyse
  Verenigde Staten
Elana Meyers
Lauryn Williams
  Verenigde Staten
Jamie Greubel
Katie Eberling
05/01   Winterberg   Duitsland
Sandra Kiriasis
Franziska Fritz
  Verenigde Staten
Elana Meyers
LoLo Jones
  Duitsland
Anja Schneiderheinze
Stephanie Schneider
11/01   Sankt Moritz   Canada
Kaillie Humphries
Heather Moyse
  Duitsland
Cathleen Martini
Christin Senkel
  Zwitserland
Fabienne Meyer
Tanja Mayer
19/01   Igls   Verenigde Staten
Jamie Greubel
Lauryn Williams
  Verenigde Staten
Elana Meyers
Aja Evans
  Duitsland
Anja Schneiderheinze
Stephanie Schneider
26/01   Königssee *   Zwitserland
Fabienne Meyer
Tanja Mayer
  Verenigde Staten
Elana Meyers
Aja Evans
  Canada
Kaillie Humphries
Heather Moyse
Belgische en Nederlandse deelnemers
Land WB #1 WB #2 WB #3 WB #4 WB #5 WB #6 WB #7 WB #8 *
  België 10e
Willemsen
Mariën
12e
Willemsen
Mariën
10e
Willemsen
Mariën
7e
Willemsen
Mariën
6e
Willemsen
Mariën
7e
Willemsen
Mariën
12e
Willemsen
Mariën
6e
Willemsen
Mariën
  België 18e
Vannieuwenhuyse
?
dns
Vannieuwenhuyse
Holthof
  Nederland 15e
Kamphuis
Dekker
7e
Kamphuis
Vis
9e
Kamphuis
Dekker
8e
Kamphuis
Vis
7e
Kamphuis
Vis
11e
Kamphuis
Boekelman
8e
Kamphuis
Vis
5e
Kamphuis
Vis
* WB#8 26/01: Tegelijkertijd het Europees kampioenschap. Nadat de niet-Europese bobs uit de uitslag werden gehaald eindigde Kamphuis als derde en Willemsen als vierde.

EindstandBewerken

# Pilote Land Punten
01 Kaillie Humphries   CAN 1629
02 Elana Meyers   USA 1628
03 Jamie Greubel   USA 1563
04 Sandra Kiriasis   GER 1441
05 Cathleen Martini   GER 1394
06 Anja Schneiderheinze   GER 1288
07 Jazmine Fenlator   USA 1266
08 Fabienne Meyer   SUI 1265
09 Esmé Kamphuis   NED 1232
09 Elfje Willemsen   BEL 1232
# Pilote Land Punten
11 Caroline Spahni   SUI 1200
12 Paula Walker   GBR 1112
13 Olga Stalneva   RUS 1072
14 Jennifer Ciochetti   CAN 0976
15 Christina Hengster   AUT 0824
16 Astrid Radjenovic   AUS 0820
17 Anastasia Tambovtseva   RUS 0584
18 Victoria Olaoye   GBR 0316
19 Mica McNeill (J)   GBR 0290
20 Maria Adela Constantin (J)   ROU 0234
# Pilote Land Punten
21 An Vannieuwenhuyse   BEL 0154
22 Kim Su-nok   KOR 0136
23 Nadezha Sergeeva   RUS 0088
24 Serena Cappanelli (J)   ITA 0062
(J) = junior