Hoofdmenu openen

De wereldbeker bobsleeën is een regelmatigheidsklassement in deze tak van sport dat sinds het seizoen 1983/84 voor mannen (twee- en viermansbob ) en sinds het seizoen 1994/95 voor vrouwen (alleen tweemansbob) wordt georganiseerd door de ISBF.

N.B. In onderstaande tabellen worden alleen de namen van de piloten weergegeven.

MannenBewerken

TweemansbobBewerken

Editie Eerste Tweede Derde
1983/84   Wolfgang Hoppe
1984/85   Anton Fischer
1985/86   Maris Poikans   Vjatsjeslav Savlev   Ekkehard Fasser
1986/87   Anton Fischer   Matthew Roy   Wolfgang Hoppe
1987/88   Jānis Ķipurs   Volker Dietrich   Zintis Ekmanis
1988/89   Gustav Weder   Detlef Richter   Nico Baracchi
1989/90   Christian Schebitz   Greg Haydenluck   Maris Poikans
1990/91   Wolfgang Hoppe   Gustav Weder   Chris Lori
1991/92   Günther Huber   Gustav Weder   Chris Lori
1992/93   Günther Huber   Gustav Weder   Brian Shimer
1993/94   Pierre Lueders   Christoph Langen   Günther Huber
1994/95   Pierre Lueders   Reto Götschi   Günther Huber
1995/96   Christoph Langen   Pierre Lueders   Sepp Dostthaler
1996/97   Pierre Lueders   Günther Huber   Brian Shimer
1997/98   Pierre Lueders   Günther Huber   Sandis Prusis
1998/99   Christoph Langen   Reto Götschi   Pierre Lueders
1999/00   Christian Reich   Reto Götschi   Marcel Rohner
2000/01   Martin Annen   René Spies   André Lange
2001/02   Martin Annen   Pierre Lueders   Christian Reich
2002/03   Pierre Lueders   René Spies   André Lange
2003/04   Christoph Langen   Pierre Lueders   André Lange
2004/05   Martin Annen   Pierre Lueders   Aleksandr Zoebkov
2005/06   Pierre Lueders   Aleksandr Zoebkov   Todd Hays
2006/07   Steven Holcomb   Pierre Lueders   André Lange
2007/08   André Lange   Ivo Rüegg   Aleksandr Zoebkov
2008/09   Beat Hefti   André Lange   Thomas Florschütz
2009/10   Ivo Rüegg   Thomas Florschütz   Karl Angerer
2010/11   Aleksandr Zoebkov   Manuel Machata   Simone Bertazzo
2011/12   Beat Hefti   Maximilian Arndt   Aleksandr Zoebkov
2012/13   Lyndon Rush   Oskars Melbārdis   Manuel Machata
2013/14   Steven Holcomb   Beat Hefti   Francesco Friedrich
2014/15   Oskars Melbārdis   Beat Hefti   Rico Peter
2015/16   Won Yun-jong   Nico Walther   Uģis Žaļims
2016/17   Francesco Friedrich   Steven Holcomb   Won Yun-jong
Top medailleklassement
individueel
  Pierre Lueders 6 5 1
  Christoph Langen 3 1 0
  Martin Annen 3 0 0
  Günther Huber 2 2 2
  Beat Hefti 2 2 0
  Wolfgang Hoppe 2 0 1
  Anton Fischer 2 0 0
  Steven Holcomb 2 0 0
Medailleklassement
landen
  SUI 08 09 05
  CAN 07 06 03
  GER 06 08 10
  FRG 03 00 00
  ITA 02 02 03
  USA 02 02 03
  URS 02 01 02
  GDR 01 02 01
  RUS 01 01 02
  LAT 01 01 02
  KOR 01 00 01

ViermansbobBewerken

Editie Eerste Tweede Derde
1983/84   Wolfgang Hoppe
1984/85   Jeff Jost
1985/86   Ekkehard Fasser   Walter Delle Karth   Matthew Roy
1986/87   Matthew Roy   Wolfgang Hoppe   Peter Kienast
1987/88   Ingo Appelt
  Peter Kienast
-   Volker Dietrich
1988/89   Ingo Appelt   Gustav Weder   Peter Kienast
1989/90   Chris Lori   Maris Poikans   Dietmar Falkenberg
1990/91   Gustav Weder   Ingo Appelt   Chris Lori
1991/92   Wolfgang Hoppe   Gustav Weder   Rudi Lochner
1992/93   Brian Shimer   Chris Lori   Wolfgang Hoppe
1993/94   Hubert Schösser   Dirk Wiese   Mark Tout
1994/95   Pierre Lueders   Mark Tout   Dirk Wiese
1995/96   Wolfgang Hoppe   Christoph Langen   Chris Lori
1996/97   Marcel Rohner   Wolfgang Hoppe   Günther Huber
1997/98   Harald Czudaj   Marcel Rohner   Hubert Schösser
1998/99   Christoph Langen   Marcel Rohner   André Lange
1999/00   Marcel Rohner   Sandis Prusis   Pierre Lueders
2000/01   André Lange   Sandis Prusis   Matthias Benesch
2001/02   Martin Annen   André Lange   Christian Reich
2002/03   André Lange   Sandis Prusis   Ralph Rüegg
2003/04   André Lange   Aleksandr Zoebkov   Todd Hays
2004/05   Aleksandr Zoebkov   Pierre Lueders   Martin Annen
2005/06   Aleksandr Zoebkov   Pierre Lueders   Martin Annen
2006/07   Jevgeni Popov   Steven Holcomb   Pierre Lueders
2007/08   André Lange   Aleksandr Zoebkov   Jānis Miņins
2008/09   Aleksandr Zoebkov   Jānis Miņins   André Lange
2009/10   Steven Holcomb   Jānis Miņins   André Lange
2010/11   Manuel Machata   Steven Holcomb   Aleksandr Zoebkov
2011/12   Aleksandr Zoebkov   Maximilian Arndt   Manuel Machata
2012/13   Aleksandr Zoebkov   Oskars Melbārdis   Manuel Machata
2013/14   Maximilian Arndt   Steven Holcomb   Thomas Florschütz
  Chris Spring
2014/15   Oskars Melbārdis   Alexander Kasjanov   Maximilian Arndt
2015/16   Maximilian Arndt   Francesco Friedrich   Rico Peter
2016/17   Aleksandr Kasjanov   Rico Peter   Steven Holcomb
Top medailleklassement
individueel
  Aleksandr Zoebkov 05 02 01
  André Lange 04 01 03
 /  Wolfgang Hoppe 03 02 01
  Marcel Rohner 02 02 00
  Maximilian Arndt 02 01 01
  Ingo Appelt 02 01 00
Medailleklassement
landen
  GER 11 06 11
  RUS 07 03 01
  SUI 05 05 05
  USA 04 03 03
  AUT 04 02 03
  CAN 02 03 05
  LAT 01 06 01
  GDR 01 01 02
  GBR 00 01 01
  URS 00 01 01
  ITA 00 00 01

VrouwenBewerken

TweemansbobBewerken

Editie Eerste Tweede Derde
1994/95   Claudia Bühlmann
1995/96   Françoise Burdet
1996/97   Françoise Burdet
1997/98   Françoise Burdet
1998/99   Françoise Burdet   Jean Racine   Michelle Coy
1999/00   Jean Racine   Jill Bakken   Françoise Burdet
2000/01   Jean Racine   Sandra Prokoff   Susi Erdmann
2001/02   Susi Erdmann   Sandra Prokoff   Jean Racine
2002/03   Sandra Prokoff   Susi Erdmann   Gerda Weissensteiner
2003/04   Sandra Prokoff   Jean Racine   Susi Erdmann
2004/05   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini   Susi Erdmann
2005/06   Sandra Kiriasis   Helen Upperton   Shauna Rohbock
2006/07   Sandra Kiriasis   Shauna Rohbock   Cathleen Martini
2007/08   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini   Helen Upperton
2008/09   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini   Nicole Minichiello
2009/10   Sandra Kiriasis   Kaillie Humphries   Cathleen Martini
2010/11   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini   Kaillie Humphries
2011/12   Cathleen Martini   Anja Schneiderheinze   Sandra Kiriasis
2012/13   Kaillie Humphries   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini
2013/14   Kaillie Humphries   Elana Meyers   Jamie Greubel
2014/15   Elana Meyers   Kaillie Humphries   Jazmine Fenlator
2015/16   Kaillie Humphries   Jamie Greubel-Poser   Christina Hengster
2016/17   Jamie Greubel-Poser   Kaillie Humphries   Elana Meyers
Top medailleklassement
individueel
  Sandra (Kiriasis-)Prokoff 09 03 01
  Françoise Burdet 04 00 01
  Kaillie Humphries 03 03 01
  Jean Racine 02 02 01
  Cathleen Martini 01 04 03
  Susi Erdmann 01 01 03
  Jamie Greubel-Poser 01 01 01
  Elana Meyers 01 01 01
  Claudia Bühlmann 01 00 00
Medailleklassement
landen
  GER 11 09 07
  SUI 05 00 01
  USA 04 05 05
  CAN 03 04 02
  GBR 00 00 02
  ITA 00 00 01
  AUT 00 00 01