Wereldbeker bobsleeën

De wereldbeker bobsleeën is een regelmatigheidsklassement in deze tak van sport dat sinds het seizoen 1983/84 voor mannen (twee- en viermansbob ) en sinds het seizoen 1993/94 voor vrouwen (alleen tweemansbob) wordt georganiseerd door de Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie.

N.B. In onderstaande tabellen worden alleen de namen van de piloten weergegeven.

MannenBewerken

TweemansbobBewerken

Editie Eerste Tweede Derde
1983/84   Wolfgang Hoppe
1984/85   Anton Fischer
1985/86   Maris Poikans   Vjatsjeslav Savlev   Ekkehard Fasser
1986/87   Anton Fischer   Matthew Roy   Wolfgang Hoppe
1987/88   Jānis Ķipurs   Volker Dietrich   Zintis Ekmanis
1988/89   Gustav Weder   Detlef Richter   Nico Baracchi
1989/90   Christian Schebitz   Greg Haydenluck   Maris Poikans
1990/91   Wolfgang Hoppe   Gustav Weder   Chris Lori
1991/92   Günther Huber   Gustav Weder   Chris Lori
1992/93   Günther Huber   Gustav Weder   Brian Shimer
1993/94   Pierre Lueders   Christoph Langen   Günther Huber
1994/95   Pierre Lueders   Reto Götschi   Günther Huber
1995/96   Christoph Langen   Pierre Lueders   Sepp Dostthaler
1996/97   Pierre Lueders   Günther Huber   Brian Shimer
1997/98   Pierre Lueders   Günther Huber   Sandis Prusis
1998/99   Christoph Langen   Reto Götschi   Pierre Lueders
1999/00   Christian Reich   Reto Götschi   Marcel Rohner
2000/01   Martin Annen   René Spies   André Lange
2001/02   Martin Annen   Pierre Lueders   Christian Reich
2002/03   Pierre Lueders   René Spies   André Lange
2003/04   Christoph Langen   Pierre Lueders   André Lange
2004/05   Martin Annen   Pierre Lueders   Aleksandr Zoebkov
2005/06   Pierre Lueders   Aleksandr Zoebkov   Todd Hays
2006/07   Steven Holcomb   Pierre Lueders   André Lange
2007/08   André Lange   Ivo Rüegg   Aleksandr Zoebkov
2008/09   Beat Hefti   André Lange   Thomas Florschütz
2009/10   Ivo Rüegg   Thomas Florschütz   Karl Angerer
2010/11   Aleksandr Zoebkov   Manuel Machata   Simone Bertazzo
2011/12   Beat Hefti   Maximilian Arndt   Aleksandr Zoebkov
2012/13   Lyndon Rush   Oskars Melbārdis   Manuel Machata
2013/14   Steven Holcomb   Beat Hefti   Francesco Friedrich
2014/15   Oskars Melbārdis   Beat Hefti   Rico Peter
2015/16   Won Yun-jong   Nico Walther   Uģis Žaļims
2016/17   Francesco Friedrich   Steven Holcomb   Won Yun-jong
2017/18   Justin Kripps   Francesco Friedrich   Chris Spring
2018/19   Francesco Friedrich   Justin Kripps   Nico Walther
2019/20   Francesco Friedrich   Oskars Ķibermanis   Justin Kripps
2020/21   Francesco Friedrich   Johannes Lochner   Dominik Dvořák
Top medailleklassement
individueel
  Pierre Lueders 6 5 1
  Francesco Friedrich 4 1 1
  Christoph Langen 3 1 0
  Martin Annen 3 0 0
  Günther Huber 2 2 2
  Beat Hefti 2 2 0
  Wolfgang Hoppe 2 0 1
  Anton Fischer 2 0 0
  Steven Holcomb 2 0 0
Medailleklassement
landen
  GER 9 10 11
  SUI 8 9 5
  CAN 8 7 5
  FRG 3 0 0
  ITA 2 2 3
  USA 2 2 3
  URS 2 1 2
  LAT 1 2 2
  GDR 1 2 1
  RUS 1 1 2
  KOR 1 0 1
  CZE 0 0 1

ViermansbobBewerken

Editie Eerste Tweede Derde
1983/84   Wolfgang Hoppe
1984/85   Jeff Jost
1985/86   Ekkehard Fasser   Walter Delle Karth   Matthew Roy
1986/87   Matthew Roy   Wolfgang Hoppe   Peter Kienast
1987/88   Ingo Appelt
  Peter Kienast
-   Volker Dietrich
1988/89   Ingo Appelt   Gustav Weder   Peter Kienast
1989/90   Chris Lori   Maris Poikans   Dietmar Falkenberg
1990/91   Gustav Weder   Ingo Appelt   Chris Lori
1991/92   Wolfgang Hoppe   Gustav Weder   Rudi Lochner
1992/93   Brian Shimer   Chris Lori   Wolfgang Hoppe
1993/94   Hubert Schösser   Dirk Wiese   Mark Tout
1994/95   Pierre Lueders   Mark Tout   Dirk Wiese
1995/96   Wolfgang Hoppe   Christoph Langen   Chris Lori
1996/97   Marcel Rohner   Wolfgang Hoppe   Günther Huber
1997/98   Harald Czudaj   Marcel Rohner   Hubert Schösser
1998/99   Christoph Langen   Marcel Rohner   André Lange
1999/00   Marcel Rohner   Sandis Prusis   Pierre Lueders
2000/01   André Lange   Sandis Prusis   Matthias Benesch
2001/02   Martin Annen   André Lange   Christian Reich
2002/03   André Lange   Sandis Prusis   Ralph Rüegg
2003/04   André Lange   Aleksandr Zoebkov   Todd Hays
2004/05   Aleksandr Zoebkov   Pierre Lueders   Martin Annen
2005/06   Aleksandr Zoebkov   Pierre Lueders   Martin Annen
2006/07   Jevgeni Popov   Steven Holcomb   Pierre Lueders
2007/08   André Lange   Aleksandr Zoebkov   Jānis Miņins
2008/09   Aleksandr Zoebkov   Jānis Miņins   André Lange
2009/10   Steven Holcomb   Jānis Miņins   André Lange
2010/11   Manuel Machata   Steven Holcomb   Aleksandr Zoebkov
2011/12   Aleksandr Zoebkov   Maximilian Arndt   Manuel Machata
2012/13   Aleksandr Zoebkov   Oskars Melbārdis   Manuel Machata
2013/14   Maximilian Arndt   Steven Holcomb   Thomas Florschütz
  Chris Spring
2014/15   Oskars Melbārdis   Alexander Kasjanov   Maximilian Arndt
2015/16   Maximilian Arndt   Francesco Friedrich   Rico Peter
2016/17   Aleksandr Kasjanov   Rico Peter   Steven Holcomb
2017/18   Johannes Lochner   Francesco Friedrich   Nico Walther
2018/19   Francesco Friedrich   Oskars Ķibermanis   Johannes Lochner
2019/20   Francesco Friedrich   Johannes Lochner   Justin Kripps
2020/21   Francesco Friedrich   Benjamin Maier   Justin Kripps
Top medailleklassement
individueel
  Aleksandr Zoebkov 5 2 1
  André Lange 4 1 3
 /  Wolfgang Hoppe 3 2 1
  Francesco Friedrich 3 2 0
  Marcel Rohner 2 2 0
  Maximilian Arndt 2 1 1
  Ingo Appelt 2 1 0
Medailleklassement
landen
  GER 15 8 13
  RUS 7 3 1
  SUI 5 5 5
  AUT 4 3 3
  USA 4 3 3
  CAN 2 3 7
  LAT 1 6 1
  GDR 1 2 2
  GBR 0 1 1
  URS 0 1 1
  ITA 0 0 1

VrouwenBewerken

TweemansbobBewerken

Editie Eerste Tweede Derde
1993/94   Barbara Muriset
1994/95   Claudia Bühlmann
1995/96   Françoise Burdet
1996/97   Françoise Burdet
1997/98   Françoise Burdet
1998/99   Françoise Burdet   Jean Racine   Michelle Coy
1999/00   Jean Racine   Jill Bakken   Françoise Burdet
2000/01   Jean Racine   Sandra Prokoff   Susi Erdmann
2001/02   Susi Erdmann   Sandra Prokoff   Jean Racine
2002/03   Sandra Prokoff   Susi Erdmann   Gerda Weissensteiner
2003/04   Sandra Prokoff   Jean Racine   Susi Erdmann
2004/05   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini   Susi Erdmann
2005/06   Sandra Kiriasis   Helen Upperton   Shauna Rohbock
2006/07   Sandra Kiriasis   Shauna Rohbock   Cathleen Martini
2007/08   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini   Helen Upperton
2008/09   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini   Nicole Minichiello
2009/10   Sandra Kiriasis   Kaillie Humphries   Cathleen Martini
2010/11   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini   Kaillie Humphries
2011/12   Cathleen Martini   Anja Schneiderheinze   Sandra Kiriasis
2012/13   Kaillie Humphries   Sandra Kiriasis   Cathleen Martini
2013/14   Kaillie Humphries   Elana Meyers   Jamie Greubel
2014/15   Elana Meyers   Kaillie Humphries   Jazmine Fenlator
2015/16   Kaillie Humphries   Jamie Greubel-Poser   Christina Hengster
2016/17   Jamie Greubel-Poser   Kaillie Humphries   Elana Meyers
2017/18   Kaillie Humphries   Elana Meyers-Taylor   Mariama Jamanka
2018/19   Mariama Jamanka   Stephanie Schneider   Elana Meyers-Taylor
2019/20   Stephanie Schneider   Mariama Jamanka   Christine de Bruin
2020/21   Katrin Beierl   Kim Kalicki   Mariama Jamanka
Top medailleklassement
individueel
  Sandra (Kiriasis-)Prokoff 9 3 1
  Kaillie Humphries 4 3 1
  Françoise Burdet 4 0 1
  Jean Racine 2 2 1
  Cathleen Martini 1 4 3
  Susi Erdmann 1 1 3
  Elana Meyers 1 2 2
  Mariama Jamanka 1 1 2
  Jamie Greubel-Poser 1 1 1
  Stephanie Schneider 1 1 0
  Claudia Bühlmann 1 0 0
  Barbara Muriset 1 0 0
Medailleklassement
landen
  GER 13 12 9
  SUI 6 0 1
  USA 4 6 6
  CAN 4 4 3
  AUT 1 0 1
  GBR 0 0 2
  ITA 0 0 1