Hoofdmenu openen

De Tour Down Under 2013 (Engels: 2013 Santos Tour Down Under) was de vijftiende editie van deze meerdaagse wielerwedstrijd die van 22 tot en met 27 januari in en rondom Adelaide in Australië werd verreden. Deze etappekoers was de openingskoers van het UCI World Tour-seizoen.

Vlag van Australië Tour Down Under 2013
15e editie
Periode 22 januari t/m 27 januari
Startplaats Prospect
Finishplaats Adelaide
Totale afstand 800 km
Gem. snelheid 41,1 km/u
Deelnemers 152
Eindklassementen
Jersey orange.svg Winnaar Vlag van Nederland Tom-Jelte Slagter
Jersey blue.svg Punten Vlag van Verenigd Koninkrijk Geraint Thomas
Jersey white.svg Bergen Vlag van Spanje Javier Moreno
Jersey black.svg Jongeren Vlag van Nederland Tom-Jelte Slagter
Jersey yellow number.svg Team Vlag van Luxemburg RadioShack-Leopard
Andere jaren
Vorige editie Tour Down Under 2012
Volgende editie Tour Down Under 2014
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Naast de achttien teams van de World Tour nam ook het Australische Team UniSA-Australia deel. Dit is een selectie van Australische renners, waarvan de eigen ploeg niet start in de Tour Down Under. De eindzege in deze rittenkoers werd opgeëist door de slechts 23-jarige Nederlandse rijder Tom-Jelte Slagter, waarmee hij zijn werkgever, de flink onder vuur gelegen voormalige Rabobankploeg Blanco Pro Cycling een grote zege bezorgde.

Inhoud

Deelnemende ploegenBewerken

Cancer Council Helpline ClassicBewerken

Voorafgaand aan deze etappewedstrijd wordt op zondag 20 januari traditiegetrouw de 'Tour Down Under Classic' gereden, een criterium in Adelaide. Deze wedstrijd telt niet mee voor het klassement en maakt ook geen deel uit van de UCI WorldTour. De wedstrijd werd gewonnen door André Greipel.

Plaats Naam Ploeg Tijd
    André Greipel Lotto-Belisol 1u04'01"
2   Matthew Goss Orica-GreenEdge z.t.
3   Greg Henderson Lotto-Belisol z.t.
4   Boy van Poppel Vacansoleil-DCM z.t.
5   Edvald Boasson Hagen Sky ProCycling z.t.
6   Davide Cimolai Lampre-Merida z.t.
7   Steele Von Hoff Team Garmin-Sharp z.t.
8   José Joaquín Rojas Team Movistar z.t.
9   Anthony Giacoppo Team UniSA-Australia z.t.
10   Jawhen Hoetarovitsj AG2R-La Mondiale z.t.

Tour Down UnderBewerken

RittenschemaBewerken

Datum Etappe Start-Finish Afstand Type Winnaar Ploeg Klassementsleider
22 januari 1 Prospect - Lobethal 135 km   vlakke rit   André Greipel   Lotto-Belisol   André Greipel
23 januari 2 Mount Barker - Rostrevor 116 km   heuvelrit   Geraint Thomas   Sky ProCycling   Geraint Thomas
24 januari 3 Unley - Stirling 139 km   heuvelrit   Tom-Jelte Slagter   Blanco Pro Cycling
25 januari 4 Modbury - Tanunda 126 km   vlakke rit   André Greipel   Lotto-Belisol
26 januari 5 McLaren Vale - Willunga 151 km   heuvelrit   Simon Gerrans   Orica-GreenEdge   Tom-Jelte Slagter
27 januari 6 Adelaide - Adelaide 90 km   vlakke rit   André Greipel   Lotto-Belisol

UitslagenBewerken

Etappe 1Bewerken

Rituitslag
Prospect – Lobethal (135 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    André Greipel Lotto-Belisol 3u35'24"
2   Arnaud Démare FDJ z.t.
3   Mark Renshaw Blanco Pro Cycling z.t.
4   Simone Ponzi Astana Pro Team z.t.
5   Steele Von Hoff Team Garmin-Sharp z.t.
6   Roberto Ferrari Lampre-Merida z.t.
7   Daniele Pietropolli Lampre-Merida z.t.
8   Edvald Boasson Hagen Sky ProCycling z.t.
9   José Joaquín Rojas Team Movistar z.t.
10   Zakkari Dempster Team UniSA-Australia z.t.
15   Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling z.t.
21   Ben Hermans RadioShack-Leopard z.t.
Algemeen klassement
na etappe 1
Plaats Naam Ploeg Tijd
    André Greipel Lotto-Belisol 3u35'24"
2   Arnaud Démare FDJ z.t.
3   Mark Renshaw Blanco Pro Cycling z.t.
4   Simone Ponzi Astana Pro Team z.t.
5   Steele Von Hoff Team Garmin-Sharp z.t.
6   Roberto Ferrari Lampre-Merida z.t.
7   Daniele Pietropolli Lampre-Merida z.t.
8   Edvald Boasson Hagen Sky ProCycling z.t.
9   José Joaquín Rojas Team Movistar z.t.
10   Zakkari Dempster Team UniSA-Australia z.t.
15   Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling z.t.
21   Ben Hermans RadioShack-Leopard z.t.

Etappe 2Bewerken

Rituitslag
Mount Barker – Rostrever (116 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Geraint Thomas Sky ProCycling 2u44'18"
2   Javier Moreno Team Movistar +1"
3   Ben Hermans RadioShack-Leopard z.t.
4   Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling +4"
5   Tim Wellens Lotto-Belisol z.t.
6   Daniele Pietropolli Lampre-Merida z.t.
7   Jack Bauer Team Garmin-Sharp z.t.
8   Wilco Kelderman Blanco Pro Cycling z.t.
9   Jon Izagirre Euskaltel-Euskadi z.t.
10   George Bennett RadioShack-Leopard z.t.
Algemeen klassement
na etappe 2
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Geraint Thomas Sky ProCycling 6u19'32"
2   Javier Moreno Team Movistar +5"
3   Ben Hermans RadioShack-Leopard +7"
4   Daniele Pietropolli Lampre-Merida +14"
5   Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling z.t.
6   Jon Izagirre Euskaltel-Euskadi z.t.
7   Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi z.t.
8   Tim Wellens Lotto-Belisol z.t.
9   Jack Bauer Team Garmin-Sharp z.t.
10   Tiago Machado RadioShack-Leopard z.t.

Etappe 3Bewerken

Rituitslag
Unley – Stirling (139 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling 3u36'46"
2   Matthew Goss Orica-GreenEdge z.t.
3   Philippe Gilbert BMC Racing Team z.t.
4   Geraint Thomas Sky ProCycling z.t.
5   Giovanni Visconti Team Movistar z.t.
6   Javier Moreno Team Movistar z.t.
7   Simone Ponzi Astana Pro Team z.t.
8   Daniele Pietropolli Lampre-Merida z.t.
9   Ivan Santaromita BMC Racing Team z.t.
10   Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi z.t.
Algemeen klassement
na etappe 3
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Geraint Thomas Sky ProCycling 9u56'17"
2   Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling +5"
3   Javier Moreno Team Movistar +6"
4   Ben Hermans RadioShack-Leopard +8"
5   Daniele Pietropolli Lampre-Merida +15"
6   Jon Izagirre Euskaltel-Euskadi z.t.
7   Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi z.t.
8   George Bennett RadioShack-Leopard z.t.
9   Jack Bauer Team Garmin-Sharp z.t.
10   Wilco Kelderman Blanco Pro Cycling z.t.

Etappe 4Bewerken

Rituitslag
Modbury – Tanunda (126 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    André Greipel Lotto-Belisol 3u02'52"
2   Roberto Ferrari Lampre-Merida z.t.
3   Jonathan Cantwell Saxo-Tinkoff z.t.
4   Andrew Fenn Omega Pharma-Quickstep z.t.
5   Barry Markus Vacansoleil-DCM z.t.
6   Marcel Kittel Argos-Shimano z.t.
7   Mark Renshaw Blanco Pro Cycling z.t.
8   Kenny van Hummel Vacansoleil-DCM z.t.
9   Arnaud Démare FDJ z.t.
10   Klaas Lodewyck BMC Racing Team z.t.
Algemeen klassement
na etappe 4
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Geraint Thomas Sky ProCycling 9u56'17"
2   Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling +5"
3   Javier Moreno Team Movistar +6"
4   Ben Hermans RadioShack-Leopard +8"
5   Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi +15"
6   Jon Izagirre Euskaltel-Euskadi z.t.
7   Jack Bauer Team Garmin-Sharp z.t.
8   Tiago Machado RadioShack-Leopard z.t.
9   Adam Hansen Lotto-Belisol z.t.
10   George Bennett RadioShack-Leopard z.t.

Etappe 5Bewerken

Rituitslag
McLaren Vale – Willunga (151 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Simon Gerrans Orica-GreenEdge 3u26'25"
2   Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling z.t.
3   Javier Moreno Team Movistar +10"
4   Jon Izagirre Euskaltel-Euskadi +12"
5   Tiago Machado RadioShack-Leopard +13"
6   Wilco Kelderman Blanco Pro Cycling +16"
7   Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi z.t.
8   Rafael Valls Vacansoleil-DCM z.t.
9   Daniele Pietropolli Lampre-Merida z.t.
10   Ben Hermans RadioShack-Leopard z.t.
Algemeen klassement
na etappe 5
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling 16u35'33"
2   Javier Moreno Team Movistar +13"
3   Ben Hermans RadioShack-Leopard +25"
4   Jon Izagirre Euskaltel-Euskadi +28"
5   Geraint Thomas Sky ProCycling +29"
6   Tiago Machado RadioShack-Leopard z.t.
7   Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi +32"
8   Daniele Pietropolli Lampre-Merida +32"
9   Wilco Kelderman Blanco Pro Cycling z.t.
10   Jussi Veikkanen FDJ +37"

Etappe 6Bewerken

Rituitslag
Adelaide – Adelaide (90 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    André Greipel Lotto-Belisol 1u52'59"
2   Mark Renshaw Blanco Pro Cycling z.t.
3   Edvald Boasson Hagen Sky ProCycling z.t.
4   Matthew Goss Orica-GreenEdge z.t.
5   Tyler Farrar Team Garmin-Sharp z.t.
6   Geraint Thomas Sky ProCycling z.t.
7   Klaas Lodewyck BMC Racing Team z.t.
8   Barry Markus Vacansoleil-DCM z.t.
9   Jawhen Hoetarovitsj AG2R-La Mondiale z.t.
10   Kenny van Hummel Vacansoleil-DCM z.t.
Eindklassement
na etappe 6
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Tom-Jelte Slagter Blanco Pro Cycling 18u28'32"
2   Javier Moreno Team Movistar +17"
3   Geraint Thomas Sky ProCycling +25"
4   Jon Izagirre Euskaltel-Euskadi +32"
5   Ben Hermans RadioShack-Leopard +34"
6   Wilco Kelderman Blanco Pro Cycling z.t.
7   Gorka Izagirre Euskaltel-Euskadi +36"
8   Daniele Pietropolli Lampre-Merida z.t.
9   Tiago Machado RadioShack-Leopard +38"
10   Jussi Veikkanen FDJ +41"

KlassementenBewerken

Externe linkBewerken