Hoofdmenu openen

Filipijnen op de Olympische Zomerspelen 1968

De Filipijnen nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad, Mexico.

Filipijnen op de Olympische Zomerspelen 1968
Land Filipijnen
IOC-landcode PHI
NOC Philippine Olympic Committee
website
Olympische Zomerspelen 1968 in Mexico-Stad
Aantal deelnemers 49
Aantal disciplines 10
Medailles goud
0
zilver
0
brons
0
totaal
0
Filipijnen op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1916 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016
Filipijnen op de Winterspelen
1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

Resultaten per onderdeelBewerken

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Rogelio Onofre 100m (m)
42e
serie 6: 6de in 10,58
110m horden (m)
28e
serie 4: 6de in 15,0
Benjamin Silva-Netto 5000m (m)
32e
serie 2: 13de in 17.10,2
10000m (m)
31e
32.35,2
marathon (m)
49e
2:56.19
Josephine de la Viña discuswerpen (v)
15e
46,56m
Lolita Lagrosas vijfkamp (v)
25e
4131 punten

  BasketbalBewerken

  Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De Filipijnen eindigde met drie overwinningen en zes nederlagen op de 13e plaats.

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Orlando Bauzon
Danny Florencio
Robert Jaworski
Jimmy Mariano
Alfonso Marquez
Rogelio Melencio
Edgardo Ocampo
Adriano Papa Jr.
Alberto Reynoso
Joaquín Rojas
Elias Tolentino
Renato Reyes
mannen
13e
groep A: 7de
V van   Italië: 66-91
V van   Spanje: 79-108
V van   Verenigde Staten: 75-96
V van   Panama: 92-95
V van   Puerto Rico: 65-89
W van   Zweden: 80-68
V van   Joegoslavië: 68-89
13-16de plek:
W van   Marokko: 86-57
13-14 plek:
W van   Zuid-Korea: 66-63
Voorronde Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1   Verenigde Staten 7 7 0 599 392 +207 14
2   Joegoslavië 7 6 1 592 511 +81 13
3   Italië 7 5 2 562 539 +23 12
4   Spanje 7 4 3 557 548 +9 11
5   Puerto Rico 7 3 4 493 468 +25 10
6   Panama 7 2 5 572 624 -52 9
7   Filipijnen 7 1 6 525 636 -111 8
8   Zweden 7 0 7 383 565 -182 7
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
13 oktober Mexico-Stad   Italië 91-66   Filipijnen
14 oktober Mexico-Stad   Spanje 108-79   Filipijnen
15 oktober Mexico-Stad   Verenigde Staten 96-75   Filipijnen
16 oktober Mexico-Stad   Filipijnen 92-95   Panama
18 oktober Mexico-Stad   Filipijnen 65-89   Puerto Rico
19 oktober Mexico-Stad   Filipijnen 80-68   Zweden
20 oktober Mexico-Stad   Joegoslavië 89-68   Filipijnen
13-16de plek
22 oktober Mexico-Stad   Filipijnen 86-57   Marokko
13-14de plek
24 oktober Mexico-Stad   Filipijnen 66-63   Zuid-Korea

  BoksenBewerken

  Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Manolo Vicera -48kg (m)
17e
1ste ronde: V van   GDR Englmeier: 0-5
Rodolfo Díaz -51kg (m)
17e
1ste ronde: V van   ZAM Mwansa: 1-4
Dominador Calumarde -54kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van   JPN Morioka: 1-4
Teogenes Pelegrino -57kg (m)
17e
1ste ronde: W van   ETH Seifu: knock-out
2de ronde: V van   USA Robinson: knock-out
Rodolfo Arpón -60kg (m)
33e
1ste ronde: V van   ARG Agüero: 2-3

  GewichtheffenBewerken

  Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Arturo Dandan -56kg (m)
DNF
drukken: geen geldige poging
Salvador del Rosario
DNF
drukken: geen geldige poging
Noe Rinonos -60kg (m)
15e
drukken: 12de met 110kg
trekken: 13de met 100kg
stoten: 14de met 132,5kg
totaal: 242,5kg

  SchietsportBewerken

  Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Leopoldo Ang 50m geweer 3 houdingen
50e
1098 punten: (389-374-335)
Adolfo Feliciano
34e
1133 punten: (391-379-363)
Adolfo Feliciano 50m geweer liggend
67e
583 punten: (98-95-98-95-98-99)
Jaime Villafuerte
48e
587 punten: (99-100-99-98-95-96)
Adolfo Feliciano 300m geweer 3 houdingen
22e
1108 punten: (378-371-359)
Bernardo San Juan
28e
1060 punten: (379-349-332)
José Agdamag 50m pistool
61e
514 punten: (88-81-83-87-90-85)
Antonio Mendoza
60e
514 punten: (86-89-81-86-89-83)
Horacio Miranda 25m snelvuurpistool
54e
541 punten: (266-275)
Paterno Miranda
32e
578 punten: (291-287)

  TurnenBewerken

  Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ernesto Beren meerkamp individueel (m)
117e
19,00 punten
Norman Henson
116e
27,65 punten

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Rolando Guaves sprint (m)
17e
1ste ronde serie 9: 3de
1ste ronde herkansingen: 3de
Roberto Roxas
17e
1ste ronde serie 1: 3de
1ste ronde herkansingen: 2de
Rolando Guaves tijdrit (m)
28e
1.10,2
Benjamin Evangelista individuele achtervolging (m)
20e
kwalificatie: 20ste in 5.22,12

  WorstelenBewerken

  Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Rogelio Famatid -57kg (m)
14e
1ste ronde: V van   CAN Singerman
2de ronde: vrij
Antonio Senosa -63kg (m)
21e
1ste ronde: V van   GRE Karypidis
2de ronde: V van   CUB Ramos
Eliseo Salugta -70kg (m)
24e
1ste ronde: V van   FRA Marchand
2de ronde: V van   MGL Sereeter
Grieks-Romeins
Tortillano Tumasis -63kg (m)
20e
1ste ronde: V van   BEL Dutz
2de ronde: V van   ROU Popescu
Eliseo Salugta -70kg (m)
24e
1ste ronde: V van   FIN Tapio
2de ronde: V van   HUN Steer

  ZeilenBewerken

  Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Manuel Villarreal finn
36e
239 punten: (DNF-DNF-32-34-35-32-DNF)

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1968 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Roosevelt Abdulgafur 100m vrije slag (m)
23e
serie 5: 4de in 55,8
halve finale 2: 8ste in 55,9
Luis Ayesa
27e
serie 7: 4de in 56,2
Roosevelt Abdulgafur 200m vrije slag (m)
23e
serie 6: 4de in 2.04,8
Tony Asamali
31e
serie 8: 3de in 2.06,2
Luis Ayesa
46e
serie 9: 4de in 2.12,2
Tony Asamali 400m vrije slag (m)
30e
serie 5: 6de in 4.47,6
Tony Asamali 200m rugslag (m)
26e
serie 1: 7de in 2.30,0
Leroy Goff 100m schoolslag (m)
32e
serie 4: 6de in 1.13,7
Amman Jalmaani
halve finale
serie 4: 3de in 1.10,6
Amman Jalmaani 200m schoolslag (m)
28e
serie 5: 5de in 2.42,6
Leroy Goff 100m vlinderslag (m)
32e
serie 3: 6de in 1.02,0
200m vlinderslag (m)
29e
serie 5: 7de in 2.25,3
Tony Asamali 200m wisselslag (m)
28e
serie 7: 4de in 2.24,6
Roosevelt Abdulgafur
Tony Asamali
Luis Ayesa
Alman Jaamani
4x100m vrije slag (m)
14e
serie 2: 8ste in 3.47,8
Roosevelt Abdulgafur
Tony Asamali
Luis Ayesa
Leroy Goff
4x200m vrije slag (m)
15e
serie 2: 5de in 8.41,0
Roosevelt Abdulgafur
Tony Asamali
Leroy Goff
Alman Jaamani
4x100m wisselslag (m)
16e
serie 2: 5de in 4.15,7
Helen Elliott 100m vrije slag (v)
32e
serie 1: 5de in 1.05,1
Hedy García
41e
serie 4: 7de in 1.06,1
Helen Elliott 200m vrije slag (v)
28e
serie 2: 4de in 2.25,4
400m vrije slag (v)
16e
serie 1: 4de in 4.59,9
800m vrije slag (v)
21e
serie 1: 5de in 10.32,9
Hedy García 200m schoolslag (v)
28e
serie 1: 4de in 3.08,1
200m wisselslag (v)
25e
serie 3: 3de in 2.42,3
400m wisselslag (v)
26e
serie 4: 7de in 6.07,3