Hoofdmenu openen

De 4e editie van de wielerwedstrijd Sibiu Cycling Tour vond in 2014 plaats van 17 tot en met 20 juli. De start en finish vonden plaats in Sibiu. De ronde maakte deel uit van de UCI Europe Tour 2014, in de categorie 2.1. In 2013 won de Italiaan Davide Rebellin. Deze editie werd gewonnen door de Kroaat Radoslav Rogina.

4e editie
Periode 1720 juli
Startplaats Sibiu
Finishplaats Sibiu
Totale afstand 500,5 km
Eindklassementen
Jersey yellow.svg Winnaar Vlag van Kroatië Radoslav Rogina
Jersey white.svg Punten Vlag van Kroatië Radoslav Rogina
Jersey green.svg Berg Vlag van Slovenië Primož Roglič
Jersey orange.svg Jongeren Vlag van Slovenië Domen Novak
Ploegen Vlag van Slovenië Adria Mobil
Andere jaren
Vorige editie Sibiu Cycling Tour 2013
Volgende editie Sibiu Cycling Tour 2015
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Inhoud

Deelnemende ploegenBewerken

Etappe-overzichtBewerken

etappe datum start finish type afstand winnaar   klassementsleider
Proloog 17 juli Sibiu Sibiu   proloog 2,3 km   Olivier Pardini   Olivier Pardini
1e 18 juli Sibiu Bâleameer   bergrit 162,5 km   Radoslav Rogina   Radoslav Rogina
2e 19 juli Sibiu Păltiniș   bergrit 160 km   Branislaw Samojlaw
3e (a) 20 juli Sibiu Sibiu   ploegentijdrit 17 km   CCC Polsat Polkowice
3e (b) 20 juli Sibiu Sibiu   heuvelrit 158,7 km   Marco Zanotti

Etappe-uitslagenBewerken

ProloogBewerken

Sibiu - Sibiu (2,3 km (ITT))
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Olivier Pardini   Vérandas Willems 3'11"
2   Diego Rosa   Androni Giocattoli + 1"
3   Michael Olsson   Ringeriks-Kraft + 2"
4   Sebastian Forke   Christina Watches-Kuma z.t.
5   Maciej Paterski   CCC Polsat Polkowice z.t.
6   Matej Mugerli   Adria Mobil + 4"
7   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg z.t.
8   Andrei Nechita   MG Kvis-Wilier + 5"
9   Emiel Wastyn   Vérandas Willems z.t.
10   Jānis Dakteris   Differdange-Losch z.t.

1e etappeBewerken

Sibiu - Bâleameer (162,5 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Radoslav Rogina   Adria Mobil 4u12'49"
2   Primož Roglič   Adria Mobil + 1'20"
3   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice z.t.
4   Frederik Wilmann   Ringeriks-Kraft + 1'28"
5   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg + 1'30"
6   Michael Olsson   Ringeriks-Kraft z.t.
7   Matteo Busato   MG Kvis-Wilier + 1'31"
8   Gianfranco Zilioli   Androni Giocattoli + 1'44"
9   Alessio Taliani   Androni Giocattoli + 1'52"
10   Marc Christian Garby   Christina Watches-Kuma + 2'01"
23   Olivier Pardini   Vérandas Willems + 4'43"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Radoslav Rogina   Adria Mobil 4u15'58"
2   Primož Roglič   Adria Mobil + 1'21"
3   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice + 1'25"
4   Michael Olsson   Ringeriks-Kraft + 1'34"
5   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg + 1'36"
6   Matteo Busato   MG Kvis-Wilier + 1'40"
7   Frederik Wilmann   Ringeriks-Kraft + 1'43"
8   Gianfranco Zilioli   Androni Giocattoli + 1'59"
9   Alessio Taliani   Androni Giocattoli + 2'07"
10   Marc Christian Garby   Christina Watches-Kuma + 2'18"
21   Olivier Pardini   Vérandas Willems + 4'45"

2e etappeBewerken

Sibiu - Păltiniș (160 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Branislaw Samojlaw   CCC Polsat Polkowice 4u20'19"
2   Primož Roglič   Adria Mobil + 3"
3   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice + 11"
4   Radoslav Rogina   Adria Mobil z.t.
5   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg + 13"
6   Antonino Parrinello   Androni Giocattoli z.t.
7   Gianfranco Zilioli   Androni Giocattoli z.t.
8   Péter Kusztor   Amplatz-BMC z.t.
9   Michael Olsson   Ringeriks-Kraft z.t.
10   Frederik Wilmann   Ringeriks-Kraft z.t.
24   Olivier Pardini   Vérandas Willems + 1'10"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Radoslav Rogina   Adria Mobil 8u36'28"
2   Primož Roglič   Adria Mobil + 1'07"
3   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice + 1'21"
4   Michael Olsson   Ringeriks-Kraft + 1'33"
5   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg + 1'38"
6   Frederik Wilmann   Ringeriks-Kraft + 1'45"
7   Matteo Busato   MG Kvis-Wilier + 1'50"
8   Gianfranco Zilioli   Androni Giocattoli + 2'01"
9   Alessio Taliani   Androni Giocattoli + 2'21"
10   Branislaw Samojlaw   CCC Polsat Polkowice + 2'29"
21   Olivier Pardini   Vérandas Willems + 5'54"

3e etappe deel ABewerken

Sibiu - Sibiu (17 km (TTT))
Plaats Ploeg Tijd
    CCC Polsat Polkowice 19'40"
2   Adria Mobil + 20"
3   LKT Team Brandenburg + 33"
4   Christina Watches-Kuma + 34"
5   Androni Giocattoli + 36"
6   MG Kvis-Wilier + 42"
7   Argentinië + 1'02"
8   ISD CT + 1'13
9   Vérandas Willems + 1'22"
10   SP Tableware z.t.
14   Parkhotel Valkenburg + 1'40"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Radoslav Rogina   Adria Mobil 8u56'26"
2   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice + 1'01"
3   Primož Roglič   Adria Mobil + 1'07"
4   Branislaw Samojlaw   CCC Polsat Polkowice + 2'09"
5   Matteo Busato   MG Kvis-Wilier + 2'12"
6   Gianfranco Zilioli   Androni Giocattoli + 2'17"
7   Alessio Taliani   Androni Giocattoli + 2'37"
8   Michael Olsson   Ringeriks-Kraft + 2'39"
9   Marc Christian Garby   Christina Watches-Kuma + 2'45"
10   Frederik Wilmann   Ringeriks-Kraft + 2'51"
11   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg + 2'58"
21   Olivier Pardini   Vérandas Willems + 6'46"

3e etappe deel BBewerken

Sibiu - Sibiu (158,7 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Marco Zanotti   Parkhotel Valkenburg 4u01'58"
2   Christian Delle Stelle   MG Kvis-Wilier z.t.
3   Antonino Parrinello   Androni Giocattoli z.t.
4   Maciej Paterski   CCC Polsat Polkowice z.t.
5   Olivier Pardini   Vérandas Willems z.t.
6   Radoslav Rogina   Adria Mobil z.t.
7   Andi Bajc   Amplatz-BMC z.t.
8   Andrei Nechita   MG Kvis-Wilier z.t.
9   Nicola Testi   Androni Giocattoli z.t.
10   Stefan Schäfer   LKT Team Brandenburg z.t.
31   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg z.t.

EindklassementenBewerken

Algemeen klassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Tijd
    Radoslav Rogina   Adria Mobil 12u58'26"
2   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice + 1'01"
3   Primož Roglič   Adria Mobil + 1'07"
4   Branislaw Samojlaw   CCC Polsat Polkowice + 2'09"
5   Matteo Busato   MG Kvis-Wilier + 2'12"
6   Gianfranco Zilioli   Androni Giocattoli + 2'17"
7   Alessio Taliani   Androni Giocattoli + 2'37"
8   Michael Olsson   Ringeriks-Kraft + 2'39"
9   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg + 2'58"
10   Marc Christian Garby   Christina Watches-Kuma + 3'00"
11   Frederik Wilmann   Ringeriks-Kraft + 3'06"
12   Antonino Parrinello   Androni Giocattoli + 3'53"
13   Corrado Lampa   Differdange-Losch + 4'38"
14   Matej Mugerli   Adria Mobil + 4'48"
15   César Bihel   Differdange-Losch + 5'29"
16   Oleg Berdos   Tusnad + 5'36"
17   Domen Novak   Adria Mobil + 5'57"
18   Vladimir Lopez   Tusnad + 6'22"
19   Olivier Pardini   Vérandas Willems + 6'46"
20   Øivind Lukkedahl   Ringeriks-Kraft + 6'48"

PuntenklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Radoslav Rogina   Adria Mobil 49
2   Primož Roglič   Adria Mobil 44
3   Michael Olsson   Ringeriks-Kraft 38
4   Olivier Pardini   Vérandas Willems 37
5   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg 33

BergklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Primož Roglič   Adria Mobil 32
2   Radoslav Rogina   Adria Mobil 24
3   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice 22
6   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg 14
23   Gaëtan Bille   Vérandas Willems 3

JongerenklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Tijd
    Domen Novak   Adria Mobil 13u04'23"
2   Øivind Lukkedahl   Ringeriks-Kraft + 51"
3   Andrii Bratasjtsjoek   Kolss + 57"
7   Gert-Jan Bosman   Parkhotel Valkenburg + 13'13"
16   Louis Convens   Vérandas Willems + 33'50"

PloegenklassementBewerken

Plaats Ploeg Tijd
    Adria Mobil 38u21'24"
2   Androni Giocattoli + 1'55"
3   Ringeriks-Kraft + 4'09"
7   Parkhotel Valkenburg + 22'56"
8   Vérandas Willems + 36'04"

KlassementenverloopBewerken

UCI Europe TourBewerken

In deze Sibiu Cycling Tour waren punten te verdienen voor de ranking in de UCI Europe Tour 2014. Enkel renners die uitkwamen voor een (pro-)continentale ploeg, maakten aanspraak om punten te verdienen.

Positie 1e 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e 11e 12e
Eindklassement 80 56 32 24 20 16 12 8 7 6 5 3
Per etappe 16 11 6 5 4 2
Drager leiderstrui (per dag) 8
Voorlopige ranking
# Renner Ploeg Punten
1   Radoslav Rogina   Adria Mobil 129.75
2   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice 72
3   Primož Roglič   Adria Mobil 56.75
4   Branislaw Samojlaw   CCC Polsat Polkowice 44
5   Olivier Pardini   Vérandas Willems 28
6   Matteo Busato   MG Kvis-Wilier 20.5
7   Gianfranco Zilioli   Androni Giocattoli 17
8   Marco Zanotti   Parkhotel Valkenburg 16
  Michael Olsson   Ringeriks-Kraft 16
10   Jasper Ockeloen   Parkhotel Valkenburg 15
11   Maciej Paterski   CCC Polsat Polkowice 13
  Alessio Taliani   Androni Giocattoli 13
13   Diego Rosa   Androni Giocattoli 12
  Antonino Parrinello   Androni Giocattoli 12
15   Christian Delle Stelle   MG Kvis-Wilier 11.5
16   Frederik Wilmann   Ringeriks-Kraft 10
17   Marc Christian Garby   Christina Watches-Kuma 7.25
18   Sebastian Forke   Christina Watches-Kuma 6.25
19   Matej Mugerli   Adria Mobil 4.75
20   Łukasz Owsian   CCC Polsat Polkowice 4
  Jacek Morajko   CCC Polsat Polkowice 4
  Nikolaj Michajlov   CCC Polsat Polkowice 4
  Adrian Honkisz   CCC Polsat Polkowice 4
24   Klemen Štimulak   Adria Mobil 2.75
  Kristjan Fajt   Adria Mobil 2.75
  Bruno Maltar   Adria Mobil 2.75
  Domen Novak   Adria Mobil 2.75
28   Sebastian Deckert   LKT Team Brandenburg 1.5
  Julian Schulze   LKT Team Brandenburg 1.5
  Carl Soballa   LKT Team Brandenburg 1.5
  Tobias Knaup   LKT Team Brandenburg 1.5
  Franz Schiewer   LKT Team Brandenburg 1.5
  Jonas Koch   LKT Team Brandenburg 1.5
  Stefan Schäfer   LKT Team Brandenburg 1.5
35   Asbjørnn Kragh Andersen   Christina Watches-Kuma 1.25
  Stefan Schumacher   Christina Watches-Kuma 1.25
  Jake Tanner   Christina Watches-Kuma 1.25
  Jimmi Sørensen   Christina Watches-Kuma 1.25
39   Nicola Testi   Androni Giocattoli 1
  Emanuele Sella   Androni Giocattoli 1
41   Juan Ignacio Curuchet   MG Kvis-Wilier 0.5
  Andrei Nechita   MG Kvis-Wilier 0.5
  Rino Gasparrini   MG Kvis-Wilier 0.5
  Mattia Frapporti   MG Kvis-Wilier 0.5
  Carlo Brugnotto   MG Kvis-Wilier 0.5

Etappewedstrijden
  Ster van Bessèges ·   Ronde van de Middellandse Zee ·   Ruta del Sol ·   Ronde van de Algarve ·   Ronde van de Haut-Var ·   Driedaagse van West-Vlaanderen ·   Internationale Wielerweek ·   Internationaal Wegcriterium ·   Driedaagse van De Panne-Koksijde ·   Ronde van de Sarthe ·   Ronde van Trentino ·   Ronde van Turkije ·   Vierdaagse van Duinkerke ·   Ronde van Azerbeidzjan ·   Szlakiem Grodów Piastowskich ·   Ronde van Castilië en León ·   Ronde van Picardië ·   Ronde van Noorwegen ·    World Ports Classic ·   Ronde van Beieren ·   Ronde van België ·   Tour des Fjords ·   Ronde van Estland ·   Ronde van Luxemburg ·   Boucles de la Mayenne ·   Ster ZLM Toer ·   Ronde van Slovenië ·   Route du Sud ·   Ronde van Oostenrijk ·   Sibiu Cycling Tour ·   Ronde van Wallonië ·   Ronde van Portugal ·   Ronde van Denemarken ·   Ronde van de Ain ·   Ronde van Burgos ·   Arctic Race of Norway ·   Ronde van de Limousin ·   Ronde van Poitou-Charentes ·   Ronde van Groot-Brittannië ·   Ronde van Gévaudan Languedoc-Roussillon ·   Eurométropole Tour

Eendaagse wedstrijden
  GP La Marseillaise ·   Grote Prijs van de Etruskische Kust ·   Trofeo Palma ·   Trofeo Ses Salines ·   Trofeo Serra de Tramuntana ·   Trofeo Platja de Muro ·   Trofeo Laigueglia ·   Ronde van Murcia ·   Omloop Het Nieuwsblad ·   Classic Sud Ardèche ·   GP Lugano ·   Clásica de Almería ·   Kuurne-Brussel-Kuurne ·   La Drôme Classic ·   Le Samyn ·   GP Città di Camaiore ·   Strade Bianche ·   Roma Maxima ·   Ronde van Drenthe ·   Dwars door Drenthe ·   Nokere Koerse ·   GP Nobili Rubinetterie ·   Handzame Classic ·   Classic Loire-Atlantique ·   Grote Prijs van Cholet-Pays de Loire ·   Dwars door Vlaanderen ·   Route Adélie de Vitré ·   Volta Limburg Classic ·   Grote Prijs Miguel Indurain ·   Ronde van La Rioja ·   Scheldeprijs ·   GP Cerami ·   Klasika Primavera ·   Parijs-Camembert ·   Brabantse Pijl ·   GP Denain ·   Ronde van de Finistère ·   Tro Bro Léon ·   Ronde van Keulen ·   La Roue Tourangelle ·   Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt ·   Ronde van de Somme ·   ProRace Berlin ·   Grote Prijs van Plumelec ·   Boucles de l'Aulne ·   Ronde van Zeeland Seaports ·   GP Kanton Aargau ·   Ronde van Limburg ·   Ronde van de Apennijnen ·   Halle-Ingooigem ·   Prueba Villafranca de Ordizia ·   GP Industria & Artigianato-Larciano ·   Ronde van Toscane ·   Circuito de Getxo ·   Polynormande ·   RideLondon Classic ·   GP Stad Zottegem ·   Arnhem-Veenendaal Classic ·   Châteauroux Classic de l'Indre ·   Druivenkoers Overijse ·   Brussels Cycling Classic ·   GP Fourmies ·   Ronde van de Doubs ·   GP Jef Scherens ·   Coppa Bernocchi ·   GP van Wallonië ·   Coppa Agostoni ·   Ronde van de Drie Valleien ·   Kampioenschap van Vlaanderen ·   Grote Prijs Impanis-Van Petegem ·   Memorial Marco Pantani ·   GP Industria & Commercio di Prato ·   GP van Isbergues ·   Omloop van het Houtland ·   Duo Normand ·   Milaan-Turijn ·   Ronde van het Münsterland ·   Ronde van de Vendée ·   Memorial Frank Vandenbroucke ·   Coppa Sabatini ·   Parijs-Bourges ·   Ronde van Emilia ·   Parijs-Tours ·   GP Beghelli ·   Nationale Sluitingsprijs ·   Chrono des Nations