Hoofdmenu openen

De 60e editie van de wielerwedstrijd Ruta del Sol vond plaats in 2014 van 19 tot en met 23 februari. De start was in Vélez-Málaga, de finish in Fuengirola. De ronde maakte deel uit van de UCI Europe Tour 2014, in de wedstrijdcategorie 2.1. De titelhouder was de Spanjaard Alejandro Valverde, die ook deze editie op zijn naam schreef.

60e editie
Periode 19 februari23 februari
Startplaats Almería
Finishplaats Fuengirola
Totale afstand 733,7 km
Gem. snelheid 39,035 km/h
Deelnemers 133 (115 aangekomen)
Eindklassementen
Jersey red.svg Winnaar Vlag van Spanje Alejandro Valverde
Jersey blue.svg Punten Vlag van Spanje Alejandro Valverde
Jersey violet.svg Berg Vlag van België Tom Van Asbroeck
Jersey white.svg Sprint Vlag van Kazachstan Andrej Zejts
Jersey yellow number.svg Ploegen Vlag van Kazachstan Astana
Andere jaren
Vorige editie Ruta del Sol 2013
Volgende editie Ruta del Sol 2015
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Deelnemende ploegenBewerken

Etappe-overzichtBewerken

etappe datum start finish afstand winnaar   klassementsleider
Proloog 19 februari Almería Almería 7,3 km (ITT)   Alejandro Valverde   Alejandro Valverde
1e 20 februari Vélez-Málaga Jaén 186,8 km   Alejandro Valverde
2e 21 februari La Guardia de Jaén Cabra 197,1 km   Alejandro Valverde
3e 22 februari Sanlúcar la Mayor Sevilla 182,7 km   Gerald Ciolek
4e 23 februari Ubrique Fuengirola 159,8 km   Moreno Hofland

Etappe-uitslagenBewerken

ProloogBewerken

Almería - Almería (7,3 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alejandro Valverde   Movistar 8'22"
2   Tom Dumoulin   Giant-Shimano + 0'07"
3   Jon Izagirre   Movistar + 0'09"
4   Vasil Kiryjenka   Sky ProCycling + 0'13"
5   Geraint Thomas   Sky ProCycling + 0'14"
6   Bradley Wiggins   Sky ProCycling z.t.
7   Richie Porte   Sky ProCycling + 0'15"
8   Javier Moreno   Movistar z.t.
9   Simon Geschke   Giant-Shimano + 0'16"
10   Haimar Zubeldia   Trek Factory Racing z.t.
12   Bart De Clercq   Lotto-Belisol + 0'18"

1e etappeBewerken

Vélez-Málaga - Jaén (186,8 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alejandro Valverde   Movistar 5u08'57"
2   Bauke Mollema   Belkin Pro Cycling + 0'04"
3   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice z.t.
4   Richie Porte   Sky ProCycling z.t.
5   Luis León Sánchez   Caja Rural z.t.
6   Julien Simon   Cofidis + 0'11"
7   Daniel Navarro   Cofidis + 0'12"
8   Jon Izagirre   Movistar + 0'15"
9   Thomas Degand   Wanty-Groupe Gobert + 0'16"
10   Tanel Kangert   Astana + 0'17"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alejandro Valverde   Movistar 5u17'19"
2   Richie Porte   Sky ProCycling + 0'19"
3   Luis León Sánchez   Caja Rural + 0'21"
4   Jon Izagirre   Movistar + 0'24"
5   Haimar Zubeldia   Trek Factory Racing + 0'37"
6   Tanel Kangert   Astana + 0'38"
7   Bauke Mollema   Belkin Pro Cycling + 0'39"
8   Julien Simon   Cofidis + 0'40"
9   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice + 0'43"
10   Geraint Thomas   Sky ProCycling + 0'44"
11   Thomas Degand   Wanty-Groupe Gobert + 0'46"

2e etappeBewerken

La Guardia de Jaén - Cabra (197,1 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alejandro Valverde   Movistar 5u02'53"
2   Luis León Sánchez   Caja Rural +1"
3   Daniel Navarro   Cofidis z.t.
4   Michele Scarponi   Astana z.t.
5   Richie Porte   Sky ProCycling z.t.
6   Thomas Degand   Wanty-Groupe Gobert +5"
7   Bauke Mollema   Belkin Pro Cycling z.t.
8   Tanel Kangert   Astana z.t.
9   Marcos García   Caja Rural +9"
10   Jon Izagirre   Movistar z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alejandro Valverde   Movistar 10u20'12"
2   Richie Porte   Sky ProCycling +20"
3   Luis León Sánchez   Caja Rural +22"
4   Jon Izagirre   Movistar +33"
5   Tanel Kangert   Astana +43"
6   Bauke Mollema   Belkin Pro Cycling +44"
7   Thomas Degand   Wanty-Groupe Gobert +51"
8   Daniel Navarro   Cofidis +55"
9   Michele Scarponi   Astana +1'02"
10   Luis Ángel Maté   Cofidis +1'24"

3e etappeBewerken

Sanlúcar la Mayor - Sevilla (182,7 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Gerald Ciolek   MTN-Qhubeka 4u17'39"
2   Roy Jans   Wanty-Groupe Gobert z.t.
3   Moreno Hofland   Belkin Pro Cycling z.t.
4   Nikias Arndt   Giant-Shimano z.t.
5   Tom Van Asbroeck   Topsport Vlaanderen-Baloise z.t.
6   Jens Debusschere   Lotto-Belisol z.t.
7   Edvald Boasson Hagen   Sky ProCycling z.t.
8   Fábio Silvestre   Trek Factory Racing z.t.
9   Kenneth Vanbilsen   Topsport Vlaanderen-Baloise z.t.
10   Davide Viganò   Caja Rural z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alejandro Valverde   Movistar 14u37'51"
2   Richie Porte   Sky ProCycling +20"
3   Luis León Sánchez   Caja Rural +22"
4   Jon Izagirre   Movistar +33"
5   Tanel Kangert   Astana +43"
6   Bauke Mollema   Belkin Pro Cycling +44"
7   Thomas Degand   Wanty-Groupe Gobert +51"
8   Daniel Navarro   Cofidis +55"
9   Michele Scarponi   Astana +1'02"
10   Luis Ángel Maté   Cofidis +1'24"

4e etappeBewerken

Ubrique - Fuengirola (159,8 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Moreno Hofland   Belkin Pro Cycling 4u09'53"
2   Nikias Arndt   Giant-Shimano z.t.
3   Kenneth Vanbilsen   Topsport Vlaanderen-Baloise z.t.
4   Tom Van Asbroeck   Topsport Vlaanderen-Baloise +1"
5   Edward Theuns   Topsport Vlaanderen-Baloise z.t.
6   Davide Viganò   Caja Rural z.t.
7   Edvald Boasson Hagen   Sky ProCycling z.t.
8   Jon Izagirre   Movistar z.t.
9   Daniel Hoelgaard   Etixx-IHNed z.t.
10   Alejandro Valverde   Movistar z.t.

EindklassementenBewerken

Algemeen klassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Tijd
    Alejandro Valverde   Movistar 18u47'45"
2   Richie Porte   Sky ProCycling + 31"
3   Luis León Sánchez   Caja Rural + 33"
4   Jon Izagirre   Movistar z.t.
5   Tanel Kangert   Astana + 43"
6   Bauke Mollema   Belkin Pro Cycling + 55"
7   Thomas Degand   Wanty-Groupe Gobert + 1'02"
8   Daniel Navarro   Cofidis + 1'06"
9   Michele Scarponi   Astana + 1'13"
10   Luis Ángel Maté   Cofidis + 1'24"
11   Geraint Thomas   Sky ProCycling + 1'30"
12   Marcos García   Caja Rural + 1'38"
13   Sergio Pardilla   MTN-Qhubeka + 1'47"
14   Haimar Zubeldia   Trek Factory Racing + 2'15"
15   Bart De Clercq   Lotto-Belisol + 2'17"
16   Bert-Jan Lindeman   Rabobank Development Team z.t.
17   Francis De Greef   Wanty-Groupe Gobert + 2'21"
18   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice z.t.
19   Julien Simon   Cofidis + 2'28"
20   Paolo Tiralongo   Astana + 2'31"

PuntenklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Alejandro Valverde   Movistar 81
2   Moreno Hofland   Belkin Pro Cycling 41
3   Jon Izagirre   Movistar 38
8   Tom Van Asbroeck   Topsport Vlaanderen-Baloise 26

BergklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Tom Van Asbroeck   Topsport Vlaanderen-Baloise 27
2   Linus Gerdemann   MTN-Qhubeka 19
3   David Lozano   Novo Nordisk 17
7   Tom Dumoulin   Giant-Shimano 8

SprintklassementBewerken

Plaats Naam Ploeg Punten
    Andrej Zejts   Astana 8
2   Edward Theuns   Topsport Vlaanderen-Baloise 6
3   Jakob Fuglsang   Astana 4
4   Martijn Tusveld   Rabobank Development Team 4

PloegenklassementBewerken

Plaats Ploeg Tijd
    Astana 56u27'08"
2   Caja Rural z.t.
3   Sky ProCycling z.t.
6   Wanty-Groupe Gobert + 4'19"
7   Belkin Pro Cycling + 5'12"

KlassementenverloopBewerken

Etappe Winnaar Algemeen klassement
 
Puntenklassement
 
Bergklassement
 
Sprintklassement
 
Ploegenklassement
 
Proloog Alejandro Valverde Alejandro Valverde niet uitgereikt niet uitgereikt niet uitgereikt niet uitgereikt
1 Alejandro Valverde Alejandro Valverde Tom Van Asbroeck Javier Aramendia Movistar
2 Alejandro Valverde Andrej Zejts Astana
3 Gerald Ciolek
4 Moreno Hofland
0Eindstanden
Alejandro Valverde Alejandro Valverde Tom Van Asbroeck Andrej Zejts Astana

Etappewedstrijden
  Ster van Bessèges ·   Ronde van de Middellandse Zee ·   Ruta del Sol ·   Ronde van de Algarve ·   Ronde van de Haut-Var ·   Driedaagse van West-Vlaanderen ·   Internationale Wielerweek ·   Internationaal Wegcriterium ·   Driedaagse van De Panne-Koksijde ·   Ronde van de Sarthe ·   Ronde van Trentino ·   Ronde van Turkije ·   Vierdaagse van Duinkerke ·   Ronde van Azerbeidzjan ·   Szlakiem Grodów Piastowskich ·   Ronde van Castilië en León ·   Ronde van Picardië ·   Ronde van Noorwegen ·    World Ports Classic ·   Ronde van Beieren ·   Ronde van België ·   Tour des Fjords ·   Ronde van Estland ·   Ronde van Luxemburg ·   Boucles de la Mayenne ·   Ster ZLM Toer ·   Ronde van Slovenië ·   Route du Sud ·   Ronde van Oostenrijk ·   Sibiu Cycling Tour ·   Ronde van Wallonië ·   Ronde van Portugal ·   Ronde van Denemarken ·   Ronde van de Ain ·   Ronde van Burgos ·   Arctic Race of Norway ·   Ronde van de Limousin ·   Ronde van Poitou-Charentes ·   Ronde van Groot-Brittannië ·   Ronde van Gévaudan Languedoc-Roussillon ·   Eurométropole Tour

Eendaagse wedstrijden
  GP La Marseillaise ·   Grote Prijs van de Etruskische Kust ·   Trofeo Palma ·   Trofeo Ses Salines ·   Trofeo Serra de Tramuntana ·   Trofeo Platja de Muro ·   Trofeo Laigueglia ·   Ronde van Murcia ·   Omloop Het Nieuwsblad ·   Classic Sud Ardèche ·   GP Lugano ·   Clásica de Almería ·   Kuurne-Brussel-Kuurne ·   La Drôme Classic ·   Le Samyn ·   GP Città di Camaiore ·   Strade Bianche ·   Roma Maxima ·   Ronde van Drenthe ·   Dwars door Drenthe ·   Nokere Koerse ·   GP Nobili Rubinetterie ·   Handzame Classic ·   Classic Loire-Atlantique ·   Grote Prijs van Cholet-Pays de Loire ·   Dwars door Vlaanderen ·   Route Adélie de Vitré ·   Volta Limburg Classic ·   Grote Prijs Miguel Indurain ·   Ronde van La Rioja ·   Scheldeprijs ·   GP Cerami ·   Klasika Primavera ·   Parijs-Camembert ·   Brabantse Pijl ·   GP Denain ·   Ronde van de Finistère ·   Tro Bro Léon ·   Ronde van Keulen ·   La Roue Tourangelle ·   Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt ·   Ronde van de Somme ·   ProRace Berlin ·   Grote Prijs van Plumelec ·   Boucles de l'Aulne ·   Ronde van Zeeland Seaports ·   GP Kanton Aargau ·   Ronde van Limburg ·   Ronde van de Apennijnen ·   Halle-Ingooigem ·   Prueba Villafranca de Ordizia ·   GP Industria & Artigianato-Larciano ·   Ronde van Toscane ·   Circuito de Getxo ·   Polynormande ·   RideLondon Classic ·   GP Stad Zottegem ·   Arnhem-Veenendaal Classic ·   Châteauroux Classic de l'Indre ·   Druivenkoers Overijse ·   Brussels Cycling Classic ·   GP Fourmies ·   Ronde van de Doubs ·   GP Jef Scherens ·   Coppa Bernocchi ·   GP van Wallonië ·   Coppa Agostoni ·   Ronde van de Drie Valleien ·   Kampioenschap van Vlaanderen ·   Grote Prijs Impanis-Van Petegem ·   Memorial Marco Pantani ·   GP Industria & Commercio di Prato ·   GP van Isbergues ·   Omloop van het Houtland ·   Duo Normand ·   Milaan-Turijn ·   Ronde van het Münsterland ·   Ronde van de Vendée ·   Memorial Frank Vandenbroucke ·   Coppa Sabatini ·   Parijs-Bourges ·   Ronde van Emilia ·   Parijs-Tours ·   GP Beghelli ·   Nationale Sluitingsprijs ·   Chrono des Nations