Hoofdmenu openen

De 54e editie van de wielerwedstrijd Brabantse Pijl werd gehouden op 16 april 2014. De start was in Leuven, de finish in Overijse. De wedstrijd maakte deel uit van de UCI Europe Tour 2014, in de categorie 1.HC. In 2013 won de Slowaak Peter Sagan. Dit jaar won Philippe Gilbert de sprint van een uitgedund peloton, voor Michael Matthews en Tony Gallopin. Gilbert won zodoende voor het eerst in drie jaar weer een voorjaarsklassieker.

54e editie
Datum 16 april 2014
Startplaats Leuven
Finishplaats Overijse
Totale afstand 203,1 km
Gem. snelheid 41,388 km/u
Deelnemers 172 (102 aangekomen)
Eindklassementen
Eerste Vlag van België Philippe Gilbert
Tweede Vlag van Australië Michael Matthews
Derde Vlag van Frankrijk Tony Gallopin
Andere jaren
Vorige editie Brabantse Pijl 2013
Volgende editie Brabantse Pijl 2015
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

Deelnemende ploegenBewerken

UitslagBewerken

Brabantse Pijl 2014
Plaats Naam Ploeg Tijd
    Philippe Gilbert   BMC Racing Team 4u54'26"
2   Michael Matthews   Orica-GreenEdge z.t.
3   Tony Gallopin   Lotto-Belisol z.t.
4   Simon Geschke   Giant-Shimano z.t.
5   Björn Leukemans   Wanty-Groupe Gobert z.t.
6   Nathan Haas   Garmin Sharp z.t.
7   Davide Rebellin   CCC Polsat Polkowice z.t.
8   Julien Vermote   Omega Pharma-Quick-Step z.t.
9   Sébastien Reichenbach   IAM Cycling z.t.
10   Alexej Tsatevitsj   Katjoesja z.t.
11   Dries Devenyns   Giant-Shimano z.t.
12   Yukiya Arashiro   Europcar z.t.
13   Jeffrey Romero   Colombia z.t.
14   Julian Alaphilippe   Omega Pharma-Quick-Step +4"
15   Wout Poels   Omega Pharma-Quick-Step z.t.
16   Pieter Serry   Omega Pharma-Quick-Step z.t.
17   Luis Ángel Maté   Cofidis z.t.
18   Jurgen Van den Broeck   Lotto-Belisol z.t.
19   Davide Malacarne   Europcar z.t.
20   Kristian Sbaragli   MTN-Qhubeka z.t.

Etappewedstrijden
  Ster van Bessèges ·   Ronde van de Middellandse Zee ·   Ruta del Sol ·   Ronde van de Algarve ·   Ronde van de Haut-Var ·   Driedaagse van West-Vlaanderen ·   Internationale Wielerweek ·   Internationaal Wegcriterium ·   Driedaagse van De Panne-Koksijde ·   Ronde van de Sarthe ·   Ronde van Trentino ·   Ronde van Turkije ·   Vierdaagse van Duinkerke ·   Ronde van Azerbeidzjan ·   Szlakiem Grodów Piastowskich ·   Ronde van Castilië en León ·   Ronde van Picardië ·   Ronde van Noorwegen ·    World Ports Classic ·   Ronde van Beieren ·   Ronde van België ·   Tour des Fjords ·   Ronde van Estland ·   Ronde van Luxemburg ·   Boucles de la Mayenne ·   Ster ZLM Toer ·   Ronde van Slovenië ·   Route du Sud ·   Ronde van Oostenrijk ·   Sibiu Cycling Tour ·   Ronde van Wallonië ·   Ronde van Portugal ·   Ronde van Denemarken ·   Ronde van de Ain ·   Ronde van Burgos ·   Arctic Race of Norway ·   Ronde van de Limousin ·   Ronde van Poitou-Charentes ·   Ronde van Groot-Brittannië ·   Ronde van Gévaudan Languedoc-Roussillon ·   Eurométropole Tour

Eendaagse wedstrijden
  GP La Marseillaise ·   Grote Prijs van de Etruskische Kust ·   Trofeo Palma ·   Trofeo Ses Salines ·   Trofeo Serra de Tramuntana ·   Trofeo Platja de Muro ·   Trofeo Laigueglia ·   Ronde van Murcia ·   Omloop Het Nieuwsblad ·   Classic Sud Ardèche ·   GP Lugano ·   Clásica de Almería ·   Kuurne-Brussel-Kuurne ·   La Drôme Classic ·   Le Samyn ·   GP Città di Camaiore ·   Strade Bianche ·   Roma Maxima ·   Ronde van Drenthe ·   Dwars door Drenthe ·   Nokere Koerse ·   GP Nobili Rubinetterie ·   Handzame Classic ·   Classic Loire-Atlantique ·   Grote Prijs van Cholet-Pays de Loire ·   Dwars door Vlaanderen ·   Route Adélie de Vitré ·   Volta Limburg Classic ·   Grote Prijs Miguel Indurain ·   Ronde van La Rioja ·   Scheldeprijs ·   GP Cerami ·   Klasika Primavera ·   Parijs-Camembert ·   Brabantse Pijl ·   GP Denain ·   Ronde van de Finistère ·   Tro Bro Léon ·   Ronde van Keulen ·   La Roue Tourangelle ·   Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt ·   Ronde van de Somme ·   ProRace Berlin ·   Grote Prijs van Plumelec ·   Boucles de l'Aulne ·   Ronde van Zeeland Seaports ·   GP Kanton Aargau ·   Ronde van Limburg ·   Ronde van de Apennijnen ·   Halle-Ingooigem ·   Prueba Villafranca de Ordizia ·   GP Industria & Artigianato-Larciano ·   Ronde van Toscane ·   Circuito de Getxo ·   Polynormande ·   RideLondon Classic ·   GP Stad Zottegem ·   Arnhem-Veenendaal Classic ·   Châteauroux Classic de l'Indre ·   Druivenkoers Overijse ·   Brussels Cycling Classic ·   GP Fourmies ·   Ronde van de Doubs ·   GP Jef Scherens ·   Coppa Bernocchi ·   GP van Wallonië ·   Coppa Agostoni ·   Ronde van de Drie Valleien ·   Kampioenschap van Vlaanderen ·   Grote Prijs Impanis-Van Petegem ·   Memorial Marco Pantani ·   GP Industria & Commercio di Prato ·   GP van Isbergues ·   Omloop van het Houtland ·   Duo Normand ·   Milaan-Turijn ·   Ronde van het Münsterland ·   Ronde van de Vendée ·   Memorial Frank Vandenbroucke ·   Coppa Sabatini ·   Parijs-Bourges ·   Ronde van Emilia ·   Parijs-Tours ·   GP Beghelli ·   Nationale Sluitingsprijs ·   Chrono des Nations