Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1948

Joegoslavië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1948 in Londen, Engeland. Net als bij de vorige editie werd geen goud gewonnen, maar wel een zilveren medaille extra.

Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1948
Land Joegoslavië
IOC-landcode YUG
Olympische Zomerspelen 1948 in Londen
Vlaggendrager Božo Grkinić
Aantal deelnemers 96
Aantal disciplines 7
Medailles
Rang: 24
goud
0
zilver
2
brons
0
totaal
2
Joegoslavië op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000
Joegoslavië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Ivan Gubijan kogelslingeren (m)
 
Voetbal Franjo Šoštarič
Miroslav Brozović
Branko Stanković
Zlatko Čajkovski
Aleksandar Atanacković
Prvoslav Mihajlović
Rajko Mitić
Franjo Wölfl
Stjepan Bobek
Željko Čajkovski
Ljubomir Lovrić
Zvonko Cimermančić
Bernard Vukas
Ivan-Oskar Jazbinšek
Ratko Kacijan
Frane Matošić
Bela Palfi
Miodrag Jovanović
Kosta Tomašević
Josip Takač
Božo Broketa
Aleksandar Petrović
mannen

Deelnemers en resultatenBewerken

(m) = mannen, (v) = vrouwen

  AtletiekBewerken

  Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marko Račič 400m (m)
23e
serie 1: 2de in 50,5
kwartfinale 3: 6de in 52,1
Zvonko Sabolović
18e
serie 3: 1ste in 49,9
kwartfinale 1: 5de in 49,5
Petar Šegedin 3000m steeplechase (m)
6e
serie 2: 3de in 9.25,0
finale: 6de in 9.20,4
Đorđe Stefanović
onbekend
serie 1: 5de in 9.39,6
Jerko Bulić
Aleksandar Ćosić
Marko Račič
Zvonko Sabolović
4x400m (m)
12e
serie 3: 4de in 3.25,4
Danilo Žerjal discuswerpen (m)
16e
kwalificatie: 16de met 43,07m
Dušan Vujačić speerwerpen (m)
15e
kwalificatie: 15de met 57,62m
Mirko Vujačić
7e
kwalificatie: 8ste met 62,53m
finale: 7de met 64,89m
Ivan Gubijan kogelslingeren (m)
 
kwalificatie: 8ste met 50,44m
finale: 2de met 54,27m
Davorin Marčelja tienkamp (m)
18e
6141 punten
Oto Rebula
DNF
niet gefinisht
Alma Butia 100m (v)
series
serie 8: 5de in 13,6
200m (v)
15e
serie 4: 5de in 25,8
Marija Radosavljević kogelstoten (v)
7e
kwalificatie: 9de
finale: 7de met 12,355m
Julija Matej discuswerpen (v)
21e
30,25m

  RoeienBewerken

  Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dragutin Petrovečki skiff (m)
14e
serie 2: 3de in 8.17,3
herkansingen: 3de in 8.17,3
Vladeta Ristić
Marko Horvatin
Duško Ðorđević
Predrag Sarić
twee-met (m)
4e
serie 1: 1ste in 7.59,0
halve finale 3: 2de in 8.07,9
Petar Ozretić
Ivo Lipanović
Mate Mojtić
Klement Alujević
vier-zonder (m)
9e
Šime Bujas
Stipe Krnčević
Jakov Labura
Daniel Krnćević
Duško Ðorđević
vier-met (m)
15e
serie 2: 2de in 7.08,0
herkansingen: 2de in 7.13,5
Mile Petrović
Sreta Novičić
Sveto Drenovac
Branko Becić
Ivan Telesmanić
Karlo Pavlenć
Slobodan Jovanović
Bogdan Sirotanović
Predrag Sarić
acht (m)
10e
serie 4: 2de in 6.16,2
herkansingen: 3de in 6.19,1

  TurnenBewerken

  Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stjepan Boltižar rekstok (m)
95e
26,10 punten
Konrad Grilc
44e
35,90 punten
Karel Janež
113e
16,00 punten
Drago Jelić
61e
33,90 punten
Ivica Jelić
92e
27,00 punten
Josip Kujundžić
46e
35,50 punten
Miro Longyka
61e
33,90 punten
Jakob Šubelj
93e
26,40 punten
Stjepan Boltižar brug (m)
87e
30,70 punten
Konrad Grilc
44e
35,70 punten
Karel Janež
92e
29,00 punten
Drago Jelić
96e
28,45 punten
Ivica Jelić
92e
29,00 punten
Josip Kujundžić
56e
34,50 punten
Miro Longyka
86e
31,10 punten
Jakob Šubelj
105e
24,80 punten
Stjepan Boltižar ringen (m)
67e
33,50 punten
Konrad Grilc
52e
34,80 punten
Karel Janež
111e
21,80 punten
Drago Jelić
80e
32,40 punten
Ivica Jelić
59e
34,30 punten
Josip Kujundžić
78e
32,50 punten
Miro Longyka
77e
32,60 punten
Jakob Šubelj
103e
27,80 punten
Stjepan Boltižar paard voltige (m)
65e
32,80 punten
Konrad Grilc
41e
35,60 punten
Karel Janež
95e
23,60 punten
Drago Jelić
66e
32,75 punten
Ivica Jelić
64e
32,90 punten
Josip Kujundžić
72e
32,00 punten
Miro Longyka
78e
29,60 punten
Jakob Šubelj
81e
29,25 punten
Stjepan Boltižar vloer (m)
69e
33,80 punten
Konrad Grilc
61e
34,35 punten
Karel Janež
92e
29,85 punten
Drago Jelić
91e
29,90 punten
Ivica Jelić
81e
31,75 punten
Josip Kujundžić
14e
37,10 punten
Miro Longyka
50e
35,70 punten
Jakob Šubelj
74e
33,15 punten
Stjepan Boltižar sprong (m)
91e
32,00 punten
Konrad Grilc
44e
36,70 punten
Karel Janež
90e
32,20 punten
Drago Jelić
75e
34,40 punten
Ivica Jelić
40e
36,80 punten
Josip Kujundžić
28e
37,30 punten
Miro Longyka
23e
37,50 punten
Jakob Šubelj
32e
37,10 punten
Stjepan Boltižar individuele meerkamp (m)
78e
188,90 punten
Konrad Grilc
46e
213,05 punten
Karel Janež
103e
152,45 punten
Drago Jelić
75e
191,80 punten
Ivica Jelić
76e
191,75 punten
Josip Kujundžić
54e
208,90 punten
Miro Longyka
71e
200,40 punten
Jakob Šubelj
85e
178,50 punten
Stjepan Boltižar
Konrad Grilc
Karel Janež
Drago Jelić
Ivica Jelić
Josip Kujundžić
Miro Longyka
Jakob Šubelj
meerkamp team (m)
10e
1194,80 punten
Vida Gerbec
Dragana Đorđević
Ruža Vojsk
Draginja Đipalović
Tanja Žutić
Dragica Basletić
Zlatica Mijatović
^Neža Černe
meerkamp team (v)
7e
397,90 punten

  VoetbalBewerken

  Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ljubomir Lovrić
Miroslav Brozović
Branko Stanković
Zlatko Čajkovski
Miodrag Jovanović
Aleksandar Atanacković
Zvonko Cimermančić
Rajko Mitić
Stjepan Bobek
Željko Čajkovski
Bernard Vukas
Franjo Šoštarić
Prvoslav Mihajlović
Franjo Velfl
Kosta Tomašević
mannen
 
voorronde: vrij
1ste ronde: W van   Luxemburg: 6-1
kwartfinale: W van   Turkije: 3-1
halve finale: W van   Groot-Brittannië: 3-1
finale: V van   Zweden: 1-3

  WaterpoloBewerken

  Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zdravko-Ćiro Kovačić
Veljko Bakašun
Ivo Giovanelli
Ivo Kurtini
Marko Brainović
Luka Ciganović
Božo Grkinić
Juraj Amšel
Ivo Štakula
mannen
9e
groep D: 2de
W van   Australië: 12-3
G van   Italië: 4-4
2de ronde groep I: 3de
V van   Hongarije: 1-3

  WielersportBewerken

  Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Milan Poredski wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
August Prosenik
DNF
niet gefinisht
Aleksandar Strain
DNF
niet gefinisht
Aleksandar Zorić
DNF
niet gefinisht
Milan Poredski
August Prosenik
Aleksandar Strain
Aleksandar Zorić
wegwedstrijd team (m)
DNF
niet gefinisht

  ZwemmenBewerken

  Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1948 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Janko Puhar 400m vrije slag (m)
11e
series: 14de in 5.00,8
halve finale: 11de in 4.58,7
Marijan Stipetić
10e
series: 15de in 5.01,4
halve finale: 10de in 4.58,6
Branko Vidović
13e
series: 13de in 4.58,7
halve finale: 13de in 4.59,4
Vanja Illić 1500m vrije slag (m)
28e
series: 28ste in 21.17,0
Janko Puhar
5e
series: 14de in 5.00,8
halve finale: 6de in 20.12,9
finale: 5de in 20.10,7
Marijan Stipetić
34e
series: 34ste in 21.45,1
Tone Cerer 200m schoolslag (m)
5e
series: 5de in 2.46,3
halve finale: 8ste in 2.47,3
finale: 5de in 2.46,1
Vanja Illić
Ciril Pelhan
Janko Puhar
Branko Vidović
4x200m vrije slag (m)
5e
serie 2: 2de in 9.12,4
finale: 5de in 9.14,0