Europese kampioenschappen wielrennen 2018

De Europese kampioenschappen wielrennen 2018 waren de 24e editie van de Europese kampioenschappen wielrennen die georganiseerd werden door de Union Européenne de Cyclisme (UEC). Het was het 22e kampioenschap met tijdrit, het 14e kampioenschap voor junioren en het derde Europees kampioenschap voor elite mannen en vrouwen. De wedstrijden voor junioren en beloften werden van donderdag 12 tot en met zondag 15 juli 2018 gehouden in Brno en Zlín, in Tsjechië. De wedstrijden voor elite werden gehouden in Glasgow, Schotland, in combinatie met o.a. de EK baanwielrennen, mountainbike en BMX, als onderdeel van de Europese Kampioenschappen 2018.

Europese kampioenschappen wielrennen 2018
Logo EK Wielrennen
Logo EK Wielrennen
Gehouden in Vlag van Tsjechië Brno en Zlín
Vlag van het Verenigd Koninkrijk Glasgow (elite)
Jaar 2018
Data 12 t/m 15 juli
5 t/m 12 augustus (elite)
Sport Wegwielrennen
Organisator UEC
Evenementen 12
Navigatie
2017     2019
Portaal  Portaalicoon   Sport

WedstrijdschemaBewerken

Discipline Datum Tijd Categorie Afstand
Junior- en beloftetijdritten in   Brno
Tijdrit Donderdag 12 juli 10:00u Vrouwen junioren 12 km
13:00u Vrouwen beloften 24 km
Vrijdag 13 juli 9:00u Mannen junioren 24 km
13:00u Mannen beloften 24 km
Junior- en beloftewegritten in   Zlín
Wegrit Zaterdag 14 juli 11:00u Vrouwen junioren 75,6 km
14:30u Vrouwen beloften 108 km
Zondag 15 juli 9:00u Mannen junioren 118,8 km
13:00u Mannen beloften 140,4 km
Elitewedstrijden in   Glasgow
Wegrit Zondag 5 augustus 12:30u Vrouwen elite 130 km
Tijdrit Woensdag 8 augustus 8:45u 32 km
12:45u Mannen elite 45,7 km
Wegrit Zondag 12 augustus 10:30u 230 km

MedaillewinnaarsBewerken

 
Podium van de wegrit voor vrouwen elite.
Mannen elite
 
 
 
Wegrit   Matteo Trentin   Mathieu van der Poel   Wout van Aert
Tijdrit   Victor Campenaerts   Jonathan Castroviejo   Maximilian Schachmann
Vrouwen elite
 
 
 
Wegrit   Marta Bastianelli   Marianne Vos   Lisa Brennauer
Tijdrit   Ellen van Dijk   Anna van der Breggen   Trixi Worrack
Mannen beloften
 
 
 
Wegrit   Marc Hirschi   Victor Lafay   Fernando Barceló
Tijdrit   Edoardo Affini   Izidor Penko   Markus Wildauer
Vrouwen beloften
 
 
 
Wegrit   Nikola Nosková   Aafke Soet   Letizia Paternoster
Tijdrit   Aafke Soet   Lisa Klein   Nikola Nosková
Mannen junioren
 
 
 
Wegrit   Remco Evenepoel   Alexandre Balmer   Carlos Rodriguez Cano
Tijdrit   Remco Evenepoel   Ilan Van Wilder   Antonio Tiberi
Vrouwen junioren
 
 
 
Wegrit   Ajgoel Garejeva   Vittoria Guazzini   Hannah Ludwig
Tijdrit   Vittoria Guazzini   Hannah Ludwig   Marta Jaskulska

MedaillespiegelBewerken

# Land       Totaal
1   Italië 4 1 2 7
2   België 3 1 1 5
3   Nederland 2 4 0 6
4   Zwitserland 1 1 0 2
5   Tsjechië 1 0 1 2
6   Rusland 1 0 0 1
7   Duitsland 0 2 4 6
8   Spanje 0 1 2 3
9   Frankrijk 0 1 0 1
9   Slovenië 0 1 0 1
11   Oostenrijk 0 0 1 1
11   Polen 0 0 1 1
Totaal 12 12 12 36

Zie ookBewerken