Europese kampioenschappen schaatsen 2022

De Europese kampioenschappen schaatsen afstanden 2022 voor mannen en vrouwen vonden van 7 tot en met 9 januari plaats op de ijsbaan Thialf in Heerenveen, Nederland.

EK Afstanden 2022
Kampioenschapinformatie
Plaats Heerenveen
Gastland Nederland
IJsbaan Thialf
Type baan Overdekt, kunstijs
Editie 3e
Datum 7–9 januari 2022
Organisator ISU Logo.jpg ISU
Navigatie
<<< 2021     2023 >>>
Portaal  Portaalicoon   Schaatsen
EK afstanden 2022
500 mmannenvrouwen
1000 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
3000 mvrouwen
5000 mmannen
Massastartmannenvrouwen
Teamsprintmannenvrouwen
Achtervolgingmannenvrouwen

AanloopBewerken

Het was de derde keer dat de Europese kampioenschappen per afstand werden gehouden sinds de ISU in 2016 besloot om een EK allround + sprint in de oneven jaren te houden en een EK afstanden in de even jaren. Er werden titels en medailles vergeven op zeven onderdelen bij zowel de mannen als de vrouwen, vijf individueel en twee in teamverband. De Russische nationale ploeg miste de eerste dag van het toernooi omdat drie leden – Olga Fatkoelina, sprintcoach Sergej Klevtsjenja en teammanager Sergej Grjaztsov[1] – positief getest waren op het coronavirus en daardoor de gehele ploeg in isolatie moest. Op zaterdag en zondag kon een deel van de Russen (maar niet Fatkoelina) wel meedoen.

ProgrammaBewerken

Vrijdag 7 januari Zaterdag 8 januari Zondag 9 januari
18.55u 14.30u 14.05u
Teamsprint vrouwen
Ploegenachtervolging mannen
3000 meter vrouwen
1000 meter mannen
Teamsprint mannen
500 meter vrouwen
5000 meter mannen
1500 meter vrouwen
Ploegenachtervolging vrouwen
1500 meter mannen
1000 meter vrouwen
500 meter mannen
Massastart vrouwen
Massastart mannen

MedaillesBewerken

MannenBewerken

Afstand AD      
500 m
Details
19   Piotr Michalski   Merijn Scheperkamp   Dai Dai N'tab
1000 m
Details
20   Thomas Krol   Kjeld Nuis   Kai Verbij
1500 m
Details
19   Kjeld Nuis   Thomas Krol   Allan Dahl Johansson
5000 m
Details
16   Patrick Roest   Jorrit Bergsma   Hallgeir Engebråten
Massastart
Details
24   Bart Swings   Livio Wenger   Roeslan Zacharov
Teamsprint
Details
6   Nederland
Merijn Scheperkamp
Tijmen Snel
Kai Verbij
  Noorwegen
Håvard Holmefjord Lorentzen
Bjørn Magnussen
Henrik Fagerli Rukke
  Polen
Marek Kania
Piotr Michalski
Damian Żurek
Ploegenachtervolging
Details
5   Nederland
Marcel Bosker
Sven Kramer
Patrick Roest
  Noorwegen
Hallgeir Engebråten
Allan Dahl Johansson
Sverre Lunde Pedersen
  Italië
Davide Ghiotto
Andrea Giovannini
Michele Malfatti

VrouwenBewerken

Afstand AD      
500 m
Details
18   Femke Kok   Angelina Golikova   Darja Katsjanova
1000 m
Details
19   Jutta Leerdam   Femke Kok   Darja Katsjanova
1500 m
Details
19   Antoinette de Jong   Ireen Wüst   Francesca Lollobrigida
3000 m
Details
16   Irene Schouten   Antoinette de Jong   Francesca Lollobrigida
Massastart
Details
20   Irene Schouten   Marijke Groenewoud   Jelizaveta Goloebeva
Teamsprint
Details
4   Polen
Karolina Bosiek
Andżelika Wójcik
Kaja Ziomek
  Wit-Rusland
Anna Nifontova
Jekaterina Sloeva
Jevgenia Vorobjova
  Noorwegen
Ane By Farstad
Martine Ripsrud
Julie Nistad Samsonsen
Ploegenachtervolging
Details
6   Nederland
Antoinette de Jong
Irene Schouten
Ireen Wüst
  Noorwegen
Marit Fjellanger Bøhm
Sofie Karoline Haugen
Ragne Wiklund
  Rusland
Jelizaveta Goloebeva
Jevgenia Lalenkova
Natalja Voronina

MedailleklassementBewerken

Land       Totaal
1   Nederland 11 8 2 21
2   Polen 2 0 1 3
3   België 1 0 0 1
4   Noorwegen 0 3 3 6
5   Rusland 0 1 5 6
6   Wit-Rusland 0 1 0 1
  Zwitserland 0 1 0 1
8   Italië 0 0 3 3

Zie ookBewerken