Hoofdmenu openen

Europese kampioenschappen mountainbike 2008

sportseizoen van een competitie

De Europese kampioenschappen mountainbike 2008 waren de achttiende editie van de Europese titelstrijd, en werden, net als in 2001, gehouden in Sankt Wendel, Duitsland, van vrijdag 16 mei tot en met zondag 18 mei 2008. Het toernooi begon met de teamestafette.

JuniorenBewerken

Mannen (U21)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Peter Sagan   SVK 01:32:03
  Mykhaylo Batsutsa   UKR +01:22
  Matthias Rupp   SUI +01:27
4 Alexander Gehbauer   AUT +01:28
5 Henk Jaap Moorlag   NED +02:37
6 Oscar Byhlinder   SWE +02:58
7 Marcus Schulte-Lünzum   GER +02:59
8 Ruben Scheire   BEL +03:49
9 Olof Jonsson   SWE +04:01
10 Elia Silvestri   ITA +04:33
11 Martin Gluth   GER +04:37
12 Gerhard Kerschbaumer   ITA +04:45
13 Luca Braidot   ITA +05:22
14 Matthias Stirnemann   SUI +05:28
15 Marek Konwa   POL +05:33
16 Laurent Evrard   BEL +04:40
17 Ondrej Cink   CZE +05:53
18 Zsolt Juhasz   HUN +05:57
19 Arnaud Grand   SUI +06:05
20 Jakub Magnusek   CZE +06:15
21 Blaz Znidarsic   SLO +06:27
22 Sebastian Batchelor   GBR +06:37
23 Clément Koretzky   FRA +06:48
24 Simon Stiebjahn   GER +06:51
25 Tim Wellens   BEL +06:53
26 Donat Albin   SUI +07:02
27 Jan Nesvadba   CZE +07:15
28 Oliver Walder   SUI +07:45
29 Ales Janda   CZE +08:00
30 Balint Lukacs   HUN +08:03
31 Ricardo Marinheiro   POR +08:09
32 Francisco Lopez   ESP +08:14
33 Hamish Creber   GBR +08:38
34 Valentin Fiderer   GER +08:43
35 Daniel Kaufmann   SUI +08:48
36 Micki van Empel   NED +08:53
37 Marcel Braun   GER +08:54
38 Matthias Hoi   AUT +08:54
39 Marcel Fleschhut   GER +08:56
40 Rob van der Heijden   NED +09:18
41 Jonas De Backer   BEL +09:42
42 Manfred Reis   GER +09.44
43 Andreas Gravdal   NOR +09.56
44 Rodion Brazhnik   UKR +10.08
45 Vid Tancer   SLO +10.20
46 Sebastiaan Zweedijk   NED +10.34
47 David Simon   GER +10.41
48 Thomas Decugis   FRA +10.44
49 Szymon Galczynski   POL +10.46
50 David Rodrigues   POR +10.49
51 Alex Paton   GBR +10.53
52 Josef Rajchart   CZE +10.55
53 Aurélien Daniel   FRA +11.22
54 Alexios Kokovikas   GRE +11.42
55 Lukasz Osiecki   POL +11.43
56 Mirco Widmer   SUI +11.56
57 Joze Zagar   SLO +11.57
58 Attila Béla   HUN +12.06
59 Anthony Grenet   FRA +12.41
60 Erik Groen   NED +12.51
61 Diogo Afonso   POR +12.56
62 Frans Leonard Mustaparta   NOR +13.06
63 Joris Bagnol   FRA +13.07
64 Ganier Titouan Perrin   FRA +13.07
65 Pavel Pryadein   RUS +13.08
66 Verges Umbert   ESP +13.10
67 Amotz Nehoray   ISR +13.30
68 Arnaud Jouffroy   FRA +13.33
69 Ondrej Paur   CZE +14.33
70 Paul O'Reilly   IRL +15.12
71 Janis Rezins   LAT +15.49
72 Zdenek Cerny   CZE +17.21
73 Charalambos Takidis   GRE +1 ronde
74 Dandal Abdurrahman   TUR +1 ronde
75 Neil McGimpsey   IRL +1 ronde
76 Tomer Laks   ISR +1 ronde
77 Peter Balis   SVK +1 ronde
78 Aleksa Maric   SRB +1 ronde
79 Yoav Bear   ISR +2 ronden
80 Nikoaos Tachopoulos   GRE +2 ronden
81 Efstathios Theodoridis   GRE +2 ronden
82 Ori Spektor   ISR +2 ronden
83 Filip Adel   CZE +2 ronden
Gabriel Leppik   EST DNF
Fabian Strecker   GER DNF
Liam McGreevy   IRL DNF
Sagi Fainshtain   ISR DNF
Stanislav Chernykh   UKR DNF

Vrouwen (U21)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Mona Eiberweiser   GER 01:27:18
  Alla Boyko   UKR +00:54
  Kajsa Snihs   SWE +01:09
4 Sanne Cant   BEL +02:30
5 Barbara Benko   HUN +02:36
6 Gesa Brüchmann   GER +03:49
7 Rozanne Slik   NED +05:07
8 Camille Devi   FRA +05:58
9 Mariya Babanova   RUS +06:14
10 Vivielle Meyer   SUI +06:25
11 Julia Haase   GER +06:56
12 Karin Rappo   SUI +07:03
13 Marina Giger   SUI +07:13
14 Michelle Hediger   SUI +07:39
15 Lorraine Truong   SUI +07:55
16 Roselisa Palma   ITA +08:14
17 Martina Giovanniello   ITA +08:49
18 Karolina Giezek   POL +09.36
19 Annie Last   GBR +09.48
20 Cornelia Schuster   ITA +10.44
21 Anna Oberparleiter   ITA +11.49
22 Jana Valesova   CZE +11.49
23 Kristina Strachovic   LTU +11.50
24 Elisa Ries   GER +12.18
25 Sophie Rodot   FRA +12.59
26 Jerneja Tratnik   SLO +13.26
27 Alexandra Marchal   BEL +13.41
28 Daria Zaitseva   RUS +14.24
29 Anna Kowalczyk   POL +14.25
30 Noga Korem   ISR +16.26
31 Marketa Lorenzova   CZE +18.27
32 Melissa Horvat   AUT +19.06
33 Irina Malisheva   RUS +22.15
34 Brigitta Koós   HUN +1 ronde
35 Annabel Simpson   GBR +2 ronden
35 Hanna Konttinen   FIN +2 ronden
Jitka Skarnitzlova   CZE DNF

BeloftenBewerken

Mannen (U23)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Nino Schurter   SUI 01:49:11
  Stéphane Tempier   FRA +00:02
  Matthias Flückiger   SUI +00:04
4 Fabian Giger   SUI +00:34
5 Alexander Wetterhall   SWE +00:36
6 Alexis Vuillermoz   FRA +00:43
7 Jan Skarnitzl   CZE +00:49
8 Anders Hovdenes   NOR +00:57
9 Ian Bibby   GBR +02:26
10 Marc Colom   FRA +02:56
11 Patrick Gallati   SUI +03:08
12 Matthias Wengelin   SWE +03:08
13 Dariusz Batek   POL +03:26
14 Bjorn Brems   BEL +03:43
15 Robert Gehbauer   AUT +03:54
16 Luka Mezgec   SLO +04:14
17 Pascal Meyer   SUI +04:32
18 Jelmer Jubbega   NED +04:41
19 Mattias Nilsson   SWE +05:15
20 Simon Scheiber   AUT +05:21
21 Rotem Ishai   ISR +05:31
22 Frank Beemer   NED +05:39
23 Uwe Hochenwarter   AUT +05:44
24 Felix Euteneuer   GER +05:46
25 Niels Wubben   NED +05:52
26 David Lozano   ESP +06:06
27 David Fletcher   GBR +06:21
28 Rob Vangenechten   BEL +06:31
29 Andriy Gumenyuk   UKR +06:48
30 Marco Minnard   NED +06:59
31 Cristian Cominelli   ITA +07:39
32 Hans Becking   NED +07:54
33 Periklis Ilias   GRE +08:09
34 Luka Kodra   SLO +08:10
35 Ross Creber   GBR +08:20
36 Ola Kjoren   NOR +08:25
37 Markus Bauer   GER +08.42
38 Lukas Kaufmann   SUI +09.04
39 Umberto Corti   ITA +09.04
40 Sebastien Carabin   BEL +09.31
41 Martin Skopek   SLO +09.58
42 Andi Weinhold   GER +10.15
43 Denis Vorontsov   RUS +10.32
44 Jo Nordskar   NOR +10.36
45 Fabien Canal   FRA +10.52
46 Luka Homovec   SLO +10.53
47 Andriy Khrypta   UKR +11.05
48 Josef Kamler   CZE +11.35
49 Samuele Porro   ITA +11.42
50 Alexander Fedotov   RUS +12.16
51 Maxime Marotte   FRA +13.06
52 Mikhail Baryshnikov   RUS +13.55
53 David Rosa   POR +13.55
54 Shlomi Haimy   ISR +14.04
55 Georgios Pattes   GRE +14.08
56 Laurent Mineur   BEL +14.47
57 Tim Wijnants   BEL +16.12
58 Reinis Andrijanovs   LAT +16.15
59 Ervins Smolins   LAT +16.19
60 Martin Loo   EST +17.41
61 Didzis Praulins   LAT +19.25
62 Dries Govaerts   BEL +22.39
63 Nick Daems   BEL +1 ronde
64 Kristian Johansen   NOR +1 ronde
65 Heiko Gutmann   GER +1 ronde
66 Kornel Osicki   POL +1 ronde
67 Idan Shapira   ISR +1 ronde
68 Abdülkadir Kelleci   TUR +1 ronde
69 Balazs Lobmayer   HUN +2 ronden
70 Sergio Pulido   ESP +2 ronden
71 Nizan Margalit   ISR +3 ronden
72 Jakub Kamsiz   TUR +3 ronden
Andi Eyring   GER DNF
Rumen Voigt   GER DNF
Connor McConvey   IRL DNF
Dmitry Medvedev   RUS DNF
Lukas Hanus   SLO DNF

Vrouwen (U23)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Nathalie Schneitter   SUI 01:46:56
  Tanja Žakelj   SLO +00:41
  Tereza Hurikova   CZE +01:39
4 Laura Metzler   FRA +02:45
5 Julie Krasniak   FRA +03:55
6 Alexandra Engen   SWE +04:40
7 Anja Gradi   GER +05:51
8 Maaike Polspoel   BEL +05:34
9 Caroline Mani   FRA +05:43
10 Nataljya Krompets   UKR +05:44
11 Stephanie Wiedner   AUT +06:29
12 Julie Bresset   FRA +07:25
13 Hanna Klein   GER +07:40
14 Katarzyna Solus   POL +08.33
15 Vera Andreeva   RUS +09.21
16 Ines Thoma   GER +10.42
17 Agnes Naumann   GER +13.28
18 Kathrin Stirnemann   SUI +13.49
19 Iryna Slobodyan   UKR +16.25
20 Judith Pollinger   ITA +17.25
21 Tatjana Kaliakina   LTU +17.51
22 Katharina Haase   GER +18.58
23 Claudia Sieder   ITA +19.57
24 Sibylle Werth   ITA +21.25
25 Polona Batagelj   SLO +1 ronde
Karen Brouwer   NED DNF
Aleksandra Dawidowicz   POL DNF

SeniorenBewerken

MannenBewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Florian Vogel   SUI 02:06:42
  Christoph Sauser   SUI +00:33
  Jakob Fuglsang   DEN +01:14
4 Ralph Näf   SUI +01:31
5 Christoph Soukup   AUT +01:31
6 Thomas Frischknecht   SUI +01:44
7 Fredrik Kessiakoff   SWE +01:50
8 Manuel Fumic   GER +02:07
9 José Antonio Hermida   ESP +02:07
10 Marco Fontana   ITA +02:29
11 Martin Gujan   SUI +02:29
12 Yader Zoli   ITA +02:29
13 Rudi van Houts   NED +02:39
14 Ruben Ruzafa   ESP +02:43
15 Julien Absalon   FRA +02:44
16 Sven Nys   BEL +02:45
17 Marek Galinski   POL +03:02
18 Peter Riis Andersen   DEN +03:20
19 Jean-Christophe Péraud   FRA +03:34
20 Sergio Mantecón   ESP +03:37
21 Cédric Ravanel   FRA +03:45
22 Lukas Flückiger   SUI +04:32
23 Wolfram Kurschat   GER +05:03
24 Yury Trofimov   RUS +05:21
25 Jaroslav Kulhavý   CZE +05:50
26 Bart Brentjens   NED +05:58
27 Liam Killeen   GBR +05:12
28 Jürg Graf   SUI +06:35
29 Milan Spesny   CZE +06:45
30 Martino Fruet   ITA +06:49
31 Tim Böhme   GER +06:56
32 Gion Manetsch   SUI +06:57
33 Ivan Seledkov   RUS +06:59
34 Klaus Nielsen   DEN +07:03
35 Hannes Metzler   AUT +07:21
36 Jochen Käss   GER +07:53
37 Torsten Marx   GER +07.54
38 Sergiy Rysenko   UKR +08.37
39 Emil Lindgren   SWE +08.53
40 Karl Platt   GER +08.57
41 François Bailly-Maitre   FRA +09.39
42 Bas Peters   NED +09.47
43 Luís Pinto   POR +10.18
44 Jiri Friedl   CZE +10.25
45 Labarta Marti   ESP +10.32
46 Frank Schotman   NED +10.43
47 Andrea Tiberi   ITA +10.49
48 Anton Gogolov   RUS +10.51
49 Karl Markt   AUT +10.52
50 Matous Ulman   CZE +10.58
51 Kristian Hynek   CZE +11.19
52 Magnus Darvell   SWE +11.39
53 Alban Lakata   AUT +11.58
54 Juan Pedro Trujillo   ESP +12.26
55 Carlos Coloma   ESP +12.27
56 Ian Wilkinson   GBR +12.57
57 Rene Tann   GER +14.42
58 Pierre Lebreton   FRA +15.15
59 Niall Davis   IRL +1 ronde
60 Filip Eberl   CZE +1 ronde
61 Bilal Akgul   TUR +1 ronde
62 Michal Plesnik   SVK +1 ronde
63 Bojan Djurdjic   SRB +2 ronden
64 Matej Lovse   SLO +2 ronden
65 Taavi Selder   EST +2 ronden
66 Yevgeniy Medvetskyy   UKR +3 ronden
67 Allan Aulik   EST +3 ronden
68 Dzintars Ozolins   LAT +3 ronden
69 Ivan Tomic   SRB +3 ronden
70 Yunus Yetkin   TUR +3 ronden
Michael Weiss   AUT DNF
Roel Paulissen   BEL DNF
Giuseppe Lamastra   ITA DNF
Tony Longo   ITA DNF
Jelmer Pietersma   NED DNF
Marcin Karczynski   POL DNF
Maxim Gogolev   RUS DNF
Milan Barényi   SVK DNF
Martin Kraler   AUT DNF
Iñaki Lejarreta   ESP DNF
Igor Bogdan   UKR DNF

VrouwenBewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Sabine Spitz   GER 02:08:59
  Irina Kalentieva   RUS +00:37
  Gunn-Rita Dahle   NOR +00:37
4 Laurence Leboucher   FRA +02:12
5 Eva Lechner   ITA +02:50
6 Elsbeth van Rooy-Vink   NED +03:40
7 Petra Henzi   SUI +03:47
8 Sabrina Enaux   FRA +04:25
9 Elisabeth Osl   AUT +04:25
10 Margarita Fullana   ESP +05:11
11 Katrin Leumann   SUI +05:17
12 Lene Byberg   NOR +05:53
13 Adelheid Morath   GER +05:56
14 Saskia Elemans   NED +06:46
15 Esther Süss   SUI +07:16
16 Marielle Saner   SUI +07:39
17 Nina Homovec   SLO +08:52
18 Maja Wloszczowska   POL +09:05
19 Helene Marcouyre   FRA +09:20
20 Anna Villar   ESP +10:01
21 Maria Osl   AUT +10.23
22 Laura Turpijn   NED +10.38
23 Pavla Havlíková   CZE +11.00
24 Ariëlle van Meurs   NED +11.32
25 Claudia Seidel   GER +12.25
26 Séverine Hansen   FRA +12.47
27 Magdalena Sadlecka   POL +13.15
28 Janka Stevkova   SVK +13.55
29 Sarah Koba   SUI +14.10
30 Githa Michiels   BEL +15.17
31 Maroussia Rusca   SUI +16.21
32 Ferrera Rocio   ESP +16.46
33 Renata Bucher   SUI +17.39
34 Inbar Ronen   ISR +18.16
35 Ivanda Eiduka   LAT +1 ronde
36 Cécile Ravanel   FRA +1 ronde
37 Maaris Meier   EST +1 ronde
38 Elena Gogoleva   RUS +1 ronde
39 Jenny Copnall   GBR +2 ronden
40 Oxana Rybakova   RUS +2 ronden
41 Idit Shub   ISR +3 ronden

TeamestafetteBewerken

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Zwitserland 3 1 2 6
2   Duitsland 2 0 0 2
3   Frankrijk 1 1 0 2
4   Slowakije 1 0 0 1
5   Oekraïne 0 2 0 2
6   Italië 0 1 0 1
  Rusland 0 1 0 1
  Slovenië 0 1 0 1
9   Zweden 0 0 2 2
10   Denemarken 0 0 1 1
  Noorwegen 0 0 1 1
  Tsjechië 0 0 1 1
Totaal 7 7 7 21