Europese kampioenschappen mountainbike

De Europese kampioenschappen mountainbike worden gehouden sinds 1989 en staan onder auspiciën van de Union Européenne de Cyclisme (UEC), de Europese Wielerunie. De wielersportdiscipline kent vier onderdelen: cross-country, downhill, marathon en four-cross. Niet alle onderdelen staan (en stonden) tijdens hetzelfde kampioenschap op het programma sinds de eerste editie in 1989.

Europese kampioenschappen mountainbike
kampioenentrui
kampioenentrui
Plaats variërend
Geschiedenis
Eerste editie 1989
Veldrijden
Portaal  Portaalicoon   Wielersport

EditiesBewerken

Jaar Cross-country Dual slalom Downhill Marathon Trial
1989   Anzère
1991   La Bourboule   La Bourboule
1992   Möllbrücke   Möllbrücke
1993   Klosters   Klosters
1994   Métabief   Métabief
1995   Špindlerův Mlýn   Špindlerův Mlýn
1996   Bassano del Grappa   Bassano del Grappa
1997   Silkeborg   Métabief
1998   Aywaille   Špindlerův Mlýn   Špindlerův Mlýn
1999   Porto de Mós   La Molina   La Molina
2000   Rhenen   Vars   Vars
2001   Sankt-Wendel   Livigno   Livigno
2002   Zurich
Jaar Cross-country Four-cross Downhill Marathon Trial
2003   Graz   Graz   Graz   Graz
2004   Wałbrzych   Wałbrzych   Wałbrzych   Wałbrzych   Wałbrzych
2005   Kluisbergen   Commezzadura   Kluisbergen
2006   Limosano   Stollberg/Erzgeb.   Commezzadura   Tambre   Keulen
2007   Cappadocië   Elatochori   Elatochori   Sankt-Wendel   Wałbrzych
2008   Sankt-Wendel   Caspoggio   Albstadt   Heubach
2009   Zoetermeer   Ajdovščina   Kranjska Gora   Tartu   Zoetermeer
2010   Haifa   Willingen   Hafjell   Montebelluna   Melsungen
2011   Dohňany   Kleinzell   Biella
2012   Moskou   Szczawno-Zdrój   Jablonné v Podještědí   Weilrod
2013   Bern   Pamporovo   Pamporovo   Singen   Bern
Jaar Cross-country Cross-country eliminator Downhill Marathon Trial
2013   Bern   Bern   Pamporovo   Singen   Bern
2014   Sankt-Wendel   Sankt-Wendel   Ballyhoura   Wałbrzych
2015   Chies d'Alpago   Chies d'Alpago   Wisła   Singen   Chies d'Alpago
Jaar Cross-country Cross-country eliminator Downhill Marathon Trial Beachrace Ultra marathon
2016   Huskvarna   Huskvarna   Wisła   Sigulda   Le Puy-en-Velay   Scheveningen -
2017   Darfo Boario Terme   Darfo Boario Terme   Sestola   Svit -   Scheveningen -
2018   Glasgow   Graz-Stattegg   Lousã   Spilimbergo   Moudon   Scheveningen   Vielha
2019   Brno   Brno   Pampilhosa da Serra   Kvam   Lucca   Duinkerke   Vielha

Cross-countryBewerken

MannenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
1989 Anzère   Zwitserland   Roger Honegger   Philippe Perakis   Erich Übelhardt
geen editie in 1990
1991 La Bourboule   Frankrijk   Erich Übelhardt   Mario Noris   Thomas Frischknecht
1992 Möllbrücke   Oostenrijk   Erich Übelhardt   Gerhard Zadrobilek   Lorenz Saurer
1993 Klosters-Serneus   Zwitserland   Thomas Frischknecht   Daniele Bruschi   Petr Hric
1994 Métabief   Frankrijk   Albert Iten   Gary Foord   Benny Heylen
1995 Špindlerův Mlýn   Tsjechië   Jean-Christophe Savignoni   Luca Bramati   Christophe Dupouey
1996 Bassano del Grappa   Italië   Christophe Dupouey   Hubert Pallhuber   Cyrille Bonnand
1997 Silkeborg   Denemarken   Lennie Kristensen   Luca Bramati   Beat Wabel
1998 Aywaille   België   Christophe Dupouey   Bas van Dooren   Thomas Frischknecht
1999 Porto de Mós   Portugal   Miguel Martinez   Grégory Vollet   Roberto Lezaun
2000 Rhenen   Nederland   Filip Meirhaeghe   Bart Brentjens   Roel Paulissen
2001 Sankt Wendel   Duitsland   Bart Brentjens   José Antonio Hermida   Lado Fumic
2002 Zurich   Zwitserland   José Antonio Hermida   Lado Fumic   Roel Paulissen
2003 Graz   Oostenrijk   Ralph Näf   Julien Absalon   Lado Fumic
2004 Wałbrzych   Polen   José Antonio Hermida   Lado Fumic   Ralph Näf
2005 Kluisbergen   België   Jean-Christophe Péraud   Julien Absalon   Marco Bui
2006 Limosano   Italië   Julien Absalon   Christoph Sauser   Ralph Näf
2007 Cappadocië   Turkije   José Antonio Hermida   Julien Absalon   Fredrik Kessiakoff
2008 Sankt Wendel   Duitsland   Florian Vogel   Christoph Sauser   Jakob Fuglsang
2009 Zoetermeer   Nederland   Ralph Näf   José Antonio Hermida   Sven Nys
2010 Haifa   Israël   Jaroslav Kulhavý   Lukas Flückiger   Marco Fontana
2011 Dohňany   Slowakije   Jaroslav Kulhavý   Julien Absalon   Florian Vogel
2012 Moskou   Rusland   Moritz Milatz   Sergio Mantecon   Ralph Näf
2013 Bern   Zwitserland   Julien Absalon   Nino Schurter   Marco Fontana
2014 Sankt Wendel   Duitsland   Julien Absalon   Fabian Giger   Jan Škarnitzl
2015 Chies d'Alpago   Italië   Julien Absalon   Lukas Flückiger   Manuel Fumic
2016 Huskvarna   Zweden   Julien Absalon   Fabian Giger   Ondrej Cink
2017 Darfo Boario Terme   Italië   Florian Vogel   Julien Absalon   Manuel Fumic
2018 Glasgow   Verenigd Koninkrijk   Lars Forster   Luca Braidot   David Valero
2019 Brno   Tsjechië   Mathieu van der Poel   Florian Vogel   Milan Vader

VrouwenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
1992 Möllbrücke   Oostenrijk   Silvia Fürst   Cornelia Sulzer   Chantal Daucourt
1993 Klosters-Serneus   Zwitserland   Chantal Daucourt   Caroline Alexander   Cornelia Sulzer
1994 Métabief   Frankrijk   Paola Pezzo   Sophie Hosotte-Eglin   Maria Paola Turcutto
1995 Špindlerův Mlýn   Tsjechië   Caroline Alexander   Silvia Rovira   Nina Årrestad
1996 Bassano del Grappa   Italië   Paola Pezzo   Nadia De Negri   Silvia Fürst
1997 Silkeborg   Denemarken   Chantal Daucourt   Alla Epifanova   Annabella Stopparo
1998 Aywaille   België   Laurence Leboucher   Gunn-Rita Dahle   Margarita Fullana
1999 Porto de Mós   Portugal   Paola Pezzo   Barbara Blatter   Margarita Fullana
2000 Rhenen   Nederland   Laurence Leboucher   Paola Pezzo   Caroline Alexander
2001 Sankt Wendel   Duitsland   Laurence Leboucher   Sabine Spitz   Irina Kalentjeva
2002 Zurich   Zwitserland   Gunn-Rita Dahle   Laurence Leboucher   Sabine Spitz
2003 Graz   Oostenrijk   Gunn-Rita Dahle   Irina Kalentjeva   Margarita Fullana
2004 Wałbrzych   Polen   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Sabine Spitz
2005 Kluisbergen   België   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Margarita Fullana
2006 Limosano   Italië   Margarita Fullana   Gunn-Rita Dahle   Sabine Spitz
2007 Cappadocië   Turkije   Sabine Spitz   Irina Kalentjeva   Kateřina Nash
2008 Sankt Wendel   Duitsland   Sabine Spitz   Irina Kalentjeva   Gunn-Rita Dahle
2009 Zoetermeer   Nederland   Maja Włoszczowska   Irina Kalentjeva   Sabine Spitz
2010 Haifa   Israël   Katrin Leumann   Maja Włoszczowska   Eva Lechner
2011 Dohňany   Slowakije   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Tanja Žakelj
2012 Moskou   Rusland   Gunn-Rita Dahle   Esther Süss   Sabine Spitz
2013 Bern   Zwitserland   Tanja Zakelj   Eva Lechner   Maja Włoszczowska
2014 Sankt Wendel   Duitsland   Tanja Zakelj   Blaža Klemenčič   Maja Włoszczowska
2015 Chies d'Alpago   Italië   Jolanda Neff   Eva Lechner   Blaža Klemenčič
2016 Huskvarna   Zweden   Jolanda Neff   Annika Langvad   Sabine Spitz
2017 Darfo Boario Terme   Italië   Yana Belomoyna   Linda Indergand   Gunn-Rita Dahle
2018 Glasgow   Verenigd Koninkrijk   Jolanda Neff   Pauline Ferrand-Prévot   Githa Michiels
2019 Brno   Tsjechië   Jolanda Neff   Jana Belomoina   Elisabeth Brandau

Cross-country eliminatorBewerken

MannenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2013 Bern   Zwitserland   Daniel Federspiel   Miha Halzer   Sepp Freiburghaus
2014 Sankt Wendel   Duitsland   Daniel Federspiel   Ralph Näf   Fabrice Mels
2015 Chies d'Alpago   Italië   Jeroen Van Eck   Heiko Hog   Marcel Wildhaber
2016 Huskvarna   Zweden   Emil Linde   Daniel Federspiel   Martin Setterberg
2017 Darfo Boario Terme   Italië   Titouan Perrin-Ganier   Daniel Federspiel   Jeroen Van Eck
2018 Graz   Oostenrijk   Titouan Perrin-Ganier   Lorenzo Serres   Simon Rogier
2019 Brno   Tsjechië   Hugo Briatta   Titouan Perrin-Ganier   Lorenzo Serres

VrouwenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2013 Bern   Zwitserland   Jenny Rissveds   Kathrin Stirnemann   Ramona Forchini
2014 Sankt Wendel   Duitsland   Kathrin Stirnemann   Linda Indergand   Alexandra Engen
2015 Chies d'Alpago   Italië   Kathrin Stirnemann   Anna Oberparleiter   Chiara Teocchi
2016 Huskvarna   Zweden   Iryna Popova   Anne Terpstra   Anna Oberparleiter
2017 Darfo Boario Terme   Italië   Kathrin Stirnemann   Barbora Průdková   Anne Terpstra
2018 Graz   Oostenrijk   Iryna Popova   Coline Clauzure   Barbora Průdková
2019 Brno   Tsjechië   Gaia Tormena   Coline Clauzure   Magdalena Durán

Teamrelay (gemengde aflossing)Bewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2002 Zurich   Zwitserland   Frankrijk
Julien Absalon, Jean-Eudes Demaret, Laurence Leboucher, Cédric Ravanel
  Zwitserland
Florian Vogel, Barbara Blatter, Lukas Flückiger, Thomas Kalberer
  Tsjechië
Milan Spesny, Jaroslav Kulhavý, Ilona Bublova, Tomas Vokroulik
2003 Graz   Oostenrijk   Zwitserland
Ralph Näf, Balz Weber, Nino Schurter, Sarbara Blatter
  Polen
Marcin Karczynski, Piotr Formicki, Anna Szafraniec, Kryspin Pyrgies
  Spanje
Carlos Coloma, Ángel Espigares, Margarita Fullana, José Antonio Hermida
2004 Wałbrzych   Polen   Zwitserland
Ralph Näf, Nino Schurter, Petra Henzi, Florian Vogel
  Duitsland
Yvonne Kraft, Moritz Milatz, Stefan Sahm, Andi Weinhold
  Spanje
Iñaki Lejarreta, Margarita Fullana, José Antonio Hermida
2005 Kluisbergen   België   Italië
Marco Bui, Toni Longo, Eva Lechner, Johannes Schweiggl
  Zwitserland
Nino Schurter, Martin Fanger, Petra Henzi, Florian Vogel
  Zweden
Emil Lindgren, Mattias Wengelin, Maria Östergren, Fredrik Kessiakoff
2006 Limosano   Italië   Zwitserland
Ralph Näf, Petra Henzi, Martin Fanger, Nino Schurter
  Frankrijk
Cédric Ravanel, Severine Hansen, Alexis Vuillermoz, Stéphane Tempier
  Zweden
Fredrik Kessiakoff, Emil Lindgren, Maria Ostergren, Matthias Wengelin
2007 Cappadocië   Turkije   Zwitserland
Florian Vogel, Thomas Litscher, Petra Henzi, Nino Schurter
  Frankrijk
Alexis Vuillermoz, Fabien Canal, Cécile Ravanel, Cédric Ravanel
  Italië
Yader Zoli, Andrea Tiberi, Francesco Aulino, Eva Lechner
2008 Sankt Wendel   Duitsland   Frankrijk
Jean-Christophe Péraud, Arnaud Jouffroy, Laurence Leboucher, Alexis Vuillermoz
  Italië
Marco Aurelio Fontana, Gerhard Kerschbaumer, Eva Lechner, Cristian Cominelli
  Zweden
Emil Lindgren, Alexandra Engen, Olof Jonsson, Alexander Wetterhall
2009 Zoetermeer   Nederland   Zweden
Emil Lindgren, Tobias Ludvigsson, Matthias Wengelin, Alexandra Engen
  Zwitserland
Thomas Litscher, Ralph Näf, Roger Walder, Nathalie Schneitter
  Nederland
Michiel van der Heijden, Rudi van Houts, Irjan Luttenberg, Sanne Paasen
2010 Haifa   Israël   Zwitserland
Thomas Litscher, Ralph Näf, Roger Walder, Katrin Leumann
  Italië
Marco Aurelio Fontana, Maximilian Vieider, Eva Lechner, Gerhard Kerschbaumer
  Tsjechië
Ondřej Cink, Tomáš Paprstka, Tereza Huříková, Jan Škarnitzl
2011 Dohňany   Slowakije   Frankrijk
Fabien Canal, Victor Koretzky, Julie Bresset, Maxime Marotte
  Zwitserland
Thomas Litscher, Lars Forster, Nathalie Schneitter, Martin Gujan
  Italië
Marco Aurelio Fontana, Gerhard Kerschbaumer, Lorenzo Samparisi, Eva Lechner
2012 Moskou   Rusland   Italië
Michele Casagrande, Gioele Bertolini, Eva Lechner, Luca Braidot
  Zwitserland
Martin Gujan, Katrin Leumann, Matthias Stirnemann, Dominic Zumstein
  Nederland
Michiel van der Heijden, Jesper Slik, Anne Terpstra, Henk-Jaap Moorlag
2013 Bern   Zwitserland   Italië
Gioele Bertolini, Eva Lechner, Marco Aurelio Fontana, Gerhard Kerschbaumer
  Zwitserland
Reto Indergand, Dominic Grab, Jolanda Neff, Nino Schurter
  Tsjechië
Jan Nesvadba, Jan Vastl, Kateřina Nash, Ondřej Cink
2014 Sankt Wendel   Duitsland   Frankrijk
Jordan Sarrou, Hugo Pigeon, Margot Moschetti, Maxime Marotte
  Duitsland
Ben Zwiehoff, Tobias Eise, Helen Grobert, Moritz Milatz
  Italië
Maximilian Vieider, Moreno Pellizzon, Lisa Rabensteiner, Marco Aurelio Fontana
2015 Chies d'Alpago   Italië   Duitsland
Maximilian Brandl, Ben Zwiehoff, Helen Grobert, Manuel Fumic
  Zwitserland
Reto Indergand, Arnaud Hertling, Esther Süss, Andri Frischknecht
  Tsjechië
Jan Vastl, Matěj Průdek, Barbora Průdková, Jaroslav Kulhavý
2016 Huskvarna   Zweden   Zwitserland
Marcel Guerrini, Vital Albin, Jolanda Neff, Lars Forster
  Frankrijk
Victor Koretzky, Axel Zingle, Pauline Ferrand-Prévot, Jordan Sarrou
  Duitsland
Georg Egger, Niklas Schehl, Sabine Spitz, Ben Zwiehoff
2017 Darfo Boario Terme   Italië   Zwitserland
Filippo Colombo, Joel Roth, Linda Indergand, Alessandra Keller, Andri Frischknecht
  Denemarken
Sebastian Carstensen Fini, Alexander Andersen, Caroline Bohé, Simon Andreassen, Malene Degn
  Italië
Gerhard Kerschbaumer, Chiara Teocchi, Juri Zanotti, Marika Tovo, Nadir Colledani
2018 Graz   Oostenrijk   Italië
Luca Braidot, Marika Tovo, Filippo Fontana, Chiara Teocchi, Juri Zanotti
  Zwitserland
Joris Ryf, Alexandre Balmer, Alessandra Keller, Sina Frei, Filippo Colombo
  Denemarken
Jonas Lindberg, Alexander Young Andersen, Simon Andreassen, Caroline Bohe, Malene Degn
2019 Brno   Tsjechië   Zwitserland
Joel Roth, Dario Lillo, Ramona Forchini, Sina Frei, Andri Frischknecht
  Italië
Simone Avondetto, Andrea Colombo, Eva Lechner, Martina Berta, Luca Braidot
  Denemarken
Sebastian Fini, Markus Kaad Heuer, Sofie Heby Pedersen, Caroline Bohé, Simon Andreassen

MarathonBewerken

MannenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2002   Mauro Bettin   Thomas Dietsch   Roman Rametsteiner
2003 Graz   Oostenrijk   Thomas Dietsch   Martin Kraler   Jure Golčer
2004 Wałbrzych   Portugal   Thomas Dietsch   Roland Stauder   Alban Lakata
2005   Hannes Genze   Andreas Kugler   Sandro Späth
2006 Tambre   Italië   Ralph Näf   Thomas Stoll   Andreas Kugler
2007 Sankt Wendel   Duitsland   Christoph Sauser   Christoph Soukup   Moritz Milatz
2008 Albstadt   Duitsland   Alban Lakata   Peter Riis Andersen   Urs Huber
2009 Tartu   Estland   Allan Oras   Kalle Kriit   Caspar Austa
2010 Montebelluna   Italië   Ralph Näf   Mirko Celestino   Andreas Kugler
2011 Kleinzell   Oostenrijk   Alexey Medvedev   Jukka Vastaranta   Tim Bohme
2012 Jablonné v Podještědí   Tsjechië   Kristian Hynek   Pavel Boudny   Alban Lakata
2013 Singen   Duitsland   Alban Lakata   Christoph Sauser   Kristian Hynek
2014 Ballyhoura   Ierland   Christoph Sauser   Jaroslav Kulhavý   Christoph Soukup
2015 Singen   Duitsland   Jaroslav Kulhavý   Kristian Hynek   Sacha Weber
2016 Sigulda   Letland   Peeter Pruus   Tiago Ferreira   Kristián Hynek
2017 Svit   Slowakije   Tiago Ferreira   Alban Lakata   Karl Platt
2018 Spilimbergo   Italië   Aleksey Medvedev   Samuele Porro   Fabian Rabensteiner
2019 Kvam   Noorwegen   Tiago Ferreira   Samuele Porro   Peeter Pruus

VrouwenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2002   Andrea Huser   Gunn-Rita Dahle   Petra Schörkmayer
2003 Graz   Oostenrijk   Birgit Jüngst   Gunn-Rita Dahle   Sandra Klose
2004 Wałbrzych   Portugal   Blaža Klemenčič   Sandra Klose   Ilona Bublová
2005   Pia Sundstedt   Birgit Jüngst   Blaža Klemenčič
2006 Tambre   Italië   Gunn-Rita Dahle   Pia Sundstedt   Dolores Maechler-Rupp
2007 Sankt Wendel   Duitsland   Sabine Spitz   Ariëlle van Meurs   Esther Süss
2008 Albstadt   Duitsland   Esther Süss   Pia Sundstedt   Antonia Wipfli
2009 Tartu   Estland   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Ivanda Eiduka
2010 Montebelluna   Italië   Esther Süss   Gunn-Rita Dahle   Pia Sundstedt
2011 Kleinzell   Oostenrijk   Pia Sundstedt   Sally Bigham   Elena Giacomuzzi
2012 Jablonné v Podještědí   Tsjechië   Pia Sundstedt   Sally Bigham   Silke Schmidt
2013 Singen   Duitsland   Esther Süss   Sally Bigham   Sabine Spitz
2014 Ballyhoura   Ierland   Tereza Huřiková   Sally Bigham   Borghild Løvset
2015 Singen   Duitsland   Sabine Spitz   Jolanda Neff   Esther Süss
2016 Sigulda   Letland   Sally Bigham   Jennie Stenerhag   Katazina Sosna
2017 Svit   Slowakije   Christina Kollmann   Claudia Galicia   Angelika Tazreiter
2018 Spilimbergo   Italië   Gunn-Rita Dahle   Maja Włoszczowska   Ariane Lüthi
2019 Kvam   Noorwegen   Mara Fumagalli   Blaža Pintarič   Jennie Stenerhag

Ultra marathonBewerken

MannenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2018 Vielha   Spanje   Joseba Albizu   Alberto Fernández Sainz   Guillem Cassu Cantin
2019 Vielha   Spanje   Llibert Mill Garcia   Joseba Albizu   Daniel Carreño Nin De Cardona

VrouwenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2018 Vielha   Spanje   Clara Fernández Chafer   Ramona Gabriel Batalla   Sandra Jordà Pascó
2019 Vielha   Spanje   Ramona Gabriel Batalla   Silvia Roura Pérez   Gisela Biguet Espuña

DownhillBewerken

MannenBewerken

Jaar Goud Zilver Brons
1991
details
  Christian Taillefer
1992
details
  Jürgen Sprich   Albert Iten   Paul Herijgers
1993
details
  Jürgen Sprich   Bruno Zanchi   Vincent Julliot
1994
details
  Nicolas Vouilloz   Tommy Johansson   Corrado Herin
1995
details
  François Gachet   Nicolas Vouilloz   Alexandre Balaud
1996
details
  Thomas Misser   Jürgen Beneke   Gianluca Bonanomi
1997
details
  Nicolas Vouilloz   Corrado Herin   Jürgen Beneke
1998
details
  Nicolas Vouilloz   Corrado Herin   Jürgen Beneke
1999
details
  Bruno Zanchi
2000
details
  Steve Peat   Nicolas Vouilloz   Fabien Barel
2001
details
  Filip Polc   Corrado Herin   Cédric Gracia
2002
details
Geen kampioenschappen gehouden
2003
details
  Julien Camelini   Mickael Pascal   Michael Deldycke
2004
details
  Steve Peat   Fabien Barel   Julien Camelini
2005
details
  Fabien Barel   Marc Beaumont   Steve Peat
2006
details
  George Atherton   Marc Beaumont   Fabien Barel
2007
details
  Joost Wichman   Romain Saladini   Dominik Gspan
2008
details
  Florent Payet   Damien Spagnolo   Nick Beer
2009
details
  Nick Beer   Aurélien Giordanengo   Rémi Thirion
2010
details
  Robin Wallner   Nick Beer   Markus Pekoll

Dual slalomBewerken

MannenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
1998 Špindlerův Mlýn   Tsjechië   Michael Marosi   Guido Tschugg   Gerwin Peters
1999 La Molina   Spanje   Mickael Deldycke   Michael Marosi   Jani Vesikko
2000 Vars   Frankrijk   Mickael Deldycke   Steve Peat   Karim Amour
2001 Livigno   Italië   Cédric Gracia   Karim Amour   Scott Beaumont

VrouwenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
1998 Špindlerův Mlýn   Tsjechië   Anne-Caroline Chausson   Helen Mortimer   Giovanna Bonazzi
1999 La Molina   Spanje   Tracy Moseley   Helena Kurandová   Sofia Fagerström
2000 Vars   Frankrijk   Céline Gros   Nolvenn Lecaer   Sarah Stieger
2001 Livigno   Italië   Sabrina Jonnier   Fionn Griffiths   Tracy Moseley

Four-crossBewerken

MannenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2003 Graz   Oostenrijk   Michal Prokop   Lukas Tamme   Dale Holmes
2004 Wałbrzych   Polen   Michal Prokop   Lukas Tamme   Leiv Ove Nordmark
geen editie in 2005
2006 Stollberg/Erzgeb.   Duitsland   Joost Wichman   Scott Beaumont   Guido Tschugg
geen editie in 2007
2008   Joost Wichman   Romain Saladini   Dominik Gspan
2009 Ajdovščina   Slovenië   Michal Prokop   Roger Rinderknecht   Tomas Slavik
2010 Willingen   Duitsland   Joost Wichman   Tomas Slavik   Jurg Meijer
geen editie in 2011
2012 Szczawno-Zdrój   Polen   Felix Beckeman   Marek Peško   Lukáš Mechura
2013 Pamporovo   Bulgarije   Jakub Riha   Giovanny Pozzoni   Miran Vauh

VrouwenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2003 Graz   Oostenrijk   Anne-Caroline Chausson   Laetitia Le Corguille   Jana Horakova
2004 Wałbrzych   Polen   Anne-Caroline Chausson   Jana Horakova   Laetitia Le Corguille
geen editie tussen 2005 en 2007
2008   Sabrina Jonnier   Célina Gros   Rachel Seydoux
2009 Ajdovščina   Slovenië   Anita Molcik   Rachel Seydoux   Lucia Oetjen
2010 Willingen   Duitsland   Romana Labounkova   Anita Molcik   Anneke Beerten
geen editie in 2011
2012 Szczawno-Zdrój   Polen   Katy Curd   Anita Molcik   Lucia Oetjen
2013 Pamporovo   Bulgarije   Emmeline Ragot   Morgane Charre   Tereza Votavova

StrandraceBewerken

MannenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2016 Scheveningen   Nederland   Jasper Ockeloen   Ronan van Zandbeek   Ramses Bekkenk
2017 Scheveningen   Nederland   Jasper Ockeloen   Robbert de Nijs   Ronan van Zandbeek
2018 Scheveningen   Nederland   Lars Boom   Mike Teunissen   Bram Imming
2019 Duinkerke   Frankrijk   Ivar Slik   Timothy Dupont   Rick Van Breda

VrouwenBewerken

Jaar Plaats Organiserend land   Goud   Zilver   Brons
2016 Scheveningen   Nederland   Pauliena Rooijakkers   Esther van Veen   Natalie van Gogh
2017 Scheveningen   Nederland   Riejanne Markus   Claudia Koster   Rozanne Slik
2018 Scheveningen   Nederland   Pauliena Rooijakkers   Riejanne Markus   Rozanne Slik
2019 Duinkerke   Frankrijk   Nina Kessler   Riejanne Markus   Tessa Neefjes