Europese kampioenschappen mountainbike 2006

sportseizoen van een wielersportcompetitie

De Europese kampioenschappen mountainbike 2006 waren de zestiende editie van de Europese titelstrijd, en werden gehouden in Chies d'Alpago, Italië, van vrijdag 28 juli tot en met zondag 30 juli 2006. Het toernooi begon met de teamestafette, gevolgd door de cross country race voor junioren en beloften (zaterdag) en de eliterenners (zondag). De andere MTB-disciplines – Marathon, Trials, Four Cross en Downhill – maakten geen onderdeel uit van de Europese titelstrijd, zoals in 2003 en 2004.

ProgrammaBewerken

Datum Tijd Onderdeel
vrijdag 28 juli Teamestafette Cross Country
zaterdag 29 juli Cross Country (junioren en beloften)
zondag 30 juli Cross Country (elite)

MannenBewerken

Junioren (U21)Bewerken

  • (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
  Matthias Flückiger   SUI 01:17:33
  Alexis Vuillermoz   FRA +00:05
  Pascal Meyer   SUI +01:15
4 Paolo Treachi   ITA +02:25
5 Cristian Cominelli   ITA +02:36
6 Matthias Wengelin   SWE +02:50
7 Martin Fanger   SUI +03:07
8 Dries Govaerts   BEL +03:43
9 Tom Meeusen   BEL +03:49
10 Patrick Gallati   SUI +04:20
11 Fabien Canal   FRA +04:44
12 Simon Scheiber   AUT +05:32
13 Luka Mezgec   SLO +05:37
14 Piotr Brzozka   POL +05:46
15 Lorenzo Martelli   ITA +06:00
16 Niels Wubben   NED +06:04
17 Severin Disch   SUI +06:06
18 Adrian Dzialakiewicz   POL +06:07
19 Jelmer Jubbega   NED +06:33
20 Sergey Nikolaev   RUS +06:42
21 Tony Prunier   FRA +06:55
22 Thomas Litscher   SUI +07:03
23 Samuele Porro   ITA +07:18
24 Mattias Nilsson   SWE +07:55
25 Andy Eyring   GER +08:04
26 Jordy Billast   BEL +08:07
27 Luka Homovec   SLO +08:34
28 Nicolas Jeantet   ITA +08:36
29 Freddy Betremieux   FRA +08:54
30 Maciej Dombrowski   POL +09:18
31 Róbert Gavenda   SVK +09:25
32 Kornel Osicki   POL +09:36
33 Juri Ragnoli   ITA +09:38
34 Sébastien Carabin   BEL +09:54
35 Sebastian Lehr   GER +10:00
36 Markus Bauer   GER +10:15
37 Giancarlo Sax   SUI +10:18
38 Jérémy Huguenin   SUI +10:20
39 Igor Sitnikov   RUS +10:34
40 Olivier Labie   BEL +10:40
41 Ennis Ebert   NED +10:48
42 Connor McConvey   IRL +10:51
43 Rob Vangenechten   BEL +11:15
44 Shlomy Haimmy   ISR +11:20
45 David Fletcher   GBR +11.35
46 Francesco Aulino   ITA +11.38
47 Pavel Orlov   RUS +11.41
48 Irjan Luttenberg   NED +11.54
49 Niklas Gustavsson   SWE +12.13
50 Andriy Gumenyuk   UKR +12.24
51 Norbert van Hoof   NED +12.34
52 Felix Euteneuer   GER +12.40
53 Hurrell Shaun   GBR +12.43
54 Sergio Pulido   ESP +12.45
55 Casimiro Oliveira   POR +12.47
56 Lukas Platzgummer   ITA +13.02
57 Josef Kamler   CZE +13.17
58 Jakob Bering   DEN +13.26
59 Kristian Johansen   NOR +13.36
60 Tomas Pesek   CZE +13.40
61 Ross Creber   GBR +13.43
62 Yannick Tiedt   GER +14.21
63 Tim Lemmers   NED +14.47
64 Viktor Toth   HUN +14.52
65 Jacinto Fiuza   POR +14.58
66 Eyup Karagobek   TUR +15.09
67 Vasilis Adamou   CYP +15.14
68 Martin Loo   CYP +15.28
69 Gunther Hock   AUT +15.54
70 Idan Shapira   ISR +16.12
71 Mustafa Sayar   TUR +16.15
72 Radovan Bierski   CZE +16.25
73 Ioan Mogos   ROU +16.42
74 Oliver Avilez   ESP +16.53
75 David Dancsuly   HUN +17.06
76 Nizan Margalit   ISR +17.15
77 Vladimir Loginov   RUS +17.24
78 Fabio Palma   POR +18.30
79 Tom Last   GBR +18.37
80 Lukas Maly   CZE +19.11
81 Bruno Portela   POR +19.33
82 Mykhail Ivanchuk   UKR +20.24
83 Bojan Miklenic   CRO +21.06
84 Fredrik Grue   NOR +21.23
85 Ivan Grabovskyy   UKR +2 ronden
86 Joel Martinez   AND +2 ronden
87 Mate Palfy   HUN +2 ronden
88 Huseyin Balli   TUR +2 ronden
89 Oliver Strbac   SCG +3 ronden
Niet gefinisht
David Lozano   ESP DNF
Matthias Waldhart   AUT DNF
David Puskas   HUN DNF
Borut Fonda   SLO DNF

Beloften (U23)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Nino Schurter   SUI 01:31:00
  Rudi van Houts   NED +00:37
  Tony Longo   ITA +01:02
4 Lukas Flückiger   SUI +02:22
5 Stéphane Tempier   FRA +03:01
6 Sergio Mantecón   ESP +03:29
7 Marco Fontana   ITA +03:58
8 Emil Lindgren   SWE +03:59
9 Andrea Tiberi   ITA +04:51
10 Jan Skarnitzl   CZE +05:07
11 Björn Brems   BEL +05:16
12 Evgeniy Pechenin   RUS +05:48
13 Kryspin Pyrgies   POL +06:03
14 Till Marc   SUI +06:27
15 René Tann   GER +06:43
16 François Bailly-Maître   FRA +06:57
17 Benjamin Rüdiger   GER +07:02
18 Denis Vorontsov   RUS +07:14
19 Gion Manetsch   SUI +07:25
20 Tomas Paccanella   ITA +07:35
21 Jiri Novak   CZE +07:40
22 Michel Luginbühl   SUI +07:48
23 Vaclav Hlavac   CZE +07:51
24 Dariusz Batek   POL +09:03
25 Joeri Trofimov   RUS +09:15
26 Tim Wijnants   BEL +09:24
27 Martin Skopek   SVK +09:27
28 Frank Beemer   NED +09:36
29 Yannick Bernasconi   SUI +09:41
30 Marc Colom   FRA +09:46
31 Alessandro Peretto   ITA +09:49
32 Robert Gehbauer   AUT +10:02
33 Daniel Schütz   SUI +10:38
34 Niall Davis   IRL +10:49
35 Ian Field   GBR +11:12
36 Ruben Ruzafa   ESP +11:17
37 Ian Bibby   GBR +11:26

Senioren (Elite)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Julien Absalon   FRA 02:01:45
  Christoph Sauser   SUI +00:28
  Ralph Näf   SUI +00:36
4 Fredrik Kessiakoff   SWE +01:16
5 Florian Vogel   SUI +02:28
6 Roel Paulissen   BEL +03:03
7 Jean-Christophe Péraud   FRA +03:09
8 Marek Galiński   POL +03:26
9 Peter Riis Andersen   DEN +03:33
10 Oliver Beckingsale   GBR +03:38
11 Yader Zoli   ITA +04:13
12 Cédric Ravanel   FRA +04:25
13 Johannes Pallhuber   ITA +04:44
14 Andreas Kugler   SUI +05:06
15 Lado Fumic   GER +05:21
16 Bas Peters   NED +05:52
17 Christoph Soukup   AUT +06:18
18 Nicolas Filippi   FRA +06:37
19 Manuel Fumic   GER +07:08
20 Jelmer Pietersma   NED +07:49
21 Martin Gujan   SUI +08:13

VrouwenBewerken

Junioren (U21)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Tanja Žakelj   SLO 01:15:56
  Julie Krasiank   FRA +00:40
  Alexandra Engen   SWE +02:12
4 Katarzyna Solus   POL +02:49
5 Stefanie Andris   GER +02:51
6 Janine Droz   SUI +03:54
7 Ines Thoma   GER +04:05
8 Katharina Haase   GER +04:34
9 Nadja Roschi   SUI +04:41
10 Julie Bresset   FRA +04:48
11 Marta Sulek   POL +04:59
12 Claudia Sieder   ITA +05:22
13 Judith Pollinger   ITA +05:34
14 Ilke Dejongh   BEL +05:54
15 Fanny Bourdon   FRA +06:50
16 Evelyne Frei   SUI +07:14
17 Vera Andreeva   RUS +07:17
18 Kathrin Stirnemann   SUI +07:41
19 Nicole Perruchon   ITA +07.54
20 Nina Gulino   ITA +09.32
21 Amy Thompson   GBR +09.57
22 Johana Sovcikova   SVK +10.03
23 Verona Sovcikova   SVK +10.30
24 Katerina Machackova   CZE +11.07
25 Lenka Bulisova   CZE +11.16
26 Karen Brouwer   NED +13.42
27 Patrycja Lewandowska   POL +13.58
28 Polona Batagelj   SLO +14.50
29 Kine Steen Holst   NOR +15.04
30 Natalia Birova   SVK +15.41
31 Katarina Pialova   SVK +16.10
32 Josefa Beck   AUT +16.32
33 Ekaterina Petrova   RUS +21.08
Niet gefinisht
Liliya Zaytseva   UKR DNF
Lenka Ochmannova   CZE DNF
Sofia Shashova   RUS DNF

Beloften (U23)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Sarah Koba   SUI 01:31:35
  Tereza Huřiková   CZE +00:50
  Eva Lechner   ITA +01:10
4 Adelheid Morath   GER +03:17
5 Elisabeth Osl   AUT +03:55
6 Nathalie Schneiter   SUI +04:36
7 Evelyn Staffler   ITA +04:50
8 Nina Homovec   SLO +06:11
9 Maureen Guichardot   FRA +06:31
10 Bettina Schmid   SUI +07:14
11 Hanna Klein   GER +08:21
12 Caroline Mani   FRA +08:23

Senioren (Elite)Bewerken

Naam Land Tijd Verschil
  Margarita Fullana   ESP 01:41:37
  Gunn-Rita Dahle   NOR +01:31
  Sabine Spitz   GER +02:30
4 Petra Henzi   SUI +05:11
5 Anna Szafraniec   POL +05:40
6 Maja Włoszczowska   POL +06:19
7 Magdalena Sadlecka   POL +06:54
8 Irina Kalentjeva   RUS +07:51
9 Elsbeth van Rooy-Vink   NED +08:14
10 Blaža Klemenčič   SLO +08:29
11 Nina Göhl   GER +08:43
12 Séverine Hansen   FRA +09:37
13 Lene Byberg   NOR +11.17
14 Daniela Louis   SUI +11.24
15 Ivonne Kraft   GER +11.44
16 Katrin Leumann   SUI +12.35
17 Maria Östergren   SWE +12.48
18 Cécile Ravanel   FRA +13.34
19 Janka Števková   SVK +14.13
20 Maroussia Rusca   SUI +14.28
21 Elena Gaddoni   ITA +14.38
22 Laura Turpijn   NED +14.42
23 Ariëlle van Meurs   NED +14.48
24 Katrin Schwing   GER +17.26
25 Hanka Kupfernagel   GER +2 ronden
26 Rocio Gamonal   ESP +2 ronden
27 Helene Marcouyre   FRA +2 ronden
28 Pavla Havlíková   CZE +2 ronden
29 Jenny Copnall   GBR +2 ronden
30 Saskia Elemans   NED +2 ronden
31 Ruth Moll   ESP +2 ronden
32 Githa Michiels   BEL +2 ronden
33 Elina Sophocleous   CYP +2 ronden
34 Carina Ketonen   FIN +2 ronden
35 Eszter Erdelyi   HUN +3 ronden
36 Inbar Ronen   ISR +3 ronden
37 Sabrina Enaux   FRA +3 ronden
38 Ivanda Eiduka   LAT +3 ronden
39 Lubomira Kalinova   SVK +3 ronden
Niet gefinisht
Tarja Owens   IRL DNF
Elena Gogoleva   RUS DNF
Franziska Rothlin   SUI DNF

TeamestafetteBewerken

  • 4x6,5 km
Naam Land Tijd Verschil
  Ralph Näf
Petra Henzi
Martin Fanger
Nino Schurter
  SUI 01:05.09
  Cédric Ravanel
Séverine Hansen
Alexis Vuillermoz
Stéphane Tempier
  FRA +00.34
  Fredrik Kessiakoff
Emil Lindgren
Maria Östergren
Matthias Wengelin
  SWE +01.06
4 José Antonio Hermida
Margarita Fullana
David Lozano
Ruben Ruzafa
  ESP +01.33
5 Thijs Al
Laura Turpijn
Niels Wubben
Rudi van Houts
  NED +02.05
6 Yader Zoli
Elena Gaddoni
Paolo Treachi
Andrea Tiberi
  ITA +03.29
7 Moritz Milatz
Sabine Spitz
Sebastian Lehr
René Tann
  GER +03.44
8 Miha Solar
Luka Mezgec
Luka Kodra
Nina Homovec
  SLO +04.49
9 Sergiy Rysenko
Oleksandr Yakymenko
Andriy Gumenyuk
Nataliya Krompets
  UKR +05.43
10 Marcin Karczynski
Maja Włoszczowska
Adrian Dzialakiewicz
Dariusz Batek
  POL +05.54
11 Dror Pekatch
Inbar Ronen
Nizan Margalit
Rotem Ishay
  ISR +12.30
12 Bilal Akgul
Halil Korkmaz
Esra Kurkcu
Eyup Karagobek
  TUR +15.30
Alexey Medvedev
Irina Kalentjeva
Sergey Nikloaev
Joeri Trofimov
  RUS DNF

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Zwitserland 4 1 2 7
2   Frankrijk 1 3 0 4
4   Slovenië 1 0 0 1
  Spanje 1 0 0 1
5   Nederland 0 1 0 1
  Noorwegen 0 1 0 1
  Tsjechië 0 1 0 1
8   Italië 0 0 2 2
  Zweden 0 0 2 2
10   Duitsland 0 0 1 1
Totaal 7 7 7 21