Europese kampioenschappen mountainbike 2005

sportseizoen van een wielersportcompetitie

De Europese kampioenschappen mountainbike 2005 waren de vijftiende editie van de Europese titelstrijd, en werden gehouden in Kluisbergen, België, van vrijdag 29 juli tot en met zondag 31 juli 2005. Het toernooi begon met de teamestafette, gevolgd door de cross country race voor junioren en beloften (zaterdag) en de eliterenners (zondag). De andere MTB-disciplines – Marathon, Trials, Four Cross en Downhill – maakten ditmaal geen onderdeel uit van de Europese titelstrijd, zoals in 2003 en 2004.

ProgrammaBewerken

Datum Tijd Onderdeel
vrijdag 29 juli Teamestafette
zaterdag 30 juli Cross Country (junioren en beloften)
zondag 31 juli Cross Country (elite)

MannenBewerken

Junioren (U21)Bewerken

  • Vijf ronden (alleen top-30 vermeld)
Naam Land Tijd Verschil
  Patrick Gallati   SUI 01:26:44
  Martin Fanger   SUI +01:11
  Anders Hovdenes   NOR +01:54
4 Alexis Vuillermoz   FRA +02:20
5 Robert Gehbauer   AUT +02:53
6 Fabian Giger   SUI +02:57
7 Yannick Martinez   FRA +03:07
8 Lukas Kaufmann   SUI +03:16
9 Mattias Wengelin   SWE +03:59
10 Johannes Schweiggl   ITA +04:13
11 Severin Disch   SUI +04:17
12 Frank Beemer   NED +04:36
13 Olivier Sarrazin   FRA +05:00
14 Nieck Busset   NED +05:09
15 Günther Huber   ITA +05:34
16 Nicolas Lüthi   SUI +05:50
17 Heiko Gutmann   GER +05:58
18 Tim Wijnants   BEL +06:13
19 Karol Sroka   POL +06:19
20 Max Oeste-Macdonald   SWE +06:35
21 Andriy Gumenyuk   UKR +06:41
22 Benoit Igoulen   FRA +06:47
23 Dries Govaerts   BEL +06:53
24 Tom Meeusen   BEL +07:00
25 Matthias Waldhart   AUT +07:08
26 Cristian Cominelli   ITA +07:13
27 Daniel Zywer   POL +07:18
28 Dries De Wit   BEL +07:22
29 Erik Nellen   NED +07:26
30 Alex Broz   CZE +07:29

Beloften (U23)Bewerken

  • Zeven ronden (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
  Rudi van Houts   NED 01:52:01
  Jakob Fuglsang   DEN +01:23
  Joeri Trofimov   RUS +03:23
4 Lukas Flückiger   SUI +03:42
5 Emil Lindgren   SWE +03:51
6 Gion Manetsch   SUI +04:38
7 Till Marx   SUI +04:49
8 Nino Schurter   SUI +05:21
9 Jiri Friedl   CZE +06:27
10 Frank Lehmann   GER +06:32
11 Tony Longo   ITA +06:40
12 Stéphane Tempier   FRA +06:48
13 Nicolas Bazin   FRA +07:01
14 Jan Skarnitzl   CZE +07:16
15 Ruben Ruzafa   ESP +07:44
16 François Bailly Maitre   FRA +08:15
17 Joris Boillat   SUI +08:25
18 Steven Roach   GBR +08:27
19 Simon Richardson   GBR +08:47
20 Robert Mennen   GER +08:55
21 Dariusz Batek   POL +09:04
22 Jürg Graf   SUI +09:14
23 Björn Brems   BEL +09:17
24 Anze Bizjak   SLO +09:41
25 Mike Felderer   ITA +09:41
26 Nicolas Vermeulen   BEL +10:08
27 Alexey Medvedev   RUS +10:22
28 Jiri Novak   CZE +10:40
29 Frank Schotman   NED +11:22
30 Ian Field   GBR +11:38
31 Evgeniy Pechenin   RUS +12:01
32 Benjamin Rüdiger   GER +12:15
33 Christian Palladoro   ITA +12:20
34 Ruud Rentmeester   NED +12:27
35 Yannick Bernasconi   SUI +13:03
36 Sergio Mantecón   ESP +13:12
37 Pierre-Geoffroy Plantet   FRA +13:21
38 Ludovic Mottet   BEL +13:38
39 Andi Weinhold   GER +13.40
40 Luka Kodra   SLO +14.28
41 Kevin Van Hoovels   BEL +14.32
42 Oleksandr Yakymenko   UKR +15.18
43 Robert Odink   SUI +16.48
Niet gefinisht (één ronde of meer achterstand)
Lewis Ferguson   IRL +1 ronde
Dries Hollanders   BEL +1 ronde
Sam Malfliet   BEL +1 ronde
Jean-Eudes Demaret   FRA +1 ronde
Martin Matrat   FRA +1 ronde
Niall Davis   IRL +1 ronde
Mathieu Louis   BEL +1 ronde
Hans Becking   NED +1 ronde
Denis Vorontsov   RUS +1 ronde
Nick Sels   BEL +2 ronden
Igor Zorin   EST +2 ronden
Uwe Hochenwarter   AUT +2 ronden
Ian Bibby   GBR +2 ronden
Laurent Fontaine   BEL +2 ronden
Jochen Concocelli   GER +2 ronden
Stian Boasson Hagen   NOR +2 ronden
Lukas Hanus   SVK +2 ronden
Santis Sarkanis   LAT +3 ronden
Guido Janssen   BEL +3 ronden
George Fattas   CYP +3 ronden
Philip Roche   IRL +3 ronden
Adam Gulyas   HUN +3 ronden
Melvin Legros   BEL +3 ronden
David Rosa   POR +3 ronden
Zoltan Tatrai   HUN +3 ronden
Halil Ibrahim Kacar   TUR +3 ronden
Ayal Rahat   ISR +3 ronden
Thomas Achouri   BEL +3 ronden
Alexey Belokrylov   RUS +3 ronden
Barry Nolan   IRL +3 ronden
Halil Korkmaz   TUR +4 ronden
Kamil Alev   TUR +4 ronden
Mehmet Sevinc   TUR +5 ronden
Niet gefinisht
Andrea Tiberi   ITA DNF
Iñaki Lejarreta   ESP DNF
Andras Melts   HUN DNF
Bostjan Pahovnik   SLO DNF
Toms Veinbergs   LAT DNF
Glen Kinning   IRL DNF

Senioren (Elite)Bewerken

  • Zeven ronden (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
  Jean-Christophe Péraud   FRA 01:54:19
  Julien Absalon   FRA +00:30
  Marco Bui   ITA +00:46
4 Jérome Chevallier   FRA +00:56
5 Christoph Sauser   SUI +01:15
6 Oliver Beckingsale   GBR +01:57
7 Lado Fumic   GER +02:15
8 Peter Riis Andersen   DEN +02:20
9 Roel Paulissen   BEL +02:25
10 Florian Vogel   SUI +02:29
11 Miguel Martinez   FRA +02:29
12 Sven Nys   BEL +03:01
13 Fredrik Kessiakoff   SWE +03:18
14 Jelmer Pietersma   NED +03:36
15 Christoph Soukup   AUT +03:49
16 Mirko Pirazzoli   ITA +04:02
17 Bart Brentjens   NED +04:18
18 Manuel Fumic   GER +04:29
19 Thijs Al   NED +05:10
20 Martin Gujan   SUI +05:26
21 Carlos Coloma   ESP +05:29
22 Stefan Sahm   GER +05:29
23 Silvio Bundi   SUI +05:29
24 Balz Weber   SUI +05:36
25 Moritz Milatz   GER +05:46
26 Klaus Nielsen   DEN +06:11
27 Johannes Sickmüller   GER +06:23
28 Andreas Kugler   SUI +06:35
29 Cédric Ravanel   FRA +06:54
30 Radim Korinek   CZE +07:34
31 Bas Peters   NED +08:02
32 Juan Pedro Trujillo   ESP +08:27
33 Dany Coenen   BEL +08.45
34 Igor Bogdan   UKR +08.53
35 Hannes Metzler   AUT +09.01
36 Håkon Austad   NOR +09.14
37 Michael Weiss   AUT +09.17
38 Hannes Genze   GER +09.27
39 Andras Parti   HUN +09.33
40 Jochen Käss   GER +09.47
41 Karl Markt   AUT +09.56
42 Marc Trayter   ESP +10.00
43 Dominiek Ranson   BEL +10.33
44 Maarten Tjallingii   NED +10.43
45 Christoph Bischof   SUI +11.06
46 Alban Lakata   AUT +11.23
47 Miha Solar   SLO +11.44
48 Maxim Gogolev   RUS +12.13
49 Pavel Boudny   CZE +12.31
50 Sebastien Delfosse   BEL +12.55
51 Gody Jacobs   BEL +13.11
52 Robin Seymour   IRL +13.43
53 Jimmy Tielens   BEL +14.47
54 Yader Zoli   ITA +15.03
55 Milan Spesny   CZE +15.33
56 Szilard Buruczki   HUN +16.20
57 Kris Janssens   BEL +1 ronde
58 Joris Massaer   BEL +1 ronde
59 Andrey Mukhin   RUS +1 ronde
60 Damien Bynens   BEL +1 ronde
61 Bilal Akgul   TUR +2 ronden
62 Borut Rudolf   SLO +2 ronden
63 Kris Lapere   BEL +2 ronden
64 Hasan Kandemir   TUR +3 ronden
Niet gefinisht
José Antonio Hermida   ESP DNF
Martino Fruet   ITA DNF
Marti Gispert   ESP DNF
Ivan Álvarez   ESP DNF
Sergiy Rysenko   UKR DNF
Bjorn Rondelez   BEL DNF
Loïc Pompee   MON DNF
Ralph Näf   SUI DNF
Caspar Austa   EST DNF
Roman Rametsteiner   AUT DNF

VrouwenBewerken

Junioren (U21)Bewerken

  • Vier ronde (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
  Magdalena Pyrgies   POL 01:20:06
  Aleksandra Dawidowicz   POL
  Julie Krasniak   FRA +00:34
4 Tereza Hurikova   CZE +01:05
5 Marianne Vos   NED +02:04
6 Jennifer Fischer   FRA +03:32
7 Alexandra Engen   SWE +04:44
8 Verona Sovcikova   SVK +05:37
9 Tanja Žakelj   SLO +05:50
10 Claudia Sieder   ITA +06:16
11 Johana Sovcikova   SVK +06:20
12 Hanna Klein   GER +06:24
13 Nataliya Krompets   UKR +07:07
14 Liliya Zaytseva   UKR +07:20
15 Silke Schmidt   GER +07:49
16 Nadja Roschi   SUI +07:54
17 Vera Andreeva   RUS +08.14
18 Katarzyna Solus   POL +08.27
19 Sandra Weber   GER +08.46
20 Judith Pollinger   ITA +09.03
21 Ilke De Jongh   BEL +09.24
22 Adela Mysikova   CZE +09.43
23 Evgenia Belorezova   RUS +11.35
24 Katarina Uhlariková   SVK +11.44
25 Evelyne Frei   SUI +13.45
26 Caroline Mani   FRA +14.51
27 Kristina Cerncic   AUT +17.08
28 Daniela Stunzi   SUI +17.36
29 Nina Gulino   ITA +17.45
30 Sabine Stiegler   AUT +17.52
31 Limke Peeters   BEL +20.55
32 Katrien Pauwels   BEL +21.15
33 Esra Kurkxcu   TUR +1 ronde
Niet gefinisht
Katerina Machackova   CZE DNF
Christiana Kollhman   AUT DNF
Abi Greenaway   GER DNS

Senioren (Elite)Bewerken

  • Zes ronden (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
  Gunn-Rita Dahle   NOR 01:57:08
  Maja Włoszczowska   POL +01:52
  Margarita Fullana   ESP +02:39
4 Nina Göhl   GER +04:15
5 Bernardine Boog-Rauwerda   NED +04:23
6 Petra Henzi   SUI +05:42
7 Magdalena Sadlecka   POL +07:02
8 Anna Enocsson   SWE +07:25
9 Blaža Klemenčič   SLO +08:35
10 Eva Lechner   ITA +09:25
11 Séverine Hansen   FRA +09:39
12 Sabine Spitz   GER +09:57
13 Franziska Röthlin   SUI +10:00
14 Katrin Leumann   SUI +10:56
15 Adelheid Morath   GER +11:51
16 Lene Byberg   NOR +12:31
17 Ivonne Kraft   GER +12:53
18 Maria Östergren   SWE +12:53
19 Sabrina Enaux   FRA +12:53
20 Sarah Koba   SUI +13:18
21 Elisabeth Osl   AUT +14:02
22 Janka Stevkova   SVK +14:22
23 Marilyne Salvetat   FRA +14:33
24 Ariëlle van Meurs   NED +14:37
25 Elina Sochocleous   CYP +15:07
26 Elena Gaddoni   ITA +15.16
27 Sandra Klose   GER +16.08
28 Cécile Ravanel   FRA +16.52
29 Rocio Gamonal   ESP +17.28
30 Catherine Delfosse   BEL +20.05
31 Maaris Meier   EST +1 ronde
32 Laurence Leboucher   FRA +1 ronde
33 Laura Turpijn   NED +1 ronde
34 Pavla Havlíková   CZE +1 ronde
35 Maria Osl   AUT +1 ronde
36 Emilie Siegenthaler   SUI +1 ronde
37 Marlena Pyrgies   POL +2 ronden
38 Tarja Owens   IRL +2 ronden
39 Cristina Mascarreras   ESP +2 ronden
40 Berangere Wilst   FRA +2 ronden
41 Irina Kalentieva   RUS +2 ronden
42 Nekane Lasa   ESP +2 ronden
43 Saskia Elemans   NED +2 ronden
44 Keren Eckshtein   ISR +2 ronden
45 Hilde Quintens   BEL +3 ronden
46 Kathy Ingels   BEL +3 ronden
47 Marta Vajda   HUN +3 ronden
48 Githa Michiels   BEL +3 ronden
49 Özge Tinaz   TUR +4 ronden
Niet gefinisht
Nadia Walker   SUI DNF
Nina Homovec   SLO DNF
Maroussia Rusca   SUI DNF
Evelyn Staffler   ITA DNF
Bärbel Jungmeier   AUT DNF
Beth McCluskey   IRL DNF
Joyce Vanderbeken   BEL DNF

TeamestafetteBewerken

  • 4x6.5 km
Naam Land Tijd Verschil
  Marco Bui
Tony Longo
Eva Lechner
Johannes Schweiggl
  ITA 01:00.01
  Nino Schurter
Martin Fanger
Petra Henzi
Florian Vogel
  SUI +00.12
  Emil Lindgren
Mattias Wengelin
Maria Östergren
Fredrik Kessiakoff
  SWE +00.20
4 Iñaki Lejarreta
Oliver Aviles
Margarita Fullana
José Antonio Hermida
  ESP +01.19
5 Thijs Al
Frank Beemer
Laura Turpijn
Rudi van Houts
  NED +01.20
6 Jean-Eudes Demaret
Alexis Vuillermoz
Séverine Hansen
Cédric Ravanel
  FRA +01.27
7 Jochen Käss
Benjamin Rüdiger
Markus Diller
Ivonne Kraft
  GER +01.31
8   BEL +02.47
9   RUS +03.04
10   SLO +04.14
11   NOR +04.24
12   HUN +10.22
13   TUR +14.42

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Zwitserland 1 2 0 3
  Polen 1 2 0 3
3   Frankrijk 1 1 1 3
4   Italië 1 0 1 2
  Noorwegen 1 0 1 2
6   Nederland 1 0 0 1
7   Denemarken 0 1 0 1
8   Rusland 0 0 1 1
  Spanje 0 0 1 1
  Zweden 0 0 1 1
Totaal 6 6 6 18