Hoofdmenu openen

Europese kampioenschappen mountainbike 2003

sportseizoen van een wielersportcompetitie

De Europese kampioenschappen mountainbike 2003 waren de dertiende editie van de Europese titelstrijd, en werden gehouden in Graz, Oostenrijk, van zaterdag 16 augustus tot en met zondag 24 augustus 2003. Het toernooi begon met de Trials (mannen), een onderdeel dat voor het eerst op het programma stond bij de Europese kampioenschappen mountainbike. Ook de MTB-disciplines Marathon, Four Cross en Downhill maakten voor het eerst integraal onderdeel uit van de Europese titelstrijd.

Inhoud

ProgrammaBewerken

Datum Tijd Onderdeel
16 augustus Trials
17 augustus Marathon
21 augustus Teamestafette
22 augustus Four Cross
23 augustus Downhill
23 augustus Cross Country (junioren en beloften)
23 augustus Cross Country (elite)

TrialsBewerken

Mannen (Elite)Bewerken

  • zaterdag 16 augustus
Naam Land Punten Verschil
  Vincent Hermance   FRA 3 punten
  Kenny Belaey   BEL 3 punten
  Juan de la Peña   ESP 7 punten +4

Mannen (U21)Bewerken

Naam Land Punten Verschil
  Pavel Cep   CZE 11 punten
  Ben Savage   GBR 13 punten +2
  Thibault Veuillet   FRA 14 punten +3

MarathonBewerken

Mannen (Elite)Bewerken

  • zondag 17 augustus (104 km)
Naam Land Tijd Verschil
  Thomas Dietsch   FRA 04.55.17
  Martin Kraler   AUT +01.31
  Jure Golčer   SLO +03.20

Vrouwen (Elite)Bewerken

  • zondag 17 augustus (60 km)
Naam Land Tijd Verschil
  Birgit Jüngst   GER 03.17.36
  Gunn-Rita Dahle   NOR +01.11
  Sandra Klose   GER +09.04

Four CrossBewerken

Mannen (Elite)Bewerken

  • vrijdag 22 augustus
Naam Land Tijd Verschil
  Michal Prokop   CZE
  Lukas Tamme   CZE
  Dale Holmes   GBR

Vrouwen (Elite)Bewerken

  • vrijdag 22 augustus
Naam Land Tijd Verschil
  Anne-Caroline Chausson   FRA
  Laëtitia Le Corguillé   FRA
  Jana Horáková   CZE

DownhillBewerken

Mannen (Elite)Bewerken

  • zaterdag 23 augustus
Naam Land Tijd Verschil
  Julien Camellini   FRA 04.40
  Mickael Pascal   FRA 04.40
  Michael Deldycke   FRA 04.45 +00.05

Mannen (U21)Bewerken

  • zaterdag 23 augustus
Naam Land Tijd Verschil
  Gee Atherton   GBR 04.45
  Romain Lescure   FRA 04.54 +00.09
  Marcel Beer   SUI 04.57 +00.12

Vrouwen (Elite)Bewerken

  • zaterdag 23 augustus
Naam Land Tijd Verschil
  Anne-Caroline Chausson   FRA 05.24
  Marielle Saner   SUI 05.36 +00.12
  Nolvenn Le Caer   FRA 05.46 +00.22

Vrouwen (U21)Bewerken

  • zaterdag 23 augustus
Naam Land Tijd Verschil
  Emmeline Ragot   FRA 05.41
  Laëtitia Le Corguillé   FRA 06.10 +00.29
  Claire Bauchet   FRA 07.06 +01.25

Cross CountryBewerken

Mannen (U21)Bewerken

  • zaterdag 23 augustus (alleen toptien vermeld)
Naam Land Tijd Verschil
  Jaroslav Kulhavý   CZE 01:30:49
  Jakob Fuglsang   DEN +01:25
  Hans Becking   NED +02:24
4 Andrea Tiberi   ITA +02:46
5 Nino Schurter   SUI +03:26
6 Emil Lindgren   SWE +03:42
7 Jiri Friedl   CZE +04:15
8 Oleksandr Yakymenko   UKR +04:23
9 Florian Ackermann   GER +04:33
10 Kryspin Pyrgies   POL +04:52

Mannen (U23)Bewerken

  • zaterdag 23 augustus (alleen binnengekomen renners opgenomen in einduitslag)
Naam Land Tijd Verschil
  Michael Weiss   AUT 01:48:02
  Carlos Coloma   ESP +00:28
  Manuel Fumic   GER +01:47
4 Nicolas Filippi   FRA +02:05
5 Martin Gujan   SUI +03:03
6 Lukas Flückiger   SUI +03:17
7 Florian Vogel   SUI +03:43
8 Ivan Álvarez   ESP +03:56
9 Damien Bynens   BEL +04:15
10 Alexandre Blain   FRA +04:24
11 Till Marx   SUI +04:39
12 Gerald Burgsteiner   AUT +04:47
13 Balz Weber   SUI +05:35
14 Remy Grosdidier   FRA +05:38
15 Jelmer Pietersma   NED +06:01
16 Anze Bizjak   SLO +06.12
17 Daniel Eriksson   SWE +06.25
18 Piotr Formicki   POL +06.51
19 Raffael Schmid   SUI +07.06
20 Tim Böhme   GER +07.39
21 Markus Weber   AUT +08.12
22 Calle Friberg   SWE +08.21
23 Olegs Malehs   LAT +08.46
24 Simon Richardson   GBR +08.51
25 Michal Talavašek   CZE +09.14
26 Jurg Graf   SUI +09.30
27 Maxim Gogolev   RUS +09.51
28 Jacob Johansen   DEN +10.29
29 Rudi van Houts   NED +10.52
30 Miha Solar   SLO +11.01
31 Ejond Zelený   CZE +11.23
32 Martijn Roelofs   NED +11.53
33 Marco Isonni   ITA +12.05
34 Johannes Sickmüller   GER +12.22
35 Nicolas Bazin   FRA +12.26
36 Aleksejs Saramotins   LAT +12.32
37 Matej Lovse   SLO +13.42
38 Hannes Genze   GER +14.00
39 Tomáš Vokrouhlík   CZE +14.12
40 Jiri Vávra   CZE +15.50
41 Rok Grilc   SLO +16.07
42 Dominiek Ranson   BEL +16.43
43 Maarten Wynants   BEL +17.45
44 Igor Bogdan   UKR +19.15

Mannen (Elite)Bewerken

  • zondag 24 augustus (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
  Ralph Näf   SUI 02:03:15
  Julien Absalon   FRA +00:28
  Lado Fumic   GER +00:43
4 Bart Brentjens   NED +00:51
5 Bas Peters   NED +00:58
6 Roel Paulissen   BEL +01:35
7 Filip Meirhaeghe   BEL +01:43
8 Cédric Ravanel   FRA +01:47
9 Christoph Soukup   AUT +02:38
10 Carsten Bresser   GER +03:29
11 Johannes Pallhuber   ITA +03:34
12 Antonio Ortiz   ESP +03:56
13 Marco Bui   ITA +04:20
14 Marek Galiński   POL +04:33
15 Peter Riis Andersen   DEN +04:39
16 Silvio Bundi   SUI +05:14
17 Nielsens Vesterlund   DEN +05:33
18 Israel Núñez   ESP +05:55
19 Christian Poulsen   DEN +06:13
20 Maarten Tjallingii   NED +06:20
21 Marcin Karczynski   POL +06.30
22 Radim Korínek   CZE +06.36
23 Erwin Bakker   NED +06.39
24 Yader Zoli   ITA +06.43
25 Oliver Beckingsale   GBR +06.49
26 Mirko Pirazzoli   ITA +06.50
27 Massimo De Bertolis   ITA +07.02
28 Jimmy Tielens   BEL +07.12
29 Valentin Girard   SUI +07.15
30 Michal Bogdziewicz   POL +07.22
31 Martino Fruet   ITA +07.29
32 Thijs Al   NED +07.39
33 Milan Spesný   CZE +07.56
34 Siegfried Bauer   AUT +08.00
35 Nick Craig   GBR +08.16
36 Daniel Soler   SUI +08.31
37 Matthias Mende   GER +09.02
38 Jean-Christophe Péraud   FRA +09.11
39 Sandro Spaeth   SUI +09.26
40 Pavel Elsnic   CZE +09.59
41 José Marquez   ESP +10.20
42 Robin Seymour   IRL +11.03
43 Dario Acquaroli   ITA +11.43
44 Luboš Kondis   SVK +12.03
45 Klaus Nielsen   DEN +12.15
46 Zak Toogood   GBR +12.41
47 Reto Manetsch   SUI +14.04
48 Lenart Noc   SLO +14.39
Niet gefinisht (één ronde of meer achterstand)
Philip Dixon   GBR +1 ronde
Igor Baretto   ITA +1 ronde
Marc Gölz   GER +1 ronde
Sergiy Rysenko   UKR +1 ronde
Robert Vrečer   SLO +1 ronde
Mitja Tancik   SLO +2 ronden
Vitaliy Tsurkan   UKR +2 ronden
Primoz Kaiser   SLO +2 ronden
Gregor Miklic   SLO +2 ronden
Hrvoje Popovic   CRO +3 ronden
Pavao Roset   CRO +3 ronden
Davy Coenen   BEL +4 ronden
Michalis Hadjioannou   CYP +4 ronden
Doron Amitz   ISR +4 ronden
Alexandros Klonou   CYP +4 ronden
Niet gefinisht
Milan Barényi   SVK DNF
Marti Gispert   ESP DNF
Christoph Sauser   SUI DNF
Yohann Vachette   FRA DNF
Roman Rametsteiner   AUT DNF
Stefan Sahm   GER DNF
José Antonio Hermida   ESP DNF
Jörg Scheiderbauer   AUT DNF
Thomas Frischknecht   SUI DNF
Kresimir Kette   CRO DNF

Vrouwen (U21)Bewerken

  • zaterdag 23 augustus (alleen toptien vermeld)
Naam Land Tijd Verschil
  Bettina Schmid   SUI 01:29:52
  Tereza Hucíková   CZE +01:06
  Marianne Vos   NED +01:29
4 Eva Lechner   ITA +02:07
5 Emilie Siegenthaler   SUI +03:28
6 Petra Bublova   CZE +04:15
7 Barbora Bohata   CZE +04:19
8 Nathalie Schneitter   SUI +04:58
9 Tereza Jansova   CZE +05:58
10 Bianca Knöpfle   GER +07:17

Vrouwen (Elite)Bewerken

  • zondag 24 augustus (complete uitslag)
Naam Land Tijd Verschil
  Gunn-Rita Dahle   NOR 01:41:57
  Irina Kalentjeva   RUS +00:40
  Margarita Fullana   ESP +01:18
4 Ivonne Kraft   GER +01:36
5 Barbara Blatter   SUI +01:47
6 Maja Włoszczowska   POL +01:57
7 Sabine Spitz   GER +03:23
8 Elsbeth Vink   NED +03:43
9 Anna Szafraniec   POL +04:39
10 Magda Sadlecka   POL +04:48
11 Anna Enocsson   SWE +05:02
12 Maria Östergren   SWE +05:43
13 Petra Henzi   SUI +06:18
14 Nadja Walker   SUI +06:36
15 Nina Göhl   GER +07:02
16 Séverine Hansen   FRA +07:12
17 Janet Puiggros   ESP +07:20
18 Maroussia Rusca   SUI +08:35
19 Sabrina Enaux   FRA +08:42
20 Alexandra Hober   ITA +08:59
21 Silvia Rovira   ESP +09.07
22 Ilona Bublová   CZE +09.34
23 Katrin Leumann   SUI +09.51
24 Hilde Van Deun   BEL +10.22
25 Laura Turpijn   NED +10.49
26 Jenny Copnall   GBR +11.24
27 Saskia Elemans   NED +12.20
28 Birgit Jüngst   GER +13.00
29 Monica Brunati   ITA +13.00
30 Bärbel Jungmeier   AUT +13.44
31 Maria Osl   AUT +14.15
32 Mirjam Dieleman   NED +14.35
33 Lene Byberg   NOR +14.49
34 Maaris Meier   EST +15.06
35 Hélène Marcouyre   FRA +15.55
36 Regina Marunde   GER +16.11
37 Petra Schörkmayr   AUT +18.23
38 Elina Sophokleous   CYP +19.44
Niet gefinisht (één ronde of meer achterstand)
Jenny McCouley   IRL +1 ronde
Carina Ketonen   FIN +1 ronde
Lioubov Khlopovskaia   RUS +1 ronde
Janka Stevková   SVK +1 ronde
Laurie Copans   ISR +2 ronden
Sandra Sarko   CRO +3 ronden
Niet gefinisht
Evelyne Staffler   ITA DNF
Mette Andersen   DEN DNF
Tarja Owens   IRL DNF
Kateryna Yarova   UKR DNF
Franziska Röthlin   SUI DNF
Blaža Klemenčič   SLO DNF

TeamestafetteBewerken

  • donderdag 21 augustus
Naam Land Tijd Verschil
  Ralph Näf
Balz Weber
Nino Schurter
Barbara Blatter
  SUI 01:09.29
  Marcin Karczynski
Piotr Formicki
Anna Szafraniec
Kryspin Pyrgies
  POL +00.36
  Carlos Coloma
Ángel Espigares
Margarita Fullana
José Antonio Hermida
  ESP +00.56

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Frankrijk 6 5 4 15
2   Tsjechië 3 2 1 6
3   Zwitserland 3 1 1 5
4   Verenigd Koninkrijk 1 1 1 3
5   Noorwegen 1 1 0 2
  Oostenrijk 1 1 0 2
7   Duitsland 1 0 3 4
8   Spanje 0 1 3 4
9   België 0 1 0 1
  Denemarken 0 1 0 1
  Polen 0 1 0 1
  Rusland 0 1 0 1
13   Nederland 0 0 2 2
14   Slovenië 0 0 1 1
Totaal 16 16 16 48