Hoofdmenu openen

Badminton op de Olympische Zomerspelen 2008

sportevenement op de Olympische Spelen

Badminton is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking. De wedstrijden werden gehouden van 9 augustus tot 17 augustus in het nieuwe gymnasium van de Universiteit van Technologie van Peking (Beijing University of Technology Gymnasium).

Badminton op de
Olympische Zomerspelen 2008
Pictogram badminton
Enkelspel mannen vrouwen
Dubbelspel mannen vrouwen gemengd

Badminton werd beoefend in vijf disciplines: mannen enkelspel, vrouwen enkelspel, mannen dubbelspel, vrouwen dubbelspel en gemengd dubbelspel.

KwalificatieBewerken

Elk Nationaal Olympisch Comité mocht maximaal drie deelnemers/paren inschrijven per onderdeel. Totaal kwalificeerden 64 badmintonners zich voor de singles en 16 paren voor de dubbels.

  Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2008/kwalificatie voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

SpeelschemaBewerken

9 aug 10 aug 11 aug 12 aug 13 aug 14 aug 15 aug 16 aug 17 aug
Mannen enkelspel Laatste 64 Laatste 64 Laatste 32 Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons Finale
Vrouwen enkelspel Laatste 64 Laatste 32 Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons / Finale
Mannen dubbelspel Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons / Finale
Vrouwen dubbelspel Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons / Finale
Gemengd dubbelspel Laatste 16 Kwartfinale Halve finale Brons / Finale

Deelnemende landenBewerken

Er namen 50 landen deel. Tussen haakjes staat het aantal atleten per land. Sommige atleten namen deel in meerdere disciplines.

Meer informatie hierover staat op de pagina over de kwalificatie.

MedaillesBewerken

UitslagenBewerken

Mannen enkelspelBewerken

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/32 finale (1e ronde)
Park Sung-hwan   KOR 21-11, 21-11 Andrew Dabeka   CAN
Erwin Kehlhoffner   FRA 19-21, 22-20, 21-15 Stuart Gomez   AUS
Hsieh Yu-hsing   TPE 21-16, 21-12 Kaveh Mehrabi   IRI
Kęstutis Navickas   LTU 23-21, 12-21, 21-9 Pablo Abián   ESP
Ville Lång   FIN 21-12, 21-19 Vladislav Druzchenko   UKR
Marc Zwiebler   GER 21-18, 18-21, 21-19 Scott Evans   IRL
Przemysław Wacha   POL 21-14, 21-15 Raul Must   EST
Anup Sridhar   IND 21-16, 21-14 Marco Vasconcelos   POR
Andrew Smith   GBR 10-21, 21-12, 21-15 Petr Koukal   CZE
1/16 finale (2e ronde)
Lin Dan   CHN 21-16, 21-13 Ng Wei   HKG
Park Sung-hwan   KOR 21-5, 21-8 Edwin Ekiring   UGA
Peter Gade   DEN 21-6, 21-4 Nabil Lasmari   ALG
Shoji Sato   JPN 21-13, 21-17 Anup Sridhar   IND
Chen Lin   CHN 21-9, 21-1 John Moody   NZL
Erwin Kehlhoffner   FRA 21-15, 21-17 Eli Mambwe   ZAM
Hsieh Yu-hsing   TPE 21-16, 15-21, 21-15 Nguyen Tien Minh   VIE
Wong Choong Hann   MAS 21-19, 21-16 Taufik Hidayat   INA
Lee Chong Wei   MAS 21-13, 21-14 Ronald Susilo   SIN
Kęstutis Navickas   LTU 21-12, 21-17 Stanislav Pukhov   RUS
Sony Dwi Kuncoro   INA 21-16, 21-14 Boonsak Ponsana   THA
Ville Lång   FIN 21-9, 21-16 Raju Rai   USA
Lee Hyun-il   KOR 15-21, 21-14, 21-19 Kenneth Jonassen   DEN
Marc Zwiebler   GER 16-21, 21-13, 21-17 Andrew Smith   GBR
Bao Chunlai   CHN 21-17, 21-16 Kevin Cordón   GUA
Przemysław Wacha   POL 21-12, 11-21, 21-19 Christian Bösiger   SUI
1/8 finale (3e ronde)
Lin Dan   CHN 21-8, 21-11 Park Sung-hwan   KOR
Peter Gade   DEN 14-21, 22-20, 21-15 Shoji Sato   JPN
Chen Lin   CHN 21-10, 21-6 Erwin Kehlhoffner   FRA
Hsieh Yu-hsing   TPE 14-21, 21-17, 21-18 Wong Choong Hann   MAS
Lee Chong Wei   MAS 21-5, 21-7 Kęstutis Navickas   LTU
Sony Dwi Kuncoro   INA 21-13, 21-18 Ville Lång   FIN
Lee Hyun-il   KOR 21-13, 21-11 Marc Zwiebler   GER
Bao Chunlai   CHN 21-11, 19-21, 21-13 Przemysław Wacha   POL
Kwartfinale
Lin Dan   CHN 21-13, 21-16 Peter Gade   DEN
Chen Lin   CHN 21-8, 21-14 Hsieh Yu-hsing   TPE
Lee Chong Wei   MAS 21-9, 21-11 Sony Dwi Kuncoro   INA
Lee Hyun-il   KOR 23-21, 21-11 Bao Chunlai   CHN
Halve finale
Lin Dan   CHN 21-13, 21-18 Chen Lin   CHN
Lee Chong Wei   MAS 21-18, 13-21, 21-13 Lee Hyun-il   KOR
Bronzen finale
Chen Jin   CHN 21-16, 12-21, 21-14 Lee Hyun-il   KOR
Finale
Lin Dan   CHN 21-12, 21-8 Lee Chong Wei   MAS

Vrouwen enkelspelBewerken

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/32 finale (1e ronde)
Jun Jae-youn   KOR 21-15, 21-5 Kamila Augustyn   POL
Chloe Magee   IRL 18-21,21-18, 21-19 Kati Tolmoff   EST
Eriko Hirose   JPN 21-6, 19-6 opgave Ragna Ingólfsdóttir   ISL
Nguyen Nhung Le Ngoc   VIE 21-13, 21-12 Thilini Jayasinghe   SRI
Maria Kristin Yulianti   INA 18-21, 21-13, 22-20 Juliane Schenk   GER
Yoana Martínez   ESP 21-9, 21-16 Erin Carroll   AUS
Saina Nehwal   IND 21-9, 21-8 Ella Diehl   RUS
Larisa Griga   UKR 21-15, 21-11 Agnese Allegrini   ITA
Olga Konon   BLR 21-19, 21-12 Xing Aiying   SIN
Tracey Hallam   GBR 21-15, 21-17 Yip Pui Yin   HKG
Kristína Ludíková   CZE 21-13, 21-8 Grace Daniel   NGR
Anna Rice   CAN 21-15, 19-21, 21-19 Eva Lee   USA
Jeanine Cicognini   SUI 21-9, 21-13 Ana Moura   POR
Petya Nedelcheva   BUL 21-10, 21-10 Sara Persson   SWE
Hadia Hosny   EGY 21-18, 7-21, 21-14 Deyanira Angulo   MEX
1/16 finale (2e ronde)
Zhang Ning   CHN 21-23, 21-17, 21-7 Salakjit Ponsana   THA
Jun Jae-youn   KOR 21-12, 21-14 Chloe Magee   IRL
Pi Hongyan   FRA 21-6, 21-9 Claudia Rivero   PER
Eriko Hirose   JPN 21-7, 21-12 Nguyen Nhung Le Ngoc   VIE
Maria Kristin Yulianti   INA 21-9, 21-14 Yoana Martínez   ESP
Tine Rasmussen   DEN 21-6, 21-8 Akvilė Stapušaitytė   LTU
Saina Nehwal   IND 21-18, 21-10 Larisa Griga   UKR
Wang Chen   HKG 21-7, 21-7 Eva Sládeková   SVK
Xie Xingfang   CHN 21-1, 21-9 Cheng Shao-Chieh   TPE
Olga Konon   BLR 21-17, 21-14 Maja Tvrdy   SLO
Xu Huaiwen   GER 21-17, 21-8 Anu Nieminen   FIN
Tracey Hallam   GBR 21-18, 21-13 Kristína Ludíková   CZE
Lu Lan   CHN 21-3, 7-1 opgave Karen Foo Kune   MRI
Anna Rice   CAN 21-10, 21-13 Jeanine Cicognini   SUI
Wong Mew Choo   MAS 21-4, 21-4 Kerry–Lee Harrington   USA
Petya Nedelcheva   BUL 21-7, 21-4 Hadia Hosny   EGY
1/8 finale (3e ronde)
Zhang Ning   CHN 21-11, 21-12 Jun Jae-youn   KOR
Pi Hongyan   FRA 21-12, 16-21, 21-6 Eriko Hirose   JPN
Maria Kristin Yulianti   INA 18-21, 21-19, 21-14 Tine Rasmussen   DEN
Saina Nehwal   IND 21-19, 11-21, 21-11 Wang Chen   HKG
Xie Xingfang   CHN 21-16, 21-15 Olga Konon   BLR
Xu Huaiwen   GER 21-10, 21-7 Tracey Hallam   GBR
Lu Lan   CHN 21-7, 21-12 Anna Rice   CAN
Wong Mew Choo   MAS 21-16, 21-8 Petya Nedelcheva   BUL
Kwartfinale
Zhang Ning   CHN 21-8, 19-21, 21-19 Pi Hongyan   FRA
Maria Kristin Yulianti   INA 26-28, 21-14, 21-15 Saina Nehwal   IND
Xie Xingfang   CHN 21-19, 22-20 Xu Huaiwen   GER
Lu Lan   CHN 21-7, 29-27 Wong Mew Choo   MAS
Halve finale
Zhang Ning   CHN 21-15, 21-15 Maria Kristin Yulianti   INA
Xie Xingfang   CHN 7-21, 21-10, 21-12 Lu Lan   CHN
Bronzen finale
Maria Kristin Yulianti   INA 11-21, 21-13, 21-15 Lu Lan   CHN
Finale
Zhang Ning   CHN 21-12, 10-21, 21-18 Xie Xingfang   CHN

Mannen dubbelspelBewerken

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/8 finale (1e ronde)
Markis Kido
Hendra Setiawan
  INA 22-20, 10-21, 21-17 Guo Zhendong
Xie Zhongbo
  CHN
Cai Yun
Fu Haifeng
  CHN 21-12, 21-11 Jens Eriksen
Martin Lundgaard
  DEN
Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
  KOR 21-16, 21-19 Choong Tan Fook
Lee Wan Wah
  MAS
Lars Paaske
Jonas Rasmussen
  DEN 20-22, 21-13, 21-16 Jung Jae-sung
Lee Yong-dae
  KOR
Koo Kien Keat
Tan Boon Heong
  MAS 21-12, 21-16 Shintaro Ikeda
Shuichi Sakamoto
  JPN
Howard Bach
Bob Malaythong
  USA 21-10, 21-16 Chris Dednam
Roelof Dednam
  RSA
Keita Masuda
Tadashi Ohtsuka
  JPN 21-13, 21-16 Luluk Hadiyanto
Alvent Yulianto
  INA
Michał Łogosz
Robert Mateusiak
  POL 19-21, 21-14, 21-14 Ross Smith
Glenn Warfe
  AUS
Kwartfinale
Markis Kido
Hendra Setiawan
  INA 21-16, 21-18 Koo Kien Keat
Tan Boon Heong
  MAS
Cai Yun
Fu Haifeng
  CHN 21-9, 21-10 Howard Bach
Bob Malaythong
  USA
Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
  KOR 17-21, 21-11, 21-15 Keita Masuda
Tadashi Ohtsuka
  JPN
Lars Paaske
Jonas Rasmussen
  DEN 21-12, 18-21, 21-9 Michał Łogosz
Robert Mateusiak
  POL
Halve finale
Markis Kido
Hendra Setiawan
  INA 21-19, 21-17 Lars Paaske
Jonas Rasmussen
  DEN
Cai Yun
Fu Haifeng
  CHN 22-20, 21-8 Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
  KOR
Bronzen finale
Hwang Ji-man
Lee Jae-jin
  KOR 13-21, 21-18, 21-17 Lars Paaske
Jonas Rasmussen
  DEN
Finale
Markis Kido
Hendra Setiawan
  INA 12-21, 21-11, 21-16 Cai Yun
Fu Haifeng
  CHN

Vrouwen dubbelspelBewerken

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/8 finale (1e ronde)
Du Jing
Yu Yang
  CHN 21-11, 16-21, 21-15 Ha Jung-eun
Kim Min-jung
  KOR
Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
  KOR 21-14, 21-19 Chin Eei Hui
Wong Pei Tty
  MAS
Wei Yili
Zhang Yawen
  CHN 21-19, 21-13 Gail Emms
Donna Kellogg
  GBR
Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
  JPN 21-4, 21-8 Tania Luiz
Eugenia Tanaka
  JPN
Kumiko Ogura
Reiko Shiota
  JPN 18-21, 21-14, 21-18 Lena Frier Kristiansen
Kamilla Rytter Juhl
  DEN
Jiang Yanmei
Li Yujia
  SIN 21-12, 21-12 Eva Lee
Mesinee Mangkalakiri
  USA
Cheng Wen-Hsing
Chien Yu Chin
  TPE 21-6, 21-12 Chantal Botts
Michelle Edwards
  RSA
Yang Wei
Zhang Jiewen
  CHN 21-19, 21-15 Vita Marissa
Lilyana Natsir
  INA
Kwartfinale
Du Jing
Yu Yang
  CHN 21-8, 21-5 Kumiko Ogura
Reiko Shiota
  JPN
Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
  KOR 21-15, 21-12 Jiang Yanmei
Li Yujia
  SIN
Wei Yili
Zhang Yawen
  CHN 21-14, 21-18 Cheng Wen-hsing
Chien Yu Chin
  TPE
Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
  JPN 8-21, 23-21, 21-14 Yang Wei
Zhang Jiewen
  CHN
Halve finale
Du Jing
Yu Yang
  CHN 21-19, 21-13 Wei Yili
Zhang Yawen
  CHN
Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
  KOR 22-20, 21-15 Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
  JPN
Bronzen finale
Wei Yili
Zhang Yawen
  CHN 21-17, 21-10 Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
  JPN
Finale
Du Jing
Yu Yang
  CHN 21-15, 21-13 Lee Hyo-jung
Lee Kyung-won
  KOR

Gemengd dubbelspelBewerken

winnaar Land uitslag verliezer Land
1/8 finale (1e ronde)
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
  KOR 21-12, 21-11 Craig Cooper
Renee Flavell
  NZL
Nova Widianto
Lilyana Natsir
  INA 23-21, 21-19 Han Sang-hoon
Hwang Yu-mi
  KOR
He Hanbin
Yu Yang
  CHN 21-15, 21-8 Anthony Clark
Donna Kellogg
  GBR
Flandy Limpele
Vita Marissa
  INA 21-12, 21-12 Kristof Hopp
Birgit Overzier
  GER
Nathan Robertson
Gail Emms
  GBR 21-16, 16-21, 21-19 Zheng Bo
Gao Ling
  CHN
Sudket Prapakamol
Saralee Thoungthongkam
  THA 21-9, 21-9 Mike Beres
Valerie Loker
  CAN
Robert Mateusiak
Nadieżda Kostiuczyk
  POL 21-8, 21-19 Georgie Cupidon
Juliette Ah-Wan
  SEY
Thomas Laybourn
Kamilla Rytter Juhl
  DEN 21-12, 21-14 Hendri Kurniawan Saputra
Li Yujia
  SIN
Kwartfinale
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
  KOR 21-19, 21-12 Nathan Robertson
Gail Emms
  GBR
Nova Widianto
Lilyana Natsir
  INA 21-13, 21-19 Sudket Prapakamol
Saralee Thoungthongkam
  THA
He Hanbin
Yu Yang
  CHN 22-20, 23-21 Robert Mateusiak
Nadieżda Kostiuczyk
  POL
Flandy Limpele
Vita Marissa
  INA 21-17, 15-21, 21-17 Thomas Laybourn
Kamilla Rytter Juhl
  DEN
Halve finale
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
  KOR 21-9, 12-21, 21-17 Flandy Limpele
Vita Marissa
  INA
Nova Widianto
Lilyana Natsir
  INA 15-21, 21-11, 23-21 He Hanbin
Yu Yang
  CHN
Bronzen finale
He Hanbin
Yu Yang
  CHN 19-21, 21-17, 23-21 Flandy Limpele
Vita Marissa
  INA
Finale
Lee Yong-dae
Lee Hyo-jung
  KOR 21-11, 21-17 Nova Widianto
Lilyana Natsir
  INA

Medailleklassement BadmintonBewerken

 Plaats  Land NOC   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   China CHI 3 2 3 8
2   Indonesië INA 1 1 1 3
2   Zuid-Korea KOR 1 1 1 3
4   Maleisië MAS 0 1 0 1
Totaal 5 5 5 15

Externe linksBewerken