Hoofdmenu openen

Wimbledon 2012 (gemengddubbel)

gemengd dubbelspel

Op het toernooi van Wimbledon in 2012 speelden de mannen en vrouwen de wedstrijden in het gemengd dubbelspel van 28 juni tot en met 8 juli 2012.

1rightarrow blue.svg Zie Wimbledon 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
1rightarrow blue.svg Zie ook mannen, vrouwen, mannendubbel en vrouwendubbel.

Titelverdedigers Iveta Benešová uit Tsjechië en Jürgen Melzer uit Oostenrijk waren als twaalfde geplaatst. Zij werden in de tweede ronde uitgeschakeld door het Britse koppel Laura Robson en Dominic Inglot dat met een wildcard tot het toernooi was toegelaten.

Lisa Raymond
Mike Bryan

Het toernooi verliep weinig verrassend: de halve finales werden gespeeld tussen de eerste vier geplaatste teams. De titel ging naar het als tweede geplaatste Amerikaanse duo Lisa Raymond / Mike Bryan – in de finale versloegen zij de als vierde geplaatste Jelena Vesnina (Rusland) en Leander Paes (India) in drie sets: 6-3 5-7 6-4. Het was hun derde gezamenlijke titel.

Inhoud

AlgemeenBewerken

Geplaatste teamsBewerken

Nr. Team Resultaat Uitgeschakeld door Nr. Team Resultaat Uitgeschakeld door
1.   Liezel Huber
  Bob Bryan
halve finale   Jelena Vesnina
  Leander Paes
9.   Abigail Spears
  Mariusz Fyrstenberg
tweede ronde   Jaroslava Sjvedova
  Michail Koekoesjkin
2.   Lisa Raymond
  Mike Bryan
winnaars 10.   Zheng Jie
  Rohan Bopanna
kwartfinale   Lisa Raymond
  Mike Bryan
3.   Katarina Srebotnik
  Nenad Zimonjić
halve finale   Mike Bryan
  Lisa Raymond
11.   Lucie Hradecká
  František Čermák
afgemeld
4.   Jelena Vesnina
  Leander Paes
finale   Lisa Raymond
  Mike Bryan
12.   Iveta Benešová
  Jürgen Melzer
tweede ronde   Laura Robson
  Dominic Inglot
5.   Sania Mirza
  Mahesh Bhupathi
tweede ronde   Alla Koedrjavtseva
  Paul Hanley
13.   Sara Errani
  Fabio Fognini
tweede ronde   Viktoryja Azarenka
  Maks Mirni
6.   Roberta Vinci
  Daniele Bracciali
derde ronde   Zheng Jie
  Rohan Bopanna
14.   Nuria Llagostera Vives
  David Marrero
tweede ronde   Melanie South
  Ken Skupski
7.   Andrea Hlaváčková
  Aisam-ul-Haq Qureshi
tweede ronde   Hsieh Su-wei
  Colin Fleming
15.   Květa Peschke
  Andy Ram
derde ronde   Liezel Huber
  Bob Bryan
8.   Julia Görges
  Daniel Nestor
kwartfinale   Liezel Huber
  Bob Bryan
16.   Anna-Lena Grönefeld
  Alexander Peya
derde ronde   Lisa Raymond
  Mike Bryan

Prijzengeld (per team)Bewerken

Resultaat Prijzengeld
winnaars £ 92.000
finale £ 46.000
halve finale £ 23.000
kwartfinale £ 10.500
derde ronde £ 5.200
tweede ronde £ 2.600
eerste ronde £ 1.300

ToernooischemaBewerken

EindfaseBewerken

  Halve finale Finale
                         
  1    Liezel Huber
   Bob Bryan
5 6 3  
4    Jelena Vesnina
   Leander Paes
7 3 6  
  4    Jelena Vesnina
   Leander Paes
3 7 4
  2    Lisa Raymond
   Mike Bryan
6 5 6
3    Katarina Srebotnik
   Nenad Zimonjić
3 4  
  2    Lisa Raymond
   Mike Bryan
6 6    

Deel 1Bewerken

Eerste ronde   Tweede ronde   Derde ronde   Kwartfinale
 
    1    Liezel Huber
   Bob Bryan
4 6 6  
ALT    Andreja Klepač
   Johan Brunström
7 63 6     ALT    Andreja Klepač
   Johan Brunström
6 4 4  
     Klaudia Jans
   Jean-Julien Rojer
63 7 4       1    Liezel Huber
   Bob Bryan
3 6 6  
     Beth Mattek-Sands
   Horia Tecău
5 1         15    Květa Peschke
   Andy Ram
6 2 1  
     Shahar Peer
   Jonathan Erlich
7 6            Shahar Peer
   Jonathan Erlich
3 6 4
    15    Květa Peschke
   Andy Ram
6 3 6  
      1    Liezel Huber
   Bob Bryan
7 6  
      8    Julia Görges
   Daniel Nestor
5 1  
    ALT    Petra Martić
   James Cerretani
       
     Tamira Paszek
   Julian Knowle
6 6            Tamira Paszek
   Julian Knowle
w/o      
     Janette Husárová
   Marc López
1 2              Tamira Paszek
   Julian Knowle
5 6 2
     Galina Voskobojeva
   Michail Elgin
6 7         8    Julia Görges
   Daniel Nestor
7 4 6  
     Zhang Shuai
   Santiago González
4 5            Galina Voskobojeva
   Michail Elgin
6 3 4
    8    Julia Görges
   Daniel Nestor
4 6 6  
 

Deel 2Bewerken

Eerste ronde   Tweede ronde   Derde ronde   Kwartfinale
 
    4    Jelena Vesnina
   Leander Paes
6 6    
ALT    Mona Barthel
   Ashley Fisher
6 7       ALT    Mona Barthel
   Ashley Fisher
3 3    
     Alicja Rosolska
   Dick Norman
2 5         4    Jelena Vesnina
   Leander Paes
7 6    
     Viktoryja Azarenka
   Maks Mirni
7 6              Viktoryja Azarenka
   Maks Mirni
63 3    
     Sofia Arvidsson
   Robert Lindstedt
611 4            Viktoryja Azarenka
   Maks Mirni
6 6  
    13    Sara Errani
   Fabio Fognini
3 2    
      4    Jelena Vesnina
   Leander Paes
6 6  
           Alla Koedrjavtseva
   Paul Hanley
2 2  
    9    Abigail Spears
   Mariusz Fyrstenberg
3 5    
     Jaroslava Sjvedova
   Michail Koekoesjkin
7 7            Jaroslava Sjvedova
   Michail Koekoesjkin
6 7    
     Chanelle Scheepers
   Kevin Anderson
5 62              Jaroslava Sjvedova
   Michail Koekoesjkin
66 6 5
     Alla Koedrjavtseva
   Paul Hanley
6 6              Alla Koedrjavtseva
   Paul Hanley
7 3 7  
WC    Anne Keothavong
   Jonathan Marray
4 4            Alla Koedrjavtseva
   Paul Hanley
6 6  
    5    Sania Mirza
   Mahesh Bhupathi
3 1    
 

Deel 3Bewerken

Eerste ronde   Tweede ronde   Derde ronde   Kwartfinale
 
    7    Andrea Hlaváčková
   Aisam Qureshi
3 7 1  
WC    Hsieh Su-wei
   Colin Fleming
4 6 6          Hsieh Su-wei
   Colin Fleming
6 65 6  
     Anastasia Rodionova
   André Sá
6 3 4            Hsieh Su-wei
   Colin Fleming
7 7    
WC    Laura Robson
   Dominic Inglot
7 6         WC    Laura Robson
   Dominic Inglot
63 63    
     Natalie Grandin
   Scott Lipsky
62 4       WC    Laura Robson
   Dominic Inglot
6 3 6
    12    Iveta Benešová
   Jürgen Melzer
3 6 1  
           Hsieh Su-wei
   Colin Fleming
63 3  
      3    Katarina Srebotnik
   Nenad Zimonjić
7 6  
    14    N Llagostera Vives
   David Marrero
4 5    
WC    Melanie South
   Ken Skupski
7 7       WC    Melanie South
   Ken Skupski
6 7    
     Varvara Lepchenko
   Eric Butorac
65 66         WC    Melanie South
   Ken Skupski
4 7 7
     Daniela Hantuchová
   Filip Polášek
4 3         3    Katarina Srebotnik
   Nenad Zimonjić
6 65 9  
WC    Heather Watson
   Ross Hutchins
6 6            Heather Watson
   Ross Hutchins
7 4 4
    3    Katarina Srebotnik
   Nenad Zimonjić
5 6 6  
 

Deel 4Bewerken

Eerste ronde   Tweede ronde   Derde ronde   Kwartfinale
 
    6    Roberta Vinci
   Daniele Bracciali
6 2 6  
     Vladimíra Uhlířová
   Frank Moser
2 3            Angelique Kerber
   Philipp Petzschner
3 6 4  
     Angelique Kerber
   Philipp Petzschner
6 6         6    Roberta Vinci
   Daniele Bracciali
0 3    
     Vera Zvonarjova
   Marcelo Melo
6 7         10    Zheng Jie
   Rohan Bopanna
6 6    
     Vera Doesjevina
   Juan Sebastián Cabal
3 5            Vera Zvonarjova
   Marcelo Melo
6 r  
    10    Zheng Jie
   Rohan Bopanna
3      
      10    Zheng Jie
   Rohan Bopanna
2 5  
      2    Lisa Raymond
   Mike Bryan
6 7  
    16    Anna-Lena Grönefeld
   Alexander Peya
6 5 6  
     Raquel Kops-Jones
   Treat Huey
7 4 4          Jarmila Gajdošová
   Bruno Soares
4 7 4  
     Jarmila Gajdošová
   Bruno Soares
613 6 6       16    AL Grönefeld
   Alexander Peya
3 5  
     Monica Niculescu
   Robert Farah
6 2 1       2    Lisa Raymond
   Mike Bryan
6 7    
     Jekaterina Makarova
   Mark Knowles
4 6 6          Jekaterina Makarova
   Mark Knowles
63 4  
    2    Lisa Raymond
   Mike Bryan
7 6    
 

BronnenBewerken