Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschappen zwemmen 2019

De wereldkampioenschappen zwemmen 2019 werden van 21 tot en met 28 juli 2019 gehouden in het Nambu University Municipal Aquatics Center in Gwangju, Zuid-Korea. Het toernooi was integraal onderdeel van de wereldkampioenschappen zwemsporten 2019.

Zwemmen op de
WK zwemsporten 2019
Pictogram zwemmen
Vrije slag
50 m mannen vrouwen
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
400 m mannen vrouwen
800 m mannen vrouwen
1500 m mannen vrouwen
Rugslag
50 m mannen vrouwen
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
Schoolslag
50 m mannen vrouwen
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
Vlinderslag
50 m mannen vrouwen
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
Wisselslag
200 m mannen vrouwen
400 m mannen vrouwen
Vrije slag estafette
4×100 m mannen vrouwen
4×200 m mannen vrouwen
Wisselslag estafette
4×100 m mannen vrouwen
Gemengde estafette
4×100 m vrije slag wisselslag

Inhoud

KwalificatieBewerken

Net als bij eerdere edities heeft de FINA kwalificatietijden opgesteld voor deelname aan de wereldkampioenschappen. Een land mag twee deelnemers per afstand afvaardigen wanneer beiden voldaan hebben aan de A-limiet en één deelnemer wanneer die minstens had voldaan aan de B-limiet. Landen waarvan geen enkele zwemmer of zwemster aan de limieten heeft voldaan mochten per sekse twee deelnemers inschrijven. Een land kon per estafette maximaal één estafetteploeg inschrijven. Limieten moeten worden gezwommen in de periode 1 juli 2018 tot en met 1 juli 2019.

Discipline Mannen Vrouwen
A-limiet B-limiet A-limiet B-limiet
50m vrije slag 22,18 22,96 25,04 25,92
100m vrije slag 48,80 50,51 54,49 56,40
200m vrije slag 1.47,40 1.51,16 1.58,66 2.02,81
400m vrije slag 3.48,15 3.56,14 4.10,57 4.19,34
800m vrije slag 7.54,31 8.10,91 8.38,56 8.56,71
1500m vrije slag 15.07,38 15.39,14 16.32,04 17.06,76
50m rugslag 25,17 26,05 28,22 29,21
100m rugslag 54,06 55,95 1.00,59 1.02,71
200m rugslag 1.58,34 2.02,48 2.11,53 2.16,13
50m schoolslag 27,39 28,35 31,22 32,31
100m schoolslag 59,95 1.02,05 1.07,43 1.09,79
200m schoolslag 2.11,00 2.15,59 2.25,91 2.31,02
50m vlinderslag 23,66 24,49 26,34 27,26
100m vlinderslag 51,96 53,78 58,48 1.00,53
200m vlinderslag 1.56,71 2.00,80 2.09,21 2.13,73
200m wisselslag 2.00,22 2.04,43 2.13,03 2.17,69
400m wisselslag 4.17,90 4.26,93 4.43,06 4.52,97

ProgrammaBewerken

 S  Series  HF  Halve finales   Finale
Ochtendsessie  10:00 (lokale tijd)
03:00 (MEZT)
Avondsessie  20:00 (lokale tijd)
13:00 (MEZT)
Mannen
Onderdeel Juli
21 22 23 24 25 26 27 28
50m vrije slag S HF  
100m vrije slag S HF  
200m vrije slag S HF  
400m vrije slag S  
800m vrije slag S  
1500m vrije slag S  
50m rugslag S HF  
100m rugslag S HF  
200m rugslag S HF  
50m schoolslag S HF  
100m schoolslag S HF  
200m schoolslag S HF  
50m vlinderslag S HF  
100m vlinderslag S HF  
200m vlinderslag S HF  
200m wisselslag S HF  
400m wisselslag S  
4x100m vrije slag S  
4x200m vrije slag S  
4x100m wisselslag S  
Totaal 2 2 2 3 2 3 2 4
Gemengd
Onderdeel Juli
21 22 23 24 25 26 27 28
4x100m vrije slag S  
4x100m wisselslag S  
Totaal 1 1
Vrouwen
Onderdeel Juli
21 22 23 24 25 26 27 28
50m vrije slag S HF  
100m vrije slag S HF  
200m vrije slag S HF  
400m vrije slag S  
800m vrije slag S  
1500m vrije slag S  
50m rugslag S HF  
100m rugslag S HF  
200m rugslag S HF  
50m schoolslag S HF  
100m schoolslag S HF  
200m schoolslag S HF  
50m vlinderslag S HF  
100m vlinderslag S HF  
200m vlinderslag S HF  
200m wisselslag S HF  
400m wisselslag S  
4x100m vrije slag S  
4x200m vrije slag S  
4x100m wisselslag S  
Totaal 2 2 3 1 3 2 3 4

MedaillesBewerken

Legenda
  • WR = Wereldrecord
  • CR = Kampioenschapsrecord

MannenBewerken

Onderdeel      
Vrije slag
50 m Caeleb Dressel
  Verenigde Staten
21,04
CR
Bruno Fratus
  Brazilië
21,45 Niet uitgereikt
Kristian Gkolomeev
  Griekenland
100 m Caeleb Dressel
  Verenigde Staten
46,96 Kyle Chalmers
  Australië
47,08 Vladislav Grinev
  Rusland
47,82
200 m Sun Yang
  China
1.44,93 Katsuhiro Matsumoto
  Japan
1.45,22 Martin Maljoetin
  Rusland
1.45,63
Duncan Scott
  Verenigd Koninkrijk
400 m Sun Yang
  China
3.42,44 Mack Horton
  Australië
3.43,17 Gabriele Detti
  Italië
3.43,23
800 m Gregorio Paltrinieri
  Italië
7.39,27 Henrik Christiansen
  Noorwegen
7.41,28 David Aubry
  Frankrijk
7.42,08
1500 m Florian Wellbrock
  Duitsland
14.36,54 Mychailo Romantsjoek
  Oekraïne
14.37,63 Gregorio Paltrinieri
  Italië
14.38,75
Rugslag
50 m Zane Waddell
  Zuid-Afrika
24,43 Jevgeni Rylov
  Rusland
24,49 Kliment Kolesnikov
  Rusland
24,51
100 m Xu Jiayu
  China
52,43 Jevgeni Rylov
  Rusland
52,67 Mitch Larkin
  Australië
52,77
200 m Jevgeni Rylov
  Rusland
1.53,40 Ryan Murphy
  Verenigde Staten
1.54,12 Luke Greenbank
  Verenigd Koninkrijk
1.55,85
Schoolslag
50 m Adam Peaty
  Verenigd Koninkrijk
26,06 Felipe Lima
  Brazilië
26,66 João Gomes Júnior
  Brazilië
26,69
100 m Adam Peaty
  Verenigd Koninkrijk
57,14 James Wilby
  Verenigd Koninkrijk
58,46 Yan Zibei
  China
58,63
200 m Anton Tsjoepkov
  Rusland
2.06,12
WR
Matthew Wilson
  Australië
2.06,68 Ippei Watanabe
  Japan
2.06,73
Vlinderslag
50 m Caeleb Dressel
  Verenigde Staten
22,37
CR
Oleg Kostin
  Rusland
22,70 Nicholas Santos
  Brazilië
22,79
100 m Caeleb Dressel
  Verenigde Staten
49,66 Andrej Minakov
  Rusland
50,83 Chad le Clos
  Zuid-Afrika
51,16
200 m Kristóf Milák
  Hongarije
1.50,73
WR
Daiya Seto
  Japan
1.53,86 Chad le Clos
  Zuid-Afrika
1.54,15
Wisselslag
200 m Daiya Seto
  Japan
1.56,14 Jérémy Desplanches
  Zwitserland
1.56,56 Chase Kalisz
  Verenigde Staten
1.56,78
400 m Daiya Seto
  Japan
4.08,95 Jay Litherland
  Verenigde Staten
4.09,22 Lewis Clareburt
  Nieuw-Zeeland
4.12,07
Vrije slag estafette
4×100 m   Verenigde Staten
Caeleb Dressel
Blake Pieroni
Zach Apple
Nathan Adrian
Townley Haas
Michael Chadwick
3.09,06   Rusland
Vladislav Grinev
Vladimir Morozov
Kliment Kolesnikov
Jevgeni Rylov
Andrej Minakov
3.09,97   Australië
Cameron McEvoy
Clyde Lewis
Alexander Graham
Kyle Chalmers
3.11,22
4×200 m   Australië
Clyde Lewis
Kyle Chalmers
Alexander Graham
Mack Horton
Jack McLoughlin
Thomas Fraser-Holmes
7.00,85   Rusland
Michail Dovgaljoek
Michail Vekovisjtsjev
Aleksandr Krasnych
Martin Maljoetin
Ivan Girev
7.01,81   Verenigde Staten
Andrew Seliskar
Blake Pieroni
Zach Apple
Townley Haas
Jack Conger
Jack LeVant
7.01,98
Wisselslagestafette
4×100 m   Verenigd Koninkrijk
Luke Greenbank
Adam Peaty
James Guy
Duncan Scott
James Wilby
3.28,10   Verenigde Staten
Ryan Murphy
Andrew Wilson
Caeleb Dressel
Nathan Adrian
Matt Grevers
Michael Andrew
Jack Conger
Zach Apple
3.28,45   Rusland
Jevgeni Rylov
Kirill Prigoda
Andrej Minakov
Vladimir Morozov
Kliment Kolesnikov
Anton Tsjoepkov
Michail Vekovisjtsjev
Vladislav Grinev
3.28,81

VrouwenBewerken

Onderdeel      
Vrije slag
50 m Simone Manuel
  Verenigde Staten
24,05 Sarah Sjöström
  Zweden
24,07 Cate Campbell
  Australië
24,11
100 m Simone Manuel
  Verenigde Staten
52,04 Cate Campbell
  Australië
52,43 Sarah Sjöström
  Zweden
52,46
200 m Federica Pellegrini
  Italië
1.54,22 Ariarne Titmus
  Australië
1.54,66 Sarah Sjöström
  Zweden
1.54,78
400 m Ariarne Titmus
  Australië
3.58,76 Katie Ledecky
  Verenigde Staten
3.59,97 Leah Smith
  Verenigde Staten
4.01,29
800 m Katie Ledecky
  Verenigde Staten
8.13,58 Simona Quadarella
  Italië
8.14,99 Ariarne Titmus
  Australië
8.15,70
1500 m Simona Quadarella
  Italië
15.40,89 Sarah Köhler
  Duitsland
15.48,83 Wang Jianjiahe
  China
15.51,00
Rugslag
50 m Olivia Smoliga
  Verenigde Staten
27,33 Etiene Medeiros
  Brazilië
27,44 Darja Vaskina
  Rusland
27,51
100 m Kylie Masse
  Canada
58,60 Minna Atherton
  Australië
58,85 Olivia Smoliga
  Verenigde Staten
58,91
200 m Regan Smith
  Verenigde Staten
2.03,69 Kaylee McKeown
  Australië
2.06,26 Kylie Masse
  Canada
2.06,62
Schoolslag
50 m Lilly King
  Verenigde Staten
29,84 Benedetta Pilato
  Italië
30,00 Joelia Jefimova
  Rusland
30,15
100 m Lilly King
  Verenigde Staten
1.04,93 Joelia Jefimova
  Rusland
1.05,49 Martina Carraro
  Italië
1.06,36
200 m Joelia Jefimova
  Rusland
2.20,17 Tatjana Schoenmaker
  Zuid-Afrika
2.22,52 Sydney Pickrem
  Canada
2.22,90
Vlinderslag
50 m Sarah Sjöström
  Zweden
25,02 Ranomi Kromowidjojo
  Nederland
25,35 Farida Osman
  Egypte
25,47
100 m Margaret MacNeil
  Canada
55,83 Sarah Sjöström
  Zweden
56,22 Emma McKeon
  Australië
56,61
200 m Boglárka Kapás
  Hongarije
2.06,78 Hali Flickinger
  Verenigde Staten
2.06,95 Katie Drabot
  Verenigde Staten
2.07,04
Wisselslag
200 m Katinka Hosszú
  Hongarije
2.07,52 Ye Shiwen
  China
2.08,60 Sydney Pickrem
  Canada
2.08,70
400 m Katinka Hosszú
  Hongarije
4.30,39 Ye Shiwen
  China
4.32,07 Yui Ohashi
  Japan
4.32,33
Vrije slag estafette
4×100 m   Australië
Bronte Campbell
Brianna Throssell
Emma McKeon
Cate Campbell
Madison Wilson
3.30,21
CR
  Verenigde Staten
Mallory Comerford
Abbey Weitzeil
Kelsi Dahlia
Simone Manuel
Allison Schmitt
Margo Geer
Lia Neal
3.31,02   Canada
Kayla Sanchez
Taylor Ruck
Penelope Oleksiak
Margaret MacNeil
Rebecca Smith
3.31,78
4×200 m   Australië
Ariarne Titmus
Madison Wilson
Brianna Throssell
Emma McKeon
Leah Neale
Kiah Melverton
7.41,50
WR
  Verenigde Staten
Simone Manuel
Katie Ledecky
Melanie Margalis
Katie McLaughlin
Allison Schmitt
Gabby DeLoof
Leah Smith
7.41,87   Canada
Kayla Sanchez
Taylor Ruck
Emily Overholt
Penelope Oleksiak
Rebecca Smith
Emma O'Croinin
7.44,26
Wisselslagestafette
4×100 m   Verenigde Staten
Regan Smith
Lilly King
Kelsi Dahlia
Simone Manuel
Olivia Smoliga
Melanie Margalis
Katie McLaughlin
Mallory Comerford
3.50,40
WR
  Australië
Minna Atherton
Jessica Hansen
Emma McKeon
Cate Campbell
Kaylee McKeown
Brianna Throssell
Madison Wilson
3.53,42   Canada
Kylie Masse
Sydney Pickrem
Margaret MacNeil
Penelope Oleksiak
Kierra Smith
Rebecca Smith
Taylor Ruck
3.53,58

GemengdBewerken

Onderdeel      
Vrije slag estafette
4×100 m   Verenigde Staten
Caeleb Dressel
Zach Apple
Mallory Comerford
Simone Manuel
Blake Pieroni
Nathan Adrian
Katie McLaughlin
Abbey Weitzeil
3.19,40
WR
  Australië
Kyle Chalmers
Clyde Lewis
Emma McKeon
Bronte Campbell
Cameron McEvoy
Alexander Graham
Brianna Throssell
Madison Wilson
3.19,97   Frankrijk
Clément Mignon
Mehdy Metella
Charlotte Bonnet
Marie Wattel
Maxime Grousset
Béryl Gastaldello
3.22,11
Wisselslagestafette
4×100 m   Australië
Mitch Larkin
Matthew Wilson
Emma McKeon
Cate Campbell
Minna Atherton
Matthew Temple
Bronte Campbell
3.39,08   Verenigde Staten
Ryan Murphy
Lilly King
Caeleb Dressel
Simone Manuel
Matt Grevers
Andrew Wilson
Kelsi Dahlia
Mallory Comerford
3.39,10   Verenigd Koninkrijk
Georgia Davies
Adam Peaty
James Guy
Freya Anderson
James Wilby
3.40,68

MedaillespiegelBewerken

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Verenigde Staten 14 8 5 27
2   Australië 5 9 5 19
3   Hongarije 4 0 0 4
4   Rusland 3 7 6 16
5   Italië 3 2 3 8
6   China 3 2 2 7
7   Verenigd Koninkrijk 3 1 3 7
8   Japan 2 2 2 6
9   Canada 2 0 6 8
10   Zweden 1 2 2 5
11   Zuid-Afrika 1 1 2 4
12   Duitsland 1 1 0 2
13   Brazilië 0 3 2 5
14   Griekenland 0 1 0 1
  Nederland 0 1 0 1
  Noorwegen 0 1 0 1
  Oekraïne 0 1 0 1
  Zwitserland 0 1 0 1
19   Frankrijk 0 0 2 2
20   Egypte 0 0 1 1
  Nieuw-Zeeland 0 0 1 1
Totaal 42 43 42 127

Externe linksBewerken