Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschappen zwemmen 1986

Zwemmen was een van de vier sporten die deel uitmaakte van de Wereldkampioenschappen zwemmen 1986, de andere sporten waren schoonspringen, synchroonzwemmen en waterpolo. De wedstrijden vonden plaats van 17 tot en met 23 augustus 1986 in Madrid, Spanje.

Inhoud

MedaillespiegelBewerken

 Plaats   Land    Goud   Zilver   Brons Totaal
1   DDR 14 11 4 29
2   Verenigde Staten 7 7 10 24
3   West-Duitsland 4 2 1 7
4   Hongarije 3 0 0 3
5   Sovjet-Unie 2 2 4 8
6   Roemenië 1 0 1 2
7   Italië 0 2 0 2
8   Canada 0 1 2 3
  Verenigd Koninkrijk 0 1 2 3
10   Bulgarije 0 1 1 2
  Zwitserland 0 1 1 2
12   Frankrijk 0 1 0 1
  Nieuw-Zeeland 0 1 0 1
14   Nederland 0 0 4 4
15   Denemarken 0 0 1 1
Totaal 32 32 32 96

PodiaBewerken

MannenBewerken

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Mannen 50 m Tom Jager
  Verenigde Staten
22,49 Dano Halsall
  Zwitserland
22,80 Matt Biondi
  Verenigde Staten
22,85
Mannen 100 m Matt Biondi
  Verenigde Staten
48,94 Stéphan Caron
  Frankrijk
49,73 Tom Jager
  Verenigde Staten
49,79
Mannen 200 m Michael Groß
  West-Duitsland
1.47,92 Sven Lodziewski
  DDR
1.49,12 Matt Biondi
  Verenigde Staten
1.49,43
Mannen 400 m Rainer Henkel
  West-Duitsland
3.50,05 Uwe Daßler
  DDR
3.51,26 Daniel Jorgensen
  Verenigde Staten
3.51,33
Mannen 1500 m Rainer Henkel
  West-Duitsland
15.05,31 Stefano Battistelli
  Italië
15.14,80 Daniel Jorgensen
  Verenigde Staten
15.16,23
Rugslag
Mannen 100 m Igor Poljanski
  Sovjet-Unie
55,58 Dirk Richter
  DDR
56,49 Sergej Zabolotnov
  Sovjet-Unie
56,57
Mannen 200 m Igor Poljanski
  Sovjet-Unie
1.58,78 Frank Baltrusch
  DDR
2.01,11 Frank Hoffmeister
  West-Duitsland
2.02,42
Schoolslag
Mannen 100 m Victor Davis
  Canada
1.02,71 Gianni Minervini
  Italië
1.03,00 Dmitri Volkov
  Sovjet-Unie
1.03,30
Mannen 200 m József Szabó
  Hongarije
2.14,27 Victor Davis
  Canada
2.14,93 Steve Bentley
  Verenigde Staten
2.16,51
Vlinderslag
Mannen 100 m Pablo Morales
  Verenigde Staten
53,54 Matt Biondi
  Verenigde Staten
53,67 Andy Jameson
  Verenigd Koninkrijk
53,81
Mannen 200 m Michael Groß
  West-Duitsland
1.56,53 Anthony Mosse
  Nieuw-Zeeland
1.58,36 Benny Nielsen
  Denemarken
1.59,09
Wisselslag
Mannen 200 m Tamás Darnyi
  Hongarije
2.01,57 Alex Baumann
  Canada
2.02,34 Vadim Jarosjtsjoek
  Sovjet-Unie
2.02,61
Mannen 400 m Tamás Darnyi
  Hongarije
4.18,98 Vadim Jarosjtsjoek
  Verenigde Staten
4.22,03 Alex Baumann
  Canada
4.22,58
Vrije Slag Estafette
Mannen 4×100 m   Verenigde Staten
Tom Jager
Michael Heath
Paul Wallace
Matt Biondi
3.19,89   Sovjet-Unie
Gennadi Prigoda
Nikolaj Jevsejev
Sergej Smirjagin
Aleksej Markovski
3.21,14   DDR
Dirk Richter
Jörg Woithe
Sven Lodziewski
Steffen Zessner
3.21,47
Mannen 4×200 m   DDR
Lars Hinneburg
Thomas Flemming
Dirk Richter
Sven Lodziewski
7.15,91   West-Duitsland
Rainer Henkel
Michael Groß
Alexander Schowtka
Thomas Fahrner
7.15,96   Verenigde Staten
Eric Boyer
Michael Heath
Daniel Jorgensen
Matt Biondi
7.18,29
Wisselslag Estafette
Mannen 4×100 m   Verenigde Staten
Dan Yeatch
David Lundberg
Pablo Morales
Matt Biondi
3.41,25   West-Duitsland
Frank Hoffmeister
Bert Göbel
Michael Groß
André Schadt
3.42,26   Sovjet-Unie
Igor Poljanski
Dmitri Volkov
Aleksej Markovski
Nikolaj Jevsejev
3.42,63

VrouwenBewerken

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Vrouwen 50 m Tamara Costache
  Roemenië
25,28 Kristin Otto
  DDR
25,50 Marie-Thérèse Armentero
  Zwitserland
25,93
Vrouwen 100 m Kristin Otto
  DDR
55,05 Jenna Johnson
  Verenigde Staten
55,70 Conny van Bentum
  Nederland
55,79
Vrouwen 200 m Heike Friedrich
  DDR
1.58,26 Manuela Stellmach
  DDR
1.58,90 Mary T. Meagher
  Verenigde Staten
2.00,14
Vrouwen 400 m Heike Friedrich
  DDR
4.07,45 Astrid Strauss
  DDR
4.09,16 Sarah Hardcastle
  Verenigd Koninkrijk
4.09,85
Vrouwen 800 m Astrid Strauss
  DDR
8.28,24 Katja Hartmann
  DDR
8.28,44 Debbie Babashoff
  Verenigde Staten
8.34,04
Rugslag
Vrouwen 100 m Betsy Mitchell
  Verenigde Staten
1.01,74 Kathrin Zimmermann
  DDR
1.02,17 Natalja Sjibajeva
  Sovjet-Unie
1.02,25
Vrouwen 200 m Cornelia Sirch
  DDR
2.11,37 Betsy Mitchell
  Verenigde Staten
2.11,39 Kathrin Zimmermann
  DDR
2.11,45
Schoolslag
Vrouwen 100 m Sylvia Gerasch
  DDR
1.08,11 Silke Hörner
  DDR
1.08,41 Tania Bogomilova
  Bulgarije
1.08,52
Vrouwen 200 m Silke Hörner
  DDR
2.27,40 Tania Bogomilova
  DDR
2.27,66 Allison Higson
  Canada
2.31,34
Vlinderslag
Vrouwen 100 m Kornelia Gressler
  DDR
59,51 Kristin Otto
  DDR
59,66 Mary T. Meagher
  Verenigde Staten
59,98
Vrouwen 200 m Mary T. Meagher
  Verenigde Staten
2.08,41 Kornelia Gressler
  DDR
2.10,66 Birte Weigang
  DDR
2.10,68
Wisselslag
Vrouwen 200 m Kristin Otto
  DDR
2.15,56 Jelena Dendeberova
  Sovjet-Unie
2.15,84 Kathleen Nord
  DDR
2.16,05
Vrouwen 400 m Kathleen Nord
  DDR
4.43,75 Michelle Griglione
  Verenigde Staten
4.44,07 Noemi Lung
  Roemenië
4.45,44
Vrije Slag Estafette
Vrouwen 4×100 m   DDR
Kristin Otto
Manuela Stellmach
Sabine Schulze
Heike Friedrich
3.40,57   Verenigde Staten
Jenna Johnson
Dara Torres
Mary T. Meagher
Betsy Mitchell
3.44,04   Nederland
Conny van Bentum
Laura Leideritz
Karin Brienesse
Annemarie Verstappen
3.46,89
Vrouwen 4×200 m   DDR
Manuela Stellmach
Astrid Strauss
Nadja Bergknecht
Heike Friedrich
7.59,33   Verenigde Staten
Betsy Mitchell
Mary T. Meagher
Kim Brown
Mary Wayte
8.02,12   Nederland
Annemarie Verstappen
Jolanda van de Meer
Marianne Muis
Conny van Bentum
8.09,59
Wisselslag Estafette
Vrouwen 4×100 m   DDR
Kathrin Zimmermann
Sylvia Gerasch
Kornelia Gressler
Kristin Otto
4.04,82   Verenigde Staten
Betsy Mitchell
Jenny Hau
Mary T. Meagher
Jenna Johnson
4.07,75   Nederland
Jolanda de Rover
Petra van Staveren
Conny van Bentum
Annemarie Verstappen
4.10,70

Externe linksBewerken