Hoofdmenu openen

Wereldkampioenschap voetbal onder 20 - 2019

sportseizoen van een voetbalcompetitie

Het FIFA Wereldkampioenschap voetbal onder 20 van 2019 was de 22ste editie van het wereldkampioenschap voetbal voor spelers tot 20 jaar. Het toernooi vond van 23 mei 2019 tot en met 15 juni 2019 plaats in Polen.[1][2]. Engeland was de regerend wereldkampioen, maar wist zich niet te kwalificeren voor dit toernooi. Het toernooi werd gewonnen door Oekraïne, dat in de finale Zuid-Korea versloeg.

Wereldkampioenschap voetbal onder 20 2019
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Polen Polen
Datum 23 mei 2019 – 15 juni 2019[1]
Teams 24 (van 6 confederaties)
Stadions (in 6 gaststeden)
Winnaar Vlag van Oekraïne Oekraïne (1e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 52
Doelpunten 153  (2,94 per wedstrijd)
Toeschouwers 377,338  (7 per wedstrijd)
Topscorer(s) Vlag van Noorwegen Erling Braut Håland
(9 doelpunten)
Beste speler Vlag van Zuid-Korea Lee Kang-in
Portaal  Portaalicoon   Voetbal
Ecuador v Italy, FIFA U20 WC 2019.jpg
Italië tegen Ecuador
26 mei 2019 (0–1)
Panama v Mali - FIFA U20 WC 2019.jpg
Panama tegen Mali
25 mei 2019 (1–1)

Gekwalificeerde landenBewerken

SpeelstedenBewerken

Twee landen hadden zich kandidaat gesteld voor de organisatie van het toernooi. India[9] en Polen[10]. Op 16 maart 2018 werd in Bogotá, Colombia, bekendgemaakt dat Polen de organisatie van het toernooi kreeg.

Bielsko-Biała Bydgoszcz Gdynia
 
Gdynia
(Stadion GOSiR)
Bydgoszcz
(Zdzisław Krzyszkowiakstadion)
Łódź
(Stadion Widzewa)
Lublin
(Arena Lublin)
Tychy
(Stadion Miejski w Tychach)
Bielsko-Biała
(Miejskistadion)
Miejskistadion Zdzisław Krzyszkowiakstadion Stadion GOSiR
Capaciteit: 15.076 Capaciteit: 20.247 Capaciteit: 15.139
     
Łódź Lublin Tychy
Stadion Widzewa Arena Lublin Stadion Miejski w Tychach
Capaciteit: 18.008 Capaciteit: 15.500 Capaciteit: 15.600
     

GroepsfaseBewerken

 Gekwalificeerd voor de knock-outfase.

 Uitgeschakeld, zie stand nummers 3.

Groep ABewerken

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1   Senegal 3 2 1 0 5 0 +5 7
2   Colombia 3 2 0 1 8 2 +6 6
3   Polen 3 1 1 1 5 2 +3 4
4   Tahiti 3 0 0 3 0 14 −14 0
23 mei 2019[11][12]
18:00 (UTC+2)
Tahiti   0–3   Senegal Arena Lublin, Lublin
Toeschouwers: 4.661
Scheidsrechter: Muhammad Taqi (SIN)
  1'   29'   50' Sagna
23 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Polen   0–2   Colombia Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 17.463
Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG)
  23' Angulo
  90+3' Sandoval

26 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Senegal   2–0   Colombia Arena Lublin, Lublin
Toeschouwers: 10.450
Scheidsrechter: Michael Oliver (ENG)
Niane   34' (pen.)
Lopy   85' (pen.)
26 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Polen   5–0   Tahiti Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 15.894
Scheidsrechter: Ahmed Al-Kaf (OMA)
Bednarczyk   18'
Zylla   37'
Steczyk   39'  61'
Benedyczak   74'

29 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Senegal   0–0   Polen Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 15.829
Scheidsrechter: Raphael Claus (BRA)
29 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Colombia   6–0   Tahiti Arena Lublin, Lublin
Toeschouwers: 4.693
Scheidsrechter: Daniel Siebert (GER)
Sinisterra   8'  37'
Hernández   38'  42'  70'
Caicedo   87'

Groep BBewerken

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1   Italië 3 2 1 0 3 1 +2 7
2   Japan 3 1 2 0 4 1 +3 5
3   Ecuador 3 1 1 1 2 2 0 4
4   Mexico 3 0 0 3 1 6 −5 0
23 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Mexico   1–2   Italië Stadion GOSiR, Gdynia
Toeschouwers: 7.893
Scheidsrechter: Raphael Claus (BRA)
De la Rosa   37'   3' Frattesi
  67' Ranieri
23 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Japan   1–1   Ecuador Zdzisław Krzyszkowiakstadion, Bydgoszcz
Toeschouwers: 3.018
Scheidsrechter: Slavko Vinčić (SLO)
Yamada   68'   45' (e.d.) Tagawa

26 mei 2019
15:30 (UTC+2)
Mexico   0–3   Japan Stadion GOSiR, Gdynia
Toeschouwers: 4.930
Scheidsrechter: Daniel Siebert (GER)
  21'  77' Miyashiro
  52' Tagawa
26 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Ecuador   0–1   Italië Zdzisław Krzyszkowiakstadion, Bydgoszcz
Toeschouwers: 6.717
Scheidsrechter: Adham Makhadmeh (JOR)
  15' Pinamonti

29 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Ecuador   1–0   Mexico Stadion GOSiR, Gdynia
Toeschouwers: 4.208
Scheidsrechter: Ivan Kružliak (SVK)
Plata   12'
29 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Italië   0–0   Japan Zdzisław Krzyszkowiakstadion, Bydgoszcz
Toeschouwers: 6.702
Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG)

Groep CBewerken

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1   Uruguay 3 3 0 0 7 1 +6 9
2   Nieuw-Zeeland 3 2 0 1 7 2 +5 6
3   Noorwegen 3 1 0 2 13 5 +8 3
4   Honduras 3 0 0 3 0 19 –19 0
24 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Honduras   0–5   Nieuw-Zeeland Arena Lublin, Lublin
Toeschouwers: 4.484
Scheidsrechter: Alexis Herrera (VEN)
  8' (e.d.) Diego
  17'  27' Waine
  51' Singh
  90+2' Conroy
24 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Uruguay   3–1   Noorwegen Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 4.626
Scheidsrechter: Ismail Elfath (USA)
Núñez   22'
Ginella   29'
B. Rodríguez   87'
  47' Borchgrevink

27 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Honduras   0–2   Uruguay Arena Lublin, Lublin
Toeschouwers: 6.173
Scheidsrechter: Jesús Gil Manzano (ESP)
  41' Acevedo
  90+2' Schiappacasse
27 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Noorwegen   0–2   Nieuw-Zeeland Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 2.165
Scheidsrechter: Jean-Jacques Ndala Ngambo (COD)
  71' Stensness
  83' (e.d.) Kitolano

30 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Noorwegen   12–0   Honduras Arena Lublin, Lublin
Toeschouwers: 5.646
Scheidsrechter: Muhammad Taqi (SIN)
Håland   7'  20'  36' (pen.)  43'  50'  67'  77'  88'  90'
Østigård   30'
Hauge   46'
Markovic   82'
30 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Nieuw-Zeeland   0–2   Uruguay Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 4.385
Scheidsrechter: Adham Makhadmeh (JOR)
  40' Núñez
  90+5' B. Rodríguez

Groep DBewerken

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1   Oekraïne 3 2 1 0 4 2 +2 7
2   Verenigde Staten 3 2 0 1 4 2 +2 6
3   Nigeria 3 1 1 1 6 3 +3 4
4   Qatar 3 0 0 3 0 6 –6 0
24 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Qatar   0–4   Nigeria Tychystadion, Tychy
Toeschouwers: 3.010
Scheidsrechter: Fernando Guerrero (MEX)
  12' Effiom
  24' Offia
  68' Dele-Bashiru
  74' Salawudeen
24 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Oekraïne   2–1   Verenigde Staten Miejskistadion, Bielsko-Biała
Toeschouwers: 4.310
Scheidsrechter: Maguette N'Diaye (SEN)
Buletsa   26'
Popov   51'
  32' Servania

27 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Qatar   0–1   Oekraïne Tychystadion, Tychy
Toeschouwers: 3.513
Scheidsrechter: Héctor Martínez (HON)
  59' Popov
27 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Verenigde Staten   2–0   Nigeria Miejskistadion, Bielsko-Biała
Toeschouwers: 3.427
Scheidsrechter: Benoît Bastien (FRA)
Soto   18'  46'

30 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Verenigde Staten   1–0   Qatar Tychystadion, Tychy
Toeschouwers: 3.651
Scheidsrechter: Abdelkader Zitouni (TAH)
Weah   76'
30 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Nigeria   1–1   Oekraïne Miejskistadion, Bielsko-Biała
Toeschouwers: 3.143
Scheidsrechter: Fernando Rapallini (ARG)
Tijani   51' (pen.)   30' Sikan

Groep EBewerken

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1   Frankrijk 3 3 0 0 7 2 +5 9
2   Mali 3 1 1 1 7 7 0 4
3   Panama 3 1 1 1 3 4 –1 4
4   Saoedi-Arabië 3 0 0 3 4 8 –4 0
25 mei 2019
15:30 (UTC+2)
Panama   1–1   Mali Zdzisław Krzyszkowiakstadion, Bydgoszcz
Toeschouwers: 2.876
Scheidsrechter: Davide Massa (ITA)
Valanta   87' (pen.)   39' Konté
25 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Frankrijk   2–0   Saoedi-Arabië Stadion GOSiR, Gdynia
Toeschouwers: 6.100
Scheidsrechter: Fernando Rapallini (ARG)
Fofana   43'
Gouiri   75'

28 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Panama   0–2   Frankrijk Zdzisław Krzyszkowiakstadion, Bydgoszcz
Toeschouwers: 5.656
Scheidsrechter: Leodán González (URU)
  44' Zagadou
  52' Cuisance
28 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Saoedi-Arabië   3–4   Mali Stadion GOSiR, Gdynia
Toeschouwers: 1.707
Scheidsrechter: Slavko Vinčić (SLO)
Al-Buraikan   9'
Al-Tambakti   20' (pen.)
Al-Ghannam   63'
  36' S. Koïta
  54' Koné
  70' B. Traoré
  90' Camara

31 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Saoedi-Arabië   1–2   Panama Zdzisław Krzyszkowiakstadion, Bydgoszcz
Toeschouwers: 3.305
Scheidsrechter: Jean-Jacques Ndala Ngambo (COD)
Al-Buraikan   53'   7' McKenzie
  78' Valanta
31 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Mali   2–3   Frankrijk Stadion GOSiR, Gdynia
Toeschouwers: 5.445
Scheidsrechter: Héctor Martínez (HON)
S. Koïta   14'
Diakite   90+6'
  12' Cuisance
  65' (pen.) Diaby
  87' Gouiri

Groep FBewerken

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1   Argentinië 3 2 0 1 8 4 +4 6
2   Zuid-Korea 3 2 0 1 3 2 +1 6
3   Portugal 3 1 1 1 2 3 –1 4
4   Zuid-Afrika 3 0 1 2 3 7 –4 1
25 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Portugal   1–0   Zuid-Korea Miejskistadion, Bielsko-Biała
Toeschouwers: 6.344
Scheidsrechter: Abdelkader Zitouni (TAH)
Trincão   7'
25 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Argentinië   5–2   Zuid-Afrika Tychystadion, Tychy
Toeschouwers: 8.351
Scheidsrechter: Ivan Kružliak (SVK)
Vera   4'
Barco   63' (pen.)  71'
Álvarez   78'
Gaich   90+2'
  23' Phillips
  85' (pen.) Foster

28 mei 2019
18:00 (UTC+2)
Portugal   0–2   Argentinië Miejskistadion, Bielsko-Biała
Toeschouwers: 11.874
Scheidsrechter: Ismail Elfath (USA)
  33' Gaich
  84' Pérez
28 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Zuid-Afrika   0–1   Zuid-Korea Tychystadion, Tychy
Toeschouwers: 2.698
Scheidsrechter: Fernando Guerrero (MEX)
  69' Kim Hyun-woo

31 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Zuid-Afrika   1–1   Portugal Miejskistadion, Bielsko-Biała
Toeschouwers: 7.329
Scheidsrechter: Alexis Herrera (VEN)
Monyane   53' (pen.)   19' Rafael Leão
31 mei 2019
20:30 (UTC+2)
Zuid-Korea   2–1   Argentinië Tychystadion, Tychy
Toeschouwers: 10.129
Scheidsrechter: Benoît Bastien (FRA)
Oh Se-hun   42'
Cho Young-wook   57'
  88' Ferreira

Stand nummers 3Bewerken

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/- Pnt
1   Polen (poule A) 3 1 1 1 5 2 +3 4
2   Nigeria (poule D) 3 1 1 1 6 3 +3 4
3   Ecuador (poule B) 3 1 1 1 2 2 0 4
4   Panama (poule E) 3 1 1 1 3 4 –1 4
5   Portugal (poule F) 3 1 1 1 2 3 –1 4
6   Noorwegen (poule C) 3 1 0 2 13 5 +8 3

Knock-outfaseBewerken

Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
2 juni – Łódź            
   Colombia  1 (5)
7 juni – Łódź
   Nieuw-Zeeland  1 (4)  
   Colombia  0
3 juni – Tychy
     Oekraïne  1  
   Oekraïne  4
11 juni – Lublin
   Panama  1  
   Oekraïne  1
2 juni – Gdynia
     Italië  0  
   Italië  1
7 juni – Tychy
   Polen  0  
   Italië  4
4 juni – Bielsko-Biała
     Mali  2  
   Argentinië  2 (4)
15 juni – Łódź
   Mali  2 (5)  
   Oekraïne  3
4 juni – Bydgoszcz
     Zuid-Korea  1
   Frankrijk  2
8 juni – Gdynia
   Verenigde Staten  3  
   Verenigde Staten  1
3 juni – Lublin
     Ecuador  2  
   Uruguay  1
11 juni – Gdynia
   Ecuador  3  
   Ecuador  0
4 juni – Lublin
     Zuid-Korea  1   Derde plaats
   Japan  0
8 juni – Bielsko-Biała 14 juni – Gdynia
   Zuid-Korea  1  
   Zuid-Korea  3 (3)    Italië  0
3 juni – Łódź
     Senegal  3 (2)      Ecuador  1
   Senegal  2
   Nigeria  1  

Achtste finalesBewerken

2 juni 2019
17:30
Italië   1 – 0   Polen Gdynia Stadium, Gdynia
Toeschouwers: 10.332
Scheidsrechter:   Jesús Gil Manzano
Pinamonti   38' (pen.)

2 juni 2019
20:30
Colombia   1 – 1 (n.v.)   Nieuw-Zeeland Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 9.283
Scheidsrechter:   Ahmed Al-Kaf
Reyes   11'   35' Just
  Strafschoppen  
Vera  
Carbonero  
Perea  
Sandoval  
Angulo  
Balanta  
Cuesta  
5 – 4   Singh
  Bell
  Mata
  Stensness
  McCowatt
  Cacace
  Conroy

3 juni 2019
17:30
Uruguay   1 – 3   Ecuador Lublin Stadium, Lublin
Toeschouwers: 10.562
Scheidsrechter:   Michael Oliver
Araújo   11'   31' (pen.) Alvarado
  75' Quintero
  83' (pen.) Plata

3 juni 2019
17:30
Oekraïne   4 – 1   Panama Tychystadion, Tychy
Toeschouwers: 7.219
Scheidsrechter:   Leodán González
Sikan   23'  45+1'
Popov   41'
Buletsa   83'
  50' Walker

3 juni 2019
20:30
Senegal   2 – 1   Nigeria Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 6.854
Scheidsrechter:   Davide Massa
Sagna   36'
Niane   45+3'
  50' Makanjuola

4 juni 2019
17:30
Japan   0 – 1   Zuid-Korea Lublin Stadium, Lublin
Toeschouwers: 10.021
Scheidsrechter:   Maguette Ndiaye
  84' Oh

4 juni 2019
17:30
Frankrijk   2 – 3   Verenigde Staten Zdzisław Krzyszkowiakstadion, Bydgoszcz
Toeschouwers: 8.469
Scheidsrechter:   Claus Raphael
Gouiri   41'
Alioui   55'
  25'  74' Soto
  73' Rennicks

4 juni 2019
20:30
Argentinië   2 – 2 (n.v.)   Mali Miejskistadion, Bielsko-Biała
Toeschouwers: 9.146
Scheidsrechter:   Fernando Guerrero Ramírez
Gaich   49'
Diaby   91' (e.d.)
  67' Diaby
  120+1' Konté
  Strafschoppen  
Pérez  
Chancalay  
Gaich  
Sosa  
Vera  
4 – 5   Dramé
  Traoré
  Koïta
  Diaby
  Sissoko

KwartfinalesBewerken

7 juni 2019
15:30
Colombia   0 – 1   Oekraïne Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 8.443
Scheidsrechter:   Mustapha Ghorbal
  11' Sikan

7 juni 2019
18:30
Italië   4 – 2   Mali Tychystadion, Tychy
Toeschouwers: 11.567
Scheidsrechter:   Ismail Elfath
Koné   12' (e.d.)
Pinamonti   60'  83' (pen.)
Frattesi   84'
  38' Koïta
  79' Camara

8 juni 2019
17:30
Verenigde Staten   1 – 2   Ecuador Gdynia Stadium, Gdynia
Toeschouwers: 6.389
Scheidsrechter:   Benoît Bastien
Weah   36'   30' Cifuentes
  43' Espinoza

8 juni 2019
20:30
Zuid-Korea   3 – 3 (n.v.)   Senegal Miejskistadion, Bielsko-Biała
Toeschouwers: 10.627
Scheidsrechter:   Leodán González
Lee K.   62' (pen.)
Lee J.   90+8'
Cho   96'
  37' Diagné
  76' (pen.) Niane
  120+1' Ciss
  Strafschoppen  
Kim  
Cho  
Um  
Choi  
Oh Se-hun  
3 – 2   Danfa
  Mbow
  Ciss
  N'Diaye
  Diagné

Halve finalesBewerken

11 juni 2019
17:30
Oekraïne   1 – 0   Italië Gdynia Stadium, Gdynia
Toeschouwers: 7.776
Scheidsrechter:   Raphael Claus
Boeletsa   65'

11 juni 2019
20:30
Ecuador   0 – 1   Zuid-Korea Lublin Stadium, Lublin
Toeschouwers: 12.614
Scheidsrechter:   Michael Oliver
  39' Choi

Wedstrijd om derde plekBewerken

14 juni 2019
20:30
Italië   0 – 1 (n.v.)   Ecuador Gdynia Stadium, Gdynia
Toeschouwers: 8.937
Scheidsrechter:   Jesús Gil Manzano
  104' Mina

FinaleBewerken

15 juni 2019
18:00
Oekraïne   3 – 1   Zuid-Korea Stadion Widzewa, Łódź
Toeschouwers: 16.344
Scheidsrechter:   Ismail Elfath
Soepriaha   34'  53'
Tsitaisjvili   89'
  5' (pen.) Lee

DoelpuntenmakersBewerken

9 doelpunten

4 doelpunten


3 doelpunten


2 doelpunten


1 doelpunt


Eigen doelpunt