Hoofdmenu openen

Roeien op de Olympische Zomerspelen 1988

HerenBewerken

skiffBewerken

rang sporter land tijd
  Thomas Lange   GDR 6:49.86
  Peter-Michael Kolbe   FRG 6:54.77
  Eric Verdonk   NZL 6:58.66
4 Hamish McGlashan   AUS 7:01.43
5 Kajetan Broniewski   POL 7:03.67
6 Andrew Sudduth   USA 7:11.45
7 Pertti Karppinen   FIN 7:34.37
8 Jüri Jaanson   URS 7:35.09

dubbel-tweeBewerken

rang sporters land tijd
  Ronald Florijn
Nico Rienks
  NED 6:21.13
  Beat Schwerzmann
Ueli Bodenmann
  SUI 6:22.59
  Aleksandr Martsjenko
Vassili Jakoesja
  URS 6:22.87
4 Christian Händle
Ralf Thienel
  FRG 6:24.97
5 Uwe Mund
Uwe Heppner
  GDR 6:26.20
6 Per Henrik Stisen Rasmussen
Biame Eltang
  DEN 6:26.98
7 José Manuel Bermúdez
Manuel Vera
  ESP 7:02.34
8 Vassil Radev
Danail Jordanov
  BUL 7:04.39

twee-zonder-stuurmanBewerken

rang sporters land tijd
  Andrew Holmes
Steve Redgrave
  GBR 6:36.84
  Dragoş Neagu
Dănuţ Dobre
  ROU 6:38.06
  Bojan Prešeren
Sadik Mujkič
  YUG 6:41.01
4 Alain Lewuillon
Wim Van Belleghem
  BEL 6:45.47
5 Carl Ertel
Uwe Gasch
  GDR 6:48.86
6 Igor Zoeboronko
Valeri Vyrvitsj
  URS 6:51.11
7 Frank Dietrich
Michael Twittmann
  FRG 7:19.48
8 Laurent Lacasa
Alex Perahia
  FRA 7:22.36

twee-met-stuurmanBewerken

rang sporters land tijd
  Carmine Abbagnale
Giuseppe Abbagnale
Giuseppe Di Capua
(stuurman)
  ITA 6:58.79
  Mario Streit
Detlef Kirchhoff
René Rensch
(stuurman)
  GDR 7:00.63
  Andrew Holmes
Steve Redgrave
Patrick Sweeney
(stuurman)
  GBR 7:01.95
4 Dimitrie Popescu
Vasile Tomoiagă
Ladislau Lovrenschi (stuurman)
  ROU 7:02.60
5 Emil Groitsev
Atanas Andrejev
Stefan Stojkov (stuurman)
  BUL 7:03.04
6 Andrej Korikov
Roman Kazantsev
Andrej Lipski (stuurman)
  URS 7:06.07
7 Jan Kabrhel
Milan Škopek
Jiří Pták (stuurman)
  TCH 7:11.30
8 Sašo Mirjanič
Milan Janša
Roman Ambrožič (stuurman)
  YUG 7:15.82

dubbel-vierBewerken

rang sporters land tijd
  Piero Poli
Gianluca Farina
Davide Tizzano
Agostino Abbagnale
  ITA 5:53.37
  Lars Bjønness
Vetle Vinje
Rolf Bernt Thorsen
Alf Hansen
  NOR 5:55.08
  Steffen Bogs
Steffen Zühlke
Heiko Habermann
Jens Köppen
  GDR 5:56.13
4 Pavel Kroepko
Aleksandr Zaskalko
Sergej Kinjakin
Joeri Zelikovitsj
  URS 5:57.18
5 Richard Powell
Brenton Terrell
Paul Reedy
Peter Antonie
  AUS 5:59.15
6 Christoph Galandi
Oliver Grüner
Georg Agrikola
Andreas Reinke
  FRG 5:59.59
7 Sławomir Cieślakowski
Andrzej Krzepiński
Mirosław Mruk
Tomasz Świątek
  POL 5:55.39
8 Robert Bakker
Hans Kelderman
Jürgen Nelis
Herman van den Eerenbeemt
  NED 5:55.72

vier-zonder-stuurmanBewerken

rang sporters land tijd
  Roland Schröder
Thomas Greiner
Ralf Brudel
Olaf Förster
  GDR 6:03.11
  Raoul Rodriguez
Thomas Bohrer
David Krmpotich
Richard Kennelly
  USA 6:05.53
  Norbert Keßlau
Volker Grabow
Jörg Puttlitz
Guido Grabow
  FRG 6:06.22
4 Mark Buckingham
Stephen Peel
Simon Berrisford
Peter Mulkerrins
  GBR 6:06.74
5 Sergio Caro Preso
Carlo Gaddi
Pasquale Marigliano
Walter Molea
  ITA 6:09.55
6 Ivan Vysotski
Sergej Smirnov
Joeri Pimenov
Nikolai Pimenov
  URS 11:03.77
7 Campbell Clayton-Greens
Geoffrey Cotter
William Coventry
Neil Gibson
  NZL 6:04.74
8 Pascal Bahuaud
Dominique Lecointe
Jean Jacques Martigne
Olivier Pons
  FRA 6:08.60

vier-met-stuurmanBewerken

rang sporters land tijd
  Frank Klawonn
Bernd Eichwurzel
Bernd Niesecke
Karsten Schmeling
Hendrik Reiher
(stuurman)
  GDR 6:10.74
  Dimitrie Popescu
Ioan Snep
Valentin Robu
Vasile Tomoioagă
Ladislau Lovrenschi
(stuurman)
  ROU 6:13.58
  George Keys
Ian Wright
Gregory Johnston
Christopher White
Andrew Bird
(stuurman)
  NZL 6:15.78
4 Adam Clift
John Maxey
John Garrett
Martin Cross
Vaughan Thomas (stuurman)
  GBR 6:18.08
5 John Terwilliger
Tom Darling
Christopher Huntington
John Walters
Mark Zembsch (stuurman)
  USA 6:18.47
6 Sead Marušić
Lazo Pivač
Zlatko Celent
Vladimir Banjanac
Dario Varga (stuurman)
  YUG 6:23.28
7 Roland Baar
Wolfgang Klapheck
Christoph Korte
Andreas Lütkefels
Martin Ruppel (stuurman)
  FRG 6:42.65
8 Petr Hlídek
Milan Doleček
Michal Šubrt
Dušan Macháček
Oldřich Hejdušek (stuurman)
  TCH 6:43.64

achtBewerken

rang sporters land tijd
  Wolfgang Maennig
Thomas Möllenkamp
Matthias Mellinghaus
Eckhardt Schultz
Ansgar Wessling
Armin Eichholz
Thomas Domian
Bahne Rabe
Manfred Klein
(stuurman)
  FRG 5:46.05
  Venjamin Boet
Nikolai Komarov
Vassili Tichanov
Aleksandr Doemtsjev
Pavel Goerkovski
Viktor Didoek
Viktor Omeljanovitsj
Andrej Vassiljev
Aleksandr Loekjanov
(stuurman)
  URS 5:48.01
  Mike Teti
John Smith
Ted Patton
John Rusher
Peter Nordell
Jeff McLaughlin
Doug Burden
John Pescatore
Seth Bauer
(stuurman)
  USA 5:48.26
4 Richard Stanhope
Anton Obholzer
Peter Beaumont
Gavin Stewart
Terence Dillon
Salih Hassan
Stephen Turner
Nicholas Burfitt
Simon Jefferies (stuurman)
  GBR 5:51.59
5 James Galloway
Hamish McGlashan
Andrew Cooper
Michael Mckay
Mark Doyle
James Tomkins
Ion Popa
Stephen Evans
Dale Caterson (stuurman)
  AUS 5:53.73
6 Don Telfer
Kevin Neufeld
Jason Dorland
Andrew Crosby
Paul Steele
Gerald Main
Jamie Schaffer
John Wallace
Robert McMahon (stuurman)
  CAN 5:54.26
7 Antonio Baldacci
Ettore Bulgarelli
Piero Carletto
Giuseppe Di Palo
Renato Gaeta
Giovanni Suarez
Annibale Venier
Franco Zucchi
Dino Lucchetta (stuurman)
  ITA 5:41.15
8 Roemen Aleksejev
Emil Bondev
Joeri Dzjoelgerov
Ivoo Gelov
Dimitar Kamboerski
Venzislav Kantsjev
Ivan Stanev
Dimitar Tontsjev
Nikola Zlatanov (stuurman)
  BUL 5:49.99

DamesBewerken

skiffBewerken

rang sporter land tijd
  Jutta Behrendt   GDR 7:47.19
  Anne Marden   USA 7:50.28
  Magdalena Georgieva   BUL 7:53.65
4 Harriet van Ettekoven   NED 7:57.29
5 Marioara Popescu   ROU 7:59.44
6 Inger Pors   DEN 7:59.77
7 Antonia Svaier   GRE 7:57.73
8 Natalja Kvasja   URS 8:00.73

dubbel-tweeBewerken

rang sporters land tijd
  Birgit Peter
Martina Schröter
  GDR 7:00.48
  Elisabeta Lipă
Veronica Cogeanu
  ROU 7:04.36
  Violeta Ninova
Stefka Madina
  BUL 7:06.03
4 Marina Zjoekova
Maria Omeljanovitsj
  URS 7:12.67
5 Guo Mei
Cao Mianying
  CHN 7:18.69
6 Monica Havelka
Cathy Tippett
  USA 7:21.28
7 Silken Laumann
Kay Worthington
  CAN 8:03.56
8 Maria Brandin
Carina Gustavsson
  SWE 8:09.35

twee-zonder-stuurvrouwBewerken

rang sporters land tijd
  Rodica Arba
Olga Homeghi
  ROU 7:28.13
  Radka Stojanova
Lalka Berberova
  BUL 7:31.95
  Nicola Payne
Lynley Hannen
  NZL 7:35.68
4 Kerstin Spittler
Katrin Schröder
  GDR 7:40.47
5 Sarmite Stone
Marina Smorodina
  URS 7:53.19
6 Barbara Kirch
Mara Keggi
  USA 7:56.27
7 Jennifer Kirsten Barnes
Sarah Ann Ogilvie
  CAN 8:09.10
8 Alison Bonner
Kim Thomas
  GBR 8:15.20

dubbel-vierBewerken

rang sporters land tijd
  Kerstin Förster
Kristina Mundt
Beate Schramm
Jana Sorgers
  GDR 6:21.06
  Irina Kalimbet
Svetlana Mazij
Inna Frolova
Antonina Doemtsjeva
  URS 6:23.47
  Anişoara Bălan
Anişoara Minea
Veronica Cogeanu
Elisabeta Lipă
  ROU 6:23.81
4 Pavlina Christova
Galina Anofrijeva
Iskra Velinova
Krassimira Totsjeva
  BUL 6:24.10
5 Hana Krejčová
Lubica Kurhajcová
Blanka Mikysková
Irena Soukupová
  TCH 6:41.86
6 Marie-Anne Vandermoere
Ann Haesebrouck
Lucia Focque
Annelies Bredael
  BEL 6:43.79
7 Jos Compaan
Marjan Pentenga
Nicolette Wessel
Marijke Zeekant
  NED 6:38.70
8 Erika Bertényi
Ildikó Cserey
Anikó Kapócs
Katalin Sarlós
  HUN 6:40.91

vier-met-stuurvrouwBewerken

rang sporters land tijd
  Gerlinde Doberschütz
Carola Hornig
Birte Siech
Martina Walther
Sylvia Rose
(stuurvrouw)
  GDR 6:56.00
  Zhang Xianghua
Hu Yadong
Yang Xiao
Zhou Shouying
Li Ronghua
(stuurvrouw)
  CHN 6:58.78
  Marioara Traşcă
Veronica Necula
Herta Anitas
Doina Bălan
Ecaterina Oancia
(stuurvrouw)
  ROU 7:01.13
4 Teodora Zareva
Violeta Zareva
Miglena Michaleva
Svetla Doerchova
Greta Georgieva (stuurvrouw)
  BUL 7:02.27
5 Jennifer Corbet
Sarah Gengler
Elizabeth Bradley
Cynthia Eckert
Kimberly Santiago (stuurvrouw)
  USA 7:09.12
6 Fiona Johnston
Katherine Grouse
Joanne Gough
Susan Smith
Alison Norrish (stuurvrouw)
  GBR 7:10.80
7 Heather Clarke
Tricia Smith
Jane Tregunno
Jennifer Walinga
Lesley Thompson (stuurvrouw)
  CAN 7:19.86
8 Elżbieta Jankowska
Zyta Jarka
Elwira Lorenz
Czesława Szczepańska
Grażyna Blad (stuurvrouw)
  POL 7:22.59

achtBewerken

rang sporters land tijd
  Annegret Strauch
Judith Zeidler
Kathrin Haacker
Ute Wild
Anja Kluge
Beatrix Schröer
Ramona Balthasar
Ute Stange
Daniela Neunast
(stuurvrouw)
  GDR 6:15.17
  Doina Bălan
Marioara Traşcă
Veronica Necula
Herta Anitas
Adriana Bazon
Mihaela Armăşescu
Rodica Arba
Olga Homeghi
Ecaterina Oancia
(stuurvrouw)
  ROU 6:17.44
  Zhou Xiuhua
Zhang Yali
He Yanwen
Han Yaqin
Zhang Xianghua
Zhou Shouying
Yang Xiao
Hu Yadong
Li Ronghua
(stuurvrouw)
  CHN 6:21.83
4 Margarita Teselko
Marina Znak
Nadezjda Soegako
Sandra Brazauskaitė
Jelena Poechajeva
Sarija Zakirova
Natalja Fedorenko
Lidija Averjanova
Aušra Gudeliūnaitė (stuurvrouw)
  URS 6:22.35
5 Teodora Zareva
Violeta Zareva
Nevjana Ivanova
Olja Stoitsjkova
Todorka Vassiljeva
Rita Todorova
Mariana Stojanova
Daniela Oronova
Greta Georgieva (stuurvrouw)
  BUL 6:25.02
6 Juliet Thompson
Christine Campbell
Abigail Peck
Margaret Mallery
Susan Broome
Stephanie Maxvell
Anna Seaton
Alison Townley
Elizabeth Beard (stuurvrouw)
  USA 6:26.66
7 Elke Markwort
Ingeburg Althoff
Meike Holländer
Gabriele Mehl
Cerstin Petersmann
Kerstin Rehders
Anja Schäfer
Katrin Petersmann
Kerstin Peters (stuurvrouw)
  FRG

MedaillespiegelBewerken

rang land   goud   zilver   brons totaal
1   DDR 8 1 1 10
2   Italië 2 0 0 2
3   Roemenië 1 4 2 7
4   Bondsrepubliek Duitsland 1 1 1 3
5   Groot-Brittannië 1 0 1 2
6   Nederland 1 0 0 1
7   Sovjet-Unie 0 2 1 3
  Verenigde Staten 0 2 1 3
9   Bulgarije 0 1 2 3
10   China 0 1 1 2
11   Noorwegen 0 1 0 1
  Zwitserland 0 1 0 1
13   Nieuw-Zeeland 0 0 3 3
14   Joegoslavië 0 0 1 1
totaal 14 14 14 42

Externe linksBewerken