Hoofdmenu openen

Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 1956

Tijdens de Olympische Winterspelen van 1956, die in Cortina d'Ampezzo (Italië) werden gehouden, nam de Verenigde Staten voor de zevende keer deel.

Verenigde Staten op de Olympische Winterspelen 1956
Land Verenigde Staten
IOC-landcode USA
NOC United States Olympic Committee
externe link
Olympische Winterspelen 1956 in Cortina d'Ampezzo
Aantal deelnemers 67
Aantal disciplines 8
Medailles
Rang: 6
goud
2
zilver
3
brons
2
totaal
7
Verenigde Staten op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Verenigde Staten op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen

Inhoud

MedailleoverzichtBewerken

Sport Olympiër Discipline Medaille
Kunstrijden Hayes Alan Jenkins mannen
 
Tenley Albright vrouwen
 
Ronnie Robertson mannen
 
Carol Heiss vrouwen
 
IJshockey Olympisch team mannen
 
Bobsleeën Arthur Walter Tyler
William Longstreth Dodge
Charles Thomas Butler
James Ernest Lamy
4-mansbob (m)
 
Kunstrijden David Jenkins mannen
 

Deelnemers en resultatenBewerken

AlpineskiënBewerken

  Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
William Beck afdaling (m) dq diskwalificatie
Tom Corcoran reuzenslalom (m) 14e 3.16,0 (+15,9)
slalom (m) 19e 3.41,3 (+26,6)
1.37,1+2.04,2
Brooks Dodge reuzenslalom (m) 15e 3.16,4 (+16,3)
slalom (m) 4e 3.21,8 (+7,1)
1.27,6+1.54,2
Marvin Melville afdaling (m) dq diskwalificatie
Ralph Miller afdaling (m) dq diskwalificatie
reuzenslalom (m) 13e 3.15,8 (+15,7)
slalom (m) 22e 3.47,8 (+33,1)
1.34,0+2.13,8
Wallace Werner afdaling (m) 11e 3.05,8 (+13,6)
reuzenslalom (m) 21e 3.21,5 (+21,4)
slalom (m) dq diskwalificatie
Andrea Mead-Lawrence afdaling (v) 30e 1.55,2 (+14,5)
reuzenslalom (v) 4e 1.58,3 (+1,8)
slalom (v) 25e 2.25,8 (+33,5)
57,5+1.28,3
Penny Pitou afdaling (v) 34e 1.58,9 (+18,2)
reuzenslalom (v) 34e 2.10,4 (+13,9)
slalom (v) 31e 2.42,5 (+50,2)
1.26,2+1.16,3
Betsy Snite reuzenslalom (v) dq diskwalificatie
Dorothy Surgenor afdaling (v) 38e 2.01,5 (+20,8)
slalom (v) 20e 2.17,3 (+25,0)
1.09,1+1.08,2
Gladys Werner afdaling (v) 10e 1.49,6 (+8,9)
reuzenslalom (v) 22e 2.04,0 (+7,5)
slalom (v) 27e 2.30,1 (+37,8)
1.13,9+1.16,2

BobsleeënBewerken

  Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Waightman Alan Washbond
Patrick Walter Biesiadecki
2-mansbob (m)
Verenigde Staten I
5e 5.38,16 (+8,02)
(1.24,82 / 1.24,15 / 1.24,78 / 1.24,41)
Arthur Walter Tyler
Edgar Duff Seymour
2-mansbob (m)
Verenigde Staten II
6e 5.40,08 (+9,94)
(1.25,41 / 1.23,77 / 1.24,44 / 1.26,46)
Arthur Walter Tyler
William Longstreth Dodge
Charles Thomas Butler
James Ernest Lamy
4-mansbob (m)
Verenigde Staten I
  5.12,39 (+1,95)
(1.17,75 / 1.17,87 / 1.18,25 / 1.18,52)
James Bickford
Donald Jacques
Lawrence McKillip
Hubert Miller
4-mansbob (m)
Verenigde Staten II
19e 5.25,16 (+14,72)
(1.20,97 / 1.22,47 / 1.21,22 / 1.20,50)

KunstrijdenBewerken

  Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hayes Alan Jenkins mannen   pc. 13,0; 166,430 punten
Ronnie Robertson   pc. 16,0; 165,790 punten
David Jenkins   pc. 27,0; 162,820 punten
Tenley Albright vrouwen   pc. 12,0; 169,670 punten
Carol Heiss   pc. 21,0; 168,020 punten
Catherine Machado 8e pc. 86,5; 153,480 punten
Carole Ormaca
Robin Greiner
paarrijden 5e pc. 56,0; 10,710 punten
Lucille Ash
Sully Kothman
7e pc. 59,5; 10,630 punten

LanglaufenBewerken

  Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lawrence Damon 15 km (m) 51e 57.18 (+7.39)
Lynn Levy 30 km (m) 50e 2:10.56 (+26.50)
Andrew Miller 15 km (m) 41e 56.08 (+6.29)
30 km (m) 38e 2:00.38 (+16.32)
Theodore A. Farwell
Andrew Miller
Lawrence Damon
Marvin Crawford
4x10 km
estafette (m)
12e 2:32.04 (+16.34)
(37.42 / 37.22 / 37.27 / 39.33)

Noordse combinatieBewerken

  Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marvin Crawford mannen 23e 412,900 punten
schans: 196,5 (67,0+69,5+69,5 m)
15 km: 216,400 (1:02.24)
Theodore A. Farwell 30e 394,000 punten
schans: 173,5 (60,5+59,5+61,0 m)
15 km: 220,500 (1:01.21)
Charles Tremblay 34e 378,000 punten
schans: 182,0 (61,5+64,0+64,5 m)
15 km: 196,000 (1:07.40)
Lynn Levy 35e 365,600 punten
schans: 162,0 (54,5+60,0+61,0 m)
15 km: 203,600 (1:05.42)

SchaatsenBewerken

  Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chuck Burke 5000 m (m) 43e 8.47,4 (+58,7)
Bill Carow 500 m (m) 6e 41,8 (+1,6)
Ken Henry 500 m (m) 17e 42,8 (+2,6)
Art Longsjo 5000 m (m) 40e 8.40,0 (+51,3)
Don McDermott 500 m (m) 25e 43,2 (+3,0)
1500 m (m) 37e 2.18,6 (+10,0)
Pat McNamara 1500 m (m) 20e 2.15,2 (+6,6)
5000 m (m) 17e 8.10,6 (+21,9)
10000 m (m) 27e 17.45,6 (+1.09,7)
Gene Sandvig 1500 m (m) 30e 2.17,1 (+8,5)
5000 m (m) 31e 8.25,5 (+36,8)
Johnny Werket 500 m (m) 11e 42,4 (+2,2)
1500 m (m) 25e 2.16,1 (+7,5)

SchansspringenBewerken

  Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Art Devlin mannen 21e 194,5 punten (74,0+72,5 m)
Roy Sherwood 36e 183,0 punten (71,5+68,0 m)
Willis Olson 43e 174,5 punten (65,0+69,5 m)
Richard Rahoi 51e 158,0 punten (71,5+78,0 m)

IJshockeyBewerken

  Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 1956 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Willard Ikola
Don Rigazio
Dick Rodenhiser
Dan McKinnon
Ed Sampson
John Matchefts
Dick Meredith
Dick Dougherty
Ken Purpur
John Mayasich
Bill Cleary
Wellington Burtnett
Wendell Anderson
Gene Campbell
Gordy Christian
Weldy Olson
John Petroske
mannen   voorronde groep B:
  3-  4   Verenigde Staten -   Tsjecho-Slowakije
  4-  0   Verenigde Staten -   Polen
finaleronde:
  7-  2   Verenigde Staten -   Duits eenheidsteam
  4-  1   Verenigde Staten -   Canada
  6-  1   Verenigde Staten -   Zweden
  0-  4   Verenigde Staten -   Sovjet-Unie
  9-  4   Verenigde Staten -   Tsjecho-Slowakije