Hoofdmenu openen

De Rally van Groot-Brittannië 1980, formeel 36th Lombard RAC Rally, was de 36e editie van de rally van Groot-Brittannië en de elfde ronde van het wereldkampioenschap rally in 1980. Het was de 86e rally in het wereldkampioenschap rally die georganiseerd wordt door de Fédération Internationale de l'Automobile (FIA). De start en finish was in Bath.

Rally van Groot-Brittannië 1980
36th Lombard RAC Rally
Ronde 11 uit 12
Land Vlag van Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
Start en finish Bath
Datum 16-19 november 1980
Ondergrond Onverhard
Klassementsproeven 70 (3 geneutraliseerd)
Competitieve afstand 708,09 km
Complete afstand 2833,77 km
Deelnemers 142
Aan de finish 48
Algemeen winnaar Vlag van Finland Henri Toivonen
Vlag van Verenigd Koninkrijk Talbot Cars GB
Vorige Corsica 1980
Volgende Ivoorkust 1980
Portaal  Portaalicoon   Autosport

ProgrammaBewerken

Etappe Datum Klassementsproeven Competitieve afstand
1 Zondag 16 en maandag 17 november 37 387,85 kilometer
2 Dinsdag 18 en woensdag 19 november 33 320,74 kilometer
Totaal 70 708,09 kilometer

ResultatenBewerken

Algemene top tien
Pos. # Rijder Auto Gr/kl Tijd Eerste Punten
Navigator Inschrijving Straftijd Vorige
1. 16   Henri Toivonen Talbot Sunbeam Lotus 2/4 8:17:33 0:00 20
  Paul White Talbot Cars GB =
2. 1   Hannu Mikkola Ford Escort RS1800 4/3 8:22:09 + 4:36 15
  Arne Hertz Eaton Yale + 4:36
3. 10   Guy Fréquelin Talbot Sunbeam Lotus 2/4 8:31:24 + 13:51 12
  Jean Todt Talbot Cars GB + 9:15
4. 13   Russell Brookes Talbot Sunbeam Lotus 2/4 8:32:16 + 14:43 10
  Mike Broad Andrews Heat for Hire + 0:52
5. 7   Anders Kulläng Opel Ascona 400 4/4 8:33:47 + 16:14 8
  Bruno Berglund Opel Euro Händler Team + 1:31
6. 19   Timo Mäkinen Ford Escort RS1800 4/3 8:43:41 + 26:08 6
  Martin Holmes Rothmans Rally Team + 9:54
7. 15   Tony Pond Triumph TR7 V8 4/4 8:46:43 + 29:10 4
  Fred Gallagher British Leyland Cars + 3:02
8. 23   Andy Dawson Datsun 160J 2/4 8:48:08 + 30:35 3
  Kevin Gormley Team Datsun Europe / Castrol + 1:25
9. 26   Bror Danielsson Ford Escort RS1800 4/3 8:55:58 + 38:25 2
  David Booth Bror Danielsson + 7:50
10. 41   George Hill Vauxhall Chevette 2300 HSR 4/4 8:58:40 + 41:07 1
  Ron Varley The Martin Group + 2:42
DNF top tien
Pos. # Rijder Auto Gr/kl KP Reden
Navigator Inschrijving
DNF 3   Björn Waldegård Toyota Celica 2000GT 4/3 40 Oliefilter
  Hans Thorszelius Toyota Team Europe
DNF 4   Timo Salonen Datsun 160J 2/4 31 Krukas
  Seppo Harjanne Team Datsun Europe / Castrol
DNF 5   Ari Vatanen Ford Escort RS1800 4/3 20 Ongeluk
  David Richards Rothmans Rally Team
DNF 8   Stig Blomqvist Saab 99 Turbo 2/4 14 Motor
  Björn Cederberg Saab Dealers Team
DNF 9   Pentti Airikkala Vauxhall Chevette 2300 HSR 4/4 14 Aandrijfas
  Risto Virtanen Dealer Team Vauxhall / Castrol
DNF 11   Per Eklund Triumph TR7 V8 4/4 33 Oliepijp
  Hans Sylvan British Leyland Cars
DNF 17   Malcolm Wilson Ford Escort RS1800 4/3 3 Motor
  Terry Harryman Total Oil
DNF 18   Jimmy McRae Vauxhall Chevette 2300 HSR 4/4 33 Ongeluk
  Mike Nicholson Dealer Team Vauxhall / Castrol
DNF 20   Roger Clark Triumph TR7 V8 4/4 63 Oliepomp
  Neil Wilson British Leyland Cars
DNF 21   Björn Johansson Opel Ascona 400 4/4 20 Ongeluk
  Ragnar Spjuth Dealer Opel Team Sweden

StatistiekenBewerken

KlassementsproevenBewerken

Etappe Datum KP Starttijd Naam Lengte Snelste rijder Tijd Gem. snelheid Rallyleider
1 16-17 november 1 n.b. Longleat 8,21 km   Tim Brise 7:12 68,42 km/u   Tim Brise
2 n.b. Blenheim 6,28 km   Anders Kulläng 3:29 108,17 km/u
3 n.b. Silverstone 4,18 km   Tony Pond 2:03 122,34 km/u
4 n.b. Donington 7,56 km   Anders Kulläng
  Tony Pond
2:55 82,70 km/u
5 n.b. Blidworth 3,54 km   Ari Vatanen 2:13 95,82 km/u   Anders Kulläng
6 n.b. Clipstone South 8,85 km   Anders Kulläng 5:53 90,25 km/u
7 n.b. Clipstone North 5,15 km   Ari Vatanen 3:20 92,70 km/u
8 n.b. Bramham 5,63 km   Anders Kulläng
  Stig Blomqvist
3:17 102,88 km/u
9 n.b. Boltby 6,28 km   Anders Kulläng 4:20 86,95 km/u
10 n.b. Kilburn 3,06 km Neutralisatie
11 n.b. Wass 3,38 km   Anders Kulläng 2:29 81,66 km/u
12 n.b. Cropton 14,16 km   Anders Kulläng 8:26 100,74 km/u
13 n.b. Calderdale 12,39 km   Anders Kulläng 8:28 87,80 km/u
14 n.b. Dalby 41,84 km   Hannu Mikkola 26:46 93,79 km/u
15 n.b. Langdale 13,84 km   Ari Vatanen 7:38 108,79 km/u
16 n.b. Wykeham 3,06 km   Henri Toivonen 2:36 70,62 km/u
17 n.b. Harwood Dale 4,83 km   Sarel van der Merwe 3:02 95,54 km/u
18 n.b. Guisborough 7,24 km Neutralisatie
19 n.b. Ingleby 4,02 km Neutralisatie
20 n.b. Hamsterley 27,36 km   Henri Toivonen 18:13 90,12 km/u
21 n.b. Stang 4,99 km   Tony Pond
  Henri Toivonen
3:54 76,77 km/u
22 n.b. Greystoke 5,31 km   Björn Waldegård 3:50 83,11 km/u
23 n.b. Comb 9,01 km   Anders Kulläng 7:03 76,68 km/u
24 n.b. Wythop 4,83 km   Anders Kulläng 3:22 86,08 km/u
25 n.b. Carlisle 3,54 km   Tony Pond
  Henri Toivonen
2:19 91,68 km/u
26 n.b. Kershope South 6,28 km   Anders Kulläng
  Per Eklund
4:24 85,64 km/u
27 n.b. Kershope North 11,10 km   Hannu Mikkola
  Anders Kulläng
7:33 88,21 km/u
28 n.b. Castle O'er 6,76 km   Henri Toivonen 5:23 75,34 km/u
29 n.b. Twiglees 10,46 km   Björn Waldegård
  Timo Salonen
  Russell Brookes
7:29 83,87 km/u
30 n.b. Craik 13,36 km   Hannu Mikkola 8:25 95,24 km/u
31 n.b. Redesdale 1 7,08 km   Henri Toivonen 6:02 70,41 km/u
32 n.b. Redesdale 2 11,43 km   Henri Toivonen 7:09 95,92 km/u
33 n.b. Kielder Water 31,53 km   Anders Kulläng 21:43 87,11 km/u
34 n.b. Bewshaugh 35,24 km   Björn Waldegård 25:21 83,41 km/u
35 n.b. Chirdonhead 14,00 km   Henri Toivonen 8:45 96,00 km/u
36 n.b. Wark 1 15,45 km   Hannu Mikkola 9:58 93,01 km/u
37 n.b. Wark 2 9,66 km   Henri Toivonen 6:09 93,01 km/u
2 18-19 november 38 n.b. Grizedale South 9,82 km   Henri Toivonen 7:54 74,58 km/u
39 n.b. Grizedale North 26,23 km   Hannu Mikkola 20:55 75,24 km/u   Björn Waldegård
40 n.b. Dunnerdale 3,70 km   Anders Kulläng 2:54 76,55 km/u   Henri Toivonen
41 n.b. Holker 2,74 km   Anders Kulläng 1:37 101,69 km/u
42 n.b. Oulton Park 3,06 km   Tony Pond 1:31 121,05 km/u
43 n.b. Clocaenog 1 7,56 km   Anders Kulläng 5:24 84,00 km/u
44 n.b. Clocaenog 2 19,31 km   Anders Kulläng 14:03 82,46 km/u
45 n.b. Clocaenog 3 5,31 km   Henri Toivonen 4:10 76,46 km/u
46 n.b. Penmachno North 10,14 km   Hannu Mikkola 7:17 83,53 km/u
47 n.b. Trawsfynydd 9,33 km   Henri Toivonen 6:48 82,32 km/u
48 n.b. Maesgwm 9,50 km   Anders Kulläng 7:27 77,38 km/u
49 n.b. Mawddach 3,36 km   Anders Kulläng 2:48 82,71 km/u
50 n.b. Hafod Owen 4,02 km   Anders Kulläng 3:19 72,72 km/u
51 n.b. Blaen-y-Glyn 7,40 km   Henri Toivonen 5:07 86,78 km/u
52 n.b. Gartheiniog 12,55 km   Hannu Mikkola 8:02 93,73 km/u
53 n.b. Dyfi 19,96 km   Hannu Mikkola 14:09 84,64 km/u
54 n.b. Pantperthog 14,97 km   Henri Toivonen 11:20 79,25 km/u
55 n.b. Hafren 13,84 km   Henri Toivonen 9:21 88,81 km/u
56 n.b. Taliesin 8,85 km   Henri Toivonen 7:11 73,92 km/u
57 n.b. Rheidol 3,54 km   Henri Toivonen 2:26 87,29 km/u
58 n.b. Llanafan 8,05 km   Henri Toivonen 6:25 75,27 km/u
59 n.b. Nant-yr-Hwch 13,36 km   Henri Toivonen 10:50 73,99 km/u
60 n.b. Esgair Dafydd 17,06 km   Guy Fréquelin 14:36 70,11 km/u
61 n.b. Clynsaer 6,76 km   Russell Brookes 5:35 72,64 km/u
62 n.b. Crychan 14,32 km   Hannu Mikkola 11:11 76,83 km/u
63 n.b. Halfway 3,86 km   Russell Brookes 3:09 73,52 km/u
64 n.b. Usk 3,06 km   Anders Kulläng 2:17 80,41 km/u
65 n.b. Glasfynydd 6,44 km   Anders Kulläng 5:08 75,27 km/u
66 n.b. Brycheiniog 12,87 km   Guy Fréquelin 8:54 86,76 km/u
67 n.b. Sallowvallets 5,31 km   Anders Kulläng 4:11 76,16 km/u
68 n.b. Serridge 11,91 km   Graham Elsmore 7:16 98,34 km/u
69 n.b. Russells 5,31 km   Anders Kulläng 4:02 78,99 km/u
70 n.b. Speech House 16,74 km   Mikael Sundström 11:29 87,47 km/u
KP overwinningen
Rijder Aantal
  Anders Kulläng 24
  Henri Toivonen 19
  Hannu Mikkola 9
  Tony Pond 5
  Russell Brookes 3
  Ari Vatanen 3
  Björn Waldegård 3
  Guy Fréquelin 2
  Stig Blomqvist 1
  Tim Brise 1
  Per Eklund 1
  Graham Elsmore 1
  Sarel van der Merwe 1
  Timo Salonen 1
  Mikael Sundström 1

Kampioenschap standenBewerken

RijdersBewerken

Pos. Rijder Pnt.
  = 1   Walter Röhrl 118
  1 2   Hannu Mikkola 64
  1 3   Ari Vatanen 50
  3 4   Anders Kulläng 48
  1 5   Markku Alén 47

ConstructeursBewerken

Pos. Constructeur Pnt.
  = 1   Fiat 120
  1 2   Ford 90
  1 3   Datsun 88
  1 4   Opel 71
  1 5   Mercedes-Benz 61
  • Vetgedrukte tekst betekent wereldkampioen.
  • Noot: Enkel de top 5-posities worden in beide standen weergegeven.

Externe linksBewerken